Založ si blog

Páni Fico a Čaplovič – hľa – vaša vizitka

Vážená p. Ritomská, tak veľmi som Vás nechcela otravovať, ale ja Vám už musím napísať aspoň niečo, lebo už skutočne nevládzem a nemám to komu porozprávať. Za tie roky je toho tak veľa, že neviem ani čím začať.

Som dlhoročná učiteľka, pracujem 22. rok. Prakticky neexistuje rok, kedy by som sa nevzdelávala, mám ukončené množstvo vzdelávaní, pracujem pre rôzne spoločnosti, svoj život som zasvätila poctivej práci, prísna na seba i žiakov, vždy som bojovala za svoju školu, nikdy som nezmenila pracovisko, ale už 5-ty rok nevládzem znášať príkoria a útlak zo strany vedenia školy a jeho prisluhovačov. Dlhé roky som bola predsedníčkou Rady školy, koordinátorkou Ľudských práv v škole, rodinnej výchovy, garantom SOČ-ky, už 18. rok pracujem ako člen hodnotiacej komisie, som autorkou textov pre školy atď.

Pred piatimi rokmi som po jednej porade vyjadrila názor, že kolegyňa by nemala hovoriť isté veci na verejnosti – lebo riaditeľ riešil nejaké klebety na verejnosti, ja som ich tiež počula a vedela som odkiaľ sa šírili. Kolega telocvikár, ktorému som to hovorila išiel za ňou, a vzápätí prišla ona za mnou na hodinu, a pred dverami triedy  si „vyprosovala“, aby som o nej to hovorila. Ospravedlnila som sa jej s konštatovaním, že si môže byť istá, že už jej meno nevezmem do úst. Od uvedeného momentu začalo pre mňa peklo – prišla som do zborovne, niektorí okamžite prestali hovoriť (a to trvá ešte výraznejšie aj dnes), začula som komentáre na moju adresu (za všetky: nech ide pi.. a do Prahy, tam má dcéru, nech tam ide otravovať) zachytila som posmešky na margo mojich detí a osobných vecí a rodiny. Samozrejme, všetky posmešky  boli medzi ľuďmi, ktorí tvoria danú partiu.

Pred tromi rokmi u nás nastala komplikovaná situácia, bývalý riaditeľ nachytal pri alkohole kolegov, začal to riešiť, a tí sa tak spolčili voči nemu, že bol odvolaný a okamžite prepustený. Ja som v tom čase bola predsedníčkou zamestnancov v  Rade školy, okamžite začali útoky voči mojej osobe, následne sa práve tá kolegyňa, s ktorou ten konflikt začal, stala riaditeľkou, a odvtedy to už je nezvládnuteľné: Okamžite som bola odvolaná z postu zástupcu zamestnancov  v RŠ, následne mi boli odobraté funkcie – koordinátor ľudských práv, triedny učiteľ, …

Riaditeľka má okolo seba ľudí, ktorí jej donášajú a každé moje konanie obracajú, že klebetím o škole, o vedení. Riaditeľka bola napr. za upratovačkou, že nesmie so mnou hovoriť na chodbe, že ja šírim klebety, počas voľnej hodiny som pila kávu u kolegu, následne bola za ním, že prečo som u neho sedela a čo som sa pýtala, keď sa o istej kolegyni začali šíriť klebety ohľadom vzťahov so žiakmi (viac ako priateľských), zistila, že mi to žiaci hovorili, zvolala stretnutie svojich ľudí a mňa predvolala pred „tribunál“, že šírim klebety… pritom som ja zakázala deťom šíriť tie reči, a po porade s inou kolegyňou som si povedala, že nepôjdem za vedením školy, aby som nebola obvinená, ale následne sa o tých rečiach dozvedela ja riaditeľka a keďže ide o jej najlepšiu priateľku v škole, tak okamžite konala proti mne.

Zápisnicu nedovolila spísať a následne som niekoľkokrát trvala na zvolaní rodičovského združenia, aby sa vysvetlilo obvinenie voči mne a žiakom (aj oni boli obvinení zo šírenia klebiet), ale do dnešného dňa to neurobili, tváriac sa, že som na to zabudla a už to nepovažujem za potrebné.

Zisťovala u žiakov, čo som im hovorila: jedna žiačka mi napr. raz napísala: p. profesorka, bojím sa, že som vám ublížila, lebo vaša riaditeľka sa ma pýtala, že čo si píšeme cez Skype, ale keďže ja ju nemám rada a viem, že vyťahuje od žiakov klebety, tak som povedala, že nič a ona sa len zrehotala…bola to žiačka, s ktorou si aj dnes píšem.

Riaditeľka ma od svojho nástupu nikdy nezavolá k sebe na poradu, ak niečo treba, len mi odkáže po iných osobách, už piaty mesiac ma vôbec nepozdraví, nezapája ma do žiadnych projektov, viem, že inštruuje ľudí tak, aby ma nemohli zapojiť do práce. Ak prídem do zborovne, v momente prestane hovoriť, alebo prichádza ku kolegom,  a začne im šepkať veci, aby som nepočula.

