Založ si blog

Operácie? , rovno tri namiesto jednej

Namiesto jednej čistej diagnózy a jednej operácie, máme rovno tri operácie – prečo nie? Veď prvé dve boli úspešné, ako to potvrdil právnik riaditeľ ÚDZS. On je síce jeleň z tých diagnóz, ale poškodená laička rozumie veľmi dobre, a vie že s ňou vybabrali; a poisťovňa doktorom nech platí, pacienti nech trpia, a operatéri nech ryžujú trojnásobne. Veď majú tak málo, chudáci, aj platby za „klopanie na dvere“ im zrušili.

Tento konkrétny prípad jasne dokazuje tri operácie, dve už boli urobené a na tretiu sa chystajú. Namiesto toho mala byť len jediná operácia, a to pred dvomi rokmi už 26. 6. 2012; keby sa niekomu nelenilo premýšľať, keby niekto naordinoval správne vyšetrovacie metódy, a keby…

              Kto sa postaví na obranu práv poškodených pacientov? Na Slovensku nikto. Presne to dokumentuje aj prípad pani ML. Požiadala ma o publikovanie, aj e-mailov ktoré mi poslala, vrátane lekárskych nálezov, sťažností, odpovedí, aj komentárov.

Aby som dodržal etický kódex blogera, zabielil som všetky osobné mená. Názvy ústavov v ktorých lekári pochybili som zabieliť nemohol, lebo poctiví lekári iných ústavov by sa mohli cítiť dotknutí, a to by nebolo fér. Vedenie ústavov, kde sa stala táto kauza, si zaslúži prinajmenšom hanbu a obchádzanie!

Občianky a občania SR si zaslúžia varovanie pred podobnými praktikami, pred takýmito ústavmi, pred „lekármi“ ktorí ryžujú na úkor bolesti, bez ohľadu na trvalé následky!

Citát z e-mailu od pani ML zo dňa 26.12.2014, (pozn. blogera: mená som skrátil na iniciálky, a doplnil som v zátvorkách info-konkordancie, podstatu sporu rozpoznala aj poškodená pani ML):

Pri poslednej návšteve (MUDr.) M.K. mi oznámil že ten nález mám 100% v hrubom čreve. Tak som si vzala od neho kartu a išla som preč. Následne som sa objednala u (MUDr.) A.K. na kolonoskopiu – nič (vážne) tam neboloPotom som šla na CT – k (MUDr.) M.L. a on mi potvrdil (výsledok zo 07. 01. 2013), že ten nález mám medzi kostrčou, panvou a hrubým črevom a nie v maternici.  Na základe týchto papierov som (MUDr.) M.K. zažalovala (na vedenie nemocnice, ministerstvo, zriaďovateľ nemocnice, ÚDZS, zdrav. poisť. Dôvera…) a dostala som bla bla odpovede zovšadiaľ.

Citát z e-mailu od pani ML poslaného vedeniu OÚSA, (blogerovi, mne preposlaný 06.01.2015):  Od: ML; Dátum: 10. novembra 2014; 10:22; Predmet: i; Komu: ousa@ousa.sk; P.Š. a J.K., Onkologický ústav sv. Alžbety (OÚSA), Heydukova 10, 812 50 Bratislava;

Sťažnosť na prístup a postup p. (MUDr.) M.S. … Dňa 5.11.2014 som v rannom čase telefonovala s p. (MUDr.) M.S. Dohodli sme sa na stretnutí o 13.00 hod. Navrhol mi ordináciu 022. S časom a miestom som súhlasila. Mal mi vysvetliť čo a ako teraz ďalej! Lebo p. (MUDr.) P.B. mi zabudol vyoperovať nález v rozmere dvoch tenisových loptičiek. Nález sa mi medzi časom zväčšil !  V ten daný čas sa tam dotyčný pán (MUDr.) M.S. neukázal a ani ma nijak nekontaktoval, že mu niečo do toho vošlo. Poprosila som sestričku aby mu dala môj papierový odkaz. Zas sa nič nedialo. Týmto vás žiadam o vysvetlenie postupu p. (MUDr.) M.S. a následného riešenia mojej zdravotnej situácie. Ďakujem s pozdravom ostáva ML.

