Založ si blog

Mobbing v parlamente

Občianka pani V. upozornila podpredsedníčku parlamentu p. Jurínovú, aby nesabotovala prejav poslankyne Ritomskej. Paradoxom je, že Jurínová a Ritomská sú z jedného klubu. Aby ste si mohli urobiť obraz o tejto scéne, pozrite si reč poslankyne Ritomskej, a uvediem aj citáty 2 listov: Občianka pani V. napísala pani Jurínovej. Pani Jurínová odpovedala pani V. Keďže mi obidva listy poskytla prenasledovaná občianka pani V., jej celé meno neuvediem. Meno podpredsedníčky parlamentu pani Jurínovej každý pozná a verejne vystupuje v parlamente, takže všetci vieme o koho ide, podľa posledného rozsudku NS SR poslanci a politici musia znášať kritické názory občanov, najmä ak sú občania sklamaní z účinkovania toho koho volili.

Text rozpravy pani Ritomskej v NR SR nájdete tu, link skopírujte do vyhľadávača: http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Vystupenie/100846/Ritomska_Maria.html

Prepis vybranej časti z listu pani V.:

… pani Jurínová podpredsedníčka NR SR, nedá mi, aby som nezareagovala. Keď ste viedla 17.schôdzu NR SR, téma nezamestnanosť, sledovala som rečníkov, a som z Vás veľmi sklamaná. Vy ste dr. Ritomskú  tri krát prerušili. Myslíte si, že to šikanovanie, ponižovanie, mobbovanie, a následné vyhodenie z práce, čo sa  dnes bežne deje, že to nemá súvis s nezamestnanosťou(?). Môžem Vám to potvrdiť aj na mojom osobnom prípade. Zamestnávateľ /primátor mesta/ ma na hodinu vyhodil z práce, kde som takmer 20 rokov robila. Dvadsať rokov neboli žiadne problémy.

Keď potreboval pred komunálnymi voľbami v roku 2010 zamestnať svoju známu, ktorá dovtedy bola zamestnaná v ich spoločnej firme „xyz“, aby vraj neodčerpávala financie z ich spoločnej firmy, veď môže z MsÚ, však Mesto ju z našich daní zaplatí, že (?)…

Veru, kto má moc – má pravdu, aj keď je luhár. Zamestnávateľ rôznymi klamstvami aj na súde si vybojoval všetko, a ja som prišla o zdravie, o peniaze, o dôchodok (mám 56 rokov). Psychická ujma na mojom zdraví sa už tretí rok vyvíja, trápi ma krivda spáchaná tým luhárom na mne.

Pred voľbami hnutie OĽaNO vyzývalo občanov aby sme Vás podporili. Ja som osobne presadzovala, vysvetľovala medzi známymi a rodinou, že do parlamentu by sa mali dostať OĽaNO a dúfala som, že pre nás niečo spravíte. Volila som Vás osobne a osobne dr. Ritomskú. Práve dr. Ritomská ako jediná prišla s témou Antimobbingová legislatíva proti psychickému teroru na pracovisku, proti šikane… Tieto témy úspešne presadzuje aj na medzinárodnej úrovni.

Ibaže rakovinou bezprávia premorené Slovensko – parlament aj vláda, sa tvária akoby nič.

Odporúčam Vám p. Jurínová, prečítajte si na internete koľko ľudí je neprávom vyhodených z práce, šikanovaných, myslia na samovraždy a následne sa liečia, koľko to stojí zdravotníctvo(?)…

A samozrejme, je to doživotne tak, ako sa aj ja trápim. Prečítala som si aj Váš blog p. Jurínová: „Ľudské práva nie sú teória ale reálne problémy ľudí.“ Spomínate tam násilie na ženách, deťoch, starých, zdravotne postihnutých, menšiny… ale kde sú šikanovaní a neprávom vyhodení zamestnanci(?)…

Takže, veľmi pekne Vás prosím, aj všetkých v OĽaNO, porozprávajte sa vo Vašom hnutí a podporte Vašu poslankyňu dr. Ritomskú! Lebo ju sme volili práve preto, že má životne dôležitú tému! Ide o zdravie ľudí, ide o ŽIVOTY obyčajných ľudí.

