Založ si blog

Mobbing v parlamente

Občianka pani V. upozornila podpredsedníčku parlamentu p. Jurínovú, aby nesabotovala prejav poslankyne Ritomskej. Paradoxom je, že Jurínová a Ritomská sú z jedného klubu. Aby ste si mohli urobiť obraz o tejto scéne, pozrite si reč poslankyne Ritomskej, a uvediem aj citáty 2 listov: Občianka pani V. napísala pani Jurínovej. Pani Jurínová odpovedala pani V. Keďže mi obidva listy poskytla prenasledovaná občianka pani V., jej celé meno neuvediem. Meno podpredsedníčky parlamentu pani Jurínovej každý pozná a verejne vystupuje v parlamente, takže všetci vieme o koho ide, podľa posledného rozsudku NS SR poslanci a politici musia znášať kritické názory občanov, najmä ak sú občania sklamaní z účinkovania toho koho volili.

Text rozpravy pani Ritomskej v NR SR nájdete tu, link skopírujte do vyhľadávača: http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Vystupenie/100846/Ritomska_Maria.html

Prepis vybranej časti z listu pani V.:

… pani Jurínová podpredsedníčka NR SR, nedá mi, aby som nezareagovala. Keď ste viedla 17.schôdzu NR SR, téma nezamestnanosť, sledovala som rečníkov, a som z Vás veľmi sklamaná. Vy ste dr. Ritomskú  tri krát prerušili. Myslíte si, že to šikanovanie, ponižovanie, mobbovanie, a následné vyhodenie z práce, čo sa  dnes bežne deje, že to nemá súvis s nezamestnanosťou(?). Môžem Vám to potvrdiť aj na mojom osobnom prípade. Zamestnávateľ /primátor mesta/ ma na hodinu vyhodil z práce, kde som takmer 20 rokov robila. Dvadsať rokov neboli žiadne problémy.

Keď potreboval pred komunálnymi voľbami v roku 2010 zamestnať svoju známu, ktorá dovtedy bola zamestnaná v ich spoločnej firme „xyz“, aby vraj neodčerpávala financie z ich spoločnej firmy, veď môže z MsÚ, však Mesto ju z našich daní zaplatí, že (?)…

Veru, kto má moc – má pravdu, aj keď je luhár. Zamestnávateľ rôznymi klamstvami aj na súde si vybojoval všetko, a ja som prišla o zdravie, o peniaze, o dôchodok (mám 56 rokov). Psychická ujma na mojom zdraví sa už tretí rok vyvíja, trápi ma krivda spáchaná tým luhárom na mne.

Pred voľbami hnutie OĽaNO vyzývalo občanov aby sme Vás podporili. Ja som osobne presadzovala, vysvetľovala medzi známymi a rodinou, že do parlamentu by sa mali dostať OĽaNO a dúfala som, že pre nás niečo spravíte. Volila som Vás osobne a osobne dr. Ritomskú. Práve dr. Ritomská ako jediná prišla s témou Antimobbingová legislatíva proti psychickému teroru na pracovisku, proti šikane… Tieto témy úspešne presadzuje aj na medzinárodnej úrovni.

Ibaže rakovinou bezprávia premorené Slovensko – parlament aj vláda, sa tvária akoby nič.

Odporúčam Vám p. Jurínová, prečítajte si na internete koľko ľudí je neprávom vyhodených z práce, šikanovaných, myslia na samovraždy a následne sa liečia, koľko to stojí zdravotníctvo(?)…

A samozrejme, je to doživotne tak, ako sa aj ja trápim. Prečítala som si aj Váš blog p. Jurínová: “Ľudské práva nie sú teória ale reálne problémy ľudí.” Spomínate tam násilie na ženách, deťoch, starých, zdravotne postihnutých, menšiny… ale kde sú šikanovaní a neprávom vyhodení zamestnanci(?)…

Takže, veľmi pekne Vás prosím, aj všetkých v OĽaNO, porozprávajte sa vo Vašom hnutí a podporte Vašu poslankyňu dr. Ritomskú! Lebo ju sme volili práve preto, že má životne dôležitú tému! Ide o zdravie ľudí, ide o ŽIVOTY obyčajných ľudí.

