Založ si blog

Pellegrini nepočúval, ale prerušil poslankyňu

Dnašná rozprava k Vládnemu návrhu rozpočtu na r. 2016 priniesla prekvapenie. Boli sme tam na galérii za plexisklom a čuduj sa svete, opäť hovorila k veci iba jediná poslankyňa Ritomská. Pellegrini pri začutí mena Margala ju dokonca aj prerušil – zjavne nevediac o čom je reč, vraj aby hovorila k veci – lenže poslankyňa práveže hovorila k veci. nech si občania urobia vlastný názor. vyžiadal som si Rozpravu od p. poslankyne a uverejňujem ju v plnom znení so súhlasom pani poslankyne tak, ako odznela v parlamene za „kecpultom“ ako ho ona nazvala vediac o čom hovorí.

Znenie rozpravy poslankyne JUDr. Márie Ritomskej:

K predloženému štátnemu rozpočtu na rok 2016 mám vážne výhrady a žiadam Vládu SR aby ich akceptovala a korigovala rozpočet v záujme pravdy a spravodlivosti, predovšetkým s ohľadom na Vážnu situáciu v našom štáte.

Najskôr pripomeniem prvé moje vystúpenia v parlamente v roku 2012, keď sa v tejto rokovacej sále diskutovalo o Programovom vyhlásení vlády. Už v tomto prvom vystúpení som referovala o situácii v našej spoločnosti, a ukázala som, ako sa strácajú peniaze zo štátneho rozpočtu.

Už vtedy som prišla s riešením ako pomôcť občanom Slovenska a Vláde, ktorá každý rok oplakáva červené čísla v rozpočte štátu. Zdôvodnila som stratové procesy riadenia štátu ktoré sú stratové. Žiadala som zapracovať do PVV implementáciu antimobbingových zákonov. Žiadala som vnútornú reformu ministerstva spravodlivosti vrátane reformy súdov. Navrhovala som vytvorenie špecializovaných pracovných súdov. Navrhovala som zmeny v procesnom práve. Z vládnej strany SMER – SD nemal ochotu spolupracovať nikto. Poslanec Chren si dokonca dovolil dehonestovať moju Rozpravu o PVV impertinentnými poznámkami ako nevzdelanec sediaci pri pive v 4. cenovej skupine. Ostatní poslanci tejto téme nevenovali žiadnu pozornosť, asi nerozumeli problémom bezprávneho štátu.

Dnes zisťujem ako sa opozícia snaží skloňovať slová „právo a spravodlivosť“, ale žiaľ – stále je to iba rétorika bez porozumenia.

Nenašla som vôľu pomôcť občanom Slovenska – ani v parlamente, ani vo Vláde. Načo sme tu, na čo sa hráme všetci čo sme tu, keď nikto nechce vnímať potreby občanov Slovenska? Do parlamentu som prišla s konkrétnym cieľom – pre ten cieľ ma sem poslali občania. Navrhovala som, interpelovala som, žiadala som v záujme občanov SR, ale vláda s ministrami aj s poslancami v parlamente zostali hluchí.

Zo strany Vlády som zažila Kamufláž, niečo akože „riešenie bezprávneho stavu“ občanov.  V roku 2012 mi oznámil štátny tajomník Branislav Ondruš že v roku 2013 sa uskutoční výskumná úloha o mobbingu na pracoviskách, a že v roku 2014 bude zasadať pracovná skupina na prípravu antimobbingového zákona. Celá fraška mala smutný priebeh a hlúpy koniec. Výskumnú úlohu dostala na spracovanie p. doc. Andrea Olšovská z Právnickej fakulty Trnavskej univerzity. Ona sama mi volala že čo to je mobbing, že o tom nič nevie. Oznámila som jej čo všetko si má naštudovať, ale vôbec som netušila že ona má vypracovať nejaké závery. V roku 2014 som sa dozvedela že doc. Olšovská odovzdala vypracovanú výskumnú úlohu, dostala za ňu zaplatené 16.ooo,-  €  z našich daní, a týmto považovala vláda SR úlohu za ukončenú. Dovoľte aby som poznamenala že doc. Olšovská nič neskúmala v teréne, opisovala iba knihy, a v závere sa vyjadrila akoby bolo všetko v poriadku, nenavrhla žiadne opatrenia proti mobbingu. Na moju otázku mi pán minister Richter odpovedal, že táto vec je ukončená a nič sa ďalej robiť nebude, lebo táto vec nie je v PVV. Prečo potom vyplatil 16 tisíc € za niečo čo nebolo v PVV, a ešte to bolo urobené ako mizerná „seminárka“ v strednej škole?

