Založ si blog

Luhári a zradcovia chcú byť zase zvolení

Neostáva im nič iné len sľubovať, klamať a sľubovať, a to aj robia: Fico, Lajčák, Draxler, Čislák, Pellegrini, Čaplovičovič a spol. Dokedy ešte? Ja osobne podporujem štrajk učiteľov, a podporujem protesty zdravotných sestier. Vydržte a nedajte sa „opíjať rohlíkmi“.

Dostal som list od učiteľky s atestáciou, ktorá čosi už má za sebou, niečo pre žiakov a tento štát už urobila. Za 32 rokov učenia vychovala obrovské množstvo dnešných dospelých ľudí. Ani od jediného žiaka nemá zlé referencie, všetci sa veľmi dobre uplatnili v živote. Napriek tomu nechce aby som uverejnil jej meno. Súhlasí aby som uverejnil podrobnosti o jej osobných platových reláciách v dnešnom Slovensku.

Triedna učiteľka s prvou atestáciou, v gymnáziu, po tridsiatich dvoch rokoch praxe, má hrubý plat 814 € (od 01. 01. 2015). Ten sa skladá z dvoch tarifných zložiek: Tabuľková „základná“ tarifa (656 €) a tzv. Tabuľková navýšená tarifa (158 €). Obidve tabuľky, tarify sú dostupné na internete.

Od začiatku roka 2016 počúvame, že učiteľom navýšili plat o 5%. Z ktorej tabuľky či tarify? Zo 656, alebo zo 158, alebo z hrubého platu 814 € ? No nech to je z ktorejkoľvek sumy, stále je to žobrácka almužna. Treba si uvedomiť 32 rokov praxe – jej blížiaci sa odchod do dôchodku. A teraz odhadnite, koľko môže mať učiteľ na začiatku praxe, bez atestácie a bez triednictva?

Ako prišli páni Fico, Draxler a Pellegrini k okrúhlej sume priemerného platu 1.115 € ?

Zarátali do priemerného platu učiteľa aj platy riaditeľov regionálnych škôl (riaditelia štátnych základných a stredných škôl vrátane učilíšť). Má to však jeden háčik:

Platy riaditeľov regionálnych škôl sa upravujú „Osobitným prípisom Ministra školstva“ – ale ten na internete nenájdete !

Tzv. „platy riaditeľov regionálnych škôl“ začínajú od 1600 €  a horná hranica nie je stanovená? Zrejme nie, lebo podľa nášho prieskumu najnižší plat riaditeľa ZŠ bol 1600, a najvyšší sme nedokázali vypátrať, hoci niektorí riaditelia mali koncoročné odmeny okolo 2500 až 5000 €, hovoríme o tom čo dostali k platu navyše, na konci kalendárneho roka.

Vážení páni Fico, Draxler a spol. Najprv si dajte do poriadku účty – až potom sa postavte pred kamery! Dosť bol manipulácií a klamstiev !

Ako je možné že štát nemá dosah na platy riaditeľov škôl? To je súčasť úmyselnej korupcie?

Aký plat dostávajú predsedovia školských odborov? Aj to je súčasť štátnej taktiky (korupcie) ?

Vážení učitelia, vy sa nebavte s luhármi ktorí čachrujú s číslami pri vyratúvaní priemerného platu učiteľa! Učitelia – žiadajte, aby priemerný plat učiteľa bol vyrátaný len z platov učiteľov – nech tam nie sú platy inšpektorov, riaditeľov, odborárov a zriaďovateľov !

Pán Fico, prečo klamete verejnosť že koľko ste už dali učiteľom? Vy dávate iba tým, ktorí majú učiteľov udržať na uzde ! To je vaša sociopatická „sonderkomanďácka“ taktika? Z celej republiky chcete urobiť pracovný láger s lacnou pracovnou silou?

My to nazývame sociopatia. Ste luhári a manipulátori, ktorí úmyselne ožobračujú regionálnych učiteľov! To je môj názor. Platíte si „školských kápov“ (riaditeľov, šéfov odborov, zriaďovateľov) ktorí to majú „držať na krátko“ všetkých radových učiteľov.

Zdá sa že Ficovo „sonderkomando“ 1  nesplnilo svoje úlohy. Mladí učitelia preskočili všetkých školských kápov a zorganizovali celoslovenskú kampaň proti útlaku radových učiteľov – v pravý čas. Nastal čas zmien – teraz, alebo už nikdy, tak to povedali aj mladí učitelia. Presne tak sa volá aktuálny politický boj proti Vláde SR: Kampaň proti útlaku radových učiteľov.

Ja by som navrhoval ešte iný odpor proti bezohľadnej, sociopatickej politike Vlády SR. Je načase zahájiť okupačné štrajky v regionálnom školstve. Aspoň do konca volieb. Kampaň proti sociopatom – komunistickým oligarchom ktorí sa tvária sociálne, je to jediná možná účinná vyjednávacia taktika. Učitelia sa zamknú v školách a nepustia dnu ani deti, ani nikoho z regionálneho zriaďovateľského ansámblu, potraviny a vodu si nechajú dovážať iba príbuznými, a v krajnom prípade vyhlásia hladovku. To je jediná účinná zbraň proti úchylným politikom – sociálnym deviantom. Súčasťou požiadaviek je spätná úhrada navýšeného platu aj za obdobie okupačného štrajku, t. j. od 01. 01. 2016.

