Založ si blog

„Rómska reforma“ podľa poslanca Polláka

Viacerí redaktori rôznych médií už na začiatku kariéry poslanca NR SR Petra Polláka (OĽaNO) si všimli na ňom veľmi zvláštnu vec. On sa doslova „zgadžoval“. Správa sa ako „biely“, čo rómsky hanlivý výraz „gadžo“ znamená pejoratívny obsah výrazu „sedlák“.

Psychologickou analýzou myšlienok a gest Polláka sme dospeli k záveru, že Polák si vybral vzor svojho politického imidžu z avataru poslanca Kaníka – aj on chce byť taký tvrdý „vychovávateľ“ sociálne slabých občanov.

Ako to uviedli v Teraz.sk  podľa prieskumu Centra pre výskum etnicity a kultúry v Bratislave (CVEK), skonštatovali o Pollákovi (TASR 22.08.2013)  toto:

„Podstata jeho reformy spočíva vo využívaní nástrojov štátnej moci pri donucovaní Rómov k tomu, aby sa správali ako „bieli“, lebo len vtedy si zaslúžia rešpekt hodný človeka…“

Ľudovo povedané:  Pollák sa správa ako „biely“ a presadzuje mocenské donucovacie spôsoby prevýchovy Rómov…

V správe sa ďalej uvádza: Splnomocnenec na jednej strane legitimizuje tézu o rómskej kriminalite v rámci predstavenej reformy, (súhlasí že Rómovia majú kriminalitu takpovediac vrodenú)  – ale na strane druhej vyzýva k pripomínaniu si obetí rómskeho holokaustu. Pripomíname všeobecne známu vec, „Holokaust bol založený práve na téze o prirodzenom kriminálnom sklone Rómov,“ ako napísali aj autori správy (CVEK vo  Výročnej správe, ktorú pripravili Elena Gallová Kriglerová, Alena Chudžíková, Jarmila Lajčáková, Miroslava Mittelmannová a Zuzana Števulová). Správa vystihuje situáciu a predznamenala ako bude vyzerať Kaníkova reforma tlmočená na Pollákov spôsob.

(TASR, 04.09.2013 15:31)  poslanec Pollák sa nechal počuť ako si definitívne predstavuje Sociálnu reformu, odhalil „tri piliere rómskej reformy“:

1.       Sociálne dávky si ľudia odpracujú.

2.       Deti, ktoré nebudú riadne chodiť do školy alebo budú sústavne porušovať školský poriadok, pripravia rodičov o „príspevok za dochádzku“.

3.       Sociálne slabí  prídu o „priestupkovú imunitu“, čo znamená, že peňažný trest za priestupok sa bude vymáhať aj od nich.

________________

Poznámky bloggera:

 

k „pilieru 1.“  Sociálna dávka nie je výchovný nástroj a naopak, výchovným nástrojom nemôže byť sociálna dávka. To čo nám prezentuje pán Pollák – to je skutočný právny a sociálny guláš. Ak niekto nevie čo je sociálna dávka, tak nech sa s prepáčením netlačí do sociálnej politiky. Sociálna dávka je preto sociálna, lebo  je poskytovaná najslabšiemu členovi spoločnosti formou poslednej záchrany aby nezahynul od hladu. A máme tu aj slobodu svojprávneho občana. Ak sa sociálne odkázaný človek rozhodne s prepáčením preslopať svoju sociálnu dávku, je to jeho výsostná vec. Princíp je jeden: Spoločnosť si splnila svoju povinnosť. Pri sociálnej dávke nejde o nič iné, iba a výsostne o poslednú pomoc ktorá je nedotknuteľná. Štát poskytol sociálne odkázanému občanovi poslednú záchranu a poskytuje ju pravidelne, ale občan má slobodnú vôľu a slobodné právo rozhodovať čo urobí so svojou poslednou záchranou. Sociálna dávka je nedotknuteľná a nedá sa „podmienkovať“ nijakým akože humánnym, alebo že vraj výchovným argumentom.

Ak by štát chcel vyžadovať od najslabších občanov niečo navyše, nejaké prevýchovné činnosti, musel by poskytovať najmenej dvojnásobok uvedenej sociálnej dávky. Toľko k Pollákovmu (Kaníkovmu) prvému pilieru.

 

k „pilieru 2.“  Pollák (Kaník) chcú donútiť štát, aby urobil z maloletých rukojemníkov, cez ktorých bude vynucovať rešpekt pred zákonom. Takéto riešenie je opäť neprípustné. Poškodzuje psychosociálny, osobnostný vývoj detí. Deti majú právo na rodičovskú lásku, rovnako aj rodičia majú právo milovať svoje deti bez nátlaku, a nikto nemá právo stavať medzi rodičov a deti nijaký „donucovací“ zákon! Táto koncepcia je absolútne nehumánna, jej následkom budú vyrastať zdeptané deti prinajmenšom s trvalým komplexom menejcennosti, v horších prípadoch zatrpknuté alebo dokonca nenávistné osobnosti plné krutosti a nenávisti orientovanej voči slušne vyzerajúcim občanom… Je to najhoršia koncepcia akú kto kedy vytvoril smerujúca k zániku slušnej spoločnosti, najmä preto, lebo počet sociálne odkázaných rodín stále stúpa., pričom sa nejedná vôbec o neslušných ľudí, iba o krízou postihnutých slušných občanov. Každý takýto zákon je hrozba pre najslabších ľudí a vyvoláva v ich dušiach pocit hnevu a nenávisti.

