Založ si blog

Slovenskí vojaci idú bojovať do Mali

Budú hájiť ekonomické záujmy Francúzska pod „dohľadom“ OSN v rámci vojenského kontingentu EÚ. Pre úplnosť informácií, ktoré mi chýbali v médiách a chýbali aj v parlamentnej tlači, som kontaktoval poslankyňu Ritomskú. Odpovedala mi na niekoľko otázok. Zistil som si aj okolnosti, čo sa vlastne deje v Mali – a čo sa deje vôbec v strednej Afrike „pod dohľadom“ OSN – okolo nerastných surovín.

Pani poslankyňa, na portáli „parlamentní listy“ sa Vám dosť otvorene vysmievajú. Čo za tým vidíte?

Majiteľ bulvárneho webu „parlamentní listy“ chce predávať sám seba. Je to iba bulvár, a viac s ním nemienim ani komunikovať. Lebo aj bulvár by mal byť demokratický, teda keď zosmiešňuje niekoho, tak by mal všetkých, ale potom by to bol zrejme asi „Dikobraz“. „Parlamentní listy“ sú úbohý zaujatý mediálny formát bez reálneho prehľadu. K tejto otázke nemám už čo dodať.

Pani poslankyňa, sedávate v Zahraničnom výbore NR SR. Občania chcú vedieť nejaké podrobnosti o kontingente našich vojakov v republike Mali. Nám nestačí počet, a politické bludy.

V Malijskej republike (Mali) napriek podpisu mierovej dohody z polovice roka 2015, vládne islamský teror, a ľudia majú strach. Teroristický útok na kľúčový hotel v hlavnom meste Bamako, 20. 11. 2015, organizovala vetva islamistov z Alkajdy. Tento všeobecne medializovaný útok je len jedným z mnohých útokov v krajine. EÚ na podnet Francúzska, sa odhodlala k širšiemu pôsobeniu európskymi ozbrojenými silami v Mali, pod názvom European Union Training Mission Mali, skrátene EUTM Mali. Táto európska „armáda“ pôsobí v krajine už od roku 2013 na základe mandátu Bezpečnostnej rady OSN podľa Rezolúcie č. 2085/2012, údajne sa zameriava najmä na podporu štátnych orgánov Mali. Zrejme nestíhajú udržiavať „bezpečnostnú situáciu“ ako nám deklarovala OSN mandát EUTM Mali. Preto bol predĺžený mandát EUTM Mali na obdobie do 30. 6. 2016 (Rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN č. 2227 z 29. 6. 2015).

Veci sú však – ako vždy v politike – trošku inak. Faktom zostáva, že najdôležitejšou misiou tejto „francúzskej EU-Army“ je „neutralizácia organizovaného zločinu a teroristických hrozieb“, ako sa radi vyjadrujú v brožúrkach NATO, resp. Pentagónu, a vo Washingtone. Mne je tento jazyk cudzí, lebo vieme iné: Ide o peniaze a moc – ako vždy – tentokrát ešte vždy vo „francúzskej kolónii“. Jednotlivé štáty v „EÚ-Army“ nazývanej oficiálne „misia“, resp. EUTM Mali , sú armády: Francúzska, Španielska, Nemecka, Belgicka, Anglicka a Severného Írska, Česka, Poľska, Talianska, Švédskeho kráľovstva, Fínskej republiky, Maďarska, Írska, Rakúskej spolkovej republiky, Bulharska, Grécka, Slovinska, Litovskej republiky, Estónska, Lotyšska, Luxemburska, Rumunska, Portugalska a Holandska. Našich päť vojakov tam ide ako slovenská misia, na základe čl. 86 písm. k) Ústavy SR s vysloveným súhlasom Národnej rady SR s vyslaním ozbrojených síl SR mimo územia SR. Ja osobne by som ich tam neposielala, lebo počet a výzbroj našich vojakov nás neoprávňujú na adekvátny profit z tejto misie, čo je rečou zákulisnej politiky povedané: Štát Slovensko nebudeme z toho mať nič, iba ak smrť našich mládencov. Dúfam že prežijú všetky nástrahy teroristov a vrátia sa domov zdraví. Alebo si myslíte že koltan bude pre náš zbrojný priemysel, alebo pre slovensko-kórejské firmy lacnejší? Na to zabudnite.

Pani poslankyňa prosím Vás ešte jednu otázku: Vedela by ste povedať niečo pozitívne o účasti našich vojakov vo francúzsko-malijskej misii?

