Založ si blog

Blízky východ a Sýria od 14. 9. 2013, časť 1.

Úvod:

Správy z nášho ministerstva zahraničných vecí bývajú neúplné a logisticky upravené v prospech „útočnej ideológie“ Spojených štátov amerických (USA). Zodpovedný je tajomník(?), proamerický profesionál (líška v kurníku) v našej diplomacii? Pôvodnú podstatu správ som ponechal. Dovolil som si správy doplniť a usporiadať tak, aby sa ukázali zámerné informačné machinácie USA – konkrétne z dielní CIA, ktorá je matkou zlopovestnej teroristickej siete ALKAJDA.

Iná závažná okolnosť je jadrový potenciál Izraela, o ktorom všetci „nič nevedia“, resp. jeho sila nie je oficiálne priznaná. Táto téma musí byť pripomínaná jedným dychom pri reči o iránskom jadrovom potenciáli, rovnako, ako pri vyratúvaní sýrskej zbroje.

O protiváhu medzi Izraelom a islamským Blízkym východom sa úspešne snažili iba dva „islamské“ štáty: Sýria a Irán. Sýria je momentálne na kolenách, aj keď pod ochranou Ruskej federácie (RF). Sýria musí NATO prosiť o mier, pričom vnútorne je rozkladaná ozbrojencami ktorí nemajú žiadne zábrany. Občianska vojna v oblastiach ovládaných teroristami (akože „sýrskou opozíciou“) je najkrutejšia práve pre iniciatívy zo strany hrdlorezov školených americkými agentúrnymi profesionálmi. Nie náhodou sa v Sýrii ozvali aj členovia organizácie ALKAJDA, ktorí medzi časom boli označení za útočníkov proti USA („dvojičky“), ale ktorí nechápu odvrhnutie „matkou“ CIA a chcú sa vrátiť k „matke“ a stať sa opäť platenými žoldniermi CIA. „Mamičke“ CIA stále pripomínajú svojej zásluhy z rozpútania občianskej vojny v Juhoslávii, tiež pripomínajú svoje zásluhy v Iraku, v Afganistane, ale stále odmietajú svoju účasť na „dvojičkách“. Niečo tu nesedí, ale to nie je dnešná téma, mimochodom nesedí obvinenie zo strany USA, že dvojičky zničili „teroristi ALKAJDA“… o tom inokedy, hoci celý svet o tom už vie.

Sýria a Irán sú „v hľadáčiku“ diverzantov CIA, pričom dôvod je jasný, ide o rozšírenie dolárovej zóny, ekonomicky kolonizovať územie ktoré sa vzoprelo cieľom USA. Irán svoje jadrové hlavice úspešne utajuje pod ochranou RF, pričom nie je zanedbateľné, že nosné rakety majú dosah na celú Európu.  

Blízky východ je momentálne epicentrum budúcej 3.svetovej vojny a Sýria sa stala kľúčom. Kľúč držia v rukách Rusi, Číňania a všetci tí ktorí vojnu odmietajú. Ruské flotily uzamkli vstup do 3.sv.vojny vo výsostných vodách Sýrie.

14. 09. 2013_ a niečo predtým

Správa z arzenálu CIA o Asadovi (legitímny sýrsky prezident) sa údajne snaží ukryť chemické zbrane, údajne svoj chemický arzenál rozmiestnil až na 50 miestach v krajine. Podľa Wall Street Journal jeho elitná jednotka „450“, ktorá má na starosti zbrane hromadného ničenia chce skomplikovať Američanom možný útok a inšpektorom hľadanie zbraní. Podľa sýrskej opozície ich časť dokonca skončila v susednom Libanone a Iraku(?).

Teroristi z „matky“ CIA – v interpretácii iných zahraničných služieb a predstaviteľov Francúzska, Saudskej Arábie, Spojených arabských emirátov a Jordánska – sú tzv. „rebeli“. Citované štáty posilňujú sýrskych tzv. „rebelov“ v boji proti Asadovi. Vyhlásil to francúzsky prezident Hollande po rokovaní s ministrami zahraničia Saudskej Arábie, SAE a Jordánska, ktoré sa uskutočnilo v Paríži. Dôvodom pre podporu „rebelov“ má byť ich súčasná neschopnosť odolávať útokom vládnych síl.