Citát z e-mailu od OÚSA, (mne preposlaný od pani ML dňa 06.01.2015): Od: MUDr. K.M.; Dátum: 14. novembra 2014, 9:06; Predmet: OUSA; Komu: „pani ML“;

Váž. pani  Bc. ML, V súvislosti s Vašou sťažnosťou  na prístup a konanie prim. MUDr. M.S., PhD. som bol poverený, aby som Vás oboznámil so závermi komisie, ktorá sa v súvislosti s týmto prípadom stretla dňa 12.11.2014. Komisia v zložení   doc. MUDr. K., CSc.- riaditeľ a konateľ OÚSA, prim. MUDr. S., PhD.- primár KOCH, OÚSA a SZU, MUDr. K., PhD.- poverený zastupovaním primára KGO a OUSA, rozhodla nasledovne:

– v prípade Vášho záujmu a dôvery v OÚSA , ponúkame Vám operačné riešenie Vašich problémov (pozn. blogera – to by bola už tretia operácia pre tie isté ťažkosti !)

– po absolvovaní náležitých predoperačných vyšetrení bude príjem organizovaný na Kliniku gynekologickej onkológie

– vzhľadom na Vašu diagnózu operácia bude realizovaná kombinovaným tímom, kde prvým operatérom bude chirurg (pozn. blogera – na toto prišli až po 30 mesiacoch !)

V prípade súhlasného stanoviska sa prosím dostavte na gynekologickú  ambulanciu OÚSA, kde predmetné vyšetrenia a následný príjem budú manažované. S pozdravom MUDr. M.K., PhD poverený zástupca primára KGO OÚSA a SZU.

Citát z e-mailu od pani ML poslaného poslankyni NR SR JUDr. Mária Ritomská, mne preposlaný od poslankyne dňa 16.12.2014: From: ML; Sent: Monday, 15. decembra 2014, 20:49; To: poslankyňa; Subject: nepodarená operácia gynekológa MUDr. M.K.

… Krásny deň, vedeli by ste mi pomôcť v tejto oblasti ? … Pred letnými prázdninami som bola operačnom zákroku na Antolskej – mali mi vybrať- cystu, polyp a 7x7cm „dvojfazuľkový útvar“ (USG, Obr. 1). Pred operáciou MUDr. M.K. sľúbil, že príde za mnou a všetko mi vysvetlí… Keďže pred operáciou mi nikto nič nevysvetlil, tak to aj dopadlo. Po operácii som sa prebudila a v tele 3 trúbky,17 cm rez, brucho ako melón a neskutočné krče-ktoré mám dodnes (Foto, Obr. 2)! Deň po operácii na vizite MUDr. R.P. a MUDr. M.B. vysvetlili, že pokiaľ nechodím, tak mi neposkytnú žiadne informácie – lebo mám v tele ešte následok narkózy (od operácie bolo 24 hod). Keďže som sa dožadovala stále informácii, tak si ma vzali do vyšetrovne a vysvetlili mi, že v tele nič nenašli a tak ma znova zašili. Že mám byť spokojná, lebo som zdravá žena a tie útvary mi asi tesne pred operáciou praskli a vytiekli – haha. Na kontrole po operácii mi sonom bolo zistené, že to tam všetko mám… (USG, Obr. 3).  Keď mi MUDr. M.K. telefonoval, jeho veta znela – Pani L., už sme si 100% istí, že ten nález máte v hrubom čreve – ja som sa len zmohla na jedinú otázku: A to ste si pred operáciou neboli 100% istí že to nie je v maternici? – jeho odpoveď znela – pani L., nejak vás zle počujem… Zhrniem to – ak si chce dať len tak niekto len tak rozrezať maternicu, choďte za p. MUDr. M.K. v OÚSA a povedzte mu, že máte moje „odporúčanie“! Sťažovala som sa na ÚDZS, Lekársku komoru, ZP Dôvera, Min. zdravotníctva, vedenie nemocnice…, (odpovede zhodné, vraj)  „nik nepochybil“, ale nález mám v tele (stále). Chcela som to uverejniť v niekoľkých časopisoch, zdravot. poisťovniach, ale všetci cúvli, lebo (vraj) politické a finančné chápadlá… Komu som o tom už hovorila, alebo e-mail poslala 2x, tak sa ospravedlňujem, ale ak chcete vedieť viac, tak ma kontaktujte, alebo ak mi viete v tejto oblasti pomôcť. ML.

