Založ si blog

Mobberi v politike a „kluboví asistenti“

Igor Matovič veľmi rád vystupuje na TV obrazovkách, ale v poslednom mesiaci nemal do čoho zaťať, a ani sa neukazoval v parlamente.

Objavil sa až po 29. októbri, keď ho Viskupič predbehol a ako prvý dal „mediálne vyhlásenie klubu k odchodu poslankyne Ritomskej“. Viskupič sa blysol klamstvami a Matovič ich pochytil ako pijak, a ako typický žiarlivec začal predbiehať svojho príbuzného Viskupiča ďalšími pridanými klamstvami. „Konečne“ včera v TV TA3 už aj vystupoval v priamom prenose…

Matovičovi nikto nevyhodil na oči že je absentér, že ho v októbri takmer vôbec nebolo v parlamente. Ale on v skutočnosti absentér, lenivec a luhár je. Matovičova sociopatická[1] a psychopatická[2] osobnosť špiní mediálny priestor bezohľadne na médiá, poškodzuje dôveryhodnosť médií.

Jozef Viskupič v TV-šote potvrdil svoju tvár luhára a manipulátora. Povedal že „poslanec nedisponuje peniazmi určenými na platy asistentov“. Pozrime sa na skutočnosť, základné pravidlá sú takéto:

Poslanec si môže zaregistrovať (zmluvne) toľko asistentov koľko chce, nesmú to byť príbuzní, ani nijak známi priatelia, ak chce uzavrieť zmluvu s Kanceláriou NR SR. To je pravda. Poslanec dostáva od Kancelárie NR SR cca 2 tisíc eur na platy svojich asistentov. Bez podpisu poslanca – žiadny asistent.

Tieto fakty zneužil „klubista“ Matovič aby vytvoril systém „klubových asistentov“ ktorí sú jeho priateľmi a slúžia iba jemu. „Kluboví asistenti“ sú  „zazmluvnení“ s Kanceláriou NR SR a – to je dôležité – s viacerými poslancami „oľaňákmi“, len nie s Matovičom. Však sú evidentne jeho priatelia, to by akože nešlo.

Každý Matovičov „klubový asistent“ dostáva plat zo zmlúv dvoch a viacerých poslancov „oľaňákov“… Matovič vydieraním donútil poslancov svojho klubu aby uzavreli zmluvu s Kanceláriou NR SR a s jeho priateľmi. „Oľaňáci“ akože nemali šance vyhnúť sa tomuto vydieraniu, museli skrátiť platy svojim asistentom ak chceli mať pokoj od Matoviča a jeho kopovov Viskupiča a Kadúca. Bez nich by akože neprešiel žiadny návrh zákona, klub blokuje takého poslanca čo „nevyhovie“. Máme to potvrdené písomne v e-mailoch.

„Oľaňáci“ ktorí podľahli Matovičovmu „tlaku“ majú zmluvu s Kanceláriou NR SR, so svojím vlastným asistentom, a s jedným „klubovým asistentom“.

Mená „klubových asistentov“ identifikujete poľahky: Sú evidované ako asistenti viacerých „oľaňákov“. Nič zložité, ale Matovič si myslí že to nikto nevie.

Na prvý pohľad nie je jasné ktorí asistenti sú skutoční poslaneckí asistenti, a ktorí sú „kluboví asistenti“. My, aj moji čitatelia, to však vieme.

Matovič poslankyňu Máriu Ritomskú nikdy nevyzval aby odišla z hnutia, skôr naopak. Z práce poslankyne Ritomskej sa snažil vytĺkať politický kapitál spôsobom, ktorý neberie ohľad na obete. Keď sa dozvedel napr. o učiteľovi Žarnayovi – od neho samého – že poslankyňa ho právne zastupuje, ihneď vymyslel „vyznamenávanie p. Žarnaya“ na námestí v Košiciach, čo bol dosť veľký humbug, ale či to pomohlo p. Žarnayovi, o tom dosť pochybujem, myslím že skôr naopak. Justícia nemá pochopenie s humbugmi. Učiteľ Mgr. Žarnay už to mohol mať vyriešené, keby sa nezdržiaval kampaňou v prospech Matoviča.

