Založ si blog

Mobberi v politike a „kluboví asistenti“

Igor Matovič veľmi rád vystupuje na TV obrazovkách, ale v poslednom mesiaci nemal do čoho zaťať, a ani sa neukazoval v parlamente.

Objavil sa až po 29. októbri, keď ho Viskupič predbehol a ako prvý dal „mediálne vyhlásenie klubu k odchodu poslankyne Ritomskej“. Viskupič sa blysol klamstvami a Matovič ich pochytil ako pijak, a ako typický žiarlivec začal predbiehať svojho príbuzného Viskupiča ďalšími pridanými klamstvami. „Konečne“ včera v TV TA3 už aj vystupoval v priamom prenose…

Matovičovi nikto nevyhodil na oči že je absentér, že ho v októbri takmer vôbec nebolo v parlamente. Ale on v skutočnosti absentér, lenivec a luhár je. Matovičova sociopatická[1] a psychopatická[2] osobnosť špiní mediálny priestor bezohľadne na médiá, poškodzuje dôveryhodnosť médií.

Jozef Viskupič v TV-šote potvrdil svoju tvár luhára a manipulátora. Povedal že „poslanec nedisponuje peniazmi určenými na platy asistentov“. Pozrime sa na skutočnosť, základné pravidlá sú takéto:

Poslanec si môže zaregistrovať (zmluvne) toľko asistentov koľko chce, nesmú to byť príbuzní, ani nijak známi priatelia, ak chce uzavrieť zmluvu s Kanceláriou NR SR. To je pravda. Poslanec dostáva od Kancelárie NR SR cca 2 tisíc eur na platy svojich asistentov. Bez podpisu poslanca – žiadny asistent.

Tieto fakty zneužil „klubista“ Matovič aby vytvoril systém „klubových asistentov“ ktorí sú jeho priateľmi a slúžia iba jemu. „Kluboví asistenti“ sú  „zazmluvnení“ s Kanceláriou NR SR a – to je dôležité – s viacerými poslancami „oľaňákmi“, len nie s Matovičom. Však sú evidentne jeho priatelia, to by akože nešlo.

Každý Matovičov „klubový asistent“ dostáva plat zo zmlúv dvoch a viacerých poslancov „oľaňákov“… Matovič vydieraním donútil poslancov svojho klubu aby uzavreli zmluvu s Kanceláriou NR SR a s jeho priateľmi. „Oľaňáci“ akože nemali šance vyhnúť sa tomuto vydieraniu, museli skrátiť platy svojim asistentom ak chceli mať pokoj od Matoviča a jeho kopovov Viskupiča a Kadúca. Bez nich by akože neprešiel žiadny návrh zákona, klub blokuje takého poslanca čo „nevyhovie“. Máme to potvrdené písomne v e-mailoch.

„Oľaňáci“ ktorí podľahli Matovičovmu „tlaku“ majú zmluvu s Kanceláriou NR SR, so svojím vlastným asistentom, a s jedným „klubovým asistentom“.

Mená „klubových asistentov“ identifikujete poľahky: Sú evidované ako asistenti viacerých „oľaňákov“. Nič zložité, ale Matovič si myslí že to nikto nevie.

Na prvý pohľad nie je jasné ktorí asistenti sú skutoční poslaneckí asistenti, a ktorí sú „kluboví asistenti“. My, aj moji čitatelia, to však vieme.

Matovič poslankyňu Máriu Ritomskú nikdy nevyzval aby odišla z hnutia, skôr naopak. Z práce poslankyne Ritomskej sa snažil vytĺkať politický kapitál spôsobom, ktorý neberie ohľad na obete. Keď sa dozvedel napr. o učiteľovi Žarnayovi – od neho samého – že poslankyňa ho právne zastupuje, ihneď vymyslel „vyznamenávanie p. Žarnaya“ na námestí v Košiciach, čo bol dosť veľký humbug, ale či to pomohlo p. Žarnayovi, o tom dosť pochybujem, myslím že skôr naopak. Justícia nemá pochopenie s humbugmi. Učiteľ Mgr. Žarnay už to mohol mať vyriešené, keby sa nezdržiaval kampaňou v prospech Matoviča.

