Založ si blog

Ukrajina – politická propedeutika pre statočného sk-občana

Predtým Palestína, Afganistan, Irak, Tunis, Egypt, Sýria… Všade vidíme rukopis USA, všade úspešne aplikovali projekt „Riadený chaos“ z dielne CIA, NSA, FBI, a teraz opäť, a tentokrát takpovediac „hneď za rohom“, u susedov na Ukrajine. Po teroristickom „prevzatí moci“ platenými agentmi (Kličko, Jaceňjuk) v Kyjeve, sa vyhrážajú Ruskej federácii… USA chcú pokračovať vojnou na Ukrajine…

Istý mladý pseudoanalytik by sa vyjadril – ako to už urobil v niektorej slovenskej TV – že sú to vraj konšpiračné teórie. Tento mladík by si mal uvedomiť, že on bol ešte v mamičkinom brušku, keď my sme videli na vlastné oči ako bola rozpútaná americká (USA) agresia v Juhoslávii.

V Juhoslávii sa USA – Clinton nehanbil vyhlásiť bombardovanie civilných sídliska ako tzv. „humanitárne bombardovanie“.

Ľudské životy ich absolútne nezaujímali. Išlo im o zničenie dunajskej obchodnej tepny, čo sa im podarilo zničiť až na 10 rokov. Jedno desaťročie trvalo než sa koryto Dunaja vyčistilo od sutín mostov a vrakov lodí, kým sa obchodná cesta obnovila. Európa krvácala a US $ sa posilňoval ako nikdy predtým. Zopakovala sa situácia, ako na začiatku 2.sv.vojny, keď USA obchodovalo s Hitlerom. USA bohatli na európskej krvi až do istého rána, keď japonskí piloti hlásili vo vysielačkách Do! Do! Do! (Pearl Harbour). Až dovtedy USA iba bohatli na „podniku“ ktorý nazývali „Európska vojna“.

Model „Riadeného chaosu“ bol využitý po 2.sv.vojne k destabilizácii najprv v Palestíne, potom v Afganistane, neskôr v Juhoslávii, v Tunise, Egypte, v Sýrii a teraz na Ukrajine.

Nezaškodí uviesť mladých „politológov“ trošku do tieňov dejín, najmä tých „konšpiračných skeptikov“ pseudopolitológov, ktorí si dovolia veľkohubo spochybňovať ciele FBI, CIA, NSA. Takýchto „mudrcov“ nepresvedčí ani légia Snowdenov, nikdy nepochopia o čom sú „tajné“ spravodajské služby. To, čo sa politicky deklaruje (napr. teraz Obama – Ukrajina, predtým Ford – Irak, Afganistan, a ešte predtým Clinton – Juhoslávia…) to sú fabulácie, legendy, resp. zásterky pre nevedomé masy, ktoré „majú zostať nevedomé“. Vždy to tak bolo vo vysokej politike. Ale po poriadku.

Začnem nám najbližšie dejiny v rokoch osemdesiatych. Vieme o dvojakej úlohe USA v politike Blízkeho východu, ktorá začala takpovediac ihneď po vzniku Izraela ako štátu po 2.sv.vojne. Odvtedy až po dnes je zahraničná politika USA charakterizovaná otvorenými čepeľami nožníc. Jedna čepeľ predstavuje priamu a verejnú podporu Izraelskej agresívnej politike zameranej na rozširovanie geopolitického teritória, obchodu a moci. Druhá čepeľ je deklarovaná „mierotvorná politika“ (akože na uzmierenie Palestíny a Izraela) ale zároveň prebieha zákulisné vyzbrojovanie palestínskych ozbrojencov. Výhovorka, že to sú súkromné aktivity tajných služieb, akosi krivká a neobstojí, lebo hrubý národný produkt USA je výrazne posilňovaný ziskom z predaja zbraní… Agenti iných tajných služieb (Francúzsko) to overovali a potvrdzovali už na začiatku blízkovýchodnej „politiky“ USA. Nie posledný nám to potvrdil Snowden žijúci teraz v Moskve.