V minulosti som napísala aj p. Matovičovi a sľúbil mi, že s p. Ritomskou bude spolupracovať a podporí ju. Písala som aj p. Kadúcovi, predsa je v ústavnoprávnom výbore, tak verím, že všetci v klube OĽaNO budete navzájom nápomocní a budete podporovať legislatívny návrh a schválenie Antimobbingového zákona. Chceme trestnú zodpovednosť pre všetkých hore, pretože my dole sa mnohí ocitáme na pokraji existencie práve pre nezodpovednosť samosprávy, justície a prokuratúry. Veď zamestnávateľ má na to, aby takto „narábal“ s ktorýmkoľvek pracovníkom. Napr. ja sa súdim, ale verte mi, skorumpované súdy vždy dávajú za pravdu luhárovi čo má za ušami a okráda národ. Mocnárovi čo na to má sa ani vlas na hlave neskriví čo by aj k samovražde dohnal človeka. A obyčajného človeka zamestnanca nemá kto zastať – advokátom je to jedno(!), súdne trovy si vyúčtujú…

My sme veľmi radi, že je tu pani dr. Ritomská, na ktorú sa obracajú ľudia čo sú na mobberskej „čiernej listine“ zamestnávateľov, čo sú na pokraji zdravotného zlyhania, čo sú šikanovaní a zastrašovaní, mobbovaní….

Očakávame a dúfame, že antimobbingový zákon bude schválený čo najskôr. Ja budem písať a prosiť o podporu viacerých rozumných poslancov čo sa ukazujú že majú sociálne cítenie…

Teším sa na Vašu odpoveď. Vaša volička pani V.

Citát z odpovede podpredsedníčky NR SR pani Jurínovej (OĽaNO):

… chápem Vašu nespokojnosť, pretože  mi je jasné, že téma mobbingu súvisí s nezamestnanosťou. Čo chýbalo kolegom (Bugár) bolo naznačiť súvis s prerokovávanou témou. Mala som za to, že Mária to pochopí a naznačí súvislosť svojho príspevku s témou vysokej nezamestnanosti. Preto som ju aj  upozornila. Hovorila som s ňou o tom čo sa stalo. Každopádne nemám v úmysle jej nijako brániť v riešení tejto témy, pretože existuje množstvo ľudí najmä zo štátnej správy, ktorí majú podobnú skúsenosť tej Vašej. Maria je skutočne asi jedinou aktívnou ochrankyňou týchto práv a rada  jej s čímkoľvek pomôžem. Ale tiež si myslím že takýmto spôsobom sa môže téme aj ublížiť. Takže ak sa Vás to dotklo, sa ospravedlňujem, lepšie bude predísť takýmto situáciám.  Prajem všetko dobré…  Erika Jurínová

Poznámka blogger-a:

