Založ si blog

EÚ zlyháva, odhalila svoju slabosť

Dnes ráno sa Brusel ocitol uprostred vojny ktorú už dávnejšie vyhlásili radikálni islamisti Islamského štátu (IS) celému svetu. Madam Merkel by si mala vstúpiť do svedomia. Otázka vrelého prijatia islamských utečencov sa dnes ukazuje ako pokrytecká politika nadiktovaná Barackom Obamom. Všetci vedia že Merkelová pričasto telefonovala s Bielym domom, že mala odpočúvané telefonáty americkou NSA, že presadzovala USA politiku v EÚ. Kto sa jej dnes opýta že prečo? Mŕtvi z Paríža a dnes už aj z Bruselu hovoria jasnou rečou preliatej nevinnej krvi: „Prečo?“

Ale poďme po poriadku.

Ráno (08:00 h) vybuchli dve bomby v bruselskom letisku Zaventem, v letiskovej hale v časti odbavovania leteniek. Krátko predtým niekto vystrelil a vykríkol „Allah akbar“. Neskôr v hale našli ešte niekoľko neexplodovaných výbušnín a našli aj samopal.

O hodinu neskôr sa situácia zopakovala (09:00 h) v únijnom centre Bruselu, na metrostanici Maalbeek. Vybuchla jedna bomba.

Celkový počet zomrelých je 35. Počet zranených je okolo 200 ľudí. Brusel je zablokovaný, do mesta sa nedá vojsť ani vlakom ani loďou, ani z mesta sa nedá odísť. Stav 4. stupňa teroristickej hrozby potrvá do rána nasledujúceho dňa, prinajmenšom do 06:00 h.

Experti na boj s terorizmom krútia hlavami. Zatknutie Abdeslana považovali vo vládnych kruhoch za víťazstvo, ale experti upozorňovali že Abdeslan je iba „nikto“ – človek ktorý už nepatrí ani k IS, ale ani k slušným občanom, že jeho zatknutie bolo viac-menej otázkou odsúdenia zo strany jeho súkmeňovcov. Abdeslan zradil keď nesplnil svoju úlohu v Paríži, neodpálil sa ako samovražedný atentátnik, ale jednoducho ušiel a skrýval sa v známej štvrti v Bruseli. Experti to vedeli. A politici to nevedeli?

Vedelo sa aj to že vo štvrti Molembek v 35 tisícoch bytoch sa ukrýva najmenej 94 potencionálnych, resp. aktívnych džihádistov. Nikto ich preventívne nezatkol, nikto ich nepreveril, neizoloval z komunít…

Vie sa, že v bruselskom Molembeku je zločinecké centrum organizovaného obchodu so zbraňami, obchody s falošnými dokladmi. Mesto Brusel je také populárne, že každý zločinec má namierené najprv do Bruselu, až potom na miesto zločinu… Trvá to už viac ako desaťročie, ale nikto nič neurobil, len sa monitorovalo… lebo EÚ žije falošnou ideológiou multikulturalizmu.

Nasadenie špeciálnych 225 vojakov do ulíc Bruselu prišlo neskoro. Nasadenie tisícky vojakov riadnej armády a vyhlásenie 4. stupňa teroristickej hrozby prišlo tiež neskoro.

Nezmyselné sa ukázali aj kontroly detektormi priamo v letiskovej hale! Kontrola mala prebiehať v slepej zóne na otvorenom priestranstve pred letiskom, a má byť vykonávaná s dostatočným predstihom v malých skupinkách pasažierov (2 až tri soby naraz, nie viac !). To čo sa doteraz konalo ako „prevencia“ je totálny nezmysel – ukázali to dnešné výbuchy v Bruseli.

Vyhlásenie sankcií proti Ruskej federácii (RF) sa ukázali tiež ako omyl. Naopak – RF je jediný štát ktorý dokázal s teroristami zaobchádzať tak ako treba. Doma si ich pozatýkali, alebo postrieľali. Tých ktorí emigrovali do Sýrie, prišli ruské vojská zlikvidovať, a keď svoju úlohu splnili stiahli sa domov. Prečo EÚ nespolupracuje s RF a prečo nemá za cieľ dôraznú likvidáciu teroristických buniek? To je otázka na ministrov štátov v EÚ.

Nakoniec, opýtajme sa kompetentného intrigána svetového vojnového diania, Bieleho domu:

– Viete koľko súkromných amerických obchodníkov predáva zbrane do potenciálnych vojnových ohnísk vo svete? „Neviete“ a ani nechcete vedieť – vraj je to sloboda podnikania. Škoda že vám to celý svet nezráta a nepredloží účet na náhradu škôd. Ešte nedávno ste zhadzovali zbrane povstalcom pred očami ruskej armády a „omylom“ ste ich zhodili padákom aj džihádistom z IS. Prečo?