V polovici 80. rokov sa Rusko angažovalo v politike Afganistanu. V tej istej dobe začali USA vyvážať do Afganistanu zbrane, ako inak – cez Palestínu, ale aj americko-palestínskych špecialistov na diverznú teroristickú činnosť. Títo špecialisti boli financovaní cez účty agentov FBI, CIA, NSA, a po odchode ruských vojsk založili americké kamenné teroristické školy s názvom ALKAJDA. To nie jen ani arabský, ani aramejský, ani nijaký východojazyčný názov. Je to názov z dielne CIA. Nepíše sa takto: „al Kajda“, ako to píšu médiá v posledných dvoch desaťročiach, ale písalo sa to ako skratka: ALKAJDA, a vecný obsah tejto skratky treba hľadať v záznamoch CIA v USA už v roku 1980.

V r. 1982, rok po vyliečení po atentáte (13.5.1981) sa pápež J.P.2. spojil s vysokými pohlavármi USA, a žiadal finančnú pomoc pre svoju misiu v Poľsku (L. Walessa – Solidarita), lebo mal svoju predstavu ako „poraziť komunizmus“. J.P.2. potreboval veľa peňazí na financovanie poľského protikomunistického odboja. Lenže v USA mu povedali, že dobre, ale oni majú tiež „svoju predstavu ako rozložiť komunizmus“, ale nepovedali mu ako. Odporučili mu spojenie s britskými bankami, pokračovať v tom čo už má začaté (1978), a USA že si pôjde ďalej svojou cestou ktorú už má rozpracovanú! V roku 1982 mali americkí špecialisti do detailov rozpracovanú „metódu rozkladu štátu zvnútra“, hovorili tomu metóda Riadeného chaosu.

V roku 1987 začali do Juhoslávie prichádzať islamsky „vzdelaní“ teroristi, agitovali kosovských Albáncov s odkazmi na Osmanskú ríšu, a s „politickým obrazom Veľkoalbánskej ríše“. Kosovo „vyčistili“ od kresťanov a postupne šírili teror na východ, sever a západ, na území vtedajšej Juhoslávie. Etnické nepokoje v bývalej Juhoslávii boli režírované americkými teroristami z afganistanských dielní ALKAJDA. Dnešná Bosna a Hercegovina trpí tými istými neduhmi umelo živenými teroristami od čias „veľkoalbánskeho“ chaosu v Kosove. Táto USA intervencia tajných geríl v Juhoslávii bola plánovaná na báze zneužitia silnej myšlienky Veľkého Albánska, a silnej viery – islamu“. USA založili ohnisko politického chaosu v najslabšom článku „komunistického bloku“, v Kosove. Následok etnických nepokojov poznáme.

Bombardovanie mostov a civilných sídlisk bol zákonitý ekonomický bonus pre USA. Najprv to, že mohli poskytnúť pre Európu „pomoc“ a rozšíriť členskú základňu NATO… neskôr priamy ekonomický profit zo ziskov zbrojárskych firiem, a ešte neskôr z oslabenej Európy profitoval US $ . Vieme ako to skončilo: EÚ si musela vytvoriť vlastnú menu € aby sa zbavila závislosti na USA. V Kosove majú USA svoj obrovský vojenský tábor a stále v ňom udržiavajú najvyšší stupeň utajenia. Ani samotní vojaci nevedia čo všetko majú v tábore… Terajší kosovský „prezident“ a bývalý islamský terorista v jednej osobe, má svoje dohody s USA, a má svoj pokoj aj od haagskeho tribunálu. Okrem letiska a podzemných hangárov majú USA v kosovskej vojenskej základni aj obrovské sklady a… Po Juhoslávii prišiel Irak.

Všetci vieme, že anexia Kuvajtu Irakom mala ekonomický komplot v tajných službách CIA, a nikto nečakal, že Kuvajt požiada USA verejne a priamo o vojenskú Intervenciu. Nožnice sklapli, USA si museli vybrať: Kuvajt, alebo Irak. Vybrali Kuvajt, a napadli Irak. V Iraku, podobne ako v Afganistane, USA špecialisti budovali teroristické centrá ALKAJDA ktoré im mali pomáhať v domácom „odboji“ – paralyzovať Husajnove „tajné vojenské oddiely“, ktoré vlastne už ani neexistovali. Hľadal sa iba Sadám Husajn. Keď ho našli a popravili, Američania svoje islamské gerily prestali financovať, a tí sa obrátili proti USA… Ten stav trvá v Iraku do dnes, rovnako ako v Afganistane, či v Palestíne, a mená geríl ako al Kajda, al Nusra, Taliban a iné, sú len zásterka pre tých istých teroristov.

