Založ si blog

Vojna a chaos, bohatnutia vampírov pokračujú

Dovoľte, aby som odcitoval časť z diskusie pána prezidenta Putina, ako odznela na medzinárodnom fóre vo Valdaji. Prítomnosť zahraničných osobností nasvedčuje, že nie každý sa necháva hypnotizovať „odstrašovacou“ rétorikou NATO-posadnutými a vojnychtivými, vojnovými zločincami Capitolu. Môj názor je, že prezident Truman mal byť odsúdený ako vojnový zločinec, lebo nariadil vyskúšať jadrové zbrane na civilných obyvateľoch Hirošimi a Nagasaki. Zločinecká politika USA bola naštartovaná dávno predtým, už v Americkej revolúcii keď sa anglicko-americká kolónia odtrhla od britskej materskej koloniálnej mašinérie, ďalej keď zarábali na zahraničných vojnách a vo svetových vojnách (1.sv., a 2.sv. vojna). A žiaľ – Slovensko sa do mašinérie vojnového biznisu – do pomalej, ale „trvalej vojny“ (pojem od PP. Francesca) – začlenilo tiež. Slovensko ako stádo nevedomých hoviadok vstúpilo do najzločineckejšieho spolku v histórii, do spolku s USA, svojím vstupom do NATO. Slovenská politika odvtedy prekonáva krízu posadnutosti – klamstvá a zločinné manévre na okrádanie chudobných občanov sú vystupňované do absurdnej podoby, a na druhej strane zločinci sa vypásajú do neuveriteľne tučných bankových kont.

Tzv. „elita“ nekultúrnych konzumentov pasujúcich sa za akúsi šľachtu s právom klamať, kradnúť a zosmiešňovať tých druhých – t. j. nás, ktorí sme naleteli na idiotské reči o „americkej demokracii“. Dokedy ešte? Dokedy bude tzv. „zástupná politika“ umožňovať legálne potupovanie a zotročovanie slušných ľudí? Dokedy nás chcú nútiť cediť krv do ich nenásytných papúľ? Dokedy máme počúvať somariny z nevypláchnutých krvavých pyskov, riadených nenažraným US- dolárom, o tzv. „povinnosti“ prijímať následky 3.sv. vojny vedenej zločincami mimo územia USA?

Slovensko je malý štát, a práve preto je totálne nezmyselné aby zotrvával v spolku s vojnovými zločincami USA, v NATO. Koho popravíme potom keď toto svinstvo skončí, za to, že si podáva ruku s vojnovým zločinom USA? (Tiso neurobil ani toľko, a bol popravený. Malý štát si vždy nechá nakakať na hlavu? Podľa toho by mal byť popravený Dzurinda ktorý nás vtlačil do tejto vojnovej mašinérie!) Práve z USA hrozí ekonomická a vojnová likvidácia – nie iba jeden zničujúci problém – ale doslova definitívny koniec tisícročie trvajúcej snahy.

Rastislav mal dokonalý úmysel vytvoriť medzinárodný priestor uznaný svetom. Svätopluk ho uskutočnil. Mali sme (v 9.st.) svoje Vatikánom a okolitým svetom uznané hranice, arcibiskupstvo, a mali sme štvrtý svetový jazyk (!) – liturgický jazyk – staroslovienčinu, opakujem, 4.svetový jazyk, lebo v tej dobe bol každý liturgický jazyk aj svetovým jazykom. Politikárčenie nás pripravilo nielen o pamäť, ale aj o slávu Slovanstva! Dnes takmer 90% Slovákov nevie nič o svetovom význame štvrtého liturgického jazyka. Hitler závidel Slovanom obrovské územia, a silu Slovanstva. Čo o tom viete vy – všetci, ktorí ste volili nedoukov bez vzdelania a bez hrdosti, ktorí nás však nenažrane okrádajú, zotročujú a nútia do spolku s diablom?