V minulosti som napísala aj p. Matovičovi a sľúbil mi, že s p. Ritomskou bude spolupracovať a podporí ju. Písala som aj p. Kadúcovi, predsa je v ústavnoprávnom výbore, tak verím, že všetci v klube OĽaNO budete navzájom nápomocní a budete podporovať legislatívny návrh a schválenie Antimobbingového zákona. Chceme trestnú zodpovednosť pre všetkých hore, pretože my dole sa mnohí ocitáme na pokraji existencie práve pre nezodpovednosť samosprávy, justície a prokuratúry. Veď zamestnávateľ má na to, aby takto „narábal“ s ktorýmkoľvek pracovníkom. Napr. ja sa súdim, ale verte mi, skorumpované súdy vždy dávajú za pravdu luhárovi čo má za ušami a okráda národ. Mocnárovi čo na to má sa ani vlas na hlave neskriví čo by aj k samovražde dohnal človeka. A obyčajného človeka zamestnanca nemá kto zastať – advokátom je to jedno(!), súdne trovy si vyúčtujú…

My sme veľmi radi, že je tu pani dr. Ritomská, na ktorú sa obracajú ľudia čo sú na mobberskej „čiernej listine“ zamestnávateľov, čo sú na pokraji zdravotného zlyhania, čo sú šikanovaní a zastrašovaní, mobbovaní….

Očakávame a dúfame, že antimobbingový zákon bude schválený čo najskôr. Ja budem písať a prosiť o podporu viacerých rozumných poslancov čo sa ukazujú že majú sociálne cítenie…

Teším sa na Vašu odpoveď. Vaša volička pani V.

Citát z odpovede podpredsedníčky NR SR pani Jurínovej (OĽaNO):

… chápem Vašu nespokojnosť, pretože  mi je jasné, že téma mobbingu súvisí s nezamestnanosťou. Čo chýbalo kolegom (Bugár) bolo naznačiť súvis s prerokovávanou témou. Mala som za to, že Mária to pochopí a naznačí súvislosť svojho príspevku s témou vysokej nezamestnanosti. Preto som ju aj  upozornila. Hovorila som s ňou o tom čo sa stalo. Každopádne nemám v úmysle jej nijako brániť v riešení tejto témy, pretože existuje množstvo ľudí najmä zo štátnej správy, ktorí majú podobnú skúsenosť tej Vašej. Maria je skutočne asi jedinou aktívnou ochrankyňou týchto práv a rada  jej s čímkoľvek pomôžem. Ale tiež si myslím že takýmto spôsobom sa môže téme aj ublížiť. Takže ak sa Vás to dotklo, sa ospravedlňujem, lepšie bude predísť takýmto situáciám.  Prajem všetko dobré…  Erika Jurínová

Poznámka blogger-a:

