Založ si blog

Blízky východ a Sýria od 14. 9. 2013, časť 1.

Úvod:

Správy z nášho ministerstva zahraničných vecí bývajú neúplné a logisticky upravené v prospech „útočnej ideológie“ Spojených štátov amerických (USA). Zodpovedný je tajomník(?), proamerický profesionál (líška v kurníku) v našej diplomacii? Pôvodnú podstatu správ som ponechal. Dovolil som si správy doplniť a usporiadať tak, aby sa ukázali zámerné informačné machinácie USA – konkrétne z dielní CIA, ktorá je matkou zlopovestnej teroristickej siete ALKAJDA.

Iná závažná okolnosť je jadrový potenciál Izraela, o ktorom všetci „nič nevedia“, resp. jeho sila nie je oficiálne priznaná. Táto téma musí byť pripomínaná jedným dychom pri reči o iránskom jadrovom potenciáli, rovnako, ako pri vyratúvaní sýrskej zbroje.

O protiváhu medzi Izraelom a islamským Blízkym východom sa úspešne snažili iba dva „islamské“ štáty: Sýria a Irán. Sýria je momentálne na kolenách, aj keď pod ochranou Ruskej federácie (RF). Sýria musí NATO prosiť o mier, pričom vnútorne je rozkladaná ozbrojencami ktorí nemajú žiadne zábrany. Občianska vojna v oblastiach ovládaných teroristami (akože „sýrskou opozíciou“) je najkrutejšia práve pre iniciatívy zo strany hrdlorezov školených americkými agentúrnymi profesionálmi. Nie náhodou sa v Sýrii ozvali aj členovia organizácie ALKAJDA, ktorí medzi časom boli označení za útočníkov proti USA („dvojičky“), ale ktorí nechápu odvrhnutie „matkou“ CIA a chcú sa vrátiť k „matke“ a stať sa opäť platenými žoldniermi CIA. „Mamičke“ CIA stále pripomínajú svojej zásluhy z rozpútania občianskej vojny v Juhoslávii, tiež pripomínajú svoje zásluhy v Iraku, v Afganistane, ale stále odmietajú svoju účasť na „dvojičkách“. Niečo tu nesedí, ale to nie je dnešná téma, mimochodom nesedí obvinenie zo strany USA, že dvojičky zničili „teroristi ALKAJDA“… o tom inokedy, hoci celý svet o tom už vie.

Sýria a Irán sú „v hľadáčiku“ diverzantov CIA, pričom dôvod je jasný, ide o rozšírenie dolárovej zóny, ekonomicky kolonizovať územie ktoré sa vzoprelo cieľom USA. Irán svoje jadrové hlavice úspešne utajuje pod ochranou RF, pričom nie je zanedbateľné, že nosné rakety majú dosah na celú Európu.  

Blízky východ je momentálne epicentrum budúcej 3.svetovej vojny a Sýria sa stala kľúčom. Kľúč držia v rukách Rusi, Číňania a všetci tí ktorí vojnu odmietajú. Ruské flotily uzamkli vstup do 3.sv.vojny vo výsostných vodách Sýrie.

14. 09. 2013_ a niečo predtým

Správa z arzenálu CIA o Asadovi (legitímny sýrsky prezident) sa údajne snaží ukryť chemické zbrane, údajne svoj chemický arzenál rozmiestnil až na 50 miestach v krajine. Podľa Wall Street Journal jeho elitná jednotka „450“, ktorá má na starosti zbrane hromadného ničenia chce skomplikovať Američanom možný útok a inšpektorom hľadanie zbraní. Podľa sýrskej opozície ich časť dokonca skončila v susednom Libanone a Iraku(?).

Teroristi z „matky“ CIA – v interpretácii iných zahraničných služieb a predstaviteľov Francúzska, Saudskej Arábie, Spojených arabských emirátov a Jordánska – sú tzv. „rebeli“. Citované štáty posilňujú sýrskych tzv. „rebelov“ v boji proti Asadovi. Vyhlásil to francúzsky prezident Hollande po rokovaní s ministrami zahraničia Saudskej Arábie, SAE a Jordánska, ktoré sa uskutočnilo v Paríži. Dôvodom pre podporu „rebelov“ má byť ich súčasná neschopnosť odolávať útokom vládnych síl.