Ale áno, prečo nie? Už v kritike Vládneho rozpočtu na rok 2016 som vyjadrila svoj nesúhlas s prítomnosťou vojsk USA na našom území. Povedala som jasne toto: EÚ si má vytvoriť vlastnú armádu z armád všetkých členských štátov EÚ. Armády USA musia opustiť územie EÚ. Ak chce EÚ budovať mier vo svete, musí vedieť ustrážiť svoj „Šengen“, a to sa týka aj vojsk USA –  nemajú tu čo hľadať. EÚ musí vedieť spolupracovať s východom, aj so západom za Atlantikom, ale suverénne, bez prítomnosti akýchkoľvek cudzích vojsk. Občania východných európskych štátov s tým nemajú žiadny problém. Problém vidia iba skorumpovaní politici Bruselu. Rovnako ani Rusko, ani iné Ázijské štáty v tom problém nevidia. Jediný agresor ktorý s tým má problém, sú politici USA. Vieme prečo. Každý senátor v USA ktorý sa chce uplatniť a zbohatnúť, je otrokom zbrojárskych a iných globalistických firiem USA.

Nepáči sa mi ani americká škola akási „Akademy“ ktorá teraz prišla vychovávať slovenských agentov pre USA. Naši učitelia nemajú prácu, a my tu budeme dovoľovať nejakým US agentom aby sa tu rozťahovali ako v nejakej Rwande? Naozaj chceme aby imigranti a slovenskí zločinci vedeli vyrábať bomby z dusíkatého hnojiva? To chceme?

Keď ma občania zvolia do parlamentu a dajú mi veľkým počtom hlasov mandát na organizovanie budúcnosti Slovenska, určite vyženiem US-Army z našej krajiny a stanovíme im rovnaké pravidlá pre obchod aké majú naši obchodníci. Žiadne otročenie ani krvácanie pre záujmy agresívnej politiky USA nebudeme podporovať. Slušný obchod s USA áno, US-Army NIE! A to isté platí aj pre budúcu európsku armádu. Kontingent áno, ale musíme vedieť „za čo“. Zatiaľ sme v EÚ iba s „holými zadkami“, tak ako to pán Fico kedysi zobrazil na svojich bilboardoch akože „to nechceme“. Zrazu mu to vyhovuje?

Pani poslankyňa, na facebooku a na rôznych blogoch tvrdia že už ste skončila s politikou. Viem že Vy ste nič také nepovedala. Podarilo sa Vám založiť Vašu stranu?

Stranu Práce Slovenska som ešte nezaložila. Budujeme serióznu politiku, hlasy nekupujeme. Prijala som ponuku od pána Ing. Karácsonya. On založil stranu priama Demokracia, PD, ešte v r. 2013. Budem číslo jedna na jeho volebnej listine PD. Idem do volieb s celým mojím pracovným tímom. Máme písomnú Dohodu, budeme pokračovať v spoločnom úsilí, veď PD má podobné ciele ako sú moje ciele, resp. vhodne sa budeme dopĺňať v prospech slušných občanov. Počítať so mnou môžu všetci slušní občania. A ja dúfam v ich zdravý rozum a očakávam podporu od občanov ktorí chcú mať garantované právo na ochranu svojich pracovných miest a pokoja v zamestnaní. Drobní podnikatelia, učitelia, živnostníci a jednoduchí zamestnanci sú utláčaní ako v Rwande – toto už nie je bezprávny stav, toto je otrokárstvo. To chcem zmeniť. Ak všetko dobre dopadne, budeme pokračovať v tom čo sme robili doteraz, vrátane obhajoby prenasledovaných zamestnancov. Budeme navrhovať zákony na ochranu práv sociálne slabých, pracujúcich, a slušných občanov.

___ Ďakujem za rozhovor.

Blogger – pre úplnosť uvediem ešte informácie ktoré čitatelia nikde nenájdu, resp. ťažko sa získavajú:

Tantalit obsahuje aj Niobit, je v USA známy ako Coltan, čítaj Koltan, americký názov pre Columbit a Tantalit, v našom priemysle tradične známy ako Tantalit . Je to rôznofarebná hornina s matne čiernou metalízou, z ktorej sa ťažia prvky Niób a Tantal. Obidva sú dôležité prvky v hornine Tantalit, čo je v US biznis slangu inkriminovaný Coltan, Koltan.