Viskupič a iní opakovane žiadali od poslankyne informácie ako pokračuje proces s niektorými občanmi ktorých poslankyňa obhajuje na súdoch. Poslankyňa im nemohla dať informácie, lebo Matovičovci ihneď všetko chceli zneužívať, vytĺkať svoj politický kapitál. Matovičovci nemajú žiadnu úctu k človeku a k jeho osudu. Vôbec im nevadí že niekoho poškodzujú, hrabú si mediálnu popularitu na utrpení iných.

To sa týka aj posledného Matovičovho klamstva, že pani Ritomská bola prepustená z nejakého zamestnania pre absentérstvo. Toto je bruchatá mobberská lož hodna Matovičovej psychopatie.

Pani Ritomská je naďalej evidovaná ako zamestnaná v ÚRSO, kde pred získaním poslaneckého mandátu rozbehla svoje vlastné súdne podanie proti zamestnávateľovi kvôli mobbingu. Právnik ÚRSO oddelenia ju chcel mobbingom vytlačiť z ÚRSO, lebo pani Ritomská trvá na dodržiavaní zákonov. Pýtam sa – je to možné, aby takúto mobberskú lož vypustil právnik ÚRSO oddelenia? Ten proces ešte vždy nie je ukončený, poslankyňa je naďalej evidovaná ako zamestnanec ÚRSO. Matovič dokázal svoj sociopatický potenciál, nič si neoveril, a vypustil do médií lož s úmyslom poškodiť poslankyňu Ritomskú.

Poslankyňa JUDr. Mária Ritomská sa zriekla platu z ÚRSO, neberie ho počas poslaneckého mandátu. Do práce v ÚRSO nastúpi až po skončení svojho „poslancovania“. Na to sú zákony ktoré to tak nariaďujú, a mnohí to tak robia aby sa mohli naplno venovať svojej politickej agende. Poslankyňa Ritomská má svoju agendu – bojuje proti mobbingu na celej fronte, ale dbá na etiketu a berie ohľady na ľudí za ktorých bojuje, v žiadnych médiách o svojich klientoch nerozpráva a ani ja som ich doteraz nikdy nemenoval! Pán Žarnay bol medializovaný z vlastnej iniciatívy, tak ho môžeme spomínať aj v tejto súvislosti. Poslankyňa Ritomská stále prijíma občanov ktorým nezištne a bezodplatne pomáha ako právna zástupkyňa pred súdmi. Ide o to, že na Slovensku je pracovnoprávna kultúra hlboko v džungli a pani poslankyňa sa snaží túto džungľu poľudštiť. Opice však nedajú pokoj a stále útočia.

Poznámky na záver. Pravdou je:

1. Poslankyňa nie je absentér, denne pracuje vo svojej parlamentnej kancelárii, a tiež (aj cez sviatky a nedele) doma zo svojho PC pracuje s problémami občanov SR. Kniha dochádzky a e-mailové správy by to ľahko dokázali. Práve dnes predložila na Konferencii ktorú usporiadala v parlamente, svoje odborné výsledky. Odborný referát má podložený výsledkami výskumu ktorý vykonávajú odborníci v jej teame. Všetci pracujú bez štátnych a bez euro-dotácií.

2. Poslankyňa odišla z hnutia OĽaNO dňa 28. októbra 2013, oznámila to serióznym a nekonfliktným oznamom. Decentne oznámila svoj odchod písomne Parlamentnému inštitútu, a o hnutí OĽaNO nič nekonkretizovala, nepovažovala to za potrebné. Odišla seriózne bez psychopatických hádok na ktoré sú Viskupič a Matovič zvyknutí.

3. Poslankyňa nikdy nebola prepustená zo zamestnania, nikdy nebola absentér, dôkazy sú dokladované na jej pôvodnom pracovisku v ÚRSO.