GT OSN (generálny tajomník organizácie spojených národov) plánuje mierovú konferenciu v októbri. Pan Ki-mun v to dúfa ako povedal počas rozhovoru pre francúzske médiá. Uviedol: Medzi záležitosťami ktoré bude treba vyriešiť ešte pred konaním konferencie v Ženeve II je aj otázka účasti Iránu ako spojenca Sýrie. Otázkou je aj to, kto by mal na konferencii zastupovať Sýrsku opozičnú koalíciu (SOK). GT predpokladá, že správa vyšetrovacieho tímu OSN potvrdí použitie chemických zbraní 21.8. na predmestí Damasku.

Scenár „matky“ CIA: Teroristi nazývaní „predstavitelia sýrskej opozičnej koalície“ údajne vymenujú zo svojich radov „provizórneho premiéra“, aby takto zvýšili svoju možnosť vstúpiť do legálnej politiky, dokonca až do medzinárodných rokovaní. Podľa vyhlásení zástupcov tzv. „Sýrskej opozičnej koalície“ (SOK) mal byť „nový premiér“ vymenovaný 14.9. a mal sa ním stať Ahmad Tumeh.

Irán podporuje ruskú iniciatívu, prezident Roháni ďalej vyhlásil, že kvituje rozhodnutie Asada dať arzenál chemických zbraní pod kontrolu medzinárodného spoločenstva, ako aj rozhodnutie sýrskeho režimu pristúpiť k Dohovoru o zákaze chemických zbraní.

OPCW, Organizácia pre zákaz chemických zbraní potvrdila že ministerstvo zahraničia Sýrie požiadalo o technickú pomoc pri likvidácii chemických zbraní.

V. Putin privítal pristúpenie Sýrie k Dohovoru o zákaze chemických zbraní. Ruský prezident povedal, „ide o dôkaz že sýrsky režim mal od začiatku záujem o riešenie konfliktu mierovou cestou“.

Čína víta rozhodnutie sýrskeho režimu pristúpiť k Dohovoru o zákaze chemických zbraní.

Vietnam víta ruský návrh a presadzuje mierové riešenie situácie v Sýrii. Z vyjadrenia hovorcu ministerstva zahraničia VSR z 12.9. vyplynulo, že VSR víta návrh Ruska na medzinárodnú kontrolu sýrskych chemických zbraní a úsilie zúčastnených strán v tomto smere. Je to pozitívny krok, ktorý pomôže uvoľniť súčasné napätie okolo Sýrie. Vietnam zároveň vyzýva relevantné strany na podporu iniciatív, ktoré pomôžu riešiť problémy v Sýrii mierovými prostriedkami.

Slovensko. V správach z dielne MZVaEZ SR chýbajú postoje dôležitých štátov ako je India, Brazília, Argentína… títo všetci podporili iniciatívu RF. Zároveň nám chýba samotný postoj MZVaEZ SR k Sýrii, k útočnej politike USA a aj k štátu Irán. Irán ako dlhodobý obchodný partner ČSFR by veľmi rád obnovil obchodné styky so Slovenskom na bývalej a lepšej úrovni, ale zdá sa, že dlhodobý hypnotický spánok našej diplomacie v réžii USA je fakt veľká brzda…

ŽENEVA  14. septembra 2013. Dohoda RF a USA:

  1. Potrebné je zhodnúť sa v množstve a type chemických zbraní, a umožniť ich rýchlu medzinárodnú kontrolu.
  2. Sýria musí do týždňa poskytnúť ucelený zoznam zásob svojho chemického arzenálu.
  3. S pomocou mimoriadnych procedúr obsiahnutých v Dohovore o zákaze chemických zbraní bude umožnená ich rýchla likvidácia.
  4. Sýria musí inšpektorom umožniť okamžitý a neobmedzený prístup ku všetkým svojím skladom.
  5. Zničené musia byť všetky chemické zbrane, možné je aj ich vyvezenie zo sýrskeho územia.
  6. Logistickú podporu zaistí OSN, plnenie bude zabezpečené podľa článku 7 Charty OSN.