GT OSN (generálny tajomník organizácie spojených národov) plánuje mierovú konferenciu v októbri. Pan Ki-mun v to dúfa ako povedal počas rozhovoru pre francúzske médiá. Uviedol: Medzi záležitosťami ktoré bude treba vyriešiť ešte pred konaním konferencie v Ženeve II je aj otázka účasti Iránu ako spojenca Sýrie. Otázkou je aj to, kto by mal na konferencii zastupovať Sýrsku opozičnú koalíciu (SOK). GT predpokladá, že správa vyšetrovacieho tímu OSN potvrdí použitie chemických zbraní 21.8. na predmestí Damasku.

Scenár „matky“ CIA: Teroristi nazývaní „predstavitelia sýrskej opozičnej koalície“ údajne vymenujú zo svojich radov „provizórneho premiéra“, aby takto zvýšili svoju možnosť vstúpiť do legálnej politiky, dokonca až do medzinárodných rokovaní. Podľa vyhlásení zástupcov tzv. „Sýrskej opozičnej koalície“ (SOK) mal byť „nový premiér“ vymenovaný 14.9. a mal sa ním stať Ahmad Tumeh.

Irán podporuje ruskú iniciatívu, prezident Roháni ďalej vyhlásil, že kvituje rozhodnutie Asada dať arzenál chemických zbraní pod kontrolu medzinárodného spoločenstva, ako aj rozhodnutie sýrskeho režimu pristúpiť k Dohovoru o zákaze chemických zbraní.

OPCW, Organizácia pre zákaz chemických zbraní potvrdila že ministerstvo zahraničia Sýrie požiadalo o technickú pomoc pri likvidácii chemických zbraní.

V. Putin privítal pristúpenie Sýrie k Dohovoru o zákaze chemických zbraní. Ruský prezident povedal, „ide o dôkaz že sýrsky režim mal od začiatku záujem o riešenie konfliktu mierovou cestou“.

Čína víta rozhodnutie sýrskeho režimu pristúpiť k Dohovoru o zákaze chemických zbraní.

Vietnam víta ruský návrh a presadzuje mierové riešenie situácie v Sýrii. Z vyjadrenia hovorcu ministerstva zahraničia VSR z 12.9. vyplynulo, že VSR víta návrh Ruska na medzinárodnú kontrolu sýrskych chemických zbraní a úsilie zúčastnených strán v tomto smere. Je to pozitívny krok, ktorý pomôže uvoľniť súčasné napätie okolo Sýrie. Vietnam zároveň vyzýva relevantné strany na podporu iniciatív, ktoré pomôžu riešiť problémy v Sýrii mierovými prostriedkami.

Slovensko. V správach z dielne MZVaEZ SR chýbajú postoje dôležitých štátov ako je India, Brazília, Argentína… títo všetci podporili iniciatívu RF. Zároveň nám chýba samotný postoj MZVaEZ SR k Sýrii, k útočnej politike USA a aj k štátu Irán. Irán ako dlhodobý obchodný partner ČSFR by veľmi rád obnovil obchodné styky so Slovenskom na bývalej a lepšej úrovni, ale zdá sa, že dlhodobý hypnotický spánok našej diplomacie v réžii USA je fakt veľká brzda…

ŽENEVA  14. septembra 2013. Dohoda RF a USA:

  1. Potrebné je zhodnúť sa v množstve a type chemických zbraní, a umožniť ich rýchlu medzinárodnú kontrolu.
  2. Sýria musí do týždňa poskytnúť ucelený zoznam zásob svojho chemického arzenálu.
  3. S pomocou mimoriadnych procedúr obsiahnutých v Dohovore o zákaze chemických zbraní bude umožnená ich rýchla likvidácia.
  4. Sýria musí inšpektorom umožniť okamžitý a neobmedzený prístup ku všetkým svojím skladom.
  5. Zničené musia byť všetky chemické zbrane, možné je aj ich vyvezenie zo sýrskeho územia.
  6. Logistickú podporu zaistí OSN, plnenie bude zabezpečené podľa článku 7 Charty OSN.

