Založ si blog

EÚ zlyháva, odhalila svoju slabosť

Dnes ráno sa Brusel ocitol uprostred vojny ktorú už dávnejšie vyhlásili radikálni islamisti Islamského štátu (IS) celému svetu. Madam Merkel by si mala vstúpiť do svedomia. Otázka vrelého prijatia islamských utečencov sa dnes ukazuje ako pokrytecká politika nadiktovaná Barackom Obamom. Všetci vedia že Merkelová pričasto telefonovala s Bielym domom, že mala odpočúvané telefonáty americkou NSA, že presadzovala USA politiku v EÚ. Kto sa jej dnes opýta že prečo? Mŕtvi z Paríža a dnes už aj z Bruselu hovoria jasnou rečou preliatej nevinnej krvi: „Prečo?“

Ale poďme po poriadku.

Ráno (08:00 h) vybuchli dve bomby v bruselskom letisku Zaventem, v letiskovej hale v časti odbavovania leteniek. Krátko predtým niekto vystrelil a vykríkol „Allah akbar“. Neskôr v hale našli ešte niekoľko neexplodovaných výbušnín a našli aj samopal.

O hodinu neskôr sa situácia zopakovala (09:00 h) v únijnom centre Bruselu, na metrostanici Maalbeek. Vybuchla jedna bomba.

Celkový počet zomrelých je 35. Počet zranených je okolo 200 ľudí. Brusel je zablokovaný, do mesta sa nedá vojsť ani vlakom ani loďou, ani z mesta sa nedá odísť. Stav 4. stupňa teroristickej hrozby potrvá do rána nasledujúceho dňa, prinajmenšom do 06:00 h.

Experti na boj s terorizmom krútia hlavami. Zatknutie Abdeslana považovali vo vládnych kruhoch za víťazstvo, ale experti upozorňovali že Abdeslan je iba „nikto“ – človek ktorý už nepatrí ani k IS, ale ani k slušným občanom, že jeho zatknutie bolo viac-menej otázkou odsúdenia zo strany jeho súkmeňovcov. Abdeslan zradil keď nesplnil svoju úlohu v Paríži, neodpálil sa ako samovražedný atentátnik, ale jednoducho ušiel a skrýval sa v známej štvrti v Bruseli. Experti to vedeli. A politici to nevedeli?

Vedelo sa aj to že vo štvrti Molembek v 35 tisícoch bytoch sa ukrýva najmenej 94 potencionálnych, resp. aktívnych džihádistov. Nikto ich preventívne nezatkol, nikto ich nepreveril, neizoloval z komunít…

Vie sa, že v bruselskom Molembeku je zločinecké centrum organizovaného obchodu so zbraňami, obchody s falošnými dokladmi. Mesto Brusel je také populárne, že každý zločinec má namierené najprv do Bruselu, až potom na miesto zločinu… Trvá to už viac ako desaťročie, ale nikto nič neurobil, len sa monitorovalo… lebo EÚ žije falošnou ideológiou multikulturalizmu.

Nasadenie špeciálnych 225 vojakov do ulíc Bruselu prišlo neskoro. Nasadenie tisícky vojakov riadnej armády a vyhlásenie 4. stupňa teroristickej hrozby prišlo tiež neskoro.

Nezmyselné sa ukázali aj kontroly detektormi priamo v letiskovej hale! Kontrola mala prebiehať v slepej zóne na otvorenom priestranstve pred letiskom, a má byť vykonávaná s dostatočným predstihom v malých skupinkách pasažierov (2 až tri soby naraz, nie viac !). To čo sa doteraz konalo ako „prevencia“ je totálny nezmysel – ukázali to dnešné výbuchy v Bruseli.

Vyhlásenie sankcií proti Ruskej federácii (RF) sa ukázali tiež ako omyl. Naopak – RF je jediný štát ktorý dokázal s teroristami zaobchádzať tak ako treba. Doma si ich pozatýkali, alebo postrieľali. Tých ktorí emigrovali do Sýrie, prišli ruské vojská zlikvidovať, a keď svoju úlohu splnili stiahli sa domov. Prečo EÚ nespolupracuje s RF a prečo nemá za cieľ dôraznú likvidáciu teroristických buniek? To je otázka na ministrov štátov v EÚ.

Nakoniec, opýtajme sa kompetentného intrigána svetového vojnového diania, Bieleho domu:

– Viete koľko súkromných amerických obchodníkov predáva zbrane do potenciálnych vojnových ohnísk vo svete? „Neviete“ a ani nechcete vedieť – vraj je to sloboda podnikania. Škoda že vám to celý svet nezráta a nepredloží účet na náhradu škôd. Ešte nedávno ste zhadzovali zbrane povstalcom pred očami ruskej armády a „omylom“ ste ich zhodili padákom aj džihádistom z IS. Prečo?

