Založ si blog

Vznik ČSR inicioval výlučne M. R. Štefánik, česká „Mafia“ sa len pridala

Syn slovenského národa požíval dôveru francúzskej generality a vlády, talianskej šľachty a vedeckej komunity astronómov na celej zemi. Bol známy ako odvážny pilot ktorý nebojácne fotografoval nepriateľské pozície. Vďaka legislatíve existujúcej francúzskej cudzineckej légie mohol založiť samostatné Česko-Slovenské Légie.

Bezprecedentný právny stav – armáda vznikla skôr ako štát pre ktorý bola určená. V histórii sa takéto momenty opakujú bežne – vznikne armáda dobrovoľníkov, bez právnych zmlúv a dohôd, ktorá vybojuje slobodu niektorému národu. Príkladom je napr. Garibaldi so svojou zjednocujúcou úlohou v mocensky roztrieštenom Taliansku.

Ale nikdy v histórii ľudstva sa nestalo, aby jeden dôstojník založil na základe dohôd a zmlúv armádu ktorá bude garantom vzniku budúceho štátu. V Európe sa to stalo, a tým dôstojníkom bol neskorší generál Milan Rastislav Štefánik, ktorý takto zabezpečil vznik štátu ČSR. Za odmenu Beneš a jeho Mafia zosnovali popravu Syna slovenského národaPorovnaj [1]

ČSR mala armádu, ale nemala štát. Taký bol stav začiatkom roka 1918. Ešte predtým, keď už bolo jasné že Rakúsko – Uhorsko, Nemecko, Osmanská ríša a Bulharské cárstvo prehrajú, Syn slovenského národa  navrhol dávno predtým, aby rakúsko-uhorská monarchia bola rozdelená na národné štáty. Dôvodil to rozdrobením agresívnej monarchie aby sa vojna nemohla zopakovať, a tiež aj tým, že národy pod nadvládou rakúsko-uhorskej monarchie si žiadajú samostatnosť podľa historických nárokov. Štefánikove argumenty boli všeobecne prijaté. Pôvodne navrhoval samostatné Slovensko a tak mu to bolo aj sľúbené.

Ako to v politike býva, prifarili sa k nemu českí vzdelanci, najmä Masaryk, a dôvodili to silou väčšieho štátneho celku a príbuznosťou českého a slovenského národa. Vyčuchali Milanove veľké zázemie ako v politike tak aj vo vojenstve. Talianska šľachta a francúzska generalita ho podporovali ako svojho vlastného syna.

V novej ČSR po vzniku – oficiálny dátum 28. 10. 1918 – sa začali politické džungľové vojny o válov. Náš úprimný a dobrosrdečný Milan nebol pripravený na zradu, a vôbec netušil že Beneš, ktorý vstúpil do politiky so svojou politickou organizáciou nazvanou Mafia – že tento had nemá žiadne zábrany. Beneš sa podlizoval tatíčkovi Masarykovi a podsúval mu dezinformácie o Milanovi v takom nechutnom guláši, až samotný Masaryk nakoniec uveril podlým ohováračkám.

Pozadie príbehu: Po vojne, v novom štáte, bolo víťaznými štátmi určené, že víťazi dohliadnu na sformovanie novej ČS armády. Generál Štefánik mal byť garantom úspešného procesu. Problém bol v nezhode medzi Talianmi a Francúzmi. Obaja mali radi Milana, ale Taliani ho mali takpovediac v kuchyni, lebo jeho budúca manželka bola talianska šľachtičná. Ale Milan bol naklonený k spolupráci s Talianmi aj s Francúzmi. Milan chcel, aby na tvorbe armády participovali obidva štáty: Aj Taliansko, aj Francúzsko. To sa nepáčilo Francúzom.

Beneš v tej dobe už organizoval ČS policajné a špionážne služby a inicioval v apríli 1919 dohodu s francúzskou stranou. Benešova Mafia  sa spojila s francúzskymi vojenskými bezpečnostnými zložkami a dohodli si plán. Beneš s plánom čiastočne oboznámil aj tatíčka Masaryka, a on s atentátom na M. R. Štefánika súhlasil.

Na Vajnorské letisko prileteli Milanovi francúzski pobočníci major Fournier a poručík Lévis. Zdržiavali sa na letisku až do vykonania atentátu a potom zmizli. Ich pobyt kryli dvaja Slováci: Vavro Šrobár a Ivan Markovič, ktorí mali konkrétne úlohy: Zabezpečiť dodatočnú likvidáciu prípadných dôkazov.

V posledné dni apríla 1919 Šrobár zneužil svoje postavenie “minister s plnou mocou pre Slovensko“ a poslal Štefánikovi fiktívnu správu, telegram, aby sa urýchlene vrátil na Slovensko, že vraj kvôli „maďarskému nebezpečenstvu“ – zmyslom  správy bolo, aby Milan letel aj v zlom počasí čo najskôr domov…  Atentátnici zneužili jeho vlastenecký zmysel pre povinnosť.