– Viete koľko súkromných vojenských výcvikových stredísk organizujú občania USA vo svete? „Neviete“ a nechcete vedieť, lebo vraj je to oblasť súkromného slobodného podnikania pod gesciou CIA a NSA, a táto činnosť nie je ani zdaňovaná… keby ste to kontrolovali, museli by ste si priznať že ste strojcami a organizátormi vojnových ohnísk vo svete. Museli by ste robiť poriadky najprv u vás doma v USA. Prečo nechcete?

– Cvičili ste islamských radikálov od 60. rokov minulého storočia najprv v Palestíne, potom v Afganistane, a poslali ste ich aj do Kosova na juhu Juhoslávie. Prečo? Lebo ste chceli rozbiť silnejúcu ekonomiku európskych štátov. Pýtam sa: Prečo?

– Sami ste si zlikvidovali centrum ekonomických transakcií, aby sa svet nemohol dozvedieť o krachujúcej americkej ekonomike, ale obvinili ste Bin Ládina ktorý sám povedal že keby to urobil tak sa k tomu s hrdosťou prizná. Ale odmietol túto verziu americkej intrigy – on sám totiž bol vychovaný a vycvičený na petrodolároch na boj s Izraelom, dokonca bol spriatelený s Bushom starším. Bin Ládin dokonca predpovedal inváziu islamských národov do USA a do EÚ za to, že ich Bush krivo obvinil z útoku na „dvojičky“. Pýtam sa: Prečo to USA robia takto hlúpo a tak zákerne?

– USA vytvárajú politickú stiesnenú atmosféru vo vzťahoch medzi EÚ a RF. Vraj Rusi sú hrozbou. Ale pýtam sa: Prečo? Ruskú armádu nevidno nikde inde iba tam kde má byť. Naproti tomu armády USA sú už všade po celom svete. Prečo? USA sa boja celého sveta? Alebo chcú ovládnuť celý svet a najprv chcú obkľúčiť RF, potom chcú lokálnu vojnu v EÚ, a nakoniec zaútočia na RF – a má sa vojna odohrať tu ? Prečo?

– Kyjevská nacistická vláda Ukrajiny (UA) je akože dobrým partnerom pre USA – Merkelová dokonca sľubuje (zrejme na nátlak Bieleho domu) bezvízový styk pre UA – prečo asi? Aby ukrajinskí banderovci mohli preniknúť do štátov EÚ a vytvoriť centrá bojujúcich geríl? … aby v EÚ vznikli občianske lokálne vojny?

Tieto otázky sú jasným odkazom aj pre našich USA-ľúbych politikov.

Naši občania vedia kde je pravda, len politici sa hrajú na idiotov a podporujú prítomnosť NATO v EÚ, a zatvárajú oči pred džihádistickou prítomnosťou v EÚ. Pýtam sa: Prečo?

Ruženec Sedemsvätiaceho Ducha Svätého, 7×7

12.05.2018

Modlitby k Duchu Svätému sú zahalené Tajomným účinkovaním v našom svete. Ešte aj kresťania sa ich modlia s obavou aby niečím neurazili všemohúcu Výsosť z nebies. Táto modlitba sa mi javí viac »

Mayová a Trump podporujú prípravu vojny na východe EÚ

19.04.2018

Nejde len o provokáciu, ide aj o manipuláciu s mentálnou kapacitou občanov EÚ. Rovnaký scenár bol použitý už dvakrát v blízkej minulosti. Generálna prokuratúra Ruskej Federácie (ďalej len viac »

Via Crucis – Krížová Cesta

30.03.2018

Po premodlení týchto slov som nedokázal nechať si ich iba pre seba. Autorom je legionár Kristov pôsobiaci na Slovensku od 25. marca 1987. Slovenskí legionári nie sú registrovaní tu na tejto Zemi, viac »

kyjev, ukrajina,

V Kyjeve protestovali baníci a vojnoví veteráni, vypukli násilnosti

19.06.2018 16:15

Demonštranti sa pokúsili preraziť do parlamentu. Proti bezpečnostnými silám použili obušky a slzotvorný plyn.

Monika Jankovská

Okresný súd zamietol žiadosť Janíčka a Strelčíka o obnovu konania v kauze vydierania

19.06.2018 16:03

V 2001 ich vtedajšia sudkyňa a dnes štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská odsúdila za vydieranie podnikateľa Tibora Jurisu.

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek v Modrom Kameni

Do múzea s hračkami zateká

19.06.2018 16:00

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek v Modrom Kameni je v havarijnom stave. Problémom je najmä deravá strešná krytina, cez ktorú zateká.

matečná

Matečná: Protestujúci farmári doteraz nepožiadali o stretnutie

19.06.2018 15:24

Vedia farmári protestujúci na traktoroch, že veľká časť požiadaviek z tzv. Košickej výzvy je už splnená? Spýtala sa šéfka pôdohospodárstva v reakcii na protestnú jazdu farmárov.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 492721x
Priemerná čítanosť článkov: 4360x

Autor blogu

Kategórie