Od r. 1918 sme vďaka gen. M. R. Štefánikovi mali opäť svoj štát, a teraz, pre demagogickú a tupú mocibažnosť niekoľkých nevzdelancov sme sa dali do zločineckého spolku hlboko a široko horšieho ako bolo nacistické Nemecko, do spolku s hlupákmi ktorí chcú prepísať dejiny – akože USA vyhrali vojnu? Neviem ktorú, lebo ja vidím iba biznis-vojny a zarábajúcich lotrov vylievajúcich krv vlastných synov, a likvidujúcich cudzie národy!

Pozorne si prečítajte materiál ktorý som dostal, tak ho aj predkladám. Vyplýva z neho, že jediným garantom svetového mieru je opäť „iba“ Rusko, ale Ruská federácia je v tom sama. Sám Rus ako jeden celý ruský národ, tak ako vždy v minulosti!

Kde je naša príslušnosť ku kmeňom Slovanov? Kde je naša historická tvár hrdých Slovanov? Je to naša hanba – embargom proti RF počnúc, spolkom s NATO končiac.

Začiatok citátu:

Zasadnutie Medzinárodného diskusného klubu „Valdaj“

Vladimír Putin sa zúčastňuje na záverečnom XIII. plenárnom zasadnutí každoročného Valdajského medzinárodného diskusného klubu. Témou tohoročného zasadnutia je „Budúcnosť sa začína dnes: Obrysy zajtrajšieho sveta.“

Počas troch dní viac ako 130 expertov a politológov z 35 krajín sveta diskutuje o aktuálnych otázkach medzinárodných vzťahov, vnútropolitického zriadenia, ekonomiky, demografie, a technológií.

Diskusie sú venované predovšetkým opatreniam na zmiernenie následkov radikálnych zmien na politickej mape sveta a krízy demokratických procedúr, prerokúvaniu ciest rozvoja vzťahov Ruska a Európskej únie, usporiadaniu globálneho sveta o desať rokov.

Na práci záverečného zasadnutia sa zúčastňujú tiež bývalí prezidenti: bývalá prezidentka Fínskej republiky Tarja Halonenová, bývalí prezidenti Rakúska – Heinz Fisher, a Južnej Afriky – Thabo Mbeki.

  1. Putin: Vážení Tarja, Heinz, Thabo! Vážení kolegovia, dámy a páni!

Minulý rok sme v rámci Valdajského fóra hovorili o neusporiadanosti vzťahov vo svete. Žiaľ, za minulé mesiace sa máločo zmenilo k lepšiemu, ak mám byť úprimný – nič sa nezlepšilo.

Protirečenia súvisiace s prerozdelením ekonomickej sily a politického vplyvu iba narastajú, bremeno vzájomnej nedôvery zužuje naše možnosti na to, aby sme efektívne reagovali na reálne výzvy reálne hrozby, ktoré stoja pred svetovým spoločenstvom. V podstate sa v kríze ocitol sám projekt globalizácie a v Európe hovoria – my to dobre vieme, počujeme – o neopodstatnenosti multikulturalizmu.

Myslím si, že takáto situácia je v mnohom následkom mylnej, unáhlenej, a v čomsi aj sebavedomej voľby, ktorú elity niektorých štátov urobili pred štvrťstoročím. Vtedy, na prelome 80-tych a 90-tych rokov minulého storočia bola šanca nielen urýchliť proces globalizácie, ale pridať mu kvalitatívne iný, harmonický, stabilný charakter.

Keďže sa však niektoré krajiny pokladali za víťazov „studenej vojny“ – a my, uvažujúc o tom, sme to vycítili – tak radšej začali bez okolkov „pretvárať“ svetové politické a ekonomické usporiadanie podľa seba, podľa svojich záujmov.

V zjavnej eufórii, tieto krajiny upustili od zmysluplného a rovnocenného dialógu s ostatnými účastníkmi medzinárodného života a uprednostnili nevytvárať a zdokonaľovať univerzálne inštitúty, ale pokúsili sa rozšíriť na celý svet vplyv svojich vlastných štruktúr, noriem a pravidiel, vykročili cestou globalizácie a bezpečnosti „pre seba, milovaných“, pre vyvolených, ale nie pre všetkých.