Dnes, keď sa plánuje rozpočet na rok 2016, chcem upozorniť na niekoľko štatisticky potvrdených zistení ohľadne mobbingu, úradov práce, justície a prokuratúry.

Opakovane sa mi vytýkala pasivita v parlamente a dokonca ma napádali aj sudcovia. To sa volá totalitný útok na opozíciu. Napádali ma členovia vládneho SMER-u za to, že som dobrovoľne a grátis obhajovala občanov na súdoch. Dokonca z prokuratúry som dostala dotaz, že z akého titulu obhajujem poškodených občanov. Je to výsmech spravodlivosti, alebo nekompetentná hlúposť právnikov v justícii a na prokuratúre?

Obhajovala som  občanov proti bezpráviu na súdoch. Áno, na súdoch sa koná bezprávie. Máme zákony ktoré sudcovia prehliadajú a súdia v prospech žalovaných zamestnávateľov, ktorí očividne a jednoznačne prenasledovali svojich zamestnancov. Slovensko je na chvoste práva a spravodlivosti – skonštatovali to aj medzinárodné agentúry. Ja som si urobila vlastný štatistický prieskum v teréne. Takáto je realita Slovenska:

Mám podrobné výpovede 686 občanov Slovenska, ktorí boli a sú neprekonateľne prenasledovaní v zamestnaní, na súdoch, exekútormi a prokurátormi. Každý jeden prípad mal byť, a mohol byť vyriešený v jedinom súdnom konaní bez verejného pojednávania, keby sudcovia chápali svoje poslanie ako „poslanie k výkonu spravodlivosti“. Namiesto toho sa zahmlievajú znenia paragrafov, odďaľujú sa rozhodnutia, naťahujú sa procesy ako guma. Občania sú z výkonu súdnej moci zdeptaní, páchajú samovraždy, alebo odmietajú sa dožadovať svojich práv – nikto už sudcom neverí, lebo súdia sa iba lukratívne bohaté vrstvy spoločnosti a sudcovia sa predbiehajú kto skôr a kto viac nadbehne boháčom.

V mojich rozpravách tu na tomto mieste som poukázala na úniky peňazí zo štátneho rozpočtu – a to vďaka mobbingu a zlej sudcovskej politike. Moje vystúpenie k téme nezamestnanosť odkrylo holú pravdu o úniku peňazí zo štátneho rozpočtu. Moje prieskumy v teréne to potvrdzujú. Proces, ktorý sudca mohol vyriešiť jedným zasadnutím v prospech žalujúceho prepusteného zamestnanca, sa už vlečie tretí rok. Za ten proces som dokonca dostala pokutu 500 € za to, že som vytýkala vo všeobecnej rovine nekompetentné a úmyselné naťahovanie procesu. Pýtam sa vás vládni „smeráci“, to si myslíte že je v poriadku? Nezdá sa vám alarmujúce, že jedna poslankyňa stihla zmapovať takmer  900 prípadov mobbingu a nezákonných úradných postupov? A to som všetko stíhala popri tom že som hlasovala, aj referovala v rozpravách vždy k tej najaktuálnejšej téme. Začiatkom roka 2014 som varovala Vládu pred vojnovým stavom do ktorého nás, naše Slovensko, vťahuje agresívna politika USA. Dnes vidíme útoky na pôde EÚ ako bežný jav. Pred Ukrajinskou hranicou si zrejme budeme musieť vybudovať železnú oponu aby sa občianska vojna, alebo vojna mafiánskych a nacistických skupín nepreliala aj k nám na Slovensko. To je všetko to, čo Vláda mohla vopred vyriešiť – ale nevyriešila!

