Založ si blog

Naši politici sú dezorientovaní

Zahraničný výbor parlamentu zasadal 13. marca znova aby si odhlasoval konečné Uznesenie ZV k otázkam o Ukrajine. Vo svojom vyhlásení uviedli niekoľko mierne povedané politických kotrmelcov, zrejme na objednávku Ashtonovej a Obamu.

Citujem, a do úvodzoviek ja blogger dávam sporné body Uznesenia ZV NR SR č. 88 z 13. marca 2014, a z Vyhlásenia ZV Národnej rady Slovenskej republiky k aktuálnej situácii na Ukrajine. Sporné body sú očíslované iba v mojom podaní, aby sme to ľahšie analyzovali o čo sa potkýnajú naši politici, a potvrdzujem, Zahraničný výbor NR SR „jednohlasne“ bez jedného hlasu – zdržala sa p. Ritomská – prijal Vyhlásenie ZV NR SR, v ktorom stojí aj toto: ZV NR SR

1.    Podporuje „demokratické premeny a európske smerovanie“ Ukrajiny

2.    odrážajúce „suverénnu vôľu jej obyvateľov“;

3.    Podporuje vyslanie medzinárodnej pozorovateľskej misie „na Krym a na východnú Ukrajinu“

4.    a „víta snahu medzinárodného spoločenstva“ o sprostredkovanie priamych rokovaní medzi vládami Ruskej federácie a Ukrajiny;

5.    Odsudzuje „porušovanie medzinárodného práva“ zo strany Ruskej federácie

6.    voči „územnej celistvosti“

7.    a „nezávislosti Ukrajiny“,

8.    predovšetkým Charty OSN,

9.    Helsinského záverečného aktu OBSE, Zmluvy o priateľstve, spolupráci a partnerstve medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou z roku 1997, ako aj záväzkov Ruskej federácie vyplývajúce z Memoranda o zárukách bezpečnosti v súvislosti s pristúpením Ukrajiny k  Zmluve o nešírení jadrových zbraní z r. 1994(pozn. bloggera: dokonca aj toto!! Že vraj jadrové… ja neviem kde to nabrali, na to treba byť extrémne domýšľavý politik);

Mám ostré tieto výhrady k problémovému Vyhláseniu ZV NR SR zo dňa 13.3.2014:

1.       Ak sa podporujú „demokratické premeny“, tak prečo sa nežiadalo referendum aby sa vyjadrili všetci občania Ukrajiny? Veď tak ako sa dá „podporovať“ to či ono, dá sa podporovať aj kontrola referenda. Nemajú hanbu nazývať „demokratickými premenami“ násilie, vraždenie a upaľovanie poriadkových síl?

2.       „Suverénna vôľa obyvateľov“ Ukrajiny ešte nebola zistená, referendum na území celej Ukrajiny je v nedohľadne, „súhlasiaci“ v ZV NR SR evidentne klamú, alebo si neuvedomujú do čoho sa púšťajú?

3.       Prečo iba „na Krym a na východnú Ukrajinu“? Myslia si že o západnej Ukrajine vedia všetko?

4.       Ako sa môže „medzinárodné spoločenstvo“ vsúvať medzi dve krajiny – RF a Ukrajina – ktoré mali a majú v platnosti dobré medzištátne zmluvy, ale v jednom z nich došlo k prevratu a politickému chaosu… pričom ten druhý (RF) absolútne nič nepodniká v záujme zisku z tejto poľutovaniahodnej situácie, kde náležitá otázka znie takto: Kto riadi medzinárodné spoločenstvo k tomu, aby EÚ „získala“ Ukrajinu za svoje územie na ktorom si vybuduje „svoje“ (NATO) vojenské (USA) základne? Nepripomínajú nám situáciu koncom 20.storočia v Juhoslávii… a USA základňu v Kosove? Kto chce ohrozovať mier na hranici EÚ?