Je tu ešte jedna možnosť. Tváriť sa, že sa nič nestalo, a zahájiť skrytú volebnú kampaň aby boli volení tí ktorí ešte vo vláde neboli, resp. majú nový program pre učiteľov. Pozrite si šepoty vladárov koho sa boja, zapredanec Lajčák povedal : „… to treba v zárodku …“. Ja sa pýtam – Čo,  p. Lajčák? Povedali ste že „v zárodku zadusiť “ ?  Teraz už vieme akú politiku presadzuje náš agent CIA alias p. Lajčák – či?, a nie? Veď už plní rozkazy najtajnejších operácií – viac ako dva roky! Ficova vláda rozšírila tajný pakt s NATO, začali presadzovať zahrnutie Čiernej Hory do NATO, vybudujú na Slovensku druhý, nazvime ho „Európsky Pentagón“, a naposledy už Lajčák rozdáva rozumy aj nacistom v Kyjeve. Zdá sa že Mikloš a Dzurinda zlyhali aj na Ukrajine, alebo je to tak, že Lajčák – aby sa stal predsedom OSN – sa najprv stal agentom CIA? Lajčákovci sa chcú presťahovať do new Yorku a v štýle „po mne potopa“ je im jedno čo sa tu bude diať? Viditeľne je ochotný predať ekonomickému kanibalovi (USA) nielen Slovensko, ale aj Ukrajinu, Čiernu Horu… Aktivitu proamerických kanibalov vidíme aj na ropnom výskume na východe SR – vôbec ich nezaujíma že sme malý štát, a keď si chemicky zničíme naše malé územie, môžeme už len emigrovať… a púšť prenechať ekonomickým kanibalom! Toto by sme mali voliť?

Voľby 2016 treba využiť. Nech ich využijú všetci občania ktorí sú nespokojní s luhárskou a zradcovskou politikou Ficovej vlády.

____________________ vysvetlivka pod čiarou:

1   nem. sonder = zvláštny, -a, -e; das Kommando = velenie, povel;  v našom význame parafráza na koncentračné tábory (ako bol Osvienčim, Treblinka) a smutne známych väzňov „komando na povel“, zvláštny oddiel, ktorý vykonával likvidačné práce pod velením nacistických dôstojníkov (Nazi).

Mayová a Trump podporujú prípravu vojny na východe EÚ

19.04.2018

Nejde len o provokáciu, ide aj o manipuláciu s mentálnou kapacitou občanov EÚ. Rovnaký scenár bol použitý už dvakrát v blízkej minulosti. Generálna prokuratúra Ruskej Federácie (ďalej len viac »

Via Crucis – Krížová Cesta

30.03.2018

Po premodlení týchto slov som nedokázal nechať si ich iba pre seba. Autorom je legionár Kristov pôsobiaci na Slovensku od 25. marca 1987. Slovenskí legionári nie sú registrovaní tu na tejto Zemi, viac »

Kuciakov testament

09.03.2018

– pán Fico & kumpáni – odstúpte! Testament po smrti pána Kuciaka hovorí písomne a jasne – za každou slovenskou politickou a sociálnou špinou ste vy, alebo, a, vaši kumpáni vo vláde, viac »

pojednávanie, zmenky, Rusko, Kočner

Rusko a Markíza majú Kočnerovi zaplatiť viac ako osem miliónov, rozhodol súd

26.04.2018 13:44

Pavol Rusko a spoločnosť Markíza Slovakia majú vyplatiť spoločnosti Správa a inkaso zmeniek podnikateľa Kočnera "spolu a nerozdielne" sumu 8 298 479 eur.

vasiľ špirko

Špirko, ktorý informoval o kauzách okolo Kaliňáka a Počiatka, pozná návrh trestu

26.04.2018 13:36

Disciplinárna komisia považuje prokurátorovo verejné vystúpenie ku kauzám za vážnejší typ previnenia a navrhuje finančnú sankciu.

Niels Högel

Bývalý nemecký ošetrovateľ Niels Högel zabil podľa prokuratúry až 100 ľudí

26.04.2018 13:17

Högel vraždil na severonemeckých klinikách v Oldenburgu a Delmenhorste, kde pracoval v rokoch 1999 až 2005.

kardinál Raymond Leo Burke

Aktivisti v Bratislave chystajú protest proti kardinálovi, ktorý gejov prirovnal k vrahom

26.04.2018 13:00

Aktivisti pripravujú na piatok protest: prekáža im, že v rámci kresťanského festivalu Bratislavské Hanusove dni vystúpi kontroverzný kardinál Raymond Burke.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 467802x
Priemerná čítanosť článkov: 4177x

Autor blogu

Kategórie