 

k „pilieru 3.“  „Priestupková imunita“ je fiktívny pojem vytvorený asociálne uvažujúcimi „silnými konzervatívcami“. Sociálne dávky sú nedotknuteľné. Ale, ak niekto spraví priestupok, to neznamená že nebude trestateľný. Práve naopak. Treba vytvoriť alternatívny Trestný kódex s taxatívne vymenovanými formami trestov pre sociálne najslabších občanov ktorí sa dopustia úmyselných, podotýkam – úmyselných – priestupkov. Treba dokázať že priestupok sa stal, treba dokázať úmysel a potom je možné vymerať alternatívny trest ktorý môže obsahovať nútenú prácu, alebo trest odňatia slobody do výkonu trestu v najmiernejšom prevýchovnom zariadení. To všetko musí byť zdôvodnené a taxatívne vopred určené zákonom.

 

Záver: Teoreticky sa môže stať že všetky tri piliere dopadnú represívne na demoralizovanú rodinu ktorá predtým slušne žila spokojným občianskym životom, ale kríza ich donútila ku krokom ktoré by nikdy predtým neurobili… čo sa stane? Verte že to najhoršie. A ja sa pýtam: Prečo má zákon drviť zdrvených ľudí?

Prečo chceme zlikvidovať „posledný pilier pomoci najslabším občanom“? To má byť sociálna demokracia?

Zdá sa že pán Pollák sa pustil do niečoho na čo vôbec nestačí. Asociálne zmýšľajúci pán kapitalista Kaník mu bol vzorom svojimi návrhmi zákonov ktoré opakovane podával a opätovne stiahol späť . Hoci Kaníkove návrhy neboli prejednávané, ale zostali vzorom pre Róma Polláka ktorý sa chcel stať superposlancom. Ani Kaník, ani Pollák nepostrehli, že svojimi likvidačnými návrhmi kopírujú návrhy istého zakladateľa Národných socialistov v Nemecku v prvej polovici minulého storočia… aj on začal citátom apoštola Pavla: „Kto nepracuje nech neje“.

Nepochopenie Pavlovho odkazu je typické nielen pre nedoukov, ale aj pre kresťanských konzervatívcov. Pavlov odkaz bol adresovaný kresťanom ktorí si mysleli že stačí hlásať evanjelium, a poslucháči ich musia živiť… Hľa, situácia sa opakuje vždy keď asociálnych nedoukov postavia do zákonodarného zboru.  Začnú prenasledovať najprv tých najslabších.

Dostal som námietku, vraj čo s rómskymi getami a ich asociálnymi obyvateľmi.

Odpovedám: Máme zákony, treba ich uplatniť a opakované priestupky trestať ako trestné činy. To je všetko, a to stačí. Keby sa to uplatňovalo, dnes nemáme ani getá ani asociálnu reformu.

Kuciakov testament

09.03.2018

– pán Fico & kumpáni – odstúpte! Testament po smrti pána Kuciaka hovorí písomne a jasne – za každou slovenskou politickou a sociálnou špinou ste vy, alebo, a, vaši kumpáni vo vláde, viac »

Homo politicus – homo sapiens debilans

26.02.2018

Kočner bol posledný kto by si trúfol čosi také objednať, nehovoriac o jeho zbabelosti. Určite má toľko chochmesu že je prvý podozrivý, a zrejme by nechcel doživotie za službu urobenú pre viac »

Vojnové „impérium“ USA?

21.09.2017

Je nesené, podporované, živené medzinárodným menovým fondom ( MMF ), zbrojárskymi korporáciami a finančnými domami napojenými na MMF a OSN. OSN sa snaží fungovať ako prostitútka oblizujúca viac »

Koruna, Česko

Číňania z CEFC cúvajú z navýšenia podielu v J&T Finance Group

19.03.2018 22:56

Čínska skupina CEFC stiahla žiadosť o navýšenie podielu v skupine J&T Finance Group, ktorú podala Českej národnej banke (ČNB).

Trump

Donald Trump chce zaviesť trest smrti pre drogových priekupníkov

19.03.2018 22:42

Prijatie zákona zavádzajúceho absolútny trest pre dílerov je podľa komentátorov málo pravdepodobné, pretože zákonodarcovia sa k návrhu stavajú skôr skepticky.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Bystrá škôlka

19.03.2018 21:39

Bystrá škôlka ponúka vzdelávanie v anglickom a slovenskom jazyku na princípoch Montessori pedagogiky.

Spoločnosť Prometheus

Spoločnosť Prometheus - združenie svetských humanistov

19.03.2018 21:33

Celoslovenské O. Z. zamerané na propagáciu nenáboženského pohľadu na svet, vedy a demokracie. Presadzujeme finančnú a ideologickú odluku cirkví od štátu.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 442240x
Priemerná čítanosť článkov: 4020x

Autor blogu

Kategórie