Založ si blog

Agentúra schránkových firiem má Počiatok na jachte J&T

Dnes odznela v NR SR správa pani poslankyne Ritomskej, ktorú sme získali priamo od pani poslankyne a tu ju uverejňujeme. Okrem toho pripomienkujeme vyjadrenia poslancov ako reakciu na túto správu.

Pri dnešnom odvolávaní p. ministra Počiatka, ako som to stihol registrovať z rečí navrhovateľov,  išlo cca o toto, spomeniem iba fakty:

1. schránkové firmy sú obľúbení reprezentanti podnikateľov, s ktorým si p. Počiatek podpisuje stámilión eurové zmluvy platené z vreciek občanov SR. Minister Počiatek tvorí podmienky v tendroch tak, aby v súťaži sa zúčastnil iba ich vyvolenec.

2.  p. Počiatek nevie, nechce vedieť, kto osobne sa skrýva za schránkovými firmami.

3. SMER-SD nedbá na dodržiavanie zákonov a nedbá ani o regulérny trhový mechanizmus pri uzatváraní nevýhodných zmlúvb, a nedbá ani na dodržiavanie zákonov pri prepúšťaní nepohodlných zamestnancov.

Na slová poslankyne Ritomskej, uvediem ďalej, reagovali iba traja poslanci SMER-SD, ale ani jeden nepovedal konkrétnu proti informáciu, len osočovali poslankyňu a poškodeného zamestnanca spoločnosti Cargo, a.s.

Poslanec Bagačka (SMER-SD) povedal že pani poslankyňa označila školákov a dôchodcov za okraj spoločnosti. Podľa mňa p. Bagačka nepozná Gaussovu krivku rozloženia v štatistickom súbore dospelých voličov, občanov SR. Pani poslankyňa Ritomská hovorila o dvoch okrajových vrstvách spoločnosti a podľa spomenutého rozloženia dospelých občanov sú mládež a dôchodcovia práve okraje štatistického Gaussovho rozloženia. Pán Bagačka by si mal zopakovať základné vzdelanie, a to skôr, než si nabudúce otvorí ústa.

Poslankyňa Hufková (SMER-SD) bola ešte agresívnejšia, povedala že pani poslankyňa Ritomská si naháňa – svojou prácou v prospech prenasledovaných občanov – že si vraj naháňa – citujem: „svoj biznis“. Je to hrubé a primitívne osočenie zo strany neznalej osoby akou p. Hufková je, lebo vôbec nevie ako p. Ritomská investuje do svojej práce vlastné peniaze, a od obhajovaných poškodených osôb – zamestnancov, nepýta ani cent. Poslankyňa Hufkavá dokázala svoju zlízanú lojalitu – na viac sa asi nezmôže – so schránkovou agentúrou v osobe ministra Počiatka (SMER-SD), ale prehľad p. Hufková nemá: Jej názor bol výkrik z temnoty.

Poslanec Bublavý (SMER-SD) sa osobne pozná s poškodeným bývalým zamestnancom Železničnej spoločnosti Cargo a.s., ktorého obhajuje p. Ritomská. Na účet pána Margalu predáka železničných odborov v Cargo a. s., povedal p. Bublavý niečo v tom zmysle, že p. Margala je vraj chorý, a že mu to je ľúto, ale že sa mu nedá pomôcť. Takéto osočenie je skutočne zákerné, najmä ak si uvedomíme, že p. Margala žiadal o pomoc p. Bublavého dávno predtým, než požiadal o pomoc p. Ritomskú. Bublavý dal nejaké peniaze Margalovi aby sa ho zbavil, ale nepomohol mu nijak, a už vôbec nie v spore s ŽS Cargo. Pani poslankyňa Ritomská nepoznala pána Margalu, a napriek tomu sa ho ujala, a nič také choré na ňom nevidí. A keď to niekoho zaujíma, p. Margala bol vyšetrený okrem lekára aj psychológom, a skutočne mu potvrdili že je zdravý a kompetentný pracovať na železnici. Čo nám to chcel povedať pán Bublavý?

Nikto z týchto „smerákov“ nevidí choré vzťahy v tomto štáte? Nevidia. Oni to dnes potvrdili tak ako aj títo traja „smeráci“ ktorí sa tak hlúpo vyjadrili, ktorí nevedia nič o legalite, nič o transparentnosti, ale vedia olizovať politiku pokryteckej mafie v radoch vládneho SMER-SD.

