Založ si blog

EÚ zlyháva, odhalila svoju slabosť

Dnes ráno sa Brusel ocitol uprostred vojny ktorú už dávnejšie vyhlásili radikálni islamisti Islamského štátu (IS) celému svetu. Madam Merkel by si mala vstúpiť do svedomia. Otázka vrelého prijatia islamských utečencov sa dnes ukazuje ako pokrytecká politika nadiktovaná Barackom Obamom. Všetci vedia že Merkelová pričasto telefonovala s Bielym domom, že mala odpočúvané telefonáty americkou NSA, že presadzovala USA politiku v EÚ. Kto sa jej dnes opýta že prečo? Mŕtvi z Paríža a dnes už aj z Bruselu hovoria jasnou rečou preliatej nevinnej krvi: „Prečo?“

Ale poďme po poriadku.

Ráno (08:00 h) vybuchli dve bomby v bruselskom letisku Zaventem, v letiskovej hale v časti odbavovania leteniek. Krátko predtým niekto vystrelil a vykríkol „Allah akbar“. Neskôr v hale našli ešte niekoľko neexplodovaných výbušnín a našli aj samopal.

O hodinu neskôr sa situácia zopakovala (09:00 h) v únijnom centre Bruselu, na metrostanici Maalbeek. Vybuchla jedna bomba.

Celkový počet zomrelých je 35. Počet zranených je okolo 200 ľudí. Brusel je zablokovaný, do mesta sa nedá vojsť ani vlakom ani loďou, ani z mesta sa nedá odísť. Stav 4. stupňa teroristickej hrozby potrvá do rána nasledujúceho dňa, prinajmenšom do 06:00 h.

Experti na boj s terorizmom krútia hlavami. Zatknutie Abdeslana považovali vo vládnych kruhoch za víťazstvo, ale experti upozorňovali že Abdeslan je iba „nikto“ – človek ktorý už nepatrí ani k IS, ale ani k slušným občanom, že jeho zatknutie bolo viac-menej otázkou odsúdenia zo strany jeho súkmeňovcov. Abdeslan zradil keď nesplnil svoju úlohu v Paríži, neodpálil sa ako samovražedný atentátnik, ale jednoducho ušiel a skrýval sa v známej štvrti v Bruseli. Experti to vedeli. A politici to nevedeli?

Vedelo sa aj to že vo štvrti Molembek v 35 tisícoch bytoch sa ukrýva najmenej 94 potencionálnych, resp. aktívnych džihádistov. Nikto ich preventívne nezatkol, nikto ich nepreveril, neizoloval z komunít…

Vie sa, že v bruselskom Molembeku je zločinecké centrum organizovaného obchodu so zbraňami, obchody s falošnými dokladmi. Mesto Brusel je také populárne, že každý zločinec má namierené najprv do Bruselu, až potom na miesto zločinu… Trvá to už viac ako desaťročie, ale nikto nič neurobil, len sa monitorovalo… lebo EÚ žije falošnou ideológiou multikulturalizmu.

Nasadenie špeciálnych 225 vojakov do ulíc Bruselu prišlo neskoro. Nasadenie tisícky vojakov riadnej armády a vyhlásenie 4. stupňa teroristickej hrozby prišlo tiež neskoro.

Nezmyselné sa ukázali aj kontroly detektormi priamo v letiskovej hale! Kontrola mala prebiehať v slepej zóne na otvorenom priestranstve pred letiskom, a má byť vykonávaná s dostatočným predstihom v malých skupinkách pasažierov (2 až tri soby naraz, nie viac !). To čo sa doteraz konalo ako „prevencia“ je totálny nezmysel – ukázali to dnešné výbuchy v Bruseli.

Vyhlásenie sankcií proti Ruskej federácii (RF) sa ukázali tiež ako omyl. Naopak – RF je jediný štát ktorý dokázal s teroristami zaobchádzať tak ako treba. Doma si ich pozatýkali, alebo postrieľali. Tých ktorí emigrovali do Sýrie, prišli ruské vojská zlikvidovať, a keď svoju úlohu splnili stiahli sa domov. Prečo EÚ nespolupracuje s RF a prečo nemá za cieľ dôraznú likvidáciu teroristických buniek? To je otázka na ministrov štátov v EÚ.

Nakoniec, opýtajme sa kompetentného intrigána svetového vojnového diania, Bieleho domu:

– Viete koľko súkromných amerických obchodníkov predáva zbrane do potenciálnych vojnových ohnísk vo svete? „Neviete“ a ani nechcete vedieť – vraj je to sloboda podnikania. Škoda že vám to celý svet nezráta a nepredloží účet na náhradu škôd. Ešte nedávno ste zhadzovali zbrane povstalcom pred očami ruskej armády a „omylom“ ste ich zhodili padákom aj džihádistom z IS. Prečo?

