Založ si blog

Luhári a zradcovia chcú byť zase zvolení

Neostáva im nič iné len sľubovať, klamať a sľubovať, a to aj robia: Fico, Lajčák, Draxler, Čislák, Pellegrini, Čaplovičovič a spol. Dokedy ešte? Ja osobne podporujem štrajk učiteľov, a podporujem protesty zdravotných sestier. Vydržte a nedajte sa „opíjať rohlíkmi“.

Dostal som list od učiteľky s atestáciou, ktorá čosi už má za sebou, niečo pre žiakov a tento štát už urobila. Za 32 rokov učenia vychovala obrovské množstvo dnešných dospelých ľudí. Ani od jediného žiaka nemá zlé referencie, všetci sa veľmi dobre uplatnili v živote. Napriek tomu nechce aby som uverejnil jej meno. Súhlasí aby som uverejnil podrobnosti o jej osobných platových reláciách v dnešnom Slovensku.

Triedna učiteľka s prvou atestáciou, v gymnáziu, po tridsiatich dvoch rokoch praxe, má hrubý plat 814 € (od 01. 01. 2015). Ten sa skladá z dvoch tarifných zložiek: Tabuľková „základná“ tarifa (656 €) a tzv. Tabuľková navýšená tarifa (158 €). Obidve tabuľky, tarify sú dostupné na internete.

Od začiatku roka 2016 počúvame, že učiteľom navýšili plat o 5%. Z ktorej tabuľky či tarify? Zo 656, alebo zo 158, alebo z hrubého platu 814 € ? No nech to je z ktorejkoľvek sumy, stále je to žobrácka almužna. Treba si uvedomiť 32 rokov praxe – jej blížiaci sa odchod do dôchodku. A teraz odhadnite, koľko môže mať učiteľ na začiatku praxe, bez atestácie a bez triednictva?

Ako prišli páni Fico, Draxler a Pellegrini k okrúhlej sume priemerného platu 1.115 € ?

Zarátali do priemerného platu učiteľa aj platy riaditeľov regionálnych škôl (riaditelia štátnych základných a stredných škôl vrátane učilíšť). Má to však jeden háčik:

Platy riaditeľov regionálnych škôl sa upravujú „Osobitným prípisom Ministra školstva“ – ale ten na internete nenájdete !

Tzv. „platy riaditeľov regionálnych škôl“ začínajú od 1600 €  a horná hranica nie je stanovená? Zrejme nie, lebo podľa nášho prieskumu najnižší plat riaditeľa ZŠ bol 1600, a najvyšší sme nedokázali vypátrať, hoci niektorí riaditelia mali koncoročné odmeny okolo 2500 až 5000 €, hovoríme o tom čo dostali k platu navyše, na konci kalendárneho roka.

Vážení páni Fico, Draxler a spol. Najprv si dajte do poriadku účty – až potom sa postavte pred kamery! Dosť bol manipulácií a klamstiev !

Ako je možné že štát nemá dosah na platy riaditeľov škôl? To je súčasť úmyselnej korupcie?

Aký plat dostávajú predsedovia školských odborov? Aj to je súčasť štátnej taktiky (korupcie) ?

Vážení učitelia, vy sa nebavte s luhármi ktorí čachrujú s číslami pri vyratúvaní priemerného platu učiteľa! Učitelia – žiadajte, aby priemerný plat učiteľa bol vyrátaný len z platov učiteľov – nech tam nie sú platy inšpektorov, riaditeľov, odborárov a zriaďovateľov !

Pán Fico, prečo klamete verejnosť že koľko ste už dali učiteľom? Vy dávate iba tým, ktorí majú učiteľov udržať na uzde ! To je vaša sociopatická „sonderkomanďácka“ taktika? Z celej republiky chcete urobiť pracovný láger s lacnou pracovnou silou?

My to nazývame sociopatia. Ste luhári a manipulátori, ktorí úmyselne ožobračujú regionálnych učiteľov! To je môj názor. Platíte si „školských kápov“ (riaditeľov, šéfov odborov, zriaďovateľov) ktorí to majú „držať na krátko“ všetkých radových učiteľov.

Zdá sa že Ficovo „sonderkomando“ 1  nesplnilo svoje úlohy. Mladí učitelia preskočili všetkých školských kápov a zorganizovali celoslovenskú kampaň proti útlaku radových učiteľov – v pravý čas. Nastal čas zmien – teraz, alebo už nikdy, tak to povedali aj mladí učitelia. Presne tak sa volá aktuálny politický boj proti Vláde SR: Kampaň proti útlaku radových učiteľov.

Ja by som navrhoval ešte iný odpor proti bezohľadnej, sociopatickej politike Vlády SR. Je načase zahájiť okupačné štrajky v regionálnom školstve. Aspoň do konca volieb. Kampaň proti sociopatom – komunistickým oligarchom ktorí sa tvária sociálne, je to jediná možná účinná vyjednávacia taktika. Učitelia sa zamknú v školách a nepustia dnu ani deti, ani nikoho z regionálneho zriaďovateľského ansámblu, potraviny a vodu si nechajú dovážať iba príbuznými, a v krajnom prípade vyhlásia hladovku. To je jediná účinná zbraň proti úchylným politikom – sociálnym deviantom. Súčasťou požiadaviek je spätná úhrada navýšeného platu aj za obdobie okupačného štrajku, t. j. od 01. 01. 2016.

