Založ si blog

Synodalita

Synodalita nie je organizovaná štruktúra, nemá to byť politická organizácia (PP Benedikt XVI), ale – a to je aj môj názor – má to byť jednota jednotlivcov v spojení s myslením IC XC („aby ste -sme- všetci jedno boli“).

Žiaľ, všetky cirkevné spolky – počnúc vatikánskymi katolíkmi, končiac sektami – majú štruktúru založenú na politických systémoch: Zvolení „rovnejší“ rozhodujú o „teológii“ systémom „záväzné pre menej rovných“ voličov. Zabúdajú texty Písma: Teológia je rozhodnutá celkom asi štyritisíc rokov, už od čias Abrama z chaldejského mesta Ur.

Od II.Vat.konc. je priveľa o tom popísané aj na internete. Dnes vytiahnem z tých „tém“ iba zopár faktov opretých o Kristovo pôvodné učenie:

1. O všetkom rozhoduje Boh.
2. Pochopiť Boha v plnosti našou ohraničenou hmotou ľudského rozumu je nemožné, ale snaha o pochopenie sa rovná VIERE.
3. Hľadať vysvetlenie v chápaní Božej Vôle ako to chápu iní ľudia, a nepoznať napísané Písmo, je ako piť vodu bez vody.
4. Hľadať Boha vo svojom Svedomí a neopierať Svedomie o Písmo, je orba pôdy bez pluhu.
5. Budovať Svedomie na texte a význame pochopeného Písma je Boh vo vlastnej duši.
6. Poslúchať Boha vo vlastnej duši je VIERA.
7. ŽIŤ VIERU je PERMAMENTNÝ rozhovor s Bohom – kontemplatívny život jednotlivca.
8. Spojenie osôb žijúcich kontemplatívnym životom je spoločné SVEDECTVO VIERY skutkami.
9. Spoločné svedectvo Viery v Boha je SYNODALITA.

Tieto oporné body nie sú mnou vymyslené, sú získané zo svedomia a mnohých svedectiev viery.

Všetko ostatné sú rétorické cvičenia – nie duchovné – ale iba rétorické, teatrálne.

Každý sám za seba sa musí rozhodnúť či bude chcieť prijať synodalitu ako spoločné dobro, alebo či bude len tliachať slniečkárske nezmysly.

Naši klerici si zvykajú (žiaľ) tliachať emotívne guláše a skutky sú ta-tam, inak by kresťanskí „vodcovia“ nepodporovali zločinnú politiku našej ateistickej a mentálne nekompetentnej vlády.

Synodalita nemôže podporovať zradcovskú zahraničnú politiku podporujúcu novú okupáciu Slovenska!

 

 

 

 

Liz Truss prevetrala čiapku v Moskve

14.02.2022

Mixel pixel zaminir GB Liz Truss prevetrala čiapku v Moskve. Zaletela si do Moskvy a ani nevedela čo tam chce, a nevedela ani čo sú „Minské Dohovory“. Kuchárka v „banderastanskej“ kuchyni to vie, ale zaminir Truss ani šajnu. Najprv si zopakujeme čo sú tie Minské dohovory: Predovšetkým – podpísali ich zástupcovia EÚ a aj „banderstanu“, lebo [...]

Pán Fico, prestaňte paviánčiť, a konajte

10.02.2022

Až (!) 90% občanov SR (!) odmieta zapredanú Vládu SR a vlastizradnú prezidentku. GP Žilinka zadefinoval činnosť tejto lúzy ako vlastizradnú, ústavno-zločineckú. Napriek tomu celá opozícia len škrieka zo svojich konárov ako šibnuté paviány. To vám tak veľmi chutia banány (platy) ktoré vám napriek škrekotu stále idú? Ste ako opice – bez zodpovednosti voči voličom [...]

Na strelnici ukrajinského konfliktu

30.01.2022

Slovensko je terčom a štítom v záujmoch USA. Terčom nastrčeným USA pre rakety RF – ihneď ako sa sem nasťahujú diverzanti US-Army (US-A). Okrem toho, že budú cvičiť ukrajinských nacistov ako likvidovať Rusov – doneckých a luhanských povstalcov, budú si budovať raketové základne s jadrovými hlavicami priamo v našich horách – chránené – nechránené [...]

Vyšný Komárnik hranice kolóny kamióny

Kyjev a Varšava sa dohodli na riešení protestu poľských autodopravcov na hraniciach

01.12.2023 22:41

Únia autodopravcov Slovenska v piatok na protest zablokovala hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod.

Kórea, satelit špionážny, raketa

Južná Kórea vypustila svoj prvý vojenský prieskumný satelit

01.12.2023 21:44

Krajina plánuje do konca roku 2025 vypustiť štyri ďalšie špionážne satelity, aby mohla lepšie monitorovať aktivity susednej Severnej Kórey.

Izrael, Gaza

Izraelská armáda potvrdila smrť piatich rukojemníkov zadržiavaných Hamasom

01.12.2023 21:14

Izraelské bombardovanie si od ranného konca týždňového prímeria vyžiadalo údajne životy 178 Palestínčanov a ďalších 589 pri ňom bolo zranených.

Vyšný Komárnik hranice kolóny, poľsko

Kontrola na hranici s Poľskom bude pokračovať

01.12.2023 18:50

Poľsko pôvodne zaviedlo dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom 4. októbra, a to s cieľom obmedziť pohyb nelegálnych migrantov, ktorí prichádzajú do EÚ po takzvanej balkánskej trase.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 189
Celková čítanosť: 1699039x
Priemerná čítanosť článkov: 8990x

Autor blogu