Viskupič a iní opakovane žiadali od poslankyne informácie ako pokračuje proces s niektorými občanmi ktorých poslankyňa obhajuje na súdoch. Poslankyňa im nemohla dať informácie, lebo Matovičovci ihneď všetko chceli zneužívať, vytĺkať svoj politický kapitál. Matovičovci nemajú žiadnu úctu k človeku a k jeho osudu. Vôbec im nevadí že niekoho poškodzujú, hrabú si mediálnu popularitu na utrpení iných.

To sa týka aj posledného Matovičovho klamstva, že pani Ritomská bola prepustená z nejakého zamestnania pre absentérstvo. Toto je bruchatá mobberská lož hodna Matovičovej psychopatie.

Pani Ritomská je naďalej evidovaná ako zamestnaná v ÚRSO, kde pred získaním poslaneckého mandátu rozbehla svoje vlastné súdne podanie proti zamestnávateľovi kvôli mobbingu. Právnik ÚRSO oddelenia ju chcel mobbingom vytlačiť z ÚRSO, lebo pani Ritomská trvá na dodržiavaní zákonov. Pýtam sa – je to možné, aby takúto mobberskú lož vypustil právnik ÚRSO oddelenia? Ten proces ešte vždy nie je ukončený, poslankyňa je naďalej evidovaná ako zamestnanec ÚRSO. Matovič dokázal svoj sociopatický potenciál, nič si neoveril, a vypustil do médií lož s úmyslom poškodiť poslankyňu Ritomskú.

Poslankyňa JUDr. Mária Ritomská sa zriekla platu z ÚRSO, neberie ho počas poslaneckého mandátu. Do práce v ÚRSO nastúpi až po skončení svojho „poslancovania“. Na to sú zákony ktoré to tak nariaďujú, a mnohí to tak robia aby sa mohli naplno venovať svojej politickej agende. Poslankyňa Ritomská má svoju agendu – bojuje proti mobbingu na celej fronte, ale dbá na etiketu a berie ohľady na ľudí za ktorých bojuje, v žiadnych médiách o svojich klientoch nerozpráva a ani ja som ich doteraz nikdy nemenoval! Pán Žarnay bol medializovaný z vlastnej iniciatívy, tak ho môžeme spomínať aj v tejto súvislosti. Poslankyňa Ritomská stále prijíma občanov ktorým nezištne a bezodplatne pomáha ako právna zástupkyňa pred súdmi. Ide o to, že na Slovensku je pracovnoprávna kultúra hlboko v džungli a pani poslankyňa sa snaží túto džungľu poľudštiť. Opice však nedajú pokoj a stále útočia.

Poznámky na záver. Pravdou je:

1. Poslankyňa nie je absentér, denne pracuje vo svojej parlamentnej kancelárii, a tiež (aj cez sviatky a nedele) doma zo svojho PC pracuje s problémami občanov SR. Kniha dochádzky a e-mailové správy by to ľahko dokázali. Práve dnes predložila na Konferencii ktorú usporiadala v parlamente, svoje odborné výsledky. Odborný referát má podložený výsledkami výskumu ktorý vykonávajú odborníci v jej teame. Všetci pracujú bez štátnych a bez euro-dotácií.

2. Poslankyňa odišla z hnutia OĽaNO dňa 28. októbra 2013, oznámila to serióznym a nekonfliktným oznamom. Decentne oznámila svoj odchod písomne Parlamentnému inštitútu, a o hnutí OĽaNO nič nekonkretizovala, nepovažovala to za potrebné. Odišla seriózne bez psychopatických hádok na ktoré sú Viskupič a Matovič zvyknutí.

3. Poslankyňa nikdy nebola prepustená zo zamestnania, nikdy nebola absentér, dôkazy sú dokladované na jej pôvodnom pracovisku v ÚRSO.

