Založ si blog

Vznik ČSR inicioval výlučne M. R. Štefánik, česká „Mafia“ sa len pridala

Syn slovenského národa požíval dôveru francúzskej generality a vlády, talianskej šľachty a vedeckej komunity astronómov na celej zemi. Bol známy ako odvážny pilot ktorý nebojácne fotografoval nepriateľské pozície. Vďaka legislatíve existujúcej francúzskej cudzineckej légie mohol založiť samostatné Česko-Slovenské Légie.

Bezprecedentný právny stav – armáda vznikla skôr ako štát pre ktorý bola určená. V histórii sa takéto momenty opakujú bežne – vznikne armáda dobrovoľníkov, bez právnych zmlúv a dohôd, ktorá vybojuje slobodu niektorému národu. Príkladom je napr. Garibaldi so svojou zjednocujúcou úlohou v mocensky roztrieštenom Taliansku.

Ale nikdy v histórii ľudstva sa nestalo, aby jeden dôstojník založil na základe dohôd a zmlúv armádu ktorá bude garantom vzniku budúceho štátu. V Európe sa to stalo, a tým dôstojníkom bol neskorší generál Milan Rastislav Štefánik, ktorý takto zabezpečil vznik štátu ČSR. Za odmenu Beneš a jeho Mafia zosnovali popravu Syna slovenského národaPorovnaj [1]

ČSR mala armádu, ale nemala štát. Taký bol stav začiatkom roka 1918. Ešte predtým, keď už bolo jasné že Rakúsko – Uhorsko, Nemecko, Osmanská ríša a Bulharské cárstvo prehrajú, Syn slovenského národa  navrhol dávno predtým, aby rakúsko-uhorská monarchia bola rozdelená na národné štáty. Dôvodil to rozdrobením agresívnej monarchie aby sa vojna nemohla zopakovať, a tiež aj tým, že národy pod nadvládou rakúsko-uhorskej monarchie si žiadajú samostatnosť podľa historických nárokov. Štefánikove argumenty boli všeobecne prijaté. Pôvodne navrhoval samostatné Slovensko a tak mu to bolo aj sľúbené.

Ako to v politike býva, prifarili sa k nemu českí vzdelanci, najmä Masaryk, a dôvodili to silou väčšieho štátneho celku a príbuznosťou českého a slovenského národa. Vyčuchali Milanove veľké zázemie ako v politike tak aj vo vojenstve. Talianska šľachta a francúzska generalita ho podporovali ako svojho vlastného syna.

V novej ČSR po vzniku – oficiálny dátum 28. 10. 1918 – sa začali politické džungľové vojny o válov. Náš úprimný a dobrosrdečný Milan nebol pripravený na zradu, a vôbec netušil že Beneš, ktorý vstúpil do politiky so svojou politickou organizáciou nazvanou Mafia – že tento had nemá žiadne zábrany. Beneš sa podlizoval tatíčkovi Masarykovi a podsúval mu dezinformácie o Milanovi v takom nechutnom guláši, až samotný Masaryk nakoniec uveril podlým ohováračkám.

Pozadie príbehu: Po vojne, v novom štáte, bolo víťaznými štátmi určené, že víťazi dohliadnu na sformovanie novej ČS armády. Generál Štefánik mal byť garantom úspešného procesu. Problém bol v nezhode medzi Talianmi a Francúzmi. Obaja mali radi Milana, ale Taliani ho mali takpovediac v kuchyni, lebo jeho budúca manželka bola talianska šľachtičná. Ale Milan bol naklonený k spolupráci s Talianmi aj s Francúzmi. Milan chcel, aby na tvorbe armády participovali obidva štáty: Aj Taliansko, aj Francúzsko. To sa nepáčilo Francúzom.

Beneš v tej dobe už organizoval ČS policajné a špionážne služby a inicioval v apríli 1919 dohodu s francúzskou stranou. Benešova Mafia  sa spojila s francúzskymi vojenskými bezpečnostnými zložkami a dohodli si plán. Beneš s plánom čiastočne oboznámil aj tatíčka Masaryka, a on s atentátom na M. R. Štefánika súhlasil.

Na Vajnorské letisko prileteli Milanovi francúzski pobočníci major Fournier a poručík Lévis. Zdržiavali sa na letisku až do vykonania atentátu a potom zmizli. Ich pobyt kryli dvaja Slováci: Vavro Šrobár a Ivan Markovič, ktorí mali konkrétne úlohy: Zabezpečiť dodatočnú likvidáciu prípadných dôkazov.

V posledné dni apríla 1919 Šrobár zneužil svoje postavenie “minister s plnou mocou pre Slovensko“ a poslal Štefánikovi fiktívnu správu, telegram, aby sa urýchlene vrátil na Slovensko, že vraj kvôli „maďarskému nebezpečenstvu“ – zmyslom  správy bolo, aby Milan letel aj v zlom počasí čo najskôr domov…  Atentátnici zneužili jeho vlastenecký zmysel pre povinnosť.