5.       Ako môže neznalý poslanec SR hovoriť o „porušovaní medzinárodného práva“ zo strany RF, ak nepozná ani medzinárodné právo? Ak by ho poznal, vedel by, že Kyjevská euromajdanská revolúcia bola teroristický puč, a to presne podľa kritérií medzinárodného práva: Bolo to násilie vyvolané manipuláciou vedomia ukrajinských občanov, streľba neoznačenými teroristami zo samopalov a guľovníc do neozbrojených policajtov z úkrytov tzv. zo zálohy, ďalej – hádzanie horľavých tekutín (molotovove kokteily) na bezmocných policajtov ktorí mali jedinú úlohu – udržať „demonštrantov“ vo vymedzenom priestore… To všetko sú argumenty na Haagsky tribunál, na odsúdenie terajších vladárov v Kyjeve, za terorizmus a za vyvolávanie nepokojov, za spôsobenie majetkových škôd a za ublíženia na zdraví spoluobčanov s následkami smrti… Títo naši „politici“ nevedia ani to, že RF sa absolútne nezúčastňuje nijakým ozbrojencom ani na Kryme ani na Ukrajine, voči RF niet žiadnych dôkazov o násilí a už vôbec nie o medzinárodnom násilí. Je to rétorika Obamu a Ashtonovej, žiaľ, zase proti našim záujmom… kto vie rátať si to vie zrátať presne: Zemný plyn prestane prúdiť k nám zajtra, ale bridlicový plyn z USA pritečie až za desať rokov.. tak skúste rátať. A to je iba malá položka z veľkého USA obchodu na našom území proti nám…

6.       Niekto tu hovorí o „územnej celistvosti“ Ukrajiny. Niekto kto nepozná ani dejiny, ani geografiu. Krym bol vždy ruský, vyše dvesto rokov dozadu bol stále ruský. Ale RF ani teraz nevkročila do Ukrajiny, RF príde na pomoc Krymu, teda domov, keď občania Krymu v referende vyhlásia svoju túžbu patriť do RF. To nie je žiadne „porušenie územnej celistvosti“, je tpo legitímny postup občanov žijúcich na Kryme! To že krymskí občania nedovolili euromajdancom vyrobiť chaos na svojom území, to chce niekto nazvať porušovaním čohosi? Veď toľko zla ako dialo v Kosove, to sme videli predtým iba za 2.sv.vojny. V Kosove to režírovali tajné spravodajské služby USA, a to bola skutočná agresia proti pravoslávnym pôvodným obyvateľom Kosova, ktorí tam žili od 8. storočia – historiograficky dokumentovane! – ale pod taktovkou USA agentov ich vysťahovali, a dnes je Kosovo čisto islamské, a je tam obrovská USA vojenská základňa s utajením najvyššieho stupňa… Teda o čom to je v tom Vyhlásení ZV NR SR ?

7.       „Nezávislosť Ukrajiny“ ešte len bude zničená. Teroristi ktorí uchvátili Kyjevskú moc už jednajú s USA, odovzdávajú im do vlastníctva plynovody a iné aktíva národného majetku len za to, že USA im poskytne „pôžičku“, a vybuduje na Ukrajine protiraketové systémy a vojenské základne aká je aj v Kosove. Nezávislosť Ukrajiny padla keď vláda a prezident Ukrajiny prenechali moc teroristom, lebo nikto iný Ukrajinu n eohrozuje – to je realita dnešného dňa! EÚ si chce tiež „zarobiť“ na Ukrajine, ale žiaľ, vyzerá to tak, že zarobia konkrétni niektorí politici a ich príbuzenské, či schránkové firmy, a tento nevýhodný obchod si odskáču jednoduchí občania európskych štátov, budeme platiť vyššie dane, lebo nebude na plyn, a pôžičku Ukrajincom tiež musí niekto „utiahnuť“.

8.       Ukrajinci vo vlastnom štáte porušujú Chartu OSN keď nechcú dovoliť Krymu – občanom ktorí tam sídlia, aby patrili slobodne tam, kam odjakživa patrili! Obviniť z tohto zločinu RF je americká lož, ako zo zlého USA propagačného filmu.

9.       Helsinský záverečný akt OBSE nikdy nedúfal že by mohol byť použitý na Ukrajinu či RF… Tento „akt“ súvisí s Ukrajinou ako knižná moľa s knihou. Nikto nemá právo rozbíjať dohody a zmluvy medzi Kyjevom a RF. A už vôbec nikto nemôže vnútený prevrat v Kyjeve označiť za akt zo strany RF. Opak je pravdou. Vnútroštátny prevrat je výsledkom zasahovania do vnútroštátnych záležitosti agentmi USA, je to čisto a presne definovaná diverzia s účelom získať geopolitický vplyv v tesnej blízkosti RF… Je to krajnosť vyostrujúca konflikt medzi svetom a USA. Žiaľ, naši politici to takto nevidia. Čo spravia keď spolu s RF sa proti nám obráti aj zvyšok Ázie? A k tomu majú naši poslanci v parlamente ešte aj zmysel pre sebazničujúci humor odhaľujúci ich totálnu nevedomosť: Pýtam sa, čím porušili Rusi pakt o nešírení jadrových zbraní? To naozaj chcú pomáhať USA vyprovokovať „Rusko-Ukrajinskú“ svetovú vojnu na území Európy a Ázie?