Dostala som príkazy – napr. ísť na branné cvičenie so žiakmi, pričom neboli podpísané žiadne papiere o bezpečnosti, dokonca telocvikár ostal v škole, ja som išla s deťmi na branné…

Vediem knižnicu, už som viackrát žiadala zavedenie internetu kvôli programu, nedostala som aj napriek tomu, že som svoje požiadavky dala do zápisnice…

Každý rok chodím skúšať na maturitné skúšky, vlani ma nenavrhla a tento rok som išla len preto, že volali z kraja, že nutne potrebujú slovenčinára.

Čokoľvek navrhnem, je odmietnuté, nech spravím čokoľvek, nie je to na žiadnej porade spomenuté, prejde to mlčaním… už takmer vôbec nechodím do zborovne, už nič nesmiem v škole robiť… je to hrozné, nemám možnosť obrany, nikto sa ma nezastane, kvôli tomu som vstúpila aj do nových školských odborov, ale bojím sa im napísať, viete, celé je to hrozné, aj teraz plačem, nevie si to nikto predstaviť, kto to neprežil…

Celé dni ma bolí žalúdok, hanbím sa ísť k lekárke: čo jej poviem, pravdu??? Hanbím sa aj pred manželom, že som takto dopadla: ja, ktorej niekoľkokrát navrhli kandidovať na riaditeľku, zástupkyňu, a vždy som to odmietla lebo som chcela učiť, a učiť aj samú seba…

Teraz riaditeľka prijala dve nové slovenčinárky a už vieme, že nebude dosť hodín pre všetky, bude prepúšťať, robí všetko preto, aby ma mohla vyhodiť. Prosím, pomôžte mi nejako, ja naozaj nevládzem.

Vedela by som vám toho napísať ešte viacej – napr. ako ma sledujú, kedy odchádzam z pracoviska… ktokoľvek môže, ja som raz odišla pred jednou, okamžite to bolo povedané na porade, ale bez mena, len v mojej  dochádzke bola poznámka, že som odišla skôr… Na budúci týždeň mám ísť na súťaž SOČ, kam postúpili aj žiaci. Keďže som dlhé roky v komisii, vždy sa chodilo tak, že so žiakmi išiel iný kolega ako dozor, lebo ja tam nemám na nich čas. Dnes mi odkázala !!, že iný kolega nepôjde a keďže od nás tam nemáme dobré spoje, museli by sme ísť ráno o piatej, ja som si povedala, že tam ako dozor nepôjdem, žiaci ešte nemajú 18 rokov, domov by sa vrátili bez dozoru okolo 20.00 – 21.00, ja totiž bývam úplne iným smerom… neviem, čo mám robiť!

Vediem si už denník, zapisujem si veci, ktoré sa mi stávajú, ale má to zmysel? Dá sa nejako takýto boj vôbec vyhrať?????

Bože, ja nechcem prísť o prácu, ja ju milujem, pracujem na sebe, mám rodinu, deti na vysokej škole, manžel konečne teraz našiel prácu, prosím, pomôžte mi! 

_________ poznámky bloggera pod čiarou____________

mobbing: útok viacerých na jednu osobu

bossing:  útok šéfa/ šéfky na podriadenú osobu

stalking: útok formou prenasledovania ako pri love honom

 

Kuciakov testament

09.03.2018

– pán Fico & kumpáni – odstúpte! Testament po smrti pána Kuciaka hovorí písomne a jasne – za každou slovenskou politickou a sociálnou špinou ste vy, alebo, a, vaši kumpáni vo vláde, viac »

Homo politicus – homo sapiens debilans

26.02.2018

Kočner bol posledný kto by si trúfol čosi také objednať, nehovoriac o jeho zbabelosti. Určite má toľko chochmesu že je prvý podozrivý, a zrejme by nechcel doživotie za službu urobenú pre viac »

Vojnové „impérium“ USA?

21.09.2017

Je nesené, podporované, živené medzinárodným menovým fondom ( MMF ), zbrojárskymi korporáciami a finančnými domami napojenými na MMF a OSN. OSN sa snaží fungovať ako prostitútka oblizujúca viac »

Koruna, Česko

Číňania z CEFC cúvajú z navýšenia podielu v J&T Finance Group

19.03.2018 22:56

Čínska skupina CEFC stiahla žiadosť o navýšenie podielu v skupine J&T Finance Group, ktorú podala Českej národnej banke (ČNB).

Trump

Donald Trump chce zaviesť trest smrti pre drogových priekupníkov

19.03.2018 22:42

Prijatie zákona zavádzajúceho absolútny trest pre dílerov je podľa komentátorov málo pravdepodobné, pretože zákonodarcovia sa k návrhu stavajú skôr skepticky.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Bystrá škôlka

19.03.2018 21:39

Bystrá škôlka ponúka vzdelávanie v anglickom a slovenskom jazyku na princípoch Montessori pedagogiky.

Spoločnosť Prometheus

Spoločnosť Prometheus - združenie svetských humanistov

19.03.2018 21:33

Celoslovenské O. Z. zamerané na propagáciu nenáboženského pohľadu na svet, vedy a demokracie. Presadzujeme finančnú a ideologickú odluku cirkví od štátu.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 442195x
Priemerná čítanosť článkov: 4020x

Autor blogu

Kategórie