Ostatné už viete: 04.mája 1919 vzlietlo talianske trojmotorové lietadlo Caproni 450. Na palube boli štyri osoby: dvaja talianski piloti, pilot M. R. Štefánik, jeden mechanik – rádiotelegrafista.

Pri prílete k Vajnorskému letisku ich privítala delostrelecká paľba a streľba z pušiek. Po priamom zásahu sa lietadlo zrútilo pri Ivánke.  

Všetky stopy boli odstránené, aj policajti ktorí chceli vyšetrovať atentát boli umlčaní, dôkazy zničené… ešte aj Milanov mozog a jeho srdce boli odstránené z tela a pochovaný bol bez dôkazov ktoré by usvedčili vrahov z popravy, „dorazenia“ obeti…  podľa všetkého Milan aj po páde lietadla ešte žil.

Napriek tomu že ČS armáde velil v tej dobe Talian Piccione, francúzskym ozbrojencom sa podarilo popraviť nášho skutočne veľkého Syna slovenského národa, a dokonca zmizli „bez stopy“ aj všetky dôkazy o tomto atentáte… ale ako to už býva, ľudia si pamätajú, hovoria a vedia… aj tento článok vznikol vďaka živej pamäti našich občanov.

Pamätajme na pána Michala Lechtu. V roku 1927 podal podnet na prešetrenie Štefánikovej smrti, pamätajme aj na generála Čečeka ktorý viedol vyšetrovanie smrti generála Štefánika. Dokázali, že na lietadlo bolo strieľané, ale žiaľ – tiež zomreli za zvláštnych okolností…

V análoch ČS štátnej bezpečnosti sa agenda M. R. Štefánika niesla v odkaze zo dňa 4.mája 1919 kedy Masaryk poslal telegram Benešovi: „Pozor na Milanov byt a zbierky.“

Každý, kto niečo o Milanovej smrti vedel alebo dokazoval, záhadne zomrel… čo k tomu dodať?

Snáď len toľko: Naši terajší kandidáti na prezidentov SR sú historickí analfabeti – žiaľ.

__________________________________pozn.pod. čiatrou


[1] PhDr. Ivan Mrva, CSc.: nadpis: Rozhodnutie Štefánika vrátiť sa do vlasti lietadlom, v knihe: Dejiny plné omylov, vydal PEFEKT, a.s., Bratislava, 2009, str. 261-264.

__________________________________

Utajovaná fotka M. R. Štefánika, forenzný dôkaz popravy: Na koreni nosa je vstrel z pištole.

poprava MRŠ_po atentáte_stopa po guľke z pištole_na koreni nosa_4.5.1919

Kuciakov testament

09.03.2018

– pán Fico & kumpáni – odstúpte! Testament po smrti pána Kuciaka hovorí písomne a jasne – za každou slovenskou politickou a sociálnou špinou ste vy, alebo, a, vaši kumpáni vo vláde, viac »

Homo politicus – homo sapiens debilans

26.02.2018

Kočner bol posledný kto by si trúfol čosi také objednať, nehovoriac o jeho zbabelosti. Určite má toľko chochmesu že je prvý podozrivý, a zrejme by nechcel doživotie za službu urobenú pre viac »

Vojnové „impérium“ USA?

21.09.2017

Je nesené, podporované, živené medzinárodným menovým fondom ( MMF ), zbrojárskymi korporáciami a finančnými domami napojenými na MMF a OSN. OSN sa snaží fungovať ako prostitútka oblizujúca viac »

Koruna, Česko

Číňania z CEFC cúvajú z navýšenia podielu v J&T Finance Group

19.03.2018 22:56

Čínska skupina CEFC stiahla žiadosť o navýšenie podielu v skupine J&T Finance Group, ktorú podala Českej národnej banke (ČNB).

Trump

Donald Trump chce zaviesť trest smrti pre drogových priekupníkov

19.03.2018 22:42

Prijatie zákona zavádzajúceho absolútny trest pre dílerov je podľa komentátorov málo pravdepodobné, pretože zákonodarcovia sa k návrhu stavajú skôr skepticky.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Bystrá škôlka

19.03.2018 21:39

Bystrá škôlka ponúka vzdelávanie v anglickom a slovenskom jazyku na princípoch Montessori pedagogiky.

Spoločnosť Prometheus

Spoločnosť Prometheus - združenie svetských humanistov

19.03.2018 21:33

Celoslovenské O. Z. zamerané na propagáciu nenáboženského pohľadu na svet, vedy a demokracie. Presadzujeme finančnú a ideologickú odluku cirkví od štátu.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 442190x
Priemerná čítanosť článkov: 4020x

Autor blogu

Kategórie