Posúvam verejnosti text krátkeho prejavu poslankyne Ritomskej, aby bolo zrejmé, v akej súvislosti sa vyjadrili menovaní „smeráci“:

… Dôvod, pre ktorý má byť minister odvolaný, je v tendri Národnej diaľničnej spoločnosti, pre tender v ktorom sa skrýva možný podvod.

Hlavným argumentom opozície sú kritériá súťaže ktoré boli stanovené účelovo, čím sa podľa ich tvrdenia neuskutočnila legitímna súťaž. Vláda však trvá na tom, že celý proces verejného obstarávania bol legitímny.

Vláda klame. Predseda vlády pán Fico by sa mal zamyslieť nad pojmami transparentný a legitímny. Tender je nelegitímny lebo nie je transparentný. My nevieme kto osobne zvíťazil – kto osobne si bude hojne nadužívať z peňazí slovenských občanov. Je to pán Počiatek? Alebo pán kráľ a jeho dvorná družina Penta?

Mne osobne – ako poslankyni ktorá obhajuje poškodených občanov – mne najviac vadí arogantný postoj pána Počiatka k osudom pracujúcich v súkromnej akciovej spoločnosti Cargo, kde všetky akcie vlastní štát.

Pridávam sa k hlasom ktoré chcú odvolať pána Počiatka a upozorňujem na Počiatkovu aroganciu voči zamestnancom Železničnej spoločnosti Cargo, akciová spoločnosť, kde prepúšťajú zamestnancov!!! Je to akciovka ktorú ovláda pán Počiatek ako minister dopravy, ale vôbec mu nevadí že generálny riaditeľ a vedenie Carga si šafária s osudmi ľudí horšie ako za fašizmu! Prepustili predáka odborov pána Margalu po nafingovanej intrige. Najprv mu povedali že nech ide k lekárovi a nech sa dá vyšetriť. Išiel. Počas pobytu u lekára mu dali neospravedlnenú absenciu a okamžité prepustenie z pracovného pomeru !!!

Naše súdy nedokážu tento primitívny príklad dvojnásobného  bezprávia rozsúdiť, a spor trvá už dva roky. To čo malo byť rozsúdené začiatkom roka 2013, to sa ešte stále iba pojednáva !!! Napísala som interpeláciu pánovi Počiatkovi, a ten mi odpovedal, že súd o kauze pána Margalu ešte nerozhodol… Ale ja som od neho nežiadala aby komentoval či súdil! Ja som od neho žiadala personálnu zmenu vo vedení Carga, lebo vedenie Carga nepozná zákony!

Prvé porušenie zákona bolo v tom, že prepustili človeka na základe krivého obvinenia že absentoval v práci, pričom  ten človek splnil iba ich príkaz !!! Išiel k lekárovi a mal aj potvrdené že bol u lekára.

Druhé porušenie zákona bolo v tom, že prepustili odborového predáka, prezidenta odborovej organizácie ŽS Cargo Slovakia.

Ak pán Počiatek stojí za tým že generálny riaditeľ neurobil chybu, tak potom musí byť odvolaný a vymenený sám arogantný minister, právny analfabet Počiatek.

Ž S  Cargo si dovoľuje prepúšťať zamestnancov v dobe, keď ostatné železničné spoločnosti prijímajú nových zamestnancov a kupujú nové súpravy.

Pán Počiatek si myslí že popularita vlády SMER-u je skalopevná? Dobre, nech si nechá ten názor, nech si to myslí. Ale opýtam sa ešte jedno: Dala vláda dvom okrajovým vrstvám občanov cestovanie zadarmo. Myslí si že s tým uspokojila občanov Slovenska ? Prečo nemôže cestovať zadarmo aj občan ktorý chodí do práce?

Opýtam, sa ďalej: Prečo tvrdí minister spravodlivosti že justícia má právo na valorizáciu platov, keď vláda tvrdí že hospodárstvo ešte nemôže valorizovať DPH  ??? Róbert Fico sľúbil, že ak vyhrá voľby že zníži DPH. Neznížil lebo vraj je na tom biedne naša štátna kasa… Ale pre justíciu máme?

