Založ si blog

„Rómska reforma” podľa poslanca Polláka

Viacerí redaktori rôznych médií už na začiatku kariéry poslanca NR SR Petra Polláka (OĽaNO) si všimli na ňom veľmi zvláštnu vec. On sa doslova „zgadžoval“. Správa sa ako „biely“, čo rómsky hanlivý výraz „gadžo“ znamená pejoratívny obsah výrazu „sedlák“.

Psychologickou analýzou myšlienok a gest Polláka sme dospeli k záveru, že Polák si vybral vzor svojho politického imidžu z avataru poslanca Kaníka – aj on chce byť taký tvrdý „vychovávateľ“ sociálne slabých občanov.

Ako to uviedli v Teraz.sk  podľa prieskumu Centra pre výskum etnicity a kultúry v Bratislave (CVEK), skonštatovali o Pollákovi (TASR 22.08.2013)  toto:

“Podstata jeho reformy spočíva vo využívaní nástrojov štátnej moci pri donucovaní Rómov k tomu, aby sa správali ako “bieli”, lebo len vtedy si zaslúžia rešpekt hodný človeka…”

Ľudovo povedané:  Pollák sa správa ako “biely” a presadzuje mocenské donucovacie spôsoby prevýchovy Rómov…

V správe sa ďalej uvádza: Splnomocnenec na jednej strane legitimizuje tézu o rómskej kriminalite v rámci predstavenej reformy, (súhlasí že Rómovia majú kriminalitu takpovediac vrodenú)  – ale na strane druhej vyzýva k pripomínaniu si obetí rómskeho holokaustu. Pripomíname všeobecne známu vec, “Holokaust bol založený práve na téze o prirodzenom kriminálnom sklone Rómov,” ako napísali aj autori správy (CVEK vo  Výročnej správe, ktorú pripravili Elena Gallová Kriglerová, Alena Chudžíková, Jarmila Lajčáková, Miroslava Mittelmannová a Zuzana Števulová). Správa vystihuje situáciu a predznamenala ako bude vyzerať Kaníkova reforma tlmočená na Pollákov spôsob.

(TASR, 04.09.2013 15:31)  poslanec Pollák sa nechal počuť ako si definitívne predstavuje Sociálnu reformu, odhalil „tri piliere rómskej reformy“:

1.       Sociálne dávky si ľudia odpracujú.

2.       Deti, ktoré nebudú riadne chodiť do školy alebo budú sústavne porušovať školský poriadok, pripravia rodičov o „príspevok za dochádzku“.

3.       Sociálne slabí  prídu o „priestupkovú imunitu“, čo znamená, že peňažný trest za priestupok sa bude vymáhať aj od nich.

________________

Poznámky bloggera:

 

k „pilieru 1.“  Sociálna dávka nie je výchovný nástroj a naopak, výchovným nástrojom nemôže byť sociálna dávka. To čo nám prezentuje pán Pollák – to je skutočný právny a sociálny guláš. Ak niekto nevie čo je sociálna dávka, tak nech sa s prepáčením netlačí do sociálnej politiky. Sociálna dávka je preto sociálna, lebo  je poskytovaná najslabšiemu členovi spoločnosti formou poslednej záchrany aby nezahynul od hladu. A máme tu aj slobodu svojprávneho občana. Ak sa sociálne odkázaný človek rozhodne s prepáčením preslopať svoju sociálnu dávku, je to jeho výsostná vec. Princíp je jeden: Spoločnosť si splnila svoju povinnosť. Pri sociálnej dávke nejde o nič iné, iba a výsostne o poslednú pomoc ktorá je nedotknuteľná. Štát poskytol sociálne odkázanému občanovi poslednú záchranu a poskytuje ju pravidelne, ale občan má slobodnú vôľu a slobodné právo rozhodovať čo urobí so svojou poslednou záchranou. Sociálna dávka je nedotknuteľná a nedá sa „podmienkovať“ nijakým akože humánnym, alebo že vraj výchovným argumentom.

Ak by štát chcel vyžadovať od najslabších občanov niečo navyše, nejaké prevýchovné činnosti, musel by poskytovať najmenej dvojnásobok uvedenej sociálnej dávky. Toľko k Pollákovmu (Kaníkovmu) prvému pilieru.