Ostatné už viete: 04.mája 1919 vzlietlo talianske trojmotorové lietadlo Caproni 450. Na palube boli štyri osoby: dvaja talianski piloti, pilot M. R. Štefánik, jeden mechanik – rádiotelegrafista.

Pri prílete k Vajnorskému letisku ich privítala delostrelecká paľba a streľba z pušiek. Po priamom zásahu sa lietadlo zrútilo pri Ivánke.  

Všetky stopy boli odstránené, aj policajti ktorí chceli vyšetrovať atentát boli umlčaní, dôkazy zničené… ešte aj Milanov mozog a jeho srdce boli odstránené z tela a pochovaný bol bez dôkazov ktoré by usvedčili vrahov z popravy, „dorazenia“ obeti…  podľa všetkého Milan aj po páde lietadla ešte žil.

Napriek tomu že ČS armáde velil v tej dobe Talian Piccione, francúzskym ozbrojencom sa podarilo popraviť nášho skutočne veľkého Syna slovenského národa, a dokonca zmizli „bez stopy“ aj všetky dôkazy o tomto atentáte… ale ako to už býva, ľudia si pamätajú, hovoria a vedia… aj tento článok vznikol vďaka živej pamäti našich občanov.

Pamätajme na pána Michala Lechtu. V roku 1927 podal podnet na prešetrenie Štefánikovej smrti, pamätajme aj na generála Čečeka ktorý viedol vyšetrovanie smrti generála Štefánika. Dokázali, že na lietadlo bolo strieľané, ale žiaľ – tiež zomreli za zvláštnych okolností…

V análoch ČS štátnej bezpečnosti sa agenda M. R. Štefánika niesla v odkaze zo dňa 4.mája 1919 kedy Masaryk poslal telegram Benešovi: „Pozor na Milanov byt a zbierky.“

Každý, kto niečo o Milanovej smrti vedel alebo dokazoval, záhadne zomrel… čo k tomu dodať?

Snáď len toľko: Naši terajší kandidáti na prezidentov SR sú historickí analfabeti – žiaľ.

__________________________________pozn.pod. čiatrou


[1] PhDr. Ivan Mrva, CSc.: nadpis: Rozhodnutie Štefánika vrátiť sa do vlasti lietadlom, v knihe: Dejiny plné omylov, vydal PEFEKT, a.s., Bratislava, 2009, str. 261-264.

__________________________________

Utajovaná fotka M. R. Štefánika, forenzný dôkaz popravy: Na koreni nosa je vstrel z pištole.

poprava MRŠ_po atentáte_stopa po guľke z pištole_na koreni nosa_4.5.1919

Vojna a chaos, bohatnutia vampírov pokračujú

28.10.2016

Dovoľte, aby som odcitoval časť z diskusie pána prezidenta Putina, ako odznela na medzinárodnom fóre vo Valdaji. Prítomnosť zahraničných osobností nasvedčuje, že nie každý sa necháva hypnotizovať viac »

Londýn videl “džihádistický deviatnik”

23.03.2016

Prečo médiá neinformujú o premorenej EÚ? Prečo musia Londres čušať o nenávistnej fundamentálnej hrozbe? Prečo o tom naše médiá neinformujú? Prečo sa tieto veci musíme dozvedať vlastnými viac »

EÚ zlyháva, odhalila svoju slabosť

22.03.2016

Dnes ráno sa Brusel ocitol uprostred vojny ktorú už dávnejšie vyhlásili radikálni islamisti Islamského štátu (IS) celému svetu. Madam Merkel by si mala vstúpiť do svedomia. Otázka vrelého viac »

Holuby

Ako žiť s holubmi v mieri v jednom meste? Zamedziť prístup a nekŕmiť

25.02.2017 16:00

Kým svetové metropoly bojujú s holubmi, ktoré ničia pamiatky, naše samosprávy problémy nehlásia. Úrady ľudí vyzývajú, aby si zabezpečili obydlia a neprikrmovali.

Fico

Fico: Ak regulačný úrad prijme nezmyselné rozhodnutie, budem konať

25.02.2017 14:46, aktualizované: 16:47

Aj keď je ÚRSO nezávislým úradom, pokiaľ prijme nezmyselné rozhodnutie, ako to bolo v prípade cien energií na tento rok, predseda vlády Fico (Smer) bude konať.

Czech Republic Elections-e2e2c3ff07d04c63985f35d0a0c35cfd

Babiš testuje dôveru ľudí, chce kandidovať z posledného miesta

25.02.2017 14:34

Predseda hnutia ANO Andrej Babiš sa rozhodol ísť do októbrových volieb z posledného miesta stredočeskej kandidátky.

Azerbajdžan, vojak

Pri bojoch v Náhornom Karabachu zahynulo viacero vojakov

25.02.2017 14:20

Azerbajdžan v sobotu oznámil, že viacero jeho vojakov zahynulo počas bojov v oblasti sporného Náhorného Karabachu.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o všetkom, nájdete ma aj na FB: facebook.com/axon.doctorow; v úcte Váš blogger Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 357696x
Priemerná čítanosť článkov: 3473x

Autor blogu

Kategórie