Založ si blog

Školstvo je plné psychopatických riaditeliek

Česko uplatnilo proti školským riaditeľom psychopatom „neo-črepinový zákon“ (gr. ostrakón = hlinený črep ktorým sa hlasovalo, Kleistenés, 507 p.n.l.). Aktuálny ostrakizmus v ČR znie takto: Každý riaditeľ českej školy musí po piatich rokoch opustiť školu! Nesmie byť znova zvolený a nesmie ani kandidovať na post riaditeľa na tej istej škole. Tým že bývalý riaditeľ opustí školu, tým sa jednoducho zabráni šikane a intrigám. Hurá! Prvý skutočne antimobbingový zákon v EÚ uzrel svetlo sveta v školstve, v Českej republike! Predbehli nás o míľové skoky aj napriek tomu, že naša poslankyňa Ritomská hovorí v našom parlamente už štvrtý rok o potrebe antimobbingového zákona!

Bohužiaľ – takto je to u nás: Naši ľudia vedia čo treba, ale naši zástupcovia vo vláde, na Ministerstve školstva (MŠ SR) a v parlamente to pochopia až vtedy, keď príde pokyn z Bruselu. Nie je to smiešne? Vôbec nie. Je to hanba!  Hanba slovenským „vladárom“ – zástupcom občanov! Dúfajme že aj Brusel si všimne „neočrepinový zákon“ v českom školstve a bude ho presadzovať v EÚ čo najskôr, aby to naši impotentní „vladári“ a školskí odborári mohli konečne pochopiť.

Psychopati sú ľudia ktorí si vysvetľujú zákony z hľadiska svojej mocichtivosti vždy tak, ako sa im to práve hodí. Najjednoduchší príklad a zároveň najstručnejší si dovolím uverejniť tak ako mi bol opísaný. Učiteľka AB sa najprv obrátila na Inšpektorát práce, nepomohli. Potom sa obrátila na poslankyňu NR SR pani M. Ritomskú. Poslankyňa jej okrem iného odporučila medializovať celú kauzu a poskytla aj moju e-mailovú adresu. Overil som si situáciu, a nič sa nezmenilo ani po dvoch mesiacoch, hoci úrady vedeli že pani AB chce túto kauzu medializovať. Stručne opíšem prípad a následne poskytnem prepisy e-mailov. Mená v kauze neuvádzam, hoci p. riaditeľka školy (ako verejný činiteľ) by mala byť menovaná.

Riaditeľka – bývalá žiačka svojej podriadenej učiteľky AB – sa rozhodla svoju učiteľku AB (našu  poškodenú občianku) teraz jej podriadenú, vyštvať zo zamestnania. Zatemnila jej učebňu výtvarných umení a zablokovala okná učebne proti otvoreniu dokorán. Ja osobne som presvedčený, že riaditeľka nedostala takýto vzor jednania od svojej učiteľky, ale získala ho od nejakého psychopata ako nezrelá osobnosť ktorej bola predčasne zverená neprimeraná moc.  To, že pritom trpia aj malí umelci, to je riaditeľke úplne jedno, a nevadí to zrejme ani úradom – lebo úradníci sa stavajú v podobných prípadoch do úlohy nekompetentných a zbytočných poberateľov platov, nereagujú adekvátne tak ako im to zákon umožňuje. Úrady pričasto ignorujú ochranu občanov pred tyraniou nadriadenými.