Ako si vysvetlíte že ja to viem, a celý „smerácky“ ansámbel to nevie?

SMER-SD podporil vznik nových inštitúcií ktoré sú teplými miestami pre „smeráckych“ vyvolencov, ale inak sú to zbytočne vyhodené peniaze. Jediné čo dokážu napísať – a častokrát po termíne – že vraj „obráťte sa na súd“. To by dokázal poradiť ktokoľvek, aj ožran „v štvorke“. Za to netreba ani platiť, ani pestovať zbytočné úrady. Ale táto totalitná vláda ich pestuje ako huby po daždi.

Porušenia ľudských práv sa neriešia v úradoch. Dobré ráno! – to ste nevedeli? Načo ste otvárali nové a novšie úrady? Aby ste sa tvárili že robíte?

Áno, aby ste sa tvárili, teda aby ste oklamali voličov. O to Vám išlo!

Porušenia ľudských práv sa mali riešiť priamo na súdoch, a to jednoduchým rozhodnutím bez verejného pojednávania, takzvane samosudcom. Čo je nejasné na prenasledovaní občana, či už v práci, alebo inde? Koľko prípadov mám citovať? Všetky o ktorých môžem hovoriť, som osobne riešila a niektoré som dokonca obhajovala ako právna zástupkyňa grátis, na súdoch. Nájdete ich v mojom súpise ktorý budem publikovať.

V roku 2013 som pozvala poslancov aj členov vlády na konferenciu o bezprávnom stave, konferencia sa konala priamo v parlamente. Na tejto medzinárodnej konferencii som hovorila najmä s poškodenými občanmi, ktorých svedectvá som zachytila do Zborníka a rozposlala do všetkých knižníc, aby bol k dispozícii. Je tiež k dispozícii na webových stránkach.

V r. 2014 na druhú medzinárodnú konferenciu o mobbingu v Košiciach som pozvala aj Národný inšpektorát práce, priamo generálneho inšpektora. Nemal záujem. Problematika úniku peňazí už nie je na hranici porušovania zákonov. Dnes už ide o zneužívanie zákonov prijímaných v tomto parlamente. Situácia sa zhoršila. Oproti r. 2012, dnes už konštatujeme oveľa ťažší stupeň bezprávneho stavu – zneužívanie súdnej a úradnej moci je už bežným javom.

V slovenskej politike platí rovnako ako na každom pracovisku: Kto má za chrbtom „gorilu“, ten je na tom lepšie, je mocnejší, a môže pošliapavať ľudské práva aj zákony. Do roku 2012 bolo ticho tolerované „zverstvo v ľudskom konaní“. Ale dnes konštatujem otvorené a agresívne zverstvo v konaní úradov, polície a justície.

Ako chceme prežiť vo svete zmietanom v chaose tvorenom zahraničnými intervenciami USA, keď doma na Slovensku máme chaos?

Vláda chce odblokovať platy sudcov a prokurátorov. Pýtam sa prečo? – za aké zásluhy?

V parlamente vidíme veľa rečníkov, „samcov“ ktorí si pestujú svoje ego. Žiaľ, náš občan im už neverí. Na Slovensku sa veľmi porušuje právo na ochranu ľudskej dôstojnosti. Nielen na súdoch, na pracoviskách, alebo v parlamente. Všade vidím stratu sebaúcty a nadbytok agresivity, len riešenia problémov slušných ľudí sa nikto nechytá. Keď som oslovila viacerých poslancov štamgastov, zistila som, že pre nich je lepšie nevytŕčať z radu, a stačí im ak tichučko prežívajú v tieni „samcov“ rečniacich spoza „kecpultu“ ako na hodine rétoriky.