Občianka pani V. si zaslúži pochvalu za usmernenie OĽaNO poslancov… Zrejme písala viacerým. Podpredsedníčka Jurínová by mala predchádzať treniciam, ako to ona sama naznačila vo svojom exkuzatíve napísanom pre pani V., nemala by vyrušovať poslanca ktorý chce niečo povedať… Zvykom  býva, že keď niekto vysvetľuje novú vec, a mobbing je na pôde parlamentu absolútne nová prejednávaná príčina nezamestnanosti. Nikto iný mobbingu v NR SR nerozumie – žiaľ (!), iba pani poslankyňa Ritomská.  Tak by bolo vhodné, aby ju – vysvetľujúcu – nechali dokončiť, celú reč tak, ako si ju pripravila. A pani Ritomská bola pripravená (!),  a určite nemala byť prerušovaná len preto, že podpredsedníčku Jurínovú podpichoval nejaký legislatívny analfabet z HÍD-u, ako sa už častejšie prejavil  p. poslanec Bugár. On si zrejme nevšimol že reč poslankyne Ritomskej bola rozdelená prehľadne do troch častí… Ale on sa cítil oprávnený vyrušovať, aj keď vôbec nevedel o čom je reč, a mimo témy žiadal vysvetlenie „ako to súvisí s otázkou zamestnanosti “… Ako mohol vyštudovať takýto „excalibur“? Údajne je vysokoškolsky vzdelaný, a myslí si že má patent na všetko, keď je v parlamente „akože mazák“. Myslí si, že môže ktoréhokoľvek poslanca stopnúť v jeho reči… fakticky úbohá úroveň. Povedal by som že má IQ pod 90  a nižšie, pod hladinou normy. Na krátkom videu poslankyne Ritomskej (link) vidno, že najmenej tri krát pribehol k p. Jurínovej (mužský chrbát v saku, to je on…) a vždy s tým istým, ako že „nerozumie o čom je reč…“.  Čo robí taký nechápavý, eticky nepripravený človek v parlamente? Ak toto urobil s úmyslom zablokovať reč o mobbingu, v takom prípade si môže pripísať titul mobber. A k pani poslankyni Jurínovej musím podotknúť, že sa musí doučiť etiku a niečo o parlamentnej taktike. Pokus o vyrušovanie vlastnej kolegyne z vlastného klubu je vec natoľko zvláštna, až sa mi bridí písať hodnotenie na takú mylnú akciu podpredsedníčky. Ona mala Bugára usmerniť aby ticho sedel a učil sa nové veci, a keď nerozumie to čo je hovorené, tak si to má doštudovať neskôr.

 

Vojnové „impérium“ USA?

21.09.2017

Je nesené, podporované, živené medzinárodným menovým fondom ( MMF ), zbrojárskymi korporáciami a finančnými domami napojenými na MMF a OSN. OSN sa snaží fungovať ako prostitútka oblizujúca viac »

Richter – spolupáchateľ pederastov?

07.09.2017

Spolupáchatelia sú všetci ktorí z kauzy chcú profitovať, kapitána Danka nevynímajúc. Najprv si chcel cez Plavčana „prilepšiť“, a potom si chcel cez „kauzu Richter“ upraviť svoju pozíciu. viac »

Americkí „priatelia“ v NATO zbesneli

12.07.2017

Darí sa im globalizovať vojnu z lokálnych foriem na celosvetovú, okrem USA. Pomaly ale iste vyzbrojujú Ukrajinu, žiadajú vyššie náklady na výzbroj v EÚ, translokujú vojská – letecky aj viac »

potrat, interupcia, lekár, nemocnica, gynekológ

Budúci rok sa uskutoční referendum o zrušení zákazu potratov

26.09.2017 21:29

V Írsku sa budú v najbližšom čase konať aj referendá o zrušení zákazu rúhania a o zmene legislatívy v oblasti rozvodov.

predseda parlamentu Andrej Danko

Danko na návšteve v Česku chválil nadštandardné vzťahy medzi krajinami

26.09.2017 19:25

Témou druhého dňa pracovnej cesty slovenskej parlamentnej delegácie v Prahe bolo aj rokovanie s predsedom Senátu Milanom Štechom a stretnutie s krajanmi.

vajíčko, vajíčka, vajcia

Systém rýchleho varovania pri potravinách má byť rýchlejší

26.09.2017 17:25

Európska komisia navrhla vytvorenie špeciálnych kontaktných bodov pre Rýchly systém varovania pre potraviny a krmivá.

Karol Pieta, Bojná, archeológia

Archeológovia objavili železný poklad, Slovania si ho ukryli do pece

26.09.2017 16:50

Zaujímavosťou je, že na peci stál na pôvodnom mieste hlinený hrniec, ktorý prežil vyše 1 100 rokov v neporušenom stave.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o všetkom, nájdete ma aj na FB: facebook.com/axon.doctorow; v úcte Váš blogger Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 108
Celková čítanosť: 397422x
Priemerná čítanosť článkov: 3680x

Autor blogu

Kategórie