Založ si blog

Vznik ČSR inicioval výlučne M. R. Štefánik, česká „Mafia“ sa len pridala

Syn slovenského národa požíval dôveru francúzskej generality a vlády, talianskej šľachty a vedeckej komunity astronómov na celej zemi. Bol známy ako odvážny pilot ktorý nebojácne fotografoval nepriateľské pozície. Vďaka legislatíve existujúcej francúzskej cudzineckej légie mohol založiť samostatné Česko-Slovenské Légie.

Bezprecedentný právny stav – armáda vznikla skôr ako štát pre ktorý bola určená. V histórii sa takéto momenty opakujú bežne – vznikne armáda dobrovoľníkov, bez právnych zmlúv a dohôd, ktorá vybojuje slobodu niektorému národu. Príkladom je napr. Garibaldi so svojou zjednocujúcou úlohou v mocensky roztrieštenom Taliansku.

Ale nikdy v histórii ľudstva sa nestalo, aby jeden dôstojník založil na základe dohôd a zmlúv armádu ktorá bude garantom vzniku budúceho štátu. V Európe sa to stalo, a tým dôstojníkom bol neskorší generál Milan Rastislav Štefánik, ktorý takto zabezpečil vznik štátu ČSR. Za odmenu Beneš a jeho Mafia zosnovali popravu Syna slovenského národaPorovnaj [1]

ČSR mala armádu, ale nemala štát. Taký bol stav začiatkom roka 1918. Ešte predtým, keď už bolo jasné že Rakúsko – Uhorsko, Nemecko, Osmanská ríša a Bulharské cárstvo prehrajú, Syn slovenského národa  navrhol dávno predtým, aby rakúsko-uhorská monarchia bola rozdelená na národné štáty. Dôvodil to rozdrobením agresívnej monarchie aby sa vojna nemohla zopakovať, a tiež aj tým, že národy pod nadvládou rakúsko-uhorskej monarchie si žiadajú samostatnosť podľa historických nárokov. Štefánikove argumenty boli všeobecne prijaté. Pôvodne navrhoval samostatné Slovensko a tak mu to bolo aj sľúbené.

Ako to v politike býva, prifarili sa k nemu českí vzdelanci, najmä Masaryk, a dôvodili to silou väčšieho štátneho celku a príbuznosťou českého a slovenského národa. Vyčuchali Milanove veľké zázemie ako v politike tak aj vo vojenstve. Talianska šľachta a francúzska generalita ho podporovali ako svojho vlastného syna.

V novej ČSR po vzniku – oficiálny dátum 28. 10. 1918 – sa začali politické džungľové vojny o válov. Náš úprimný a dobrosrdečný Milan nebol pripravený na zradu, a vôbec netušil že Beneš, ktorý vstúpil do politiky so svojou politickou organizáciou nazvanou Mafia – že tento had nemá žiadne zábrany. Beneš sa podlizoval tatíčkovi Masarykovi a podsúval mu dezinformácie o Milanovi v takom nechutnom guláši, až samotný Masaryk nakoniec uveril podlým ohováračkám.

Pozadie príbehu: Po vojne, v novom štáte, bolo víťaznými štátmi určené, že víťazi dohliadnu na sformovanie novej ČS armády. Generál Štefánik mal byť garantom úspešného procesu. Problém bol v nezhode medzi Talianmi a Francúzmi. Obaja mali radi Milana, ale Taliani ho mali takpovediac v kuchyni, lebo jeho budúca manželka bola talianska šľachtičná. Ale Milan bol naklonený k spolupráci s Talianmi aj s Francúzmi. Milan chcel, aby na tvorbe armády participovali obidva štáty: Aj Taliansko, aj Francúzsko. To sa nepáčilo Francúzom.

Beneš v tej dobe už organizoval ČS policajné a špionážne služby a inicioval v apríli 1919 dohodu s francúzskou stranou. Benešova Mafia  sa spojila s francúzskymi vojenskými bezpečnostnými zložkami a dohodli si plán. Beneš s plánom čiastočne oboznámil aj tatíčka Masaryka, a on s atentátom na M. R. Štefánika súhlasil.

Na Vajnorské letisko prileteli Milanovi francúzski pobočníci major Fournier a poručík Lévis. Zdržiavali sa na letisku až do vykonania atentátu a potom zmizli. Ich pobyt kryli dvaja Slováci: Vavro Šrobár a Ivan Markovič, ktorí mali konkrétne úlohy: Zabezpečiť dodatočnú likvidáciu prípadných dôkazov.

V posledné dni apríla 1919 Šrobár zneužil svoje postavenie “minister s plnou mocou pre Slovensko“ a poslal Štefánikovi fiktívnu správu, telegram, aby sa urýchlene vrátil na Slovensko, že vraj kvôli „maďarskému nebezpečenstvu“ – zmyslom  správy bolo, aby Milan letel aj v zlom počasí čo najskôr domov…  Atentátnici zneužili jeho vlastenecký zmysel pre povinnosť.

