Založ si blog

SK parlament je prekážka spravodlivosti

Niektorí poslanci NR SR sa majú neskutočne dobre. Ako prasce v žite. Pre trpiacich občanov nepohnú ani prstom, ani keď vidia utrpenie na vlastné oči. Hrajú sa na politiku a radi sa ukazujú pred médiami. Sú ako „farizeji čo sa ukazujú na rohu ulíc“ aby ich bolo vidno z obidvoch ulíc. Otázka znie: Uvedomujú si títo úbohí politickí válovkári, že sú trvale na očiach celej verejnosti? Aj bez kamery? Videli sme to na vlastné oči.

Posledná kauza z parlamentu je tragikomická pečať potvrdzujúca pravdu vyššie povedaného a zisťujeme, že nezávislá pani poslankyňa Ritomská je jedna z niekoľkých osamelých bojovníčok za práva tiež osamelých a trpiacich občanov.

Osamelých trpiacich občanov sú cez dva milióny na Slovensku, a každý z nich je osamelý. Štátne orgány moci ich oddeľujú od spoločnej účasti na moci. Je to porušenie práv garantovaných Ústavou SR, lebo podľa nej sa každý môže podieľať na spoločnej moci štátu. Ústava je iba papier? Pre parlamentný výbor ktorý sledujeme cca 4 mesiace, je Ústava SR iba zdrap papiera!

Navrhujeme, aby si pani poslankyňa Ritomská založila vlastnú politickú stranu, aby zjednotila milióny trpiacich občanov SR, lebo sme na vlastné oči videli, že ešte aj parlamentné výbory jej podrážajú nohy. Naposledy o tom písala vo svojom blogu 28.8.2013.

Sledujeme činnosť nezávislej poslankyne Ritomskej, posledná jej činnosť je zameraná na vytvorenie Komisie proti násiliu (KPN), ktorá svojou agendou spadá do kompetencií parlamentného Výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny (VLPNM).

Politické chrapúnstva sa odhaľujú vždy až dodatočne, činnosťou vo svojej skutočnej nahote. Podobne aj posledný podraz VLPNM, konkrétne podrazy od poslanca Chmela (Most-Híd)  predsedu VLPNM a jeho tajomníčky VLPNM pani Sándor (trvalá zamestnankyňa Kancelárie národnej rady SR). Trikrát podrazili prácu poslankyne Ritomskej. Oni sú dosť primitívni, veď sa aj nosia ako „prázdne klasy“ – hlava vysoko zmietaná vo vetre lebo je prázdna. Lebo si neuvedomujú svoje úbohé konanie. Oni nepodrazili poslankyňu, ale všetkých tých, ktorí od poslankyne Ritomskej žiadajú založenie Komisie proti násiliu. Vyzeralo to asi takto:

V minulom roku pani poslankyňa začala riešiť kauzu dvoch maloletých občanov SR. Deti uniesol ich vlastný ocko, a mamičke ostali len oči pre plač. Únos sa stal v r.2010. Matka maloletých odvtedy lieta medzi orgánmi štátnej správy, a všetci ju posúvali od Kaifáša k Pilátovi a späť, lebo…

1. Policajti sú kamoši s únoscom, všetky policajné správy vyznievajú rovnako, akoby sa „nič nestalo“.

2. Ministerstvo vnútra zakrýva (!)  všetky stopy vedúce k únoscovi, lebo vraj „nevedia kde je únosca“.

3. Prokuratúra zamietla matkino podanie ako neopodstatnené, lebo policajti tak akože „to už vyšetrili“.

4. Matka sa obrátila na Interpol a tí jej oznámili, že deti musia byť na Slovensku, lebo „v EÚ mimo SR nie sú a nikto o nich ani nepočul“. Deti boli hľadané podľa posledných fotografií a podľa osobných údajov ktoré matka poskytla Interpolu.

5. Únosca je kamoš s Ministerstvom zahraničných vecí, lebo vraj robí manažéra pre USA firmy, takže ani Minister zahraničných vecí pán Lajčák a jeho zamestnanci vraj „nevedia“ kde sú deti, ani kde je zločinec únosca.