Lavrov a Kerry sa dohodli, že sa stretnú v New Yorku v rokovaní o predmete mierovej konferencie Ženeva II. Ženevské rokovania približujú obe strany k dohode ohľadom sýrskeho arzenálu chemických zbraní, je však ešte potrebné dotiahnuť niektoré technické detaily. Kerry s Lavrovom sa zároveň dohodli, že sa koncom septembra znovu stretnú v New Yorku, kde by sa mali porozprávať o príprave mierovej konferencie k Sýrii Ženeva II.

Obama upustil od zámeru, (klišé agresora? len pre USA?) aby rezolúcia BR OSN o Sýrii zahŕňala hrozbu útoku, lebo si je istý, že by Rusko využilo v BR OSN svoje právo veta a zablokovalo by rezolúciu oprávňujúcu pristúpiť k vojenskému zásahu proti Sýrii. Prezident si ale vyhradil právo na nariadenie represívneho vojenského útoku, ktorý by USA mohli učiniť aj bez súhlasu OSN(!).

OSN potvrdila, že dostala všetky potrebné dokumenty na to, aby sa Sýria mohla pripojiť ku Konvencii o chemických zbraniach, súčasne informovala, že sa tak stane 14. októbra. „Konvencia nadobudne platnosť pre Sýrsku arabskú republiku na 30. deň po dátume uloženia tohto nástroja pripojenia, konkrétne 14.10.2013“.

Ruženec Sedemsvätiaceho Ducha Svätého, 7×7

12.05.2018

Modlitby k Duchu Svätému sú zahalené Tajomným účinkovaním v našom svete. Ešte aj kresťania sa ich modlia s obavou aby niečím neurazili všemohúcu Výsosť z nebies. Táto modlitba sa mi javí viac »

Mayová a Trump podporujú prípravu vojny na východe EÚ

19.04.2018

Nejde len o provokáciu, ide aj o manipuláciu s mentálnou kapacitou občanov EÚ. Rovnaký scenár bol použitý už dvakrát v blízkej minulosti. Generálna prokuratúra Ruskej Federácie (ďalej len viac »

Via Crucis – Krížová Cesta

30.03.2018

Po premodlení týchto slov som nedokázal nechať si ich iba pre seba. Autorom je legionár Kristov pôsobiaci na Slovensku od 25. marca 1987. Slovenskí legionári nie sú registrovaní tu na tejto Zemi, viac »

kyjev, ukrajina,

V Kyjeve protestovali baníci a vojnoví veteráni, vypukli násilnosti

19.06.2018 16:15

Demonštranti sa pokúsili preraziť do parlamentu. Proti bezpečnostnými silám použili obušky a slzotvorný plyn.

Monika Jankovská

Okresný súd zamietol žiadosť Janíčka a Strelčíka o obnovu konania v kauze vydierania

19.06.2018 16:03

V 2001 ich vtedajšia sudkyňa a dnes štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská odsúdila za vydieranie podnikateľa Tibora Jurisu.

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek v Modrom Kameni

Do múzea s hračkami zateká

19.06.2018 16:00

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek v Modrom Kameni je v havarijnom stave. Problémom je najmä deravá strešná krytina, cez ktorú zateká.

matečná

Matečná: Protestujúci farmári doteraz nepožiadali o stretnutie

19.06.2018 15:24

Vedia farmári protestujúci na traktoroch, že veľká časť požiadaviek z tzv. Košickej výzvy je už splnená? Spýtala sa šéfka pôdohospodárstva v reakcii na protestnú jazdu farmárov.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 492692x
Priemerná čítanosť článkov: 4360x

Autor blogu

Kategórie