Na základe e-mailov mne (blogerovi) od poslankyne a od poškodenej pani ML, sme rozposlali e-maily na naše kontakty slovenským lekárom pracujúcim v zahraničí, lebo naši slovenskí lekári pracujúci v SR „nechcú potopiť mocných“, v mozgu majú zapnutú autocenzúru, ale zahraniční Slováci pracujúci po nemocniciach v Nemecku a Rakúsku majú názory jednoznačné:

  1. Na začiatku nebola stanovená topografická MR diagnóza, nebolo určené presné operačné miesto – retroperitoneum, – alebo adnexy ? Toto je veľmi závažná prvotná chyba za ktorú by OÚSA mal niesť následky.
  2. Neboli stanovené onkologické možnosti vysvetlenia mäkkého tumoru v retroperitoneu. Neboli vyšetrené onkomarkery v uvedenom zmysle možných nádorov.
  3. Diagnóza mala byť dopĺňaná pred operáciou ďalšími vyšetreniami dovtedy, kým by bol cieľ operácie jasne anatomicko-topograficky stanovený.
  4. Pred operáciou takéhoto typu (nejasné anatomicko-patologické pomery v bruchu) mala byť urobená topografická diagnóza MR – ale nebola. Toto bola neospravedlniteľná, neprofesionálna chyba.
  5. Operovať mal: a) len brušný chirurg, b) brušný chirurg spoločne s gynekológom – len ako druhý operatér.
  6. Pri jednej – pri prvej operácii mali urobiť úplnú revíziu pohľadom a pohmatom celého (podbrušia, od pupka dole) retroperitonea vo výške od kostrče až po prvý bedrový stavec, prípadne odstrániť to čo tam nepatrí a odoslať na histologické vyšetrenie.
  7. Ak by boli splnené vyššie stanovené podmienky od 1. po 6., určite by nedošlo k potrebe druhej a ostatných operácií, určite nie v nasledujúcich 5 rokoch. Mali byť aplikované dôsledné vyšetrovacie a operačné možnosti použiteľné aj v SR, a ťažkosti mohli byť odstránené jedinou operáciou – možno ani nie väčšieho rozsahu – ale jedinou.
  8. Chronológia udalostí ako sú dokumentované OÚSA dovoľuje vysloviť žalobu proti OÚSA, že úmyselne navyšujú počet operácií s cieľom zvýšiť platby zo zdravotných poisťovní v prospech OÚSA, ide o zneužitie slovenského systému – bezohľadne na utrpenie „ošetrovaných“ občanov SR.
  9. Pacientka má nárok na odškodnenie pre spôsobené bolesti a zbytočné gynekologicko- chirurgické zákroky:

a) neúspešnú 1. operáciu 26. 6. 2012

b) stále trvajúce bolestivé stavy po 1. zbytočnej operácii

c) trvalé následky zbytočného druhého a nasledujúcich zjazvení brucha

d) trvalé poškodenie sebarealizácie

e) zníženú odolnosť na záťaž

f) trvajúce ťažkosti s trávením

g) nevyhnutné diétne stravovanie

h) skrátenie produktívneho veku

          Návrhy odborníkov:

Žalobu proti OÚSA nech napíše právnik v zmysle týchto lekárskych záverov, ktoré sú dokumentované výsledkami a popisom samotnými lekármi inkriminovaného OÚSA. Pani ML má k dispozícii všetky nálezy, posielala ich e-mailom každému kto mal záujem spoznať jej Kalváriu na OÚSA.