Upozorňovala som aj na úniky financií v správe o Úrade pre reguláciu sieťových odvetví.  Sme na piatom mieste v rebríčku najdrahšie platených energií medzi krajinami EÚ. Naši občania platia za energie akoby sme boli najbohatší štát v EÚ. Všetci vieme že je to nespravodlivé okrádania našich občanov. Pýtam sa prečo?

Bratislavčan zaplatí za 1  kWh 25,69 centa, Viedenčan zaplatí o 30% menej, len 18,33 centa za 1 kWh. Parížan zaplatí dokonca o 50% menej, len 13,7 centa za 1 kWh. Ako je to možné? Máme predsa Úrad, ktorý nám reguluje ceny elektriny. Kto by však tomu veril, že takýto úrad a jeho lídri vedia zneužívať svoju moc? Ľudia to vedia. Neveria SMER-u že to tak musí byť. Ľudia vedia – energie sú predražené, a to tak nemá byť. Niekto nás okráda…

Hrôza, na toto dávame peniaze zo štátneho rozpočtu? Na takéto úrady? A štát chce navýšiť výdavky na ÚRSO ?

Pred každými voľbami sa budúci premiér chváli znižovaním cien elektriny, tepla, plynu. Ale po voľbách sa krivka zníženia cien zase rapídne vyšplhá do nehoráznych výšok. Príchod „smeráka“ Holjenčíka v roku 2006 sa stal počiatkom manipulácie s cenami energií. Pred voľbami dole, po voľbách hore, vždy najdrahšie v EÚ. A slovenský ľud sa vždy nechal oklamať podobne ako klamal rečník Mikuláš Dzurinda. Jeden ako druhý je klamár, nehorázne podvádzate občanov. Chudobný – v EÚ najchudobnejší štátny občan je Slovák – a táto vláda sa nehanbí klamať a zdierať chudobu!

Zopakujem aby ste nezabudli čo hovorím: ÚRSO nepotrebuje navýšenie financií. ÚRSO treba finančne racionalizovať a logisticky transformovať na výkonný orgán, ktorý udrží piate najlacnejšie energie v EÚ. Žiadame opačnú polohu ako je dnes – dnes je Slovensko piaty najdrahší štát, piate najdrahšie energie v EÚ. O 30% drahšie ako Rakúsko, o 50% drahšie ako Francúzsko.

Každý štátny úrad má svojich právnikov, advokátov, ktorým platí peniaze. Aj títo súkromní advokáti sú platení z peňazí občanov. ÚRSO dnes udržiava na výplatnej listine až dve advokátske kancelárie, kde sú advokáti ktorí sú platení z peňazí občanov. Takéto hospodárenie ÚRSO neprospieva ani občanom, ani cenám energií. Prečo by mal byť neefektívny úrad dotovaný ďalšími financiami? Ja v tom vidím manipulačný poplatok za manipulácie s občianskym vedomím. Klamanie občanov je predražené. Je to irónia? – alebo výsmech do tvárí občanov?

Prijatím nového zákona o regulácii v sieťových odvetviach a zákona o energetike v septembri 2012 úrad má už nové a prísnejšie právomoci, a bude ďalej pôsobiť tak, aby rozvoj obnoviteľných zdrojov energií mal rozumné hranice, ktoré Slovensku umožnia splniť záväzok naplnenia 14 % celkovej spotreby elektriny z týchto zdrojov – do r. 2020 a to tak, že ceny elektriny nezhoršia sociálnu situáciu obyvateľstva. K tejto úlohe smerovala aj rozsiahla kontrola všetkých obnoviteľných zdrojov energií, ktoré úrad v roku 2012 vykonal. V rámci fyzickej kontroly 1.217  fotovoltaických elektrární úrad zistil viac ako 300 porušení zákona. Musím v tejto súvislosti s určitým zadosťučinením konštatovať, že legislatíva bola vždy nápomocná. Nedostatky, ktoré sa vyskytli pri cenách elektriny v súvislosti s výstavbou fotovoltaických elektrární bola do neba volajúca blamáž tohto  úradu. Ešte v r. 2011 úrad vydal rozhodnutia pre fotovoltaické elektrárne kde sa elektrina ešte nevyrábala. Jednu objavili novinári pri Brezne. Je dosiaľ záhadou prečo sa verejnosť nedozvedela o ďalších. Preto sa navýšili ceny elektriny. Tak toto sa nazýva regulácia? Kto niesol zodpovednosť za tento obrovský nedostatok? Nikto, a nepíšu o tom ani médiá – prečo? Aj médiá sú skúpené Pentou? Občania to vedia. Videli sme ako sa zakázalo reťazenie lekární, ale dnes je reťaz lekární v rukách Penty a je to akože v poriadku? Otázok je viac.