5. Únosca otec detí poslal sms okradnutej matke detí, že „deti môžu byť už mŕtve, prestaň ich hľadať“…  

6. Advokát únoscu povedal policajtom, že „deti žijú a vieme kde sú deti, nech si ich matka hľadá“… Policajti sú „hrajkaví retardi“?…, nevadí im že majú „chrániť a slúžiť“?…, vôbec im nevadí že advokát kryje trestný čin únosu?…, alebo sa skutočne boja od únoscu? Alebo sa boja od Kaliňáka? Alebo sa boja podsvetia? Boja sa od Figeľa ktorý čičíkal v r. 2011 hľadajúcu matku aby prestala hľadať?,… alebo sa boja od CIA ktorá manažuje niektoré americké záujmy v SR? Otázka je, na akého zločinca si trúfnu slovenské orgány? Sú vôbec potrební takí policajti čo vedia vymlátiť rómsku osadu, ale záujmy slušných ľudí nedokážu ochrániť?

7. Poslankyňa Ritomská napísala interpeláciu Ministrovi vnútra pánu Kaliňákovi, pýtala sa najmä na otázku ochrany detí a matiek, ale Kaliňák interpeláciu vraj ani nevidel, a za Kaliňáka odpovedal nejaký škrabák, určite „únoscov kamoško“, a v súhrne odpoveď znela že vraj: „trestný čin sa nestal, nič sa nestalo“ !

8. Poslankyňa Ritomská v máji t.r. požiadala parlamentný VLPNM, aby na júnovej schôdzi 14. 6. 2013 mohla predložiť návrh na založenie KPN. Zákon taký postup podporuje. K tomu získala aj podporu mnohých odborníkov a aktivistov, členov rôznych občianskych hnutí, budúcich členov KPN. Predseda VLPNM Rudolf  Chmel (Most-Híd) a pani Sándor (tajomníčka VLPNM)  sľúbili že „to bude a môže prísť…“. Ale nebolo to.

9. Rovnako  sľúbili Chmel a p. Sándor aj v júlovej schôdzi 03.7.2013 že „poslankyňa Ritomská môže prísť a predniesť“, ale znova neboli ochotní o tom povedať ani slovo a znova nedali do programu žiadny bod o komisii. Keď poslankyňa Ritomská žiadala o prerokovanie, zamietli jednohlasne túto vec a nepripustili ani diskusiu na uvedenú tému.

10. Keďže poslankyňa Ritomská nie je členkou tohto výboru (VLPNM), musí nájsť niekoho kto prečíta Uznesenie o Komisii proti násiliu. Prečítať návrh môže aj cudzí poslanec – teda sama navrhovateľka, ale Uznesenie musí čítať člen výboru… A táto agenda spadá do kompetencie VLPNM. Poslanec Pollák, ako jej klubový partner (OĽaNO) je síce členom výboru (VLPNM)  a mal by mať osobnú (ako Róm), poslaneckú (rómska agenda) aj klubovú (OĽaNO) – teda trojnásobne prednostnú vôľu v tejto agende pani Ritomskú podporiť. Ale – Pollák je Pollák, trojnásobne zradil občanov čakajúcich na KPN.

11. Pred posledným zasadnutím VLPNM (27.8.2013) sa dohodla osobne poslankyňa Ritomská s p. Chmelom a tiež s p. Sándor, že agendu schválenia KPN prerokujú v bode Rôzne. Zase nič, bolo to priam komické zahranie komunistickej taktiky: Pri rokovaní o bode Rôzne sa Chmel pozrel na tajomníčku Sándor: „Máme ešte niečo?“, a ona bohorovne odpovedala: „Nie, to je všetko“. Pani poslankyňa Ritomská sa ozvala: „Ale mne ste sľúbili že prerokujeme môj návrh na založenie Komisie proti násiliu pri VLPNM… tak si to žiadam prerokovať.“ Nikto nechcel rokovať o tejto komisii.