Niekto by sa mal venovať šlendriánsky vedenej medicíne na území SR. Niekto by mal niesť následky po takto dokázanom úmyselnom poškodení zdravia – tri operácie namiesto jednej sú skutočným luxusom a neuveriteľným cynizmom.

Pre úplnosť informácií si zopakujme dôležité fakty:

Poznámka na úvod: Pacientka má dve zdravé deti porodené bez komplikácií a spontánne, nepotrebovala „ušetriť“ chorú maternicu.

_ 12. 6. 2012 – CT vyšetrenie jasne hovorí o retroperitoneálnom uložení mäkkého telesa ktoré tam nepatrí. Poznámka: CT prístroje nedokážu rozlíšiť niektoré mäkké tumory. Taktiež opisuje minimálne jeden dorzálne uložený tumor maternice.

_ 26. 6. 2012 – Prvá operácia gynekologická. Rozrušili zrasty a nič neodstránili. Zlá príprava – chýbala topografická diagnostika, ignorovaný mäkký tumor retroperitonea, ignorovaná uzlovitá maternica, operovať mal brušný chirurg so zámerom na retroperitoneálny (brušný, mäkký) tumor ktorý sa nedá vyhmatať (splýva s ostatnými brušnými orgánmi svojou konzistenciou) – preto bola potrebná topografia kontrastnou MR (prípadne farebnou) rozlišovacou metódou.

_ 13. 7. 2012 – Prvá laická sťažnosť poškodenej pacientky adresovaná viacerým kompetenciám, odpovede sú zavádzajúce, neodborné a účelovo chránia osoby dotknuté sťažnosťou.

_ 24. 7. 2012 – Odpovede obsahujú aj klamstvá, názorne z 1. gynekologickej a pôrodníckej kliniky LFUK a UNB, kde sa uvádza Klamstvo – že pacientka bola údajne podrobne informovaná – zamlčali retroperitoneálny solitárny útvar mäkkej konzistencie o ktorom nemohli nevedieť.

_ 03. 12. 2012 – Kolonoskopia potvrdila Klamstvo. Žiadny nádor v hrubom čreve nebol, táto otázka bola umelo vykonštruovaná, lebo CT vyšetrenie už 12. 6. 2012 jasne hovorí o retroperitoneálnom uložení mäkkého telesa ktoré tam nepatrí.

_ 07. 1. 2013 – EndoRektálna USG pre bolesti a ťažkosti ktoré trvajú, nič sa nepotvrdilo ani nevyriešilo, sporná zostáva retroperitoneálna solitárna hmota ktorá sa zobrazuje (mäkký tumor) aj na ER USG obraze. Prečo nenazvať veci pravými menami? Napríklad retroperitoneálny mäkký tumor. V tejto fáze vyšetrovania už nemali odvahu priznať si?

V roku 2013 kopec vyšetrení, sťažností, ale nič sa neriešilo, preto skrátime ich výpočet.

_ 17. 3. 2014 ! – priznaný tumor hmatateľný cez konečník, ale namiesto kontrastnej MR metódy ordinovali kolonoskopiu – ZASE ! – ako u šarlatánov,  nič sa nevyriešilo, pacientkine ťažkosti stále trvajú.

_ 08. 4. 2014 – MR malej panvyHURÁ pod dvoch rokoch konečne ! ale žiaľ – bez kontrastnej topografie ! v tejto „diagnóze“ je mäkký tumor nazvaný „cystou“, a retroperitoneum bolo ignorované. Potvrdená iba uzlovitá maternica ktorá mala byť odstránená už v r. 2012, a samé zavádzajúce domnienky. Diagnostický záver bol účelovo manipulovaný do polohy aby sťažovateľka nemala pravdu. Lenže pacientka cíti svoje bolesti a ťažkosti, nenechá to tak.