Vysvitlo, že s týmto nie všetci súhlasia. Ak sú dnes pre „silných tohto sveta“ výhodné nejaké štandardy alebo normy, nútia všetkých, aby sa im podrobili. Ale ak zajtra takéto štandardy začnú prekážať, tak ich okamžite hodia „do koša“, vyhlásia ich za zastarané a prijímajú nové pravidlá alebo sa ich pokúsia prijať.

Takto prijali rozhodnutie o raketovom bombovom nálete v centre Európy na Belehrad, na Irak, potom na Líbyu. A vlastne aj v Afganistane sa operácia začala bez príslušného schválenia Bezpečnostnej rady OSN. Pri úsilí zmeniť vo svoj prospech strategickú rovnováhu porušili aj medzinárodný právny režim, ktorý zakazuje rozširovanie nových systémov protiraketovej obrany. Vyrobili zbrane a zásobili nimi teroristické zoskupenia, ktorých krutosť odsudzuje milióny pokojamilovných ľudí k úteku, presídleniu, migrácii a celé regióny uvrhuje do chaosu.

Vidíme, ako padol za obeť voľný obchod a ako sa využívajú takzvané sankcie na politický tlak, pričom obchádzajú Svetovú obchodnú organizáciu (WTO) a vytvárajú uzavreté hospodárske aliancie s prísnymi pravidlami a bariérami, kde sú hlavnými príjemcami výhod ich vlastné nadnárodné korporácie.

Dobre vieme, prečo je to tak: V rámci WTO sa nedarí riešiť nahromadené problémy, takže – odsuňme bokom všetky tieto pravidlá, aj samu organizáciu a založme novú. To je presne to, o čom som práve hovoril.

Popritom však nevidíme vôľu niektorých našich partnerov riešiť reálne medzinárodné problémy. V štruktúrach, ktoré vznikli ešte za „studenej vojny“ a sú zjavným prežitkom, takých ako je napríklad NATO, bez ohľadu na všetky rozhovory o nevyhnutnosti adaptovať sa na nové podmienky, k nijakej reálnej adaptácii na nové podmienky nedochádza. A taký dôležitý mechanizmus zabezpečenia celoeurópskej, ba aj transatlantickej bezpečnosti, ako je Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) sa ustavične pokúšajú zmeniť na nástroj obsluhy niečích zahraničnopolitických záujmov. A výsledkom je, že fungovanie tejto mimoriadne dôležitej inštitúcie je neúčinné.

http://kremlin.ru/events/president/news/53151

Ustavične opakujú hrozby – vymyslené, mýty, akoby o smutne známej „ruskej vojnovej hrozbe“. Je to skutočne výnosná činnosť: dajú sa požadovať ďalšie peniaze do vojenských rozpočtov v ich vlastných krajinách, získavať si spojencov v záujme jednej veľmoci, rozširovať NATO, približovať k našim hraniciam infraštruktúru aliancie, vojenské jednotky, novú techniku.

Koniec citátu.

Štvrté výročie tragédie Boeingu MH17

09.07.2018

Vyšetrovanie Spoločného vyšetrovateľského tímu, Joint Investigation Team, JIT, zostáva naďalej maximálne utajované pred verejnosťou, a ustavične sa odďaľuje oficiálne stanovisko, zverejnenie viac »

Ruženec Sedemsvätiaceho Ducha Svätého, 7×7

12.05.2018

Modlitby k Duchu Svätému sú zahalené Tajomným účinkovaním v našom svete. Ešte aj kresťania sa ich modlia s obavou aby niečím neurazili všemohúcu Výsosť z nebies. Táto modlitba sa mi javí viac »

Mayová a Trump podporujú prípravu vojny na východe EÚ

19.04.2018

Nejde len o provokáciu, ide aj o manipuláciu s mentálnou kapacitou občanov EÚ. Rovnaký scenár bol použitý už dvakrát v blízkej minulosti. Generálna prokuratúra Ruskej Federácie (ďalej len viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 114
Celková čítanosť: 510448x
Priemerná čítanosť článkov: 4478x

Autor blogu

Kategórie