Je tu ešte jedna možnosť. Tváriť sa, že sa nič nestalo, a zahájiť skrytú volebnú kampaň aby boli volení tí ktorí ešte vo vláde neboli, resp. majú nový program pre učiteľov. Pozrite si šepoty vladárov koho sa boja, zapredanec Lajčák povedal : „… to treba v zárodku …“. Ja sa pýtam – Čo,  p. Lajčák? Povedali ste že „v zárodku zadusiť “ ?  Teraz už vieme akú politiku presadzuje náš agent CIA alias p. Lajčák – či?, a nie? Veď už plní rozkazy najtajnejších operácií – viac ako dva roky! Ficova vláda rozšírila tajný pakt s NATO, začali presadzovať zahrnutie Čiernej Hory do NATO, vybudujú na Slovensku druhý, nazvime ho „Európsky Pentagón“, a naposledy už Lajčák rozdáva rozumy aj nacistom v Kyjeve. Zdá sa že Mikloš a Dzurinda zlyhali aj na Ukrajine, alebo je to tak, že Lajčák – aby sa stal predsedom OSN – sa najprv stal agentom CIA? Lajčákovci sa chcú presťahovať do new Yorku a v štýle „po mne potopa“ je im jedno čo sa tu bude diať? Viditeľne je ochotný predať ekonomickému kanibalovi (USA) nielen Slovensko, ale aj Ukrajinu, Čiernu Horu… Aktivitu proamerických kanibalov vidíme aj na ropnom výskume na východe SR – vôbec ich nezaujíma že sme malý štát, a keď si chemicky zničíme naše malé územie, môžeme už len emigrovať… a púšť prenechať ekonomickým kanibalom! Toto by sme mali voliť?

Voľby 2016 treba využiť. Nech ich využijú všetci občania ktorí sú nespokojní s luhárskou a zradcovskou politikou Ficovej vlády.

____________________ vysvetlivka pod čiarou:

1   nem. sonder = zvláštny, -a, -e; das Kommando = velenie, povel;  v našom význame parafráza na koncentračné tábory (ako bol Osvienčim, Treblinka) a smutne známych väzňov „komando na povel“, zvláštny oddiel, ktorý vykonával likvidačné práce pod velením nacistických dôstojníkov (Nazi).

Vojnové „impérium“ USA?

21.09.2017

Je nesené, podporované, živené medzinárodným menovým fondom ( MMF ), zbrojárskymi korporáciami a finančnými domami napojenými na MMF a OSN. OSN sa snaží fungovať ako prostitútka oblizujúca viac »

Richter – spolupáchateľ pederastov?

07.09.2017

Spolupáchatelia sú všetci ktorí z kauzy chcú profitovať, kapitána Danka nevynímajúc. Najprv si chcel cez Plavčana „prilepšiť“, a potom si chcel cez „kauzu Richter“ upraviť svoju pozíciu. viac »

Americkí „priatelia“ v NATO zbesneli

12.07.2017

Darí sa im globalizovať vojnu z lokálnych foriem na celosvetovú, okrem USA. Pomaly ale iste vyzbrojujú Ukrajinu, žiadajú vyššie náklady na výzbroj v EÚ, translokujú vojská – letecky aj viac »

Lampedusa, Taliansko, utečenci

Tuniskí migranti na Lampeduse protestovali, chcú odísť na Sicíliu

20.01.2018 15:28

Migranti z Tuniska umiestnení na talianskom stredomorskom ostrove Lampedusa sa dostali do potýčok s bezpečnostnými silami.

fico, gajdos

Fico nevylúčil tender na obrnené vozidlá, ak neuspeje slovensko-fínska spolupráca

20.01.2018 14:56

Ešte stále je možné, že Slovensko usporiada tender na nákup obrnených vozidiel. Pripustil to predseda vlády Robert Fico.

Turecko, armáda, delo

Turecká armáda de facto začala pozemnú operáciu v Sýrii, tvrdí Erdogan

20.01.2018 14:39

Turecká armáda dnes v severosyrskom Afríne, ktorý ovládajú kurdské milície YPG, de facto začala pozemnú operáciu. Povedal to turecký prezident Erdogan.

demisia vlady Fico Kiska

"Krok proti vláde." Fico kritizuje prezidenta, ktorý posunul zákon o cenách na Ústavný súd

20.01.2018 13:56

Napadnutie zákona o štátnych cenách na Ústavnom súde SR smeruje proti vláde SR aj Národnej rade SR, tvrdí premiér.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o všetkom, nájdete ma aj na FB: facebook.com/axon.doctorow; v úcte Váš blogger Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 108
Celková čítanosť: 413456x
Priemerná čítanosť článkov: 3828x

Autor blogu

Kategórie