Správny názov horniny – podľa dôležitých dvoch prvkov – by mal byť Niotanit, ale v európskom a ázijskom priemyselnom slangu sa stále používa „zbrojársky“ a „chirurgicky“ ustálené tradičné meno kameninovej, kremennej, resp. bazaltovej horniny „TANTALIT“.

Niób je dôležitý minerálny prvok Niobium, Nb, proton.čís. 41, do tekutého stavu sa dostane až pri 2470 stupňoch Celzia, objavený v r. 1801/1802 v hornine Tantalit. Pôvodný a chemicky správny názov prvku je  Niób, Nb, čo v US slangu je Columbium.

Tantal, známy minerálny, chemický prvok Tantalum, Ta, proton.čís. 73, do tekutého stavu sa dostane až pri 3015 st. Celzia, bol objavený spolu s Nióbom, Niobitom,Tantalite v r. 1801/2.  Možno iba odhadovať globálnu svetovú produkciu Taide o utajované údaje – asi 80% je z ťažby Tantalitu, a približne 20% globálnej výroby Ta pochádza z recyklácie, a z cínovej trosky, čo dokumentuje jeho strategickú hodnotu. V Thajsku a Malajzii ho získavajú ako vedľajší hutnícky produkt pri ťažbe cínovej rudy a výrobe Sn.

Nb, Ta – obidva prvky majú vysoký bod tavenia, sú extrémne odolné voči oderu, je ich dostatok – a to ich predurčilo na ich strategické využitie. Každý z nich je drahší ako zlato. Niób a Tantal sú najdôležitejšie prvky zbrojárskeho oceliarstva – výroba presných mechanických častí odolných proti prehriatiu a proti oderu. Pôvodne, už tradične, sú dôležité v chirurgickom priemysle – ostré a odolné nástroje. Pridaním jedného alebo oboch prvkov do oceliarskych zliatin vzniká extrémne odolná chirurgická oceľ a zbrojárska zliatina. Používajú sa tiež na výrobu turbín, reťazí motorových píl, ale aj kondenzátorov v elektronických výrobkoch – mobil, PC, a iné.

Tantalit, ktorým sa rozumie aj Niobit, oba sa vyskytujú súčasne na rovnakých miestach, sa používa aj ako drvený kameninový prídavok do umelých hmôt na zvýšenie ich odolnosti.

Ťaží sa v Kolumbii, Demokratickej republike Kongo (USA), v Austrálii, Brazílii, Kanade, Číne, Etiópii a Mozambiku. Ťažba Tantalitu je tiež rozbehnutá, v poradí od najperspektívnejšej oblastí po „najmenej“ zaujímavé: vo Venezuele, v Saudskej Arábii, Egypte, Ugande, Grónsku, USA, Fínsku a Afganistane.

Najnovšie ložiská Tantalitu sú objavené v Malijskej republike, République du Mali (France). Obrovská bazaltová kamenná doska – bazalt je kremenná vyvrelina horných vrstiev zemského jadra – na ktorej leží aj republika Mali, obsahuje takmer čistý (vysoké %) Tantalitu. Tým je povedané aj to, prečo má Francúzsko eminentný záujem „chrániť poriadok“ vo svojej kolónii Mali. Okrem Tantalitu sa v Mali ťaží aj zlato a iné vzácne prvky. Francúzi zaťahujú do svojho koloniálneho „demokratizačného projektu“ celú EÚ.

Oveľa intenzívnejšie sú financované vážne konflikty v oblasti ItúrieDemokratickej republike Kongo, v republike Rwanda, a všade tam kde investori z USA exportujú svoj geopolitický záujem.

Kliatba prírodných zdrojov – takto  nazvali svoju situáciu krajiny bohaté na Tantalit. Vojnové intervencie a konflikty sú k nim importované najmä globálnou politikou USA, a financované sú zbrojárskym priemyslom. Kliatba prírodných zdrojov v prípade Tantalitu je definovaná veľmi presne: American Democracy = Vzťah medzi užívateľom výhod (USA) a štátom poskytujúcim výhodu (štát bohatý na Tantalit).