Ostatné už viete: 04.mája 1919 vzlietlo talianske trojmotorové lietadlo Caproni 450. Na palube boli štyri osoby: dvaja talianski piloti, pilot M. R. Štefánik, jeden mechanik – rádiotelegrafista.

Pri prílete k Vajnorskému letisku ich privítala delostrelecká paľba a streľba z pušiek. Po priamom zásahu sa lietadlo zrútilo pri Ivánke.  

Všetky stopy boli odstránené, aj policajti ktorí chceli vyšetrovať atentát boli umlčaní, dôkazy zničené… ešte aj Milanov mozog a jeho srdce boli odstránené z tela a pochovaný bol bez dôkazov ktoré by usvedčili vrahov z popravy, „dorazenia“ obeti…  podľa všetkého Milan aj po páde lietadla ešte žil.

Napriek tomu že ČS armáde velil v tej dobe Talian Piccione, francúzskym ozbrojencom sa podarilo popraviť nášho skutočne veľkého Syna slovenského národa, a dokonca zmizli „bez stopy“ aj všetky dôkazy o tomto atentáte… ale ako to už býva, ľudia si pamätajú, hovoria a vedia… aj tento článok vznikol vďaka živej pamäti našich občanov.

Pamätajme na pána Michala Lechtu. V roku 1927 podal podnet na prešetrenie Štefánikovej smrti, pamätajme aj na generála Čečeka ktorý viedol vyšetrovanie smrti generála Štefánika. Dokázali, že na lietadlo bolo strieľané, ale žiaľ – tiež zomreli za zvláštnych okolností…

V análoch ČS štátnej bezpečnosti sa agenda M. R. Štefánika niesla v odkaze zo dňa 4.mája 1919 kedy Masaryk poslal telegram Benešovi: „Pozor na Milanov byt a zbierky.“

Každý, kto niečo o Milanovej smrti vedel alebo dokazoval, záhadne zomrel… čo k tomu dodať?

Snáď len toľko: Naši terajší kandidáti na prezidentov SR sú historickí analfabeti – žiaľ.

__________________________________pozn.pod. čiatrou


[1] PhDr. Ivan Mrva, CSc.: nadpis: Rozhodnutie Štefánika vrátiť sa do vlasti lietadlom, v knihe: Dejiny plné omylov, vydal PEFEKT, a.s., Bratislava, 2009, str. 261-264.

__________________________________

Utajovaná fotka M. R. Štefánika, forenzný dôkaz popravy: Na koreni nosa je vstrel z pištole.

poprava MRŠ_po atentáte_stopa po guľke z pištole_na koreni nosa_4.5.1919

Ruženec Sedemsvätiaceho Ducha Svätého, 7×7

12.05.2018

Modlitby k Duchu Svätému sú zahalené Tajomným účinkovaním v našom svete. Ešte aj kresťania sa ich modlia s obavou aby niečím neurazili všemohúcu Výsosť z nebies. Táto modlitba sa mi javí viac »

Mayová a Trump podporujú prípravu vojny na východe EÚ

19.04.2018

Nejde len o provokáciu, ide aj o manipuláciu s mentálnou kapacitou občanov EÚ. Rovnaký scenár bol použitý už dvakrát v blízkej minulosti. Generálna prokuratúra Ruskej Federácie (ďalej len viac »

Via Crucis – Krížová Cesta

30.03.2018

Po premodlení týchto slov som nedokázal nechať si ich iba pre seba. Autorom je legionár Kristov pôsobiaci na Slovensku od 25. marca 1987. Slovenskí legionári nie sú registrovaní tu na tejto Zemi, viac »

kyjev, ukrajina,

V Kyjeve protestovali baníci a vojnoví veteráni, vypukli násilnosti

19.06.2018 16:15

Demonštranti sa pokúsili preraziť do parlamentu. Proti bezpečnostnými silám použili obušky a slzotvorný plyn.

Monika Jankovská

Okresný súd zamietol žiadosť Janíčka a Strelčíka o obnovu konania v kauze vydierania

19.06.2018 16:03

V 2001 ich vtedajšia sudkyňa a dnes štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská odsúdila za vydieranie podnikateľa Tibora Jurisu.

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek v Modrom Kameni

Do múzea s hračkami zateká

19.06.2018 16:00

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek v Modrom Kameni je v havarijnom stave. Problémom je najmä deravá strešná krytina, cez ktorú zateká.

matečná

Matečná: Protestujúci farmári doteraz nepožiadali o stretnutie

19.06.2018 15:24

Vedia farmári protestujúci na traktoroch, že veľká časť požiadaviek z tzv. Košickej výzvy je už splnená? Spýtala sa šéfka pôdohospodárstva v reakcii na protestnú jazdu farmárov.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 492695x
Priemerná čítanosť článkov: 4360x

Autor blogu

Kategórie