Ja ako poslankyňa vidiaca do zákulisia politiky nemôžem súhlasiť s vyhlásením vlády že „ekonomické výsledky potvrdzujú skutočnosť, že regulačný rámec a regulačné prostredie bolo v sledovanom období nastavené správne a vytvorilo vhodné podmienky na vznik transparentného a nediskriminačného trhového prostredia, v ktorom mali regulované subjekty dostatočný priestor na pokrytie svojich nákladov a vytvorenie primeraného zisku.“

Občania majú právo vedieť pravdu o hospodárení našich vladárov.

Nedávno občania poukázali na zlé hospodárenie riaditeľky na škole v Bánovciach nad Bebravou a v Reedukačnom centre vo Vrábľoch. Na obidvoch miestach vládne politická strana SMER. Učiteľky sa boja nastúpiť do práce – prenasledovanie v zamestnaní je také ostré a také odporné, že učiteľky podávajú hromadné svedectvá o totalitnom vládnutí na oboch miestach – aj to je vizitka SMERU-SD – nedajú sa odvolať psychopatické riaditeľky? Zriaďovatelia to nevidia, lebo sú SMER-om podporovaní totaliťáci.

Hlboko si to uvedomujú naši občania a sledujú kauzu odborového predáka Margalu, ktorého neoprávnene prepustili v ŽS Cargo a súdy ani za tri roky nedokážu rozhodnúť jednoduchú právnu vec, lebo generálny riaditeľ ŽS Cargo si to neželá.

Za obhajobu odborára Margalu som dostala ja, ako ústavný činiteľ, pokutu od ústavného činiteľa sudkyne. Je to kafkovská irónia, alebo duševne chorá justičná prax?

Úplne typické pre súdne procesy je naťahovanie sporov. Za čo chcú sudcovia dostať v priemere 127  € navýšenie platov? Ak 127 € znamená 5%, potom ich dnešné priemerné platy sú cca 2.500 €. A po novom roku majú byť 2.627 €. To dostanú za to že udržiavajú justičný teror proti sociálne slabým občanom? Každý kto sa postaví proti totalitnej moci, je zavretý do psychiatrického ústavu. Za to dostanú také vysoké platy? Nedávno sa mi sťažoval sused, že jeho manželku zavreli súdnym rozhodnutím do psychiatrickej liečebne s diagnózou schizofrénia. Je to výsmech celej psychiatrii aj justícii do tváre. Každý odborník vie, že 60 ročná žena nemôže mať schizofréniu, ak nikdy predtým nebola duševne chorá. Ale my vieme čo je motívom pre psychiatrov: Majú prázdno v liečebniach a chcú si zarobiť posudkami, takže každého kto sa sťažuje na svojich nadriadených vyhlásia za paranoidného, alebo za schizofrenika, a zavrú ich do liečebne. Pýtam sa, prečo? Ak nikoho neohrozovala? Alebo ohrozovala štátnu moc totaliťákov? Za to ju treba zavrieť v spolupráci psychiatrov a sudcov? Za to budú platení stále viac a viac?

Opoziční poslanci nepochopili svoju úlohu a svoje postavenie. Pre vysvetlenie občanom ešte uvediem: Vláda predloží do parlamentu zákony, poslanci SMER-u si ich schvália a opozícia si utrie nos, nič si nevyplače.