Vážení vladári SMER-u. Buďte takí láskaví a neopíjajte rohlíkmi občanov SR.  Vaše marketingové ťahy s cestovným zadarmo smrdia kupovaním voličov !!! a smrdia ešte viac!!! Smrdia zakrývaním tieňovej ekonomiky ktorú si organizujete poza bučky v schránkových firmách … to platí najmä o tých ministroch čo sa rozhadzujú a zdobia sa ako šejkovia, Počiatkove hodinky sú už reklamou na internete, toľkokrát boli sfotené… Pýtam sa: Kto spraví audit na Počiatkovu peňaženku?

Evidentne nikto a vláda o to nemá záujem.

Vážení poslanci SMER-u. Kto z vás chce byť sluhom na kráľovskom dvore podvodníkov? Je to na vašom osobnom svedomí, je to vaša sebaúcta ako budete hlasovať. Preferencie SMER-u sa ukazujú ako podvodom získané, lebo podvedení boli učitelia a všetci tí ľudia ktorí túžia po spravodlivej justícii.

Prokurátor Čižnár nevidel nič zlé na prípade pána Margalu. Nevidel ani pán Borec. Nevidel ani pán Počiatek. Keďže vinníkom za stav v  Ž S Cargo je sám Počiatek, tak prosím aby ste ho odvolali. V civilizovanom svete, za úradne spôsobenú krivdu sa platí miestom.

Pán premiér sľuboval že napraví katastrofálnu situáciu v justícii. Žiaľ, situácia je ešte horšia, stala som sa prenasledovanou poslankyňou, mám tú česť byť martýrom spravodlivosti (!!!) za to, že obhajujem poškodeného občana !!!

Dostala som poriadkovú pokutu 500 EUR nie za to, že som nemenovala a neurazila sudkyňu, ale za to, že obhajujem neprávom prepusteného prezidenta železničných odborov. V tomto hnijúcom právnom bordeli sa dobre žije iba luhárom podvodníkom, vrahom, exekútorom a schránkovým firmám. Exekútori sa správajú horšie ako vrahovia, nepozrú sa ani do tváre občana ktorého likvidujú !!! toto je právne kupliarstvo !!! Štát je právny pasák a exekútori sú právne prostitútky – mám povedať že česť výnimkám? Nie nepoviem, poviem to inak: Ukážte mi tie výnimky!!!

Okresný súd Bratislava 2 si zosnoval komplot s Krajským súdom Bratislava 2 za to, že obhajujem a žiadam právo pre pána Margalu. Poslali mi dve rozhodnutia a z nich jedno je Uznesenie o Poriadkovej pokute. Dôvodom je vymyslené udanie ktoré na mňa podala na KS Bratislava 2 jedna sudkyňa menom Buchalová z OS Bratislava 2.

V tomto štáte sú prenasledovaní iba slušní a poctiví občania. Slovo právnik sa stáva synonymom pre biely golier v podsvetí. Aký význam má slovo poslanec? Komu slúžite poslanci SMER-u ? Schránkovej firme? Justičnému bordelu?

Vážení, zobuďte sa ! Ak nechcete byť vyplavení revolučnou krvou, tak sa zobuďte a zatlačte na ten správny gombík. Občania SR chcú spravodlivosť, transparentnosť a legitimitu v každom čine všetkých tých ktorí stoja nad nimi … policajtmi počnúc – prezidentom končiac, všetci majú byť spravodliví, transparentní a majú konať legitímne. Zatiaľ to všetko chýba. Pán Počiatek nahneval všetkých ktorí túžia po slušnom živote. Mal by odísť z verejného života.

Na tri písomné intervencie v zmysle porušenia práv zamestnanca ŽS Cargo som dostala tri nezmyselné odpovede plné ponaučení a dešpektu ponižujúce moju osobu, ignorujúce osobu poškodeného občana Margalu…, ale ani jedna odpoveď sa nezaoberala meritom veci.  Všetci sú múdri a nikto z nich nevie čo je jeho povinnosť. To sú naši vladári? To sú bubliny, prázdne klasy vysoko zdvihnuté, a nie vladári.