4. Poslankyňa cestuje pracovne po Európe, stretáva sa s aktivistami bojujúcimi proti mobbingu, a všetky cesty si platí sama. Z vlastného vrecka financuje aj dnešnú Konferenciu. (Viskupič bol nie-pracovne v Thajsku za naše daňové peniaze. Je neuveriteľné čo si dovolili vytýkať o poslaneckom plate, akoby on s Matovičom ako keby oni nebrali plat…)

5. Poslankyňa by už dávno odišla z hnutia keby jej to Matovič navrhol, žiaľ, opak je pravdou, stále sa vyhrážali a vydierali ju že „nespolupracuje“, lebo im odmietla poskytovať citlivé informácie o poškodených občanoch. Poškodení občania sú tí, ktorí ju do parlamentu poslali aby legislatívne tvorila protimobbingové zákony. Každé šidlo sa raz vykľuje z vreca von. Matovičovci odmietali tvoriť protimobbingové zákony, lebo „poslankyňa Ritomská nespolupracovala“ na ich klubových machináciách – teraz už vieme prečo…

Džungľa sa nezaprie. Nasilu chcú vrátiť poslankyňu do svojich psychopatických hádok – ďalšia mobberská charakteristika: Mobberi nedokážu prijať fakt, že si už nemôžu do človeka mobnúť… 

Džungľa v parlamente žije a bude žiť, kým zákony nezakážu psychopatom vstupovať do politiky.


[1] Sociopat – je vždy mobber keď sa dostane na „pozíciu“, a okrem iných vlastností ktoré Matovič a Viskupič majú – neváha útočiť na ľudí o ktorých si myslí že sa ho boja (alebo že sa nevedia brániť, alebo že sú ľahkou korisťou), a útočí len dovtedy kým sa obeť nezačne brániť útokom, vtedy zbabelo ujde, skryje sa, Taký bol scenár jeho útokov Matoviča na predsedu strany SMER – po vypočúvaní na GP sa stiahol ako tchor, náhle akoby uťal, skončil. T. č. si myslí, že opäť zvýši svoje preferencie.

[2] Psychopat – okrem iných vlastností ktoré Matovič a Viskupič tiež majú, nerozlišuje pravdu od svojich túžených výmyslov. Viskupič a Matovič ako psychopati si myslia že majú právo klamať v záujme „svojej politiky“, a nikto im to nezakáže… myslia si tiež, že stokrát opakované klamstvá sa stanú pravdou… Toto staré rímske „pravidlo“ zneužívali rôzni psychopati v dejinách ľudstva, ale súčasnosť je elektronicky monitorovaná a VEREJNÁ…, ergo – PRAVDA vždy vypláva nad všetky klamstvá.

Ruženec Sedemsvätiaceho Ducha Svätého, 7×7

12.05.2018

Modlitby k Duchu Svätému sú zahalené Tajomným účinkovaním v našom svete. Ešte aj kresťania sa ich modlia s obavou aby niečím neurazili všemohúcu Výsosť z nebies. Táto modlitba sa mi javí viac »

Mayová a Trump podporujú prípravu vojny na východe EÚ

19.04.2018

Nejde len o provokáciu, ide aj o manipuláciu s mentálnou kapacitou občanov EÚ. Rovnaký scenár bol použitý už dvakrát v blízkej minulosti. Generálna prokuratúra Ruskej Federácie (ďalej len viac »

Via Crucis – Krížová Cesta

30.03.2018

Po premodlení týchto slov som nedokázal nechať si ich iba pre seba. Autorom je legionár Kristov pôsobiaci na Slovensku od 25. marca 1987. Slovenskí legionári nie sú registrovaní tu na tejto Zemi, viac »

kyjev, ukrajina,

V Kyjeve protestovali baníci a vojnoví veteráni, vypukli násilnosti

19.06.2018 16:15

Demonštranti sa pokúsili preraziť do parlamentu. Proti bezpečnostnými silám použili obušky a slzotvorný plyn.

Monika Jankovská

Okresný súd zamietol žiadosť Janíčka a Strelčíka o obnovu konania v kauze vydierania

19.06.2018 16:03

V 2001 ich vtedajšia sudkyňa a dnes štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská odsúdila za vydieranie podnikateľa Tibora Jurisu.

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek v Modrom Kameni

Do múzea s hračkami zateká

19.06.2018 16:00

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek v Modrom Kameni je v havarijnom stave. Problémom je najmä deravá strešná krytina, cez ktorú zateká.

matečná

Matečná: Protestujúci farmári doteraz nepožiadali o stretnutie

19.06.2018 15:24

Vedia farmári protestujúci na traktoroch, že veľká časť požiadaviek z tzv. Košickej výzvy je už splnená? Spýtala sa šéfka pôdohospodárstva v reakcii na protestnú jazdu farmárov.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 492700x
Priemerná čítanosť článkov: 4360x

Autor blogu

Kategórie