Moje prejavy vždy prinášali riešenie, ktoré ale  vládnuca strana nechcela prijať. Potvrdil mi to aj štátny tajomník Ondruš dňa 9. 11. 2015, keď mi povedal: Vyhrajte voľby a potom to riešte! Irónia sa žiadnemu politikovi nevyplatila. Táto vláda by mala padnúť do zatratenia za všetky klamstvá ktorými manipuluje občanov Slovenska.

Som proti navýšeniu financií v justícii, prokuratúre, a v ÚRSO.

Vyzývam poslancov parlamentu, aby o tom  hlasovali, aby odmietli navýšenie financií v týchto troch rezortoch a aby rozhodli o presmerovaní peňazí na príspevky matkám na ich deti, a tiež v prospech učiteľov.

Žiadam predsedu NR SR aby o tomto návrhu ku zmene v štátnom rozpočte na r. 2016 dal hlasovať takto:

  1. prostriedky navýšenia určené pôvodne na prokuratúru presmerovať pre nezamestnané matky ktoré vychovávajú deti priamo, ako materský príspevok po celú dobu kým matka nepracuje ale vychováva a stará sa o dieťa, až do ukončenia vzdelávania hoci aj dospelého dieťaťa.
  2. prostriedky navýšenia určené pre justíciu, presmerovať ako finančný príspevok na výchovu detí na každé dieťa ako konkrétnu sumu pre potreby dieťaťa až do jeho ukončenia štúdia.
  3. prostriedky navýšenia určené pre ÚRSO presmerovať pre učiteľov Základných a Stredných škôl ako tabuľkové navýšenie platov učiteľov.

Ďakujem za pozornosť.

Ruženec Sedemsvätiaceho Ducha Svätého, 7×7

12.05.2018

Modlitby k Duchu Svätému sú zahalené Tajomným účinkovaním v našom svete. Ešte aj kresťania sa ich modlia s obavou aby niečím neurazili všemohúcu Výsosť z nebies. Táto modlitba sa mi javí viac »

Mayová a Trump podporujú prípravu vojny na východe EÚ

19.04.2018

Nejde len o provokáciu, ide aj o manipuláciu s mentálnou kapacitou občanov EÚ. Rovnaký scenár bol použitý už dvakrát v blízkej minulosti. Generálna prokuratúra Ruskej Federácie (ďalej len viac »

Via Crucis – Krížová Cesta

30.03.2018

Po premodlení týchto slov som nedokázal nechať si ich iba pre seba. Autorom je legionár Kristov pôsobiaci na Slovensku od 25. marca 1987. Slovenskí legionári nie sú registrovaní tu na tejto Zemi, viac »

Sarah Sandersová, USA, Florida, škola,Trump, zbrane,

Trumpovu hovorkyňu Sandersovú údajne odmietli obslúžiť v reštaurácii

23.06.2018 22:04

Stránky reštaurácie vzápätí zaplavilo množstvo pozitívnych aj negatívnych hodnotení kvality podniku.

Bratislava, Korunovácia Leopolda II., Marek Majeský

V Bratislave korunovali mladšieho syna Márie Terézie Leopolda II.

23.06.2018 21:47

Samotnej korunovácii predchádzal korunovačný sprievod, ktorý po obrade pokračoval ulicami Bratislavy až na Hviezdoslavovo námestie.

Británia, protest, brexit, Londýn

Na druhé výročie referenda o brexite demonštrovali v Londýne desaťtisíce ľudí

23.06.2018 21:13

Demonštrácia sa konala pri príležitosti druhého výročia referenda, v ktorom Briti tesnou väčšinou odsúhlasili tzv. brexit.

Horst Seehofer

Seehofer zopakoval, že nehodlá v spore s Merkelovou ustúpiť

23.06.2018 20:27

Predsedníčka koaličnej SPD varovala, že sa Seehofer vydal na cestu "k nemeckému brexitu".

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 494808x
Priemerná čítanosť článkov: 4379x

Autor blogu

Kategórie