– Viete koľko súkromných vojenských výcvikových stredísk organizujú občania USA vo svete? „Neviete“ a nechcete vedieť, lebo vraj je to oblasť súkromného slobodného podnikania pod gesciou CIA a NSA, a táto činnosť nie je ani zdaňovaná… keby ste to kontrolovali, museli by ste si priznať že ste strojcami a organizátormi vojnových ohnísk vo svete. Museli by ste robiť poriadky najprv u vás doma v USA. Prečo nechcete?

– Cvičili ste islamských radikálov od 60. rokov minulého storočia najprv v Palestíne, potom v Afganistane, a poslali ste ich aj do Kosova na juhu Juhoslávie. Prečo? Lebo ste chceli rozbiť silnejúcu ekonomiku európskych štátov. Pýtam sa: Prečo?

– Sami ste si zlikvidovali centrum ekonomických transakcií, aby sa svet nemohol dozvedieť o krachujúcej americkej ekonomike, ale obvinili ste Bin Ládina ktorý sám povedal že keby to urobil tak sa k tomu s hrdosťou prizná. Ale odmietol túto verziu americkej intrigy – on sám totiž bol vychovaný a vycvičený na petrodolároch na boj s Izraelom, dokonca bol spriatelený s Bushom starším. Bin Ládin dokonca predpovedal inváziu islamských národov do USA a do EÚ za to, že ich Bush krivo obvinil z útoku na „dvojičky“. Pýtam sa: Prečo to USA robia takto hlúpo a tak zákerne?

– USA vytvárajú politickú stiesnenú atmosféru vo vzťahoch medzi EÚ a RF. Vraj Rusi sú hrozbou. Ale pýtam sa: Prečo? Ruskú armádu nevidno nikde inde iba tam kde má byť. Naproti tomu armády USA sú už všade po celom svete. Prečo? USA sa boja celého sveta? Alebo chcú ovládnuť celý svet a najprv chcú obkľúčiť RF, potom chcú lokálnu vojnu v EÚ, a nakoniec zaútočia na RF – a má sa vojna odohrať tu ? Prečo?

– Kyjevská nacistická vláda Ukrajiny (UA) je akože dobrým partnerom pre USA – Merkelová dokonca sľubuje (zrejme na nátlak Bieleho domu) bezvízový styk pre UA – prečo asi? Aby ukrajinskí banderovci mohli preniknúť do štátov EÚ a vytvoriť centrá bojujúcich geríl? … aby v EÚ vznikli občianske lokálne vojny?

Tieto otázky sú jasným odkazom aj pre našich USA-ľúbych politikov.

Naši občania vedia kde je pravda, len politici sa hrajú na idiotov a podporujú prítomnosť NATO v EÚ, a zatvárajú oči pred džihádistickou prítomnosťou v EÚ. Pýtam sa: Prečo?

Americkí „priatelia“ v NATO zbesneli

12.07.2017

Darí sa im globalizovať vojnu z lokálnych foriem na celosvetovú, okrem USA. Pomaly ale iste vyzbrojujú Ukrajinu, žiadajú vyššie náklady na výzbroj v EÚ, translokujú vojská – letecky aj viac »

Türky + Saudi + Capitol verzus Sýria + Irán + RF

09.04.2017

USA opäť odkrývajú svoju pravú, medzinárodne kriminálnu tvár. Spolu so Saudskými Arabmi a s Tureckom sú ochotní zaútočiť na Sýriu, s jediným cieľom, aby tam nastolili sebe poslušný viac »

Čo je p. Richter, ste skorumpovaný?

14.03.2017

Na Slovensku ste priznali 6 tisíc Srbov ako zamestnancov, ale hovorili ste len o firme Samsung. O inej juhokórejskej firme ste ani nepípli. V blízkej minulosti ste organizovali honbu na SVK občanov viac »

Cesta, rekonštrukcia, diaľnica

Koncom júla začnú rekonštruovať cestu medzi Slovenským Grobom a Čiernou Vodou

21.07.2017 14:19

Bratislavský samosprávny kraj upozorňuje vodičov, že koncom júla začnú s rekonštrukciou cesty medzi Slovenským Grobom a Čiernou Vodou.

12 Kia 4x

Novým modelom žilinskej automobilky bude Kia Cee'd

21.07.2017 14:00

Podľa informácií denníka Pravda priamo v Južnej Kórei školia slovenských robotníkov, ako vyrábať novú Kiu Cee'd.

rudolf kusý

Kusý žiada zrušiť súťaž kraja na výstavbu rodinného parku v Petržalke

21.07.2017 13:11

Starosta a kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Rudolf Kusý žiada zrušiť súťaž kraja na výstavbu a prevádzku rodinného parku pod názvom Family Park.

dialnica D1, krizovatka  Blatne,

Pri Blatnom sa začnú výraznejšie obmedzenia

21.07.2017 13:00

Vodičov na diaľnici D1 pri vznikajúcej križovatke Blatné budú päť dní zdržiavať výraznejšie obmedzenia. Diaľničiari obmedzia premávku z dôvodu jej presmerovania.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o všetkom, nájdete ma aj na FB: facebook.com/axon.doctorow; v úcte Váš blogger Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 386930x
Priemerná čítanosť článkov: 3650x

Autor blogu

Kategórie