Podobné situácie sa opakujú v Tunise, v Egypte a v posledných troch rokoch v Sýrii kde neprávom obviňujú Šíitov z toho čo robia gerily ALKAJDY. Chemické zbrane sú len zásterka pre USA, pričom práve gerily školené v USA použili amatérsky zhotovené „nálože sarinu“ proti civilnému obyvateľstvu v jednej štvrti v hlavnom meste Sýrie… robili to opakovane kým niekto „nezávislý si to nenafotil a poslal fotky do agentúry Reuters… spúšťací mechanizmus naštartoval a Sýria sa odvtedy zmieta v globálnych záujmoch medzi USA a Ruskou federáciou. Samozrejme, Sýria bolo ruské záujmové geopolitickovojenské teritórium, a pre USA je to veľké sústo ktorým sa takmer udusia… Nestačilo im.

Podnietili agentov domáceho politického spektra aby vytvorili chaos na Ukrajine. Začalo to s Tymošenkovou. Odsúdili ju spravodlivo za kšefty so zemným plynom. Tymošenková získala „privatizačnými obchodmi“ obrovské zásobníky plynu a megamajetky uložené vo švajčiarskej banke. Túto „líderku americkej demokracie“ zneužili „iní lídri“ s ľahko upraveným myslením z toho istého tábora „voľno-trhovej USA demokracie“ – Kličko, Jaceňjuk.

Epicentrum chaosu máme, Kyjev. Zdroj „spravodlivého rozhorčenia“ máme – politická internácia Tymošenkovej. Stačí už len poslať dobrých „agitátorov“ na ukrajinský internet, a do ulíc Kyjeva. Zakrátko sú ulice plné horiacich pneumatík a molotovových kokteilov, poznámka: Viačeslav Michajlovič Skriabin, s prezývkou Molotov, 1890 – 1986, bol agresívny komunistický líder zahraničnej politiky sovietskeho politbyra. Maďarská televízia ukázala horiacich policajtov v Kyjeve, ktorí ani nemali zbrane, ale teroristi smelo hádzali na nich zápalné fľaše. Zápalné kokteily používali komunisti pred a počas 2.sv.vojny, odtiaľ názov molotovov kokteil. Táto zápalná zmes po skončení 2.sv.vojny je populárna iba medzi teroristami, rýchlo si ju osvojili USA špecialisti vychovávajúci teroristov. Táto zmes páli aj cez pancier, jedna fľaša dokáže vypudiť celú posádku z tanku… to len na ilustráciu, o čo ide.

Zaujímavé je, že Maďari, Poliaci, Slovinci… dokážu informovať o pravdivom priebehu „Kyjevskej revolúcie“, ale naše médiá až dnes prvýkrát uverejnili zaharaničné názory líšiace sa od politiky USA. Napríklad Slovinci jednoznačne obvinili Brusel z predčasných a chybných jednaní s Kyjevom, lebo vynechali jednania s Moskvou.

Treba si uvedomiť historické súvislosti. Od stredoveku, keď Velikaja Rus získala Krym od Turkov, najprv v r. 1774 vyhlásili Krymský chanát, a od r. 1783 patrí už Krym k Rusku. Viac ako dve storočia je Krym ruský.

Čo vám pripomína 2.sv.vojna a „veľká trojka“ na Jalte?, stretnutie Roosevelta, Churchilla a Stalina asi na Kryme, že!? Bolo to na ruskom území. Krym bol a vráti sa do Ruska najmä preto, že Ukrajina chce „odísť“ zo záväzkov s Ruskou federáciou.