V tomto konkrétnom prípade nenariadili riaditeľke úplné odstránenie fólie. Neprikázali jej namontovanie zvislých žalúzií ktoré sa dajú v prípade potreby odtiahnuť nabok, a sú ešte aj lacnejšie ako fólia. O zbytočnom plytvaní elektrickou energiou nikto ani nehovoril. Ak sa Inšpektorát práce nechcel do tohto sporu miešať, mohli posunúť učiteľkinu Sťažnosť na Úrad verejného zdravotníctva – aby oni prešetrili situáciu a navrhli adekvátne riešenie, t. j. aby bolo svetlo, zároveň aby bolo možné aj zatemniť okná, zároveň aby bolo možné otvoriť okná dokorán, a tiež aby bolo možné ich aj zabezpečiť proti vniknutiu zvonka. To všetko sa dá, všetko mohlo byť podľa zákonov, mohlo to byť zdravšie a lacnejšie ako večné svietenie. Žiaľ, psychopati si myslia že všetko môžu, aj zbaviť sa svojho učiteľa. Kam sa podela morálka, etika, humánnosť a demokracia?

Posúďte sami. Prepis emailovej správy ktorou ma pani AB žiada o uverejnenie:

Sent: Sunday, April 19, 2015 3:26 PM, To: axon, Subject: Útok na zdravie žiakov a učiteľa ZUŠ v Hlohovci

Dobrý deň, nakoľko som sa nedopracovala k uspokojivej odpovedi, keďže z MŠ SR mi odpísali, že ZUŠ nie sú v ich kompetencii, ale  zriaďovateľom je Mesto, obraciam sa s prosbou o uverejnenie môjho problému na Vašom blogu. V prílohách Vám zasielam dokumentáciu. Oboznámila som aj zriaďovateľa Mesto Hlohovec, ale zatiaľ som nedostala odpoveď. Ďakujem, s pozdravom MgrArt. AB, ZUŠ Hlohovec.

Prepis emailovej správy pre pani poslankyňu so žiadosťou o pomoc:

18. marca, 2015; Vážená pani poslankyňa Ritomská, obraciam sa na Vás s prosbou, či by ste mi mohli pomôcť v mojej situácii ktorá mi nastala v zamestnaní. Kontakt na Vás som dostala od XY. Cítim sa v zamestnaní šikanovaná p. riaditeľkou, problém je chúlostivý. Už som sa obrátila aj na Inšpektorát práce v Trnave, ale nepomohli vyriešiť problém s tým, že skonštatovali, že problém je osobný. Nie je len osobný, ide aj o zdravie detí, ide aj o správny spôsob vyučovania.

Som učiteľka Základnej umeleckej školy v Hlohovci (ďalej len ZUŠ). Učím na plný úväzok, mám v triede 18 žiakov. Päť dní v týždni učím v triede od 12:30 do 17:30 h, kedy je trieda zatienená (bez slnečného svetla). Okná triedy sú pod balkónom, na prízemí, v rohu budovy.

Dňa 16. marca 2015, bez konzultácie so mnou, riaditeľka školy dala namontovať v mojej triede bielu fóliu na všetky okná v miestnosti. – ako vidno aj na fotke zo 17. marca. Okná sú situované do dvora školy, a napriek tomu všetkému fóliu dali namontovať len do mojej triedy.

Napriek všetkým situačným prekážkam bývala svetelnosť triedy obstojná vďaka vysokým oknám, a nemuseli sme svietiť. Namontovanie fólií o 80% znížilo svetelnosť v triede. Odvtedy som nútená používať neónové osvetlenie, napriek tomu, že sme mohli mať prirodzené osvetlenie.

Ani po mojej písomnej žiadosti o odstránenie fólií mi riaditeľka nedala za pravdu, odpovedala zamietavo, hoci sama videla ekonomickú stratu svietením. Podotýkam, sme umelecká základná škola, a ja pracujem s malými výtvarníkmi, pre ktorých je prirodzené osvetlenie základnou podmienkou pri tvorbe!

Dôvod riaditeľkinho zvláštneho konania mi neoznámila, vraj nemá so mnou o tom čo diskutovať. Tak som sa obrátila na Inšpektorát práce v Trnave. Tí sa prišli pozrieť dňa 26. marca 2015 v doobedňajších hodinách, napriek tomu, že vyučovacie hodiny mojej triedy sú v poobedňajších hodinách. Po ich kontrole mi riaditeľka musela fólie zrezať zhora do polovice, čím sa úbytok svetla znížil cca na 60%. Stále nám chýba 60% pôvodnej svetelnosti, čo nahrádzame umelým osvetlením, elektrinou.