 

k „pilieru 2.“  Pollák (Kaník) chcú donútiť štát, aby urobil z maloletých rukojemníkov, cez ktorých bude vynucovať rešpekt pred zákonom. Takéto riešenie je opäť neprípustné. Poškodzuje psychosociálny, osobnostný vývoj detí. Deti majú právo na rodičovskú lásku, rovnako aj rodičia majú právo milovať svoje deti bez nátlaku, a nikto nemá právo stavať medzi rodičov a deti nijaký „donucovací“ zákon! Táto koncepcia je absolútne nehumánna, jej následkom budú vyrastať zdeptané deti prinajmenšom s trvalým komplexom menejcennosti, v horších prípadoch zatrpknuté alebo dokonca nenávistné osobnosti plné krutosti a nenávisti orientovanej voči slušne vyzerajúcim občanom… Je to najhoršia koncepcia akú kto kedy vytvoril smerujúca k zániku slušnej spoločnosti, najmä preto, lebo počet sociálne odkázaných rodín stále stúpa., pričom sa nejedná vôbec o neslušných ľudí, iba o krízou postihnutých slušných občanov. Každý takýto zákon je hrozba pre najslabších ľudí a vyvoláva v ich dušiach pocit hnevu a nenávisti.

 

k „pilieru 3.“  „Priestupková imunita“ je fiktívny pojem vytvorený asociálne uvažujúcimi „silnými konzervatívcami“. Sociálne dávky sú nedotknuteľné. Ale, ak niekto spraví priestupok, to neznamená že nebude trestateľný. Práve naopak. Treba vytvoriť alternatívny Trestný kódex s taxatívne vymenovanými formami trestov pre sociálne najslabších občanov ktorí sa dopustia úmyselných, podotýkam – úmyselných – priestupkov. Treba dokázať že priestupok sa stal, treba dokázať úmysel a potom je možné vymerať alternatívny trest ktorý môže obsahovať nútenú prácu, alebo trest odňatia slobody do výkonu trestu v najmiernejšom prevýchovnom zariadení. To všetko musí byť zdôvodnené a taxatívne vopred určené zákonom.

 

Záver: Teoreticky sa môže stať že všetky tri piliere dopadnú represívne na demoralizovanú rodinu ktorá predtým slušne žila spokojným občianskym životom, ale kríza ich donútila ku krokom ktoré by nikdy predtým neurobili… čo sa stane? Verte že to najhoršie. A ja sa pýtam: Prečo má zákon drviť zdrvených ľudí?

Prečo chceme zlikvidovať „posledný pilier pomoci najslabším občanom“? To má byť sociálna demokracia?

Zdá sa že pán Pollák sa pustil do niečoho na čo vôbec nestačí. Asociálne zmýšľajúci pán kapitalista Kaník mu bol vzorom svojimi návrhmi zákonov ktoré opakovane podával a opätovne stiahol späť . Hoci Kaníkove návrhy neboli prejednávané, ale zostali vzorom pre Róma Polláka ktorý sa chcel stať superposlancom. Ani Kaník, ani Pollák nepostrehli, že svojimi likvidačnými návrhmi kopírujú návrhy istého zakladateľa Národných socialistov v Nemecku v prvej polovici minulého storočia… aj on začal citátom apoštola Pavla: „Kto nepracuje nech neje“.

Nepochopenie Pavlovho odkazu je typické nielen pre nedoukov, ale aj pre kresťanských konzervatívcov. Pavlov odkaz bol adresovaný kresťanom ktorí si mysleli že stačí hlásať evanjelium, a poslucháči ich musia živiť… Hľa, situácia sa opakuje vždy keď asociálnych nedoukov postavia do zákonodarného zboru.  Začnú prenasledovať najprv tých najslabších.

Dostal som námietku, vraj čo s rómskymi getami a ich asociálnymi obyvateľmi.

Odpovedám: Máme zákony, treba ich uplatniť a opakované priestupky trestať ako trestné činy. To je všetko, a to stačí. Keby sa to uplatňovalo, dnes nemáme ani getá ani asociálnu reformu.

Čo je p. Richter, ste skorumpovaný?

14.03.2017

Na Slovensku ste priznali 6 tisíc Srbov ako zamestnancov, ale hovorili ste len o firme Samsung. O inej juhokórejskej firme ste ani nepípli. V blízkej minulosti ste organizovali honbu na SVK občanov viac »

Vojna a chaos, bohatnutia vampírov pokračujú

28.10.2016

Dovoľte, aby som odcitoval časť z diskusie pána prezidenta Putina, ako odznela na medzinárodnom fóre vo Valdaji. Prítomnosť zahraničných osobností nasvedčuje, že nie každý sa necháva hypnotizovať viac »

Londýn videl “džihádistický deviatnik”

23.03.2016

Prečo médiá neinformujú o premorenej EÚ? Prečo musia Londres čušať o nenávistnej fundamentálnej hrozbe? Prečo o tom naše médiá neinformujú? Prečo sa tieto veci musíme dozvedať vlastnými viac »

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o všetkom, nájdete ma aj na FB: facebook.com/axon.doctorow; v úcte Váš blogger Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 362759x
Priemerná čítanosť článkov: 3488x

Autor blogu

Kategórie