4. Poslankyňa cestuje pracovne po Európe, stretáva sa s aktivistami bojujúcimi proti mobbingu, a všetky cesty si platí sama. Z vlastného vrecka financuje aj dnešnú Konferenciu. (Viskupič bol nie-pracovne v Thajsku za naše daňové peniaze. Je neuveriteľné čo si dovolili vytýkať o poslaneckom plate, akoby on s Matovičom ako keby oni nebrali plat…)

5. Poslankyňa by už dávno odišla z hnutia keby jej to Matovič navrhol, žiaľ, opak je pravdou, stále sa vyhrážali a vydierali ju že „nespolupracuje“, lebo im odmietla poskytovať citlivé informácie o poškodených občanoch. Poškodení občania sú tí, ktorí ju do parlamentu poslali aby legislatívne tvorila protimobbingové zákony. Každé šidlo sa raz vykľuje z vreca von. Matovičovci odmietali tvoriť protimobbingové zákony, lebo „poslankyňa Ritomská nespolupracovala“ na ich klubových machináciách – teraz už vieme prečo…

Džungľa sa nezaprie. Nasilu chcú vrátiť poslankyňu do svojich psychopatických hádok – ďalšia mobberská charakteristika: Mobberi nedokážu prijať fakt, že si už nemôžu do človeka mobnúť… 

Džungľa v parlamente žije a bude žiť, kým zákony nezakážu psychopatom vstupovať do politiky.


[1] Sociopat – je vždy mobber keď sa dostane na „pozíciu“, a okrem iných vlastností ktoré Matovič a Viskupič majú – neváha útočiť na ľudí o ktorých si myslí že sa ho boja (alebo že sa nevedia brániť, alebo že sú ľahkou korisťou), a útočí len dovtedy kým sa obeť nezačne brániť útokom, vtedy zbabelo ujde, skryje sa, Taký bol scenár jeho útokov Matoviča na predsedu strany SMER – po vypočúvaní na GP sa stiahol ako tchor, náhle akoby uťal, skončil. T. č. si myslí, že opäť zvýši svoje preferencie.

[2] Psychopat – okrem iných vlastností ktoré Matovič a Viskupič tiež majú, nerozlišuje pravdu od svojich túžených výmyslov. Viskupič a Matovič ako psychopati si myslia že majú právo klamať v záujme „svojej politiky“, a nikto im to nezakáže… myslia si tiež, že stokrát opakované klamstvá sa stanú pravdou… Toto staré rímske „pravidlo“ zneužívali rôzni psychopati v dejinách ľudstva, ale súčasnosť je elektronicky monitorovaná a VEREJNÁ…, ergo – PRAVDA vždy vypláva nad všetky klamstvá.

Čo je p. Richter, ste skorumpovaný?

14.03.2017

Na Slovensku ste priznali 6 tisíc Srbov ako zamestnancov, ale hovorili ste len o firme Samsung. O inej juhokórejskej firme ste ani nepípli. V blízkej minulosti ste organizovali honbu na SVK občanov viac »

Vojna a chaos, bohatnutia vampírov pokračujú

28.10.2016

Dovoľte, aby som odcitoval časť z diskusie pána prezidenta Putina, ako odznela na medzinárodnom fóre vo Valdaji. Prítomnosť zahraničných osobností nasvedčuje, že nie každý sa necháva hypnotizovať viac »

Londýn videl “džihádistický deviatnik”

23.03.2016

Prečo médiá neinformujú o premorenej EÚ? Prečo musia Londres čušať o nenávistnej fundamentálnej hrozbe? Prečo o tom naše médiá neinformujú? Prečo sa tieto veci musíme dozvedať vlastnými viac »

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o všetkom, nájdete ma aj na FB: facebook.com/axon.doctorow; v úcte Váš blogger Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 362782x
Priemerná čítanosť článkov: 3488x

Autor blogu

Kategórie