Občianka pani V. si zaslúži pochvalu za usmernenie OĽaNO poslancov… Zrejme písala viacerým. Podpredsedníčka Jurínová by mala predchádzať treniciam, ako to ona sama naznačila vo svojom exkuzatíve napísanom pre pani V., nemala by vyrušovať poslanca ktorý chce niečo povedať… Zvykom  býva, že keď niekto vysvetľuje novú vec, a mobbing je na pôde parlamentu absolútne nová prejednávaná príčina nezamestnanosti. Nikto iný mobbingu v NR SR nerozumie – žiaľ (!), iba pani poslankyňa Ritomská.  Tak by bolo vhodné, aby ju – vysvetľujúcu – nechali dokončiť, celú reč tak, ako si ju pripravila. A pani Ritomská bola pripravená (!),  a určite nemala byť prerušovaná len preto, že podpredsedníčku Jurínovú podpichoval nejaký legislatívny analfabet z HÍD-u, ako sa už častejšie prejavil  p. poslanec Bugár. On si zrejme nevšimol že reč poslankyne Ritomskej bola rozdelená prehľadne do troch častí… Ale on sa cítil oprávnený vyrušovať, aj keď vôbec nevedel o čom je reč, a mimo témy žiadal vysvetlenie „ako to súvisí s otázkou zamestnanosti “… Ako mohol vyštudovať takýto „excalibur“? Údajne je vysokoškolsky vzdelaný, a myslí si že má patent na všetko, keď je v parlamente „akože mazák“. Myslí si, že môže ktoréhokoľvek poslanca stopnúť v jeho reči… fakticky úbohá úroveň. Povedal by som že má IQ pod 90  a nižšie, pod hladinou normy. Na krátkom videu poslankyne Ritomskej (link) vidno, že najmenej tri krát pribehol k p. Jurínovej (mužský chrbát v saku, to je on…) a vždy s tým istým, ako že „nerozumie o čom je reč…“.  Čo robí taký nechápavý, eticky nepripravený človek v parlamente? Ak toto urobil s úmyslom zablokovať reč o mobbingu, v takom prípade si môže pripísať titul mobber. A k pani poslankyni Jurínovej musím podotknúť, že sa musí doučiť etiku a niečo o parlamentnej taktike. Pokus o vyrušovanie vlastnej kolegyne z vlastného klubu je vec natoľko zvláštna, až sa mi bridí písať hodnotenie na takú mylnú akciu podpredsedníčky. Ona mala Bugára usmerniť aby ticho sedel a učil sa nové veci, a keď nerozumie to čo je hovorené, tak si to má doštudovať neskôr.

 

Mayová a Trump podporujú prípravu vojny na východe EÚ

19.04.2018

Nejde len o provokáciu, ide aj o manipuláciu s mentálnou kapacitou občanov EÚ. Rovnaký scenár bol použitý už dvakrát v blízkej minulosti. Generálna prokuratúra Ruskej Federácie (ďalej len viac »

Via Crucis – Krížová Cesta

30.03.2018

Po premodlení týchto slov som nedokázal nechať si ich iba pre seba. Autorom je legionár Kristov pôsobiaci na Slovensku od 25. marca 1987. Slovenskí legionári nie sú registrovaní tu na tejto Zemi, viac »

Kuciakov testament

09.03.2018

– pán Fico & kumpáni – odstúpte! Testament po smrti pána Kuciaka hovorí písomne a jasne – za každou slovenskou politickou a sociálnou špinou ste vy, alebo, a, vaši kumpáni vo vláde, viac »

Niels Högel

Bývalý nemecký ošetrovateľ Niels Högel zabil podľa prokuratúry až 100 ľudí

26.04.2018 13:17

Högel vraždil na severonemeckých klinikách v Oldenburgu a Delmenhorste, kde pracoval v rokoch 1999 až 2005.

kardinál Raymond Leo Burke

Aktivisti v Bratislave chystajú protest proti kardinálovi, ktorý gejov prirovnal k vrahom

26.04.2018 13:00

Aktivisti pripravujú na piatok protest: prekáža im, že v rámci kresťanského festivalu Bratislavské Hanusove dni vystúpi kontroverzný kardinál Raymond Burke.

ajatolláh Alí Chameneí Irán

Spojme sa proti USA, vyzýva Alí Chameneí moslimské krajiny

26.04.2018 12:58

Najvyšší iránsky duchovný vodca vyzval moslimské krajiny, aby sa zjednotili voči USA s tým, že Teherán sa nikdy nepodvolí "šikanovaniu" svojho nepriateľa.

SMER-SD: Zostavovanie novej vlády

Politológ Marušiak: Smer musí zmeniť skoro všetko

26.04.2018 12:55

Po šiestich rokoch Robert Fico predstúpi pred delegátov snemu Smeru v pozícii, ktorú za ten čas nepoznal. Už nie ako premiér, ale iba ako šéf strany a radový poslanec.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 467766x
Priemerná čítanosť článkov: 4176x

Autor blogu

Kategórie