– Viete koľko súkromných vojenských výcvikových stredísk organizujú občania USA vo svete? „Neviete“ a nechcete vedieť, lebo vraj je to oblasť súkromného slobodného podnikania pod gesciou CIA a NSA, a táto činnosť nie je ani zdaňovaná… keby ste to kontrolovali, museli by ste si priznať že ste strojcami a organizátormi vojnových ohnísk vo svete. Museli by ste robiť poriadky najprv u vás doma v USA. Prečo nechcete?

– Cvičili ste islamských radikálov od 60. rokov minulého storočia najprv v Palestíne, potom v Afganistane, a poslali ste ich aj do Kosova na juhu Juhoslávie. Prečo? Lebo ste chceli rozbiť silnejúcu ekonomiku európskych štátov. Pýtam sa: Prečo?

– Sami ste si zlikvidovali centrum ekonomických transakcií, aby sa svet nemohol dozvedieť o krachujúcej americkej ekonomike, ale obvinili ste Bin Ládina ktorý sám povedal že keby to urobil tak sa k tomu s hrdosťou prizná. Ale odmietol túto verziu americkej intrigy – on sám totiž bol vychovaný a vycvičený na petrodolároch na boj s Izraelom, dokonca bol spriatelený s Bushom starším. Bin Ládin dokonca predpovedal inváziu islamských národov do USA a do EÚ za to, že ich Bush krivo obvinil z útoku na „dvojičky“. Pýtam sa: Prečo to USA robia takto hlúpo a tak zákerne?

– USA vytvárajú politickú stiesnenú atmosféru vo vzťahoch medzi EÚ a RF. Vraj Rusi sú hrozbou. Ale pýtam sa: Prečo? Ruskú armádu nevidno nikde inde iba tam kde má byť. Naproti tomu armády USA sú už všade po celom svete. Prečo? USA sa boja celého sveta? Alebo chcú ovládnuť celý svet a najprv chcú obkľúčiť RF, potom chcú lokálnu vojnu v EÚ, a nakoniec zaútočia na RF – a má sa vojna odohrať tu ? Prečo?

– Kyjevská nacistická vláda Ukrajiny (UA) je akože dobrým partnerom pre USA – Merkelová dokonca sľubuje (zrejme na nátlak Bieleho domu) bezvízový styk pre UA – prečo asi? Aby ukrajinskí banderovci mohli preniknúť do štátov EÚ a vytvoriť centrá bojujúcich geríl? … aby v EÚ vznikli občianske lokálne vojny?

Tieto otázky sú jasným odkazom aj pre našich USA-ľúbych politikov.

Naši občania vedia kde je pravda, len politici sa hrajú na idiotov a podporujú prítomnosť NATO v EÚ, a zatvárajú oči pred džihádistickou prítomnosťou v EÚ. Pýtam sa: Prečo?

Vojnové „impérium“ USA?

21.09.2017

Je nesené, podporované, živené medzinárodným menovým fondom ( MMF ), zbrojárskymi korporáciami a finančnými domami napojenými na MMF a OSN. OSN sa snaží fungovať ako prostitútka oblizujúca viac »

Richter – spolupáchateľ pederastov?

07.09.2017

Spolupáchatelia sú všetci ktorí z kauzy chcú profitovať, kapitána Danka nevynímajúc. Najprv si chcel cez Plavčana „prilepšiť“, a potom si chcel cez „kauzu Richter“ upraviť svoju pozíciu. viac »

Americkí „priatelia“ v NATO zbesneli

12.07.2017

Darí sa im globalizovať vojnu z lokálnych foriem na celosvetovú, okrem USA. Pomaly ale iste vyzbrojujú Ukrajinu, žiadajú vyššie náklady na výzbroj v EÚ, translokujú vojská – letecky aj viac »

krym, ukrajina, vojaci

Čečenca, hľadaného pre vraždu novinára v Moskve, zatkli na Ukrajine

18.11.2017 17:26

Podozrivý Čečenec podľa SBU utiekol z Ruska a stal sa členom zločineckej skupiny, ktorá vydierala podnikateľov na Ukrajine.

gaza, egypt, priechod, pasmo gazy, rafah

Egypt otvoril priechod s Pásmom Gazy, odchádzajú tisíce Palestínčanov

18.11.2017 16:25

Otvorenie hranice medzi Pásmom Gazy a Egyptom je podľa pozorovateľov veľkým testom praktického napĺňania novej dohody medzi Hamasom a Fatahom.

boniecki

Poľský 'disidentský' kňaz má opäť zákaz vyjadrovať sa v médiách

18.11.2017 15:37

Adam Boniecki dlhé roky riadil poľské vydanie vatikánskeho denníka l'Osservatore Romano.

fico

Fico: Dubček je stelesnením odvahy a statočnosti

18.11.2017 15:06

Premiér na úrade vlády prijal na spoločnom obede 18 študentov z vysokých škôl z celého Slovenska, s ktorými hovoril o viacerých témach.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o všetkom, nájdete ma aj na FB: facebook.com/axon.doctorow; v úcte Váš blogger Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 108
Celková čítanosť: 405743x
Priemerná čítanosť článkov: 3757x

Autor blogu

Kategórie