Založ si blog

Oplechované mozgy Slovenska

Slovensko je člen NATO ergo chce útočiť na Sýriu? Alebo si to Slovensko rozmyslelo a radšej na Sýriu nezaútočí? Slovensko mlčí ergo tí ktorí budú brániť Sýriu možno zaútočia na Slovensko? Kde je naša diplomacia? Slušne povedané, naša zahraničná diplomacia je v keli… Prečo? Lebo sú v nej ľudia, ktorí nevedia znova otočiť kabát, lebo raz ho už otočili…

Uvediem príklad: Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ SR) Peter Burian[1] je od 11.apríla 2012 štátnym tajomníkom aj vo veciach Blízkeho východu. Po doštudovaní diplomacie v ZSSR sa venoval  blízkovýchodným témam už od r. 1983 v diplomacii. Vtedy ešte mnohým poslancom NR SR tieklo mlieko po brade a nevedeli, že naši komunistickí obchodníci predávali na Blízky východ všetky zbrane vyrobené v bývalom ČSSR (ČSFR), tanky, samopaly, pištole, obrnené transportéry, delá, dezaktivačné sety…

Pán Peter Burian  v rr.1983-89 bol medzi tými diplomatmi ktorí dohadovali stretnutia blízkovýchodných zákazníkov s našimi predajcami ČS koncernu Závody Ťažkého strojárstva. Tanky putovali natreté na žlto v zaplachtovaných vagónoch pod colným označením „poľnohospodárske stroje“. Niektoré putovali loďami z poľského prístavu Gdansk kde sme mali svoju morskú obchodnú základňu, iné putovali po Dunaji a Čiernom mori až do cieľa určenia. Tento výhodný obchod nám zatrhli Západní Nemci ešte skôr ako sa zjednotili s Východným Nemeckom. Keďže sme už nemali ruského medveďa za chrbtom, naše slovenské podniky Ťažkého strojárstva s vojenským „V-programom“ výroby boli zavreté, a to už pred rozdelením ČSR, pred r. 1993. Skrátka pán Burian má prehľad… Ale v súčasnosti predvádza plachého zajačika na logu americkej predajnej devy, ktorej slúži od r. 1992. Vyzerá to asi takto:

Na 27.schôdzi Zahraničného výboru (ZV) NR SR predniesla pani poslankyňa Ritomská svoj Návrh na vyhlásenie Rezolúcie proti vojenskému útoku na Sýriu a žiadala aby Vláda SR vyhlásila, že radšej sa vzdá členstva v NATO, než by mala mať hoci len nepriamu účasť v útoku USA na Sýriu. Vtedy sa páni v ZV NR SR uzhodli, že zavolajú niekoho z MZVaEZ SR aby sa k veci vyjadril.

Boli sme tam, na 28. Schôdzi ZV NR SR sa tak stalo 12.9.2013, videli sme opäť pána Petra Buriana a nechápali sme, že si necíti svoju tvár, čím nás to len opíjal. Nepovedal vlastne nič konkrétne, len chlácholil že veci ešte nie sú došetrené a jednania prebiehajú a samé kecy-kecy. Keď sa ho pani Ritomská opýtala, prečo Vláda SR cestou Ministra ZVaEZ pána Lajčáka nevyhlásila jednoznačný dištanc od útoku na Sýriu, odpovede sme sa nedočkali.

Uznesenie ZV NR SR neobsahuje žiadne konkrétne informácie. A ešte komickejšie je, že Zápisnica ZV je doslova prázdna, nie je v nej nič z toho Kto a Čo povedal na zasadnutí ZV NR SR – ani v jedinej jednej Zápisnici nenájdete výroky a mená autorov výrokov. Prečo? Lebo páni parlamentní štamgasti ako Šebej, Dzurinda, Mikloško, alebo hostia z MZVaEZ (naposledy Burian) nacvičujú rétoriku a snažia sa natriasať svoje ego, ale ani náhodou nepovedia nič konkrétne… kto by to zapisoval, že? A keď sa objaví poslankyňa, viacnásobná matka, ktorá celý život sledovala politiku cez rádio a TV, keď poslankyňa konečne chce, aby sa oplechované mozgy konečne zaoberali politikou vecne a okamžite a vždy aktuálne, tak títo pánkovia začnú dudlať svoje rétorické hymny, a je po funuse. Vecná politika je pochovaná. Ale je to najmä preto, lebo nič nie je registrované, ani zapísané… Skrátka parlamentný bordel na ktorý slušná žena nemá ani žalúdok, ale ani pochopenie.