12. Poslankyňa Ritomská (nezávislá) sa dohodla s pani poslankyňou Nicholsonovou (SaS), že návrh na KPN predložia v nasledujúcom zasadnutí VLPNM. Na toto budúce zasadnutie VLPNM si opäť posvietime.

Pani poslankyňa Ritomská chce využiť zákon v prospech týraných občanov SR, zákon umožňuje všetkým poslancom NR SR zakladať Komisie v agendách príslušných Výborov. Zdá sa však, že Pollák robí podľa pokynov Matoviča, a to už vieme dávno, Matovič blokuje činnosť poslankyne Ritomskej svojským a účinným spôsobom. Dokedy? Dovtedy kým pani Ritomská nezaloží svoju vlastnú stranu… Už sa na tom pracuje, dostali sme takú správu, ale počkajme si kým to potvrdí sama zakladateľka novej politickej strany.

O tom, že Chmel, Dzurinda a iní poslanci členovia rôznych výborov sa radi vozia po svete za peniaze občanov (daňových platcov), o tom vieme. Ale že Chmel (Most-Híd)  dokáže takýmto primitívnym spôsobom blokovať potreby občanov, to sa ukázalo až teraz? Zrejme áno.

OĽaNO je zvláštna komunita vo „vlastníctve“ pasívneho Matoviča. On nechce byť predsedom nijakého parlamentného výboru. On nechce byť predsedom nijakej komisie. On vlastne nechce – alebo nevie – nič… zrejme rád počúva svoju hymnu „Nič sa mi nechce, ani len prstom pohnúť“, iba sedieť v parlamente a rozkazovať poslancom vo „svojom“ klube. On ho fakticky považuje za svoj vlastný… Napríklad rozkazuje poslancom „koľko najmenej“ majú vkladať (z parlamentných prostriedkov určených na platy poslaneckým asistentom)  do „spoločného klubového“ balíka. Ak niekto Matovičovi odmietne dávať, lebo má rozpracované vlastné odborné činnosti a potrebuje vlastných odborníkov (asitentky), taký poslanec sa môže baliť, nabudúce sa nedostane ani kandidátnu listinu. To vraj už bolo naznačené.

Okrem dvoch bývalých poslancov OĽaNO, Hlina a Ritomská, sú všetci ostatní poslanci „Oľaňáci“ poslušní ako hoviadka a odovzdávajú „žarcu“, resp. „osobnú daň“, alebo správnejšie „parlamentné výpalné“, do spoločného balíčka, z ktorého si Matovič platí len svoje vybrané persóny – nepripomína to mafiu? V klube OĽaNO „Platí taká obyčaj, svoj balíček odovzdaj!“.  „Oľaňáci“ nemôžu disponovať financiami určenými pre svoje asistentky… Kde sa to len „obyčajný a superčistý“ kritik SMER-u poslanec Matovič – kde sa to len naučil? Žeby od totalitných „komančov“?

Vráťme sa k poslednej schôdzi VLPNM (27.8.´13). Na poslednom zasadnutí výboru VLPNM hovorili mnohí, ale nič nové nepovedali, ba dokonca všetko zablokovali: Minister vnútra Kaliňák verzus Ombudsmanka – všetci hovorili o Rómoch ktorí boli poškodení útokom policajtov.

Na výbore boli prítomní aj poškodení Rómovia. Chceli povedať svoj názor, a myslíte si, že Pollák ich v tom podporil? Myslíte si, že Kaliňák dokázal nevinu policajtov? Myslíte si, že výboroví poslanci SMER-u vo väčšine členov podporili Rómov? Nie! Nie! A nie! Pollák vlastných podrazil, a vôbec nezdvihol hlas že títo ľudia sem prišli a teda majú právo (!) hovoriť nahlas k ich veci ktorá sa (!) o nich (!) prerokúva!

Vadilo to všetkým prítomným členom budúcej KPN ktorí boli prítomní na výbore už tretí krát (jún, júl, august). Vadilo to novinárom, a hlavne to vadilo Rómom. Vadilo to dvom poslankyniam pani Ritomskej (nezávislá) a pani Nicholsonovej (SaS).