Ale následne, na druhý deň po inšpekcii, dňa 27. marca na oknách pribudla ďalšia prekážka – západka na okne ktorá zabraňuje otváraniu okien. Takže teraz neviem otvoriť ani jedno okno, môžem ho iba pootvoriť na obmedzenú ventiláciu.

Volala som znovu do Trnavy na Inšpektorát práce, a oni mi odporučili podať ďalší podnet. Obávam sa, že rozhodnutie bude podobné ako pri fóliách. S obavami chodím do zamestnania, neviem, čo „nové“ si ešte riaditeľka vymyslí na mňa. Smutnou iróniou je, že riaditeľka je mojou bývalou žiačkou…

Posledný e-mail: od pani AB:

Dobrý deň,

ďakujem za Vašu ochotu, našťastie nariadením inšpektorátu práce sa fólie demontovali. Ešte raz veľká vďaka za Váš záujem o môj prípad.
S pozdravom, AB
Komment bloggera:
Takže koniec dobrý, všetko dobré. Vďaka Bohu. Ale to vetranie je dostačujúce?  Bude horúce leto, no veru, ja neviem či by sa nemali odstrániť aj tie západky na oknách…
– ale za úvahu stojí otázka: Prečo sú učiteľky každoročne koncom školského roka také strhané… viď Júnová učiteľka

Vojnové „impérium“ USA?

21.09.2017

Je nesené, podporované, živené medzinárodným menovým fondom ( MMF ), zbrojárskymi korporáciami a finančnými domami napojenými na MMF a OSN. OSN sa snaží fungovať ako prostitútka oblizujúca viac »

Richter – spolupáchateľ pederastov?

07.09.2017

Spolupáchatelia sú všetci ktorí z kauzy chcú profitovať, kapitána Danka nevynímajúc. Najprv si chcel cez Plavčana „prilepšiť“, a potom si chcel cez „kauzu Richter“ upraviť svoju pozíciu. viac »

Americkí „priatelia“ v NATO zbesneli

12.07.2017

Darí sa im globalizovať vojnu z lokálnych foriem na celosvetovú, okrem USA. Pomaly ale iste vyzbrojujú Ukrajinu, žiadajú vyššie náklady na výzbroj v EÚ, translokujú vojská – letecky aj viac »

Lampedusa, Taliansko, utečenci

Tuniskí migranti na Lampeduse protestovali, chcú odísť na Sicíliu

20.01.2018 15:28

Migranti z Tuniska umiestnení na talianskom stredomorskom ostrove Lampedusa sa dostali do potýčok s bezpečnostnými silami.

fico, gajdos

Fico nevylúčil tender na obrnené vozidlá, ak neuspeje slovensko-fínska spolupráca

20.01.2018 14:56

Ešte stále je možné, že Slovensko usporiada tender na nákup obrnených vozidiel. Pripustil to predseda vlády Robert Fico.

Turecko, armáda, delo

Turecká armáda de facto začala pozemnú operáciu v Sýrii, tvrdí Erdogan

20.01.2018 14:39

Turecká armáda dnes v severosyrskom Afríne, ktorý ovládajú kurdské milície YPG, de facto začala pozemnú operáciu. Povedal to turecký prezident Erdogan.

demisia vlady Fico Kiska

"Krok proti vláde." Fico kritizuje prezidenta, ktorý posunul zákon o cenách na Ústavný súd

20.01.2018 13:56

Napadnutie zákona o štátnych cenách na Ústavnom súde SR smeruje proti vláde SR aj Národnej rade SR, tvrdí premiér.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o všetkom, nájdete ma aj na FB: facebook.com/axon.doctorow; v úcte Váš blogger Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 108
Celková čítanosť: 413471x
Priemerná čítanosť článkov: 3828x

Autor blogu

Kategórie