Pokúsime sa stručne objasniť o čo v Sýrii ide, čo zabudli povedať aj politickí analytici so zajačikom v logu. Má to svoju históriu, preto nadviažeme na udalosti po 2.sv.vojne:

Po 2.sv.vojne si víťazné mocnosti, aj USA, odviezli z Nemecka Sarin a gro informácií o špeciálnom výrobku Sarin, použiteľnom na rýchlu likvidáciu ľudských zdrojov nepriateľa (pozri Prílohu v Návrhu na rezolúciu). 

USA rozvinuli obchod a dodávali chemické zbrane v  delostreleckých granátoch a v raketách, dodali ich aj spojencom na Blízkom východe, o čom sa Izraelská spravodajská služba nemala nikdy dozvedieť… Saddámovi Husajnovi ich dodali do Iraku na potlačenie Kurdských povstalcov a na použitie v Iracko-Iránskej vojne. Podmienka bola – použitie do poslednej molekuly bezo zbytku. Husajnova armáda ich spotrebovala všetky, takže ostatné informácie o „skladoch chemických zbraní v Iraku“ boli od začiatku vykonštruované, politicky motivované. Útok na Irak bola agresia ktorá bola vopred vykalkulovaná, potom, ako Irak oficiálne s požehnaním a podporou USA chemické zbrane použil. V tej dobe boli zo strán iných blízkovýchodných štátov vznášané požiadavky, aby ČS tanky a obrnené vozidlá mali dokonalú ochranu proti chemickým zbraniam. Okrem toho stúpol dopyt po ČS mobilných ambulantných vojenských Dezaktivačných komplexoch, ktoré v ČS vyrábali najlacnejšie, najúčinnejšie a najmobilnejšie (rýchly presun, blesková účinnosť dezaktivácie chemických kontaminácií). V tej dobe prebiehal na pôde ČSSR výcvik viacerých blízkovýchodných vojenských profesionálov, najmä protichemická obrana.

O útoku irackých vojsk chemickými zbraňami hovorí lekár ktorý tam bol a poznal aj pozadie príbehu: Pľúca zasiahnuté yperitom sa nedajú vyliečiť, tvrdí pľúcny špecialista Hamíd Sohrabpúr. … „Najhoršie boli prvé dva mesiace. Pacientov neustále pribúdalo a ja som nevedel, ako ich liečiť,“. Podľa Sohrabpúra nestáli za útokmi len Saddám a chemický Alí. Existujú vraj dôkazy, že nemecké a iné medzinárodné spoločnosti pomohli Iraku vybudovať jeho chemický arzenál. Dovolím si opraviť jeho tvrdenie: Nemecký arzenál mohol mať logá ešte z čias 2.sv.vojny, ale dodali ich USA, a nové chemické zbrane z USA tvorili podstatu chemických zbraní ktoré použil Saddám Husajn. Politika USA sa musela veľmi rýchlo zbaviť takéhoto nepohodlného svedka, lebo zahraničné spravodajstvá o tom už nahlas rozprávali, najmä očití svedkovia, a tiež objednávky zbraní z východného bloku hovorili jasnou rečou: Arabský svet sa začal brániť proti hroziacej chemickej vojne…

A ako to videli mediálne správy pred 25 rokmi? Chemický útok… režim irackého vodcu Saddáma Husajna viedol v rokoch 1987-88 proti kurdskej menšine vojnu počas ktorej prišlo o život viac ako 180-tisíc osôb. Husajn chcel týmto brutálnym spôsobom zlomiť kurdský odpor a potrestať Kurdov za ich proíránský postoj za iránsko-irackej vojny. 