_ 26. 5. 2014 – gynekologická kontrola, konštatuje zmenený ľavý vaječník, maternicu ignoruje hoci ju sám popísal ako zväčšenú do veľkosti 3.mesiaca tehotenstva, a hoci MR napovedala myomatóznu uzlovitú zmenu tela maternice – vnútrostenný tumor maternice rastie už druhý rok ! hoci mohol byť odstránený už 26.6.2012.

_ 04. 6. 2014 – Druhá operácia – zase gynekologická – operuje tá istá „partia“ OÚSA, opäť ignorovali retroperitoneum. Vybrali len to, čo mali vybrať už 26. 6. 2012.

_ 23. 6. 2014 – kontrolné sonografické vyšetrenie potvrdilo – nález v retroperitoneu je nezmenený, len vyjadrenia lekára sa trošku menia.

_ 30. 6. 2014 – vyjadrenia dvoch primárov sa nemenia, zotrvajú na bludoch OÚSA a ignorujú retroperitoneálny nález mäkkého tumoru.

_ 13. 7. 2014 – znova sťažnosť kompetentným, ťažkosti trvajú aj mesiac po 2.operácii.

_ 01. 10. 2014 – znova sťažnosť kompetentným s výpočtom chýb ako oprávnene to vidí poškodená pacientka.

_ 05. 12. 2014 – odpoveď z ÚDZSignorovali fakty o dokázanom ale topograficky nediagnostikovanom retroperitoneálnom tumore, prilepšili lekárom fušerom, a poškodili pacientku na jej právach, ignorovali úmyselné poškodenie zdravia opakovanými operáciami bez efektu.

Odpoveď ÚDZS sformuloval PRÁVNIK z predchádzajúcich vyjadrení ŽALOVANÝCH lekárov – úplne vynechal dôkazy podané samotnými žalovanými lekármi o zanedbanom retroperitoneálnom náleze, hoci aj právnik mohol zistiť že niečo nesúhlasí s tvrdeniami žalovaných lekárov.

Tým, že pán riaditeľ ÚDZS neprizval nezávislú komisiu (my sme ju mohli vytvoriť cez internet, a on nie?) potvrdil svoju nekompetentnosť.

TOTO JE NEETICKÉ, NEMORÁLNE a KONFLIKTNÉ  vyjadrenie ÚDZS, tak ako ho predložil v odpovedi právnik riaditeľ ÚDZS, žalujúcej poškodenej pacientke !

Všade inde, len na Slovensku nie, by TOTO malo za následok výmenu riaditeľa ÚDZS ako dozerajúceho orgánu na zdravotnú politiku SR !

PREČO sa toto prijíma ? DOKEDY ?  PREČO pacient nemá kompetentných zástancov ?

PREČO na Slovensku vládne poisťovňa nad životom a zdravím občanov SR a platí ústavom za nadbytočné zákroky lekárov ?

PREČO lekári nadháňajú počty výkonov (operácií) aj proti zdraviu občanov ?

Štvrté výročie tragédie Boeingu MH17

09.07.2018

Vyšetrovanie Spoločného vyšetrovateľského tímu, Joint Investigation Team, JIT, zostáva naďalej maximálne utajované pred verejnosťou, a ustavične sa odďaľuje oficiálne stanovisko, zverejnenie viac »

Ruženec Sedemsvätiaceho Ducha Svätého, 7×7

12.05.2018

Modlitby k Duchu Svätému sú zahalené Tajomným účinkovaním v našom svete. Ešte aj kresťania sa ich modlia s obavou aby niečím neurazili všemohúcu Výsosť z nebies. Táto modlitba sa mi javí viac »

Mayová a Trump podporujú prípravu vojny na východe EÚ

19.04.2018

Nejde len o provokáciu, ide aj o manipuláciu s mentálnou kapacitou občanov EÚ. Rovnaký scenár bol použitý už dvakrát v blízkej minulosti. Generálna prokuratúra Ruskej Federácie (ďalej len viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 114
Celková čítanosť: 510456x
Priemerná čítanosť článkov: 4478x

Autor blogu

Kategórie