Musím poznamenať že títo bubliňáci nevedia ani to, že ich kompetencie boli narušené a zosmiešnené. Sami sa zosmiešnili lebo sa hrajú na právnický ping-pong podobne ako naša špinavá prostitútka justícia. Vec pána Margalu mala byť riešená medzirezortne na zasadnutí vlády, lebo sa jedná o závažné porušenie práv občana v kompetencii dvoch ministrov a jednej akciovej spoločnosti pod riadiacou taktovkou vlády Slovenskej republiky. SMER o sebe tvrdí že je sociálnou demokraciou. Pýtam sa akou? Takou ktorá strieľa z mafiánskych pušiek do pracujúcich? Takou?

Dnes som dostala vykonštruovanú pokutu 500 € od zmanipulovanej sudkyne Buchalovej. Zajtra dostanem guľku? To je tá transparentnosť a legitimita? Na tomto sa chcete zúčastniť spolupáchateľstvom? Chcete podržať vášho hadieho ministra Počiatka s jeho schránkami? Chcete mať ruku na spúšti ktorá ma odstrelí? Chcete podpísať vykonštruovanú pokutu ktorú mi poslala Buchalová z Okresného súdu Bratislava 2   ?

Uvediem skutočnú príčinu prenasledovania p. Jána Margalu: On ako odborový predák nesúhlasil s hromadným prepustením iných zamestnancov ŽS Cargo Slovakia, a.s., a preto sa stal obeťou prenasledovania zo strany vedenia ŽS Cargo Slovakia, a.s. Takýto chaos pestuje vláda na svojej hrudi?

Vážení poslanci SMER-u. Oslovujem vás, lebo máte rozhodujúcu väčšinu v tejto chyži. Uvedomte si, ste na očiach občanov. Odvolajte Počiatka a pritvrďte muziku aby justícia rozhodovala podľa zákonov platných v tejto republike, aby zdravotníctvo neklamalo ale liečilo, aby prokuratúra dozorovala to na čo má dohliadať… aby si každý plnil svoje úlohy! Iba to a nič iné.

Pán Počiatek nemá miesto vo vláde, zlyhal už druhý krát. To sa nedá zakryť aj keď sa tvárite že to je neviditeľné. Nehrajme túto sprostú hru, žime poctivo a úctyhodne. Stlačte gombík za odvolanie Počiatka. Nepozerajte na palec pani Laššákovej, ona nevie čo ukazuje.

Koniec avizovaného textu, názor nech si urobí každý sám.

Kuciakov testament

09.03.2018

– pán Fico & kumpáni – odstúpte! Testament po smrti pána Kuciaka hovorí písomne a jasne – za každou slovenskou politickou a sociálnou špinou ste vy, alebo, a, vaši kumpáni vo vláde, viac »

Homo politicus – homo sapiens debilans

26.02.2018

Kočner bol posledný kto by si trúfol čosi také objednať, nehovoriac o jeho zbabelosti. Určite má toľko chochmesu že je prvý podozrivý, a zrejme by nechcel doživotie za službu urobenú pre viac »

Vojnové „impérium“ USA?

21.09.2017

Je nesené, podporované, živené medzinárodným menovým fondom ( MMF ), zbrojárskymi korporáciami a finančnými domami napojenými na MMF a OSN. OSN sa snaží fungovať ako prostitútka oblizujúca viac »

Koruna, Česko

Číňania z CEFC cúvajú z navýšenia podielu v J&T Finance Group

19.03.2018 22:56

Čínska skupina CEFC stiahla žiadosť o navýšenie podielu v skupine J&T Finance Group, ktorú podala Českej národnej banke (ČNB).

Trump

Donald Trump chce zaviesť trest smrti pre drogových priekupníkov

19.03.2018 22:42

Prijatie zákona zavádzajúceho absolútny trest pre dílerov je podľa komentátorov málo pravdepodobné, pretože zákonodarcovia sa k návrhu stavajú skôr skepticky.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Bystrá škôlka

19.03.2018 21:39

Bystrá škôlka ponúka vzdelávanie v anglickom a slovenskom jazyku na princípoch Montessori pedagogiky.

Spoločnosť Prometheus

Spoločnosť Prometheus - združenie svetských humanistov

19.03.2018 21:33

Celoslovenské O. Z. zamerané na propagáciu nenáboženského pohľadu na svet, vedy a demokracie. Presadzujeme finančnú a ideologickú odluku cirkví od štátu.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 442191x
Priemerná čítanosť článkov: 4020x

Autor blogu

Kategórie