Krátke video, až na konci sú zábery z následkov chemického útoku. Podľa svedkov trval útok na Halabdžu niekoľko hodín. Pri akcii pravdepodobne použili nervové plyny ako Sarin, Tabun a VX. Prvé správy o masakre sa do sveta dostali prostredníctvom iránskych novinárov. Američania pôvodne z útoku obvinili Irán, „neskôr bola ale preukázaná vina irackej vlády“.

Poznámka: Nikto z Iráncov ani bežných Iračanov, ani okolitý svet vtedy nevedel, že USA nielenže dodali Iraku chemické zbrane, ale im poskytli ešte aj navigáciu modernými satelitnými snímkami! Vtedajšia vláda USA bola namočená do posledného investičného centu, resp. do posledného centu zisku! USA si dovolili oklamať svet dvojako: 1. Nezničili svoj arzenál Sarinu. 2. Predali Sarin za výhodnú cenu šialencovi a ešte mu pomáhali ako ho cielene použiť aby sa okolitý svet o tom nedozvedel!!!

K súčasnému útoku v auguste 2013 treba dodať, že Sýria, ako bývalý spojenec USA, môže a mohla mať zásobu Sarinu rovnako ako ho krátko mal Saddám Husajn. Ale! Charakter použitia Sarinu v malých útočných dávkach je výsostne diverzný, nezasiahol takú veľkú plochu územia ako by to dokázali zbrane v arzenáli Sýrie, zhodné s tými, ktoré vyhladili 5000 ľudských životov na severe Iraku za Saddáma Husajna.

Posledné štyri útoky Sarinom boli v Sýrii opakované, ale ani jeden nebol vedený zo strany vládnych vojsk. Nemecká spravodajská služba uviedla, že sýrsky prezident nepodpísal žiadny útok Sarinom. Ruská spravodajská služba uviedla, že útok Sarinom v Sýrii viedli diverzantské či teroristické skupiny v malom rozsahu, ale rozhodne nie vládne vojská. Očití svedkovia, ktorí sa považujú za nestranných vyhlásili: (Muslim)… za chemickým útokom stoja “určité strany konfliktu, ktoré chcú hodiť vinu na sýrsky režim, ktoré naňho chcú poukázať ako na vinníka a vyvolať tak akciu”. Útok plynule vyústil do dohadov – po skúsenosti s Irakom, že západné krajiny nariadia vojenský zásah v Sýrii. Predstaviteľ sýrskych Kurdov povedal, že ak inšpektori OSN nájdu dôkazy, že Asad nestojí za chemickým útokom, ale že ho podnikli povstalci, “každý na to zabudne”.

Na tomto mieste zdôrazním:

Vláda SR mala okamžite a ihneď vyhlásiť striktnú Rezolúciu proti útoku na Sýriu a okamžite sa dištancovať od agresívneho vojenského zoskupenia NATO, vystúpiť z neho. NATO je usvedčené z opakovaného zneužívania vojenskej sily na dosahovanie ekonomickej kolonizácie vybratých krajín! Slovensko malo vystúpiť z NATO a vyhlásiť Rezolúciu proti útoku na Sýriu ihneď, ako si Obama trúfol vyhlásiť plán trestného útoku na Sýriu.

Bohu na žiaľ a nám na smolu, v celej Vláde SR a v celom parlamente je iba jediná poslanecká osobnosť – poslankyňa Ritomská, ktorá si následky Obamovej politiky uvedomuje v nahej podstate. Pani Ritomskú nechcú počuť ani v NR SR, ani v Zahraničnom výbore NR SR, ale ani na Ministerstve ZVaEZ SR… To sú naši politici takí zadubenci? Alebo sú tak hlboko skorumpovaní a dolárifikovaní že triezvy rozum sa im vyparil ?