Týmto smerom má ísť Slovensko? Toto je oficiálna politika vlády a parlamentu SR?

Ja som zásadne proti zlej zahraničnej politike USA zasahujúcej do Euro-spoločenstva! Som proti násiliu, a som proti teroristom v kyjevskej vláde. Otvorene som za súčasnú politiku RF, volil by som Putina aj u nás (!) keby som mohol, a pozval by som Rusov k nám, a potom by som ich pozval ešte trikrát, aby cez Ukrajinu prešli aspoň osem krát. Nech v Kyjeve spravia poriadok Rusi, americkí žoldnieri tam nemajú čo robiť! Americkí agenti nech zmiznú do USA! Už aj tak nám Američania prerástli cez hlavu: Každý e-mail, každý telefonát, všetko nám sledujú a považujú to za demokratické, lebo sa pasujú za ochrancov proti terorizmu… proti tomu terorizmu, ktorý oni sami cez agentov CIA, NSA, FBI vybudovali v Pakistane, Afganistane, Kosove, Sýrii, a teraz aj na Ukrajine. Už by to malo konečne skončiť. Slovensko preč z NATO ! To je naša jediná súčasná možnosť. Podobne aj pre EÚ. Európa von z NATO!

Ak my Slováci máme byť členmi nejakej „vojenskej zmluvy“, tak nech je to čistá európska aliancia, alebo čistá slovanská aliancia. Nič iné nám nepomôže proti zdieraniu z USA.

Mayová a Trump podporujú prípravu vojny na východe EÚ

19.04.2018

Nejde len o provokáciu, ide aj o manipuláciu s mentálnou kapacitou občanov EÚ. Rovnaký scenár bol použitý už dvakrát v blízkej minulosti. Generálna prokuratúra Ruskej Federácie (ďalej len viac »

Via Crucis – Krížová Cesta

30.03.2018

Po premodlení týchto slov som nedokázal nechať si ich iba pre seba. Autorom je legionár Kristov pôsobiaci na Slovensku od 25. marca 1987. Slovenskí legionári nie sú registrovaní tu na tejto Zemi, viac »

Kuciakov testament

09.03.2018

– pán Fico & kumpáni – odstúpte! Testament po smrti pána Kuciaka hovorí písomne a jasne – za každou slovenskou politickou a sociálnou špinou ste vy, alebo, a, vaši kumpáni vo vláde, viac »

Niels Högel

Bývalý nemecký ošetrovateľ Niels Högel zabil podľa prokuratúry až 100 ľudí

26.04.2018 13:17

Högel vraždil na severonemeckých klinikách v Oldenburgu a Delmenhorste, kde pracoval v rokoch 1999 až 2005.

kardinál Raymond Leo Burke

Aktivisti v Bratislave chystajú protest proti kardinálovi, ktorý gejov prirovnal k vrahom

26.04.2018 13:00

Aktivisti pripravujú na piatok protest: prekáža im, že v rámci kresťanského festivalu Bratislavské Hanusove dni vystúpi kontroverzný kardinál Raymond Burke.

ajatolláh Alí Chameneí Irán

Spojme sa proti USA, vyzýva Alí Chameneí moslimské krajiny

26.04.2018 12:58

Najvyšší iránsky duchovný vodca vyzval moslimské krajiny, aby sa zjednotili voči USA s tým, že Teherán sa nikdy nepodvolí "šikanovaniu" svojho nepriateľa.

SMER-SD: Zostavovanie novej vlády

Politológ Marušiak: Smer musí zmeniť skoro všetko

26.04.2018 12:55

Po šiestich rokoch Robert Fico predstúpi pred delegátov snemu Smeru v pozícii, ktorú za ten čas nepoznal. Už nie ako premiér, ale iba ako šéf strany a radový poslanec.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 467765x
Priemerná čítanosť článkov: 4176x

Autor blogu

Kategórie