Ale! Nevadilo to ostatným prítomným poslancom členom VLPNM: predseda Chmel, Gaži, Hrušovský, Jánoš, Laššáková, Lišková, Pollák, Želiezka, títo všetci si odhlasovali že Rómov nenechajú hovoriť. Podobne rýchlym a tichým odchodom (ako smrad z nohavíc) odmietli rokovať aj o budúcej komisii (KPN).

Celé predstavenie trvalo 4 hodiny a bolo o tom, že jeden tvrdil toto, iný tvrdil hento, a preťahovali tému zo strany na stranu celé 4 hodiny! Hoci dôkazy sú dostačujúce na potrestanie konkrétnych policajtov za ublíženie na zdraví…, aj tak sa vraj nič nestalo. Ale že policajt má právo použiť prostriedky fyzického násilia (!) len v obmedzenom (!) rozsahu, to nikoho z prítomných netrklo?  

A nakoniec sa ešte uzniesli, že Rómov „zametú pod koberec“, a nič nebudú predkladať do parlamentného fóra NR SR, lebo vraj „nič sa nestalo“. Policajná klasika: Kým sa policajtovi nič nestane, dovtedy sa nič nestalo. Je to tak pán minister Kaliňák?

Vôbec sa nečudujme, že parlamentné hoviadka podrážajú nohy poctivým poslancom. Majú zelenú a pán Kaliňák im to fyzicky, aj ideologicky potvrdil!

________________

Súhrn poznatkov: Stav Národnej rady Slovenskej republiky;

Česť ojedinelým výnimkám; je o absolútnej väčšine poslancov

 – poslanec NR SR …

§1      je úbohá osobnosť hľadajúca cestičky k platenému ničnerobeniu…

§2      používa rôzne „výhybky“ na presunutie problémov na „inú koľaj“…

§3      zneužíva zákony pre svoje „výhody“ podľa „džungľového výberu“…

§4      má zásadu „nevedieť nič o utrpení radových občanov SR“…

§5      neskúma problémy občanov, ani občiansky dopyt, ani možnosti riešení…

§6      chce byť dôležitý(-á) pred médiami a zneužije ktorúkoľvek ideu…

§7      spokojný vie, že slušní ľudia ho považujú za parazita, netrpí tým…

§8      má sociálnu inteligenciu: Nula

§9      má emotívnu inteligenciu: Nula

§10     má mentálnu inteligenciu: do 60

§11     má politické ciele: „Já, Já, Já, jenom já…“

§12     má svoju hymnu: „Dnes sa mi nechce nič, ani len prstom pohnúť…“

… ale ľudsky vychovaní občania, vlastenci hovoria ako Leonidas zo Sparty: „My sme tu doma!“,

    a urobíme si zmeny!

Štvrté výročie tragédie Boeingu MH17

09.07.2018

Vyšetrovanie Spoločného vyšetrovateľského tímu, Joint Investigation Team, JIT, zostáva naďalej maximálne utajované pred verejnosťou, a ustavične sa odďaľuje oficiálne stanovisko, zverejnenie viac »

Ruženec Sedemsvätiaceho Ducha Svätého, 7×7

12.05.2018

Modlitby k Duchu Svätému sú zahalené Tajomným účinkovaním v našom svete. Ešte aj kresťania sa ich modlia s obavou aby niečím neurazili všemohúcu Výsosť z nebies. Táto modlitba sa mi javí viac »

Mayová a Trump podporujú prípravu vojny na východe EÚ

19.04.2018

Nejde len o provokáciu, ide aj o manipuláciu s mentálnou kapacitou občanov EÚ. Rovnaký scenár bol použitý už dvakrát v blízkej minulosti. Generálna prokuratúra Ruskej Federácie (ďalej len viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 114
Celková čítanosť: 510493x
Priemerná čítanosť článkov: 4478x

Autor blogu

Kategórie