Nejde ani tak o plyn, alebo vojenské základne. Ide o politický princíp: Moskva mala s Kyjevom zmluvy, a Kyjev tieto zmluvy zrušil dňom keď prestal platiť za tovar, a vyhlásil za zrušené všetky dohody s Ruskom… Začalo to zrušením zákona o jazyku menšín. Nepáči sa to Rusom, a nepáči sa to ani Maďarom, ale ani Poliakom. Čo čakali teroristi v novej Kyjevskej vláde?   

To, že naši slovenskí politici (kandidáti na prezidenta detto) , a „politológovia“ akoby ani nemali žiadne vedomosti (majú diery v politológii, aj v dejepise), to ešte neznamená, že Rusko bude akceptovať veľkohubé somariny z úst Ashtonovej (Brusel), alebo z úst Obamu (USA).

Pozrime sa kde urobili chybu politici EÚ:

1. Brusel podporil Janukovičov hazardný plán vyčerpať eurofilné názory západných Ukrajincov naťahovaním termínu rozhodnutia a sľubmi o podpise dohody s EÚ. Brusel sa mal dištancovať od Janukovičových plánov, ale mal vyžadovať od Ukrajiny konkrétne finančné kalkulácie, ako sa Ukrajina vyrovná so svojimi dlhmi voči Ruskej federácii, a ako si Ukrajina predstavuje spravovať územie Krymu, ktoré majú Rusi dlhodobo obsadené a kde majú Rusi svoje významné vojenské námorné centrá. Takýto plán nikto z EÚ od Kyjeva nevyžadoval, a Janukovič kopuloval s ukrajinskými masami na túto tému netušiac, čo mu hrozí.

2. USA okamžite podporilo bezprecedentné a nekompetentné jednanie EÚ. Krátko nato Obama cez OSN vyžadoval od Ashtonovej, aby prenechala iniciatívu jednania s Ukrajinou pre USA… Všetko klaplo, len tá vojna nie, a nie začať…

Vážení, dovolíme Američanom aby nám opäť rozbili Európu len preto že oni si chcú vylepšiť svoj hrubý národný produkt cez zbrojárske obchody?

Žiadame od ministrov zahraničných vecí zasadajúcich na pôde EÚ aby vydali jednoduché vyhlásenie:

1. Ruky preč od Ruska a od Ukrajiny! Nech sa dohodnú s Ruskom na pokračovaní svojich dohôd, každý si musí plniť svoje záväzky!

2. Keď sa Ukrajina vyrovná so svojimi záväzkami voči Rusku, potom môže žiadať o prijatie do EÚ. Skôr nie!

P. S. pre našu vládu:

Predsa my Slováci nebudem platiť ukrajinské dlhy!

Nebudeme krvácať pre chaos v Ukrajine!

Ak chce Ukrajina pomoc, nech ju žiada od Ruska, tam, kde má najväčšie záväzky, a kde je životne i kultúrne viazaná zmluvami, aj históriou.

Na toto konto by ste mali žiadať aj odchod z NATO… ale o tom inokedy, lebo vieme, že to naša vláda nechce… stratila by prístup ku schránkovým firmám, že?

Štvrté výročie tragédie Boeingu MH17

09.07.2018

Vyšetrovanie Spoločného vyšetrovateľského tímu, Joint Investigation Team, JIT, zostáva naďalej maximálne utajované pred verejnosťou, a ustavične sa odďaľuje oficiálne stanovisko, zverejnenie viac »

Ruženec Sedemsvätiaceho Ducha Svätého, 7×7

12.05.2018

Modlitby k Duchu Svätému sú zahalené Tajomným účinkovaním v našom svete. Ešte aj kresťania sa ich modlia s obavou aby niečím neurazili všemohúcu Výsosť z nebies. Táto modlitba sa mi javí viac »

Mayová a Trump podporujú prípravu vojny na východe EÚ

19.04.2018

Nejde len o provokáciu, ide aj o manipuláciu s mentálnou kapacitou občanov EÚ. Rovnaký scenár bol použitý už dvakrát v blízkej minulosti. Generálna prokuratúra Ruskej Federácie (ďalej len viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 114
Celková čítanosť: 510434x
Priemerná čítanosť článkov: 4477x

Autor blogu

Kategórie