Vláda SR svojím zotrvaním v NATO a svojím čušaním vystavuje Slovensko vážnej hrozbe útoku ihneď po zahájení útoku USA na Sýriu…

Lebo toto nebude lokálna vojnička v réžii USA ako si to oplechované mozgy predstavujú, ale globálna vojna s účasťou Brazílie, Argentíny, Číny, Indie a Ruska na tej strane, kde my nebudeme…

… a bude to náš pád aký sme nezažili ani v 2.sv.vojne, o tom nech nikto nepochybuje.


[1] 2008-12 mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec v Zastupiteľskom úrade SR vo Washingtone;  2006-07 stály predstaviteľ SR v Bezpečnostnej rade (BR) OSN; 2004-08 mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec a stály predstaviteľ SR pri OSN v New Yorku; 2003 MZV SR – Odbor analýz a plánovania ako veľvyslanec s osobným poslaním pre prípravu členstva SR v BR OSN; 1999 mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec – vedúci Misie SR pri NATO a zastúpení pri Západoeurópskej únii v Bruseli; 1997 Ministerstvo zahraničných vecí SR – generálny riaditeľ Sekcie ľudskej dimenzie; 1994 Veľvyslanectvo SR vo Washingtone, D.C., USA – radca – minister, zástupca vedúceho misie; 1993 Veľvyslanectvo SR vo Washingtone, D.C.,USA – Chargé d’affaires a.i.; 1992 Veľvyslanectvo ČSFR vo Washingtone, D.C., USA – 2.tajomník; 1991 Odbor pre Blízky východ; 1987-89 Veľvyslanectvo ČSSR v Bejrúte, Libanon, zástupca vedúceho misie; 1983 Odbor pre Blízky východ.

Ruženec Sedemsvätiaceho Ducha Svätého, 7×7

12.05.2018

Modlitby k Duchu Svätému sú zahalené Tajomným účinkovaním v našom svete. Ešte aj kresťania sa ich modlia s obavou aby niečím neurazili všemohúcu Výsosť z nebies. Táto modlitba sa mi javí viac »

Mayová a Trump podporujú prípravu vojny na východe EÚ

19.04.2018

Nejde len o provokáciu, ide aj o manipuláciu s mentálnou kapacitou občanov EÚ. Rovnaký scenár bol použitý už dvakrát v blízkej minulosti. Generálna prokuratúra Ruskej Federácie (ďalej len viac »

Via Crucis – Krížová Cesta

30.03.2018

Po premodlení týchto slov som nedokázal nechať si ich iba pre seba. Autorom je legionár Kristov pôsobiaci na Slovensku od 25. marca 1987. Slovenskí legionári nie sú registrovaní tu na tejto Zemi, viac »

kyjev, ukrajina,

V Kyjeve protestovali baníci a vojnoví veteráni, vypukli násilnosti

19.06.2018 16:15

Demonštranti sa pokúsili preraziť do parlamentu. Proti bezpečnostnými silám použili obušky a slzotvorný plyn.

Monika Jankovská

Okresný súd zamietol žiadosť Janíčka a Strelčíka o obnovu konania v kauze vydierania

19.06.2018 16:03

V 2001 ich vtedajšia sudkyňa a dnes štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská odsúdila za vydieranie podnikateľa Tibora Jurisu.

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek v Modrom Kameni

Do múzea s hračkami zateká

19.06.2018 16:00

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek v Modrom Kameni je v havarijnom stave. Problémom je najmä deravá strešná krytina, cez ktorú zateká.

matečná

Matečná: Protestujúci farmári doteraz nepožiadali o stretnutie

19.06.2018 15:24

Vedia farmári protestujúci na traktoroch, že veľká časť požiadaviek z tzv. Košickej výzvy je už splnená? Spýtala sa šéfka pôdohospodárstva v reakcii na protestnú jazdu farmárov.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 492710x
Priemerná čítanosť článkov: 4360x

Autor blogu

Kategórie