Lavrov a Kerry sa dohodli, že sa stretnú v New Yorku v rokovaní o predmete mierovej konferencie Ženeva II. Ženevské rokovania približujú obe strany k dohode ohľadom sýrskeho arzenálu chemických zbraní, je však ešte potrebné dotiahnuť niektoré technické detaily. Kerry s Lavrovom sa zároveň dohodli, že sa koncom septembra znovu stretnú v New Yorku, kde by sa mali porozprávať o príprave mierovej konferencie k Sýrii Ženeva II.

Obama upustil od zámeru, (klišé agresora? len pre USA?) aby rezolúcia BR OSN o Sýrii zahŕňala hrozbu útoku, lebo si je istý, že by Rusko využilo v BR OSN svoje právo veta a zablokovalo by rezolúciu oprávňujúcu pristúpiť k vojenskému zásahu proti Sýrii. Prezident si ale vyhradil právo na nariadenie represívneho vojenského útoku, ktorý by USA mohli učiniť aj bez súhlasu OSN(!).

OSN potvrdila, že dostala všetky potrebné dokumenty na to, aby sa Sýria mohla pripojiť ku Konvencii o chemických zbraniach, súčasne informovala, že sa tak stane 14. októbra. “Konvencia nadobudne platnosť pre Sýrsku arabskú republiku na 30. deň po dátume uloženia tohto nástroja pripojenia, konkrétne 14.10.2013”.

Americkí „priatelia“ v NATO zbesneli

12.07.2017

Darí sa im globalizovať vojnu z lokálnych foriem na celosvetovú, okrem USA. Pomaly ale iste vyzbrojujú Ukrajinu, žiadajú vyššie náklady na výzbroj v EÚ, translokujú vojská – letecky aj viac »

Türky + Saudi + Capitol verzus Sýria + Irán + RF

09.04.2017

USA opäť odkrývajú svoju pravú, medzinárodne kriminálnu tvár. Spolu so Saudskými Arabmi a s Tureckom sú ochotní zaútočiť na Sýriu, s jediným cieľom, aby tam nastolili sebe poslušný viac »

Čo je p. Richter, ste skorumpovaný?

14.03.2017

Na Slovensku ste priznali 6 tisíc Srbov ako zamestnancov, ale hovorili ste len o firme Samsung. O inej juhokórejskej firme ste ani nepípli. V blízkej minulosti ste organizovali honbu na SVK občanov viac »

Cesta, rekonštrukcia, diaľnica

Koncom júla začnú rekonštruovať cestu medzi Slovenským Grobom a Čiernou Vodou

21.07.2017 14:19

Bratislavský samosprávny kraj upozorňuje vodičov, že koncom júla začnú s rekonštrukciou cesty medzi Slovenským Grobom a Čiernou Vodou.

12 Kia 4x

Novým modelom žilinskej automobilky bude Kia Cee'd

21.07.2017 14:00

Podľa informácií denníka Pravda priamo v Južnej Kórei školia slovenských robotníkov, ako vyrábať novú Kiu Cee'd.

rudolf kusý

Kusý žiada zrušiť súťaž kraja na výstavbu rodinného parku v Petržalke

21.07.2017 13:11

Starosta a kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Rudolf Kusý žiada zrušiť súťaž kraja na výstavbu a prevádzku rodinného parku pod názvom Family Park.

dialnica D1, krizovatka  Blatne,

Pri Blatnom sa začnú výraznejšie obmedzenia

21.07.2017 13:00

Vodičov na diaľnici D1 pri vznikajúcej križovatke Blatné budú päť dní zdržiavať výraznejšie obmedzenia. Diaľničiari obmedzia premávku z dôvodu jej presmerovania.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o všetkom, nájdete ma aj na FB: facebook.com/axon.doctorow; v úcte Váš blogger Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 386940x
Priemerná čítanosť článkov: 3650x

Autor blogu

Kategórie