OSN sa stala dôležitou organizáciou ktorá pomáha globálnym geopolitickým ambíciám USA, najmä v exporte lokálnych vojen. Maskuje činnosť súkromných US vojenských agentúr ktoré trénujú hrdlorezov v Alkajde, Alnusre, ISIL a iných základniach po celom svete, Palestínou počnúc, cez Afganistan, Turecko, Kosovo, Poľsko, Ukrajinu…, a je len otázkou času kedy to začne aj u nás. Legislatíva je pripravená, „US-Akademy“ zahájila svoju činnosť…

OSN pomáha USA implementovať otrokársky režim v geopolitických regiónoch o ktoré majú záujem US firmy.

Pertraktované otázky korupcie a občianskej vojny v záujmových regiónoch agresorov sú krycie politiky OSN – maskujú status quo – nechcú ani náhodou pomenovať už spomenuté vzťahy medzi štátmi bohatými na Tantalit a užívateľmi Tantalitu.

Otrokárske miestne „milície“ sú financované Medzinárodným menovým fondom v US dolároch. Zotročenie pôvodného obyvateľstva „bohatej krajiny“ je fenomén nad ktorým OSN navonok „zalamuje rukami“, ale nič neurobili pre oslobodenie zotročených detí a dospelých otrokovpracujú v tantalitových baniach bez ochranných pomôcok a takpovediac bez mzdy, za 1 US $ /deň a dospelú osobu.

Pripomeniem ešte koniec r. 2000: Dopyt po Tantalite pre Playstation 2 spôsobil raketový vzostup cien Tantalitu (Coltan) na US burzách. Nasledovalo drastické zotročenie obyvateľstva východného Konga vycvičenými militantmi. Cvičili a vyzbrojili ich súkromné vojenské agentúry z USA, medzi inými aj Academy.

Celý slušný svet pozná holú pravda o militantnom biznise USA v úkryte pod štítom NATO a za chrbtom Rezolúcií OSN. Popierajú to agenti CIA zainteresovaní v civilných vojenských agentúrach, vláda USA, obchodníci s Tantalitom, US zbrojári, skorumpovaní politici USA, US velenie NATO, skorumpovaní bruselskí politici, vydieraní európsky politici vrátane našich proamerických politikov. Kto chce byť vidiaci, ten vidí.

__________ koniec ___________

Ruženec Sedemsvätiaceho Ducha Svätého, 7×7

12.05.2018

Modlitby k Duchu Svätému sú zahalené Tajomným účinkovaním v našom svete. Ešte aj kresťania sa ich modlia s obavou aby niečím neurazili všemohúcu Výsosť z nebies. Táto modlitba sa mi javí viac »

Mayová a Trump podporujú prípravu vojny na východe EÚ

19.04.2018

Nejde len o provokáciu, ide aj o manipuláciu s mentálnou kapacitou občanov EÚ. Rovnaký scenár bol použitý už dvakrát v blízkej minulosti. Generálna prokuratúra Ruskej Federácie (ďalej len viac »

Via Crucis – Krížová Cesta

30.03.2018

Po premodlení týchto slov som nedokázal nechať si ich iba pre seba. Autorom je legionár Kristov pôsobiaci na Slovensku od 25. marca 1987. Slovenskí legionári nie sú registrovaní tu na tejto Zemi, viac »

Sarah Sandersová, USA, Florida, škola,Trump, zbrane,

Trumpovu hovorkyňu Sandersovú údajne odmietli obslúžiť v reštaurácii

23.06.2018 22:04

Stránky reštaurácie vzápätí zaplavilo množstvo pozitívnych aj negatívnych hodnotení kvality podniku.

Bratislava, Korunovácia Leopolda II., Marek Majeský

V Bratislave korunovali mladšieho syna Márie Terézie Leopolda II.

23.06.2018 21:47

Samotnej korunovácii predchádzal korunovačný sprievod, ktorý po obrade pokračoval ulicami Bratislavy až na Hviezdoslavovo námestie.

Británia, protest, brexit, Londýn

Na druhé výročie referenda o brexite demonštrovali v Londýne desaťtisíce ľudí

23.06.2018 21:13

Demonštrácia sa konala pri príležitosti druhého výročia referenda, v ktorom Briti tesnou väčšinou odsúhlasili tzv. brexit.

Horst Seehofer

Seehofer zopakoval, že nehodlá v spore s Merkelovou ustúpiť

23.06.2018 20:27

Predsedníčka koaličnej SPD varovala, že sa Seehofer vydal na cestu "k nemeckému brexitu".

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 494813x
Priemerná čítanosť článkov: 4379x

Autor blogu

Kategórie