Založ si blog

Mutuje, ale nákazlivosť si zachováva

Odolnosť proti „korone“ majú deti najvyššiu. COVID-19 je sofistikovaný vírus, ktorý sa skladá z niekoľkých kompaktných sekvencií RNA vo vnútri kapsidy. Kapsida má na svojom povrchu podobné niekoľkostonásobne menšie „kinocíie“ aké sú známe na povrchu sliznice v dýchacej trubici. Prečo?

Poznámka: Európska agentúra zavádza. Tvrdia že podľa výskumu Európskeho Centra Kontroly Chorôb (ECDC) Covid-19 síce mutuje, ale netreba sa ho báť.. zaslepený článok  Link prikladám,

– a pre porovnanie s názorom odborníka „Bielej vrany“ vám citujem odborné zistenia:

Už samotny fakt „kapsidy s kinocíliami“ mal analytikov upozorniť na nebezpečenstvo skríženej imunitnej reakcie pri vlastnom imunitnom procese. Fakty:

Vírus vstupuje do tela bunky iba svojím genetickým materiálom (vlákno RNA).

Vyprázdnená kapsida zostáva na povrchu bunky a sama o sebe škodí tým že viaže na seba Ig (protilátky, imunoglobulíny), vzápätí tie isté Ig napádajú bunky sliznice toho hostiteľa, teraz človeka. Prečo?

Vlákno RNA COVID-19 má najmenej štyri sekvencie, z nich jedna alebo aj dve sa vôbec nemenia lebo sú vyskladané z viacerých typov koronavírusov, to je to čomu sa hovorí „sofistikovaný“, alebo umelo vytvorený, doteraz sa hovorilo už o viycerých (jašteričie, ľudské, netopierie, a iné koronavírusy). Táto sofistikovaná časť RNA „korony“ je pevná, je to gén „operátor“. Operátor  riadi „vyhľadávanie“ špecifickej slizničnej bunky vhodnej na množenie génu COVID-19 (sliznice dýchacích ciest a tráviacej trubice).

Po nájdení vhodnej bunky sa kaposida vírusu nalepí na bunku svojou kinocíliou na bunkovú kinocíliu, otvorí svoju kinocíliu a chemicky „prepichne“ stenu bunkovej kinocílie, a cez vzniknutý tunel presunie svoju RNA do cytoplazmy hostiteľskej bunky. Tento proces od hľadania do preniknutia trvá asi 2 hodiny.

V cytoplasme hostiteľskej bunky sa virová RNA orientuje výlučne na cytoplazmatické Ribozómy produkujúce proteíny. V ribozómoch je prítomná telu vlastná RNA (obvykle zdedená po matke). Vírusová RNA a vlastné RNA sa spoja, pričom vir-RNA predstavuje hmotnostne cca tisícinu telesnej RNA. Gén operátor ďalej zariadi množenie vírusu. Ako?

Gén operátor sa replikuje kompletne. Ostatné časti COVID-19 sú oddelené (zahodené), a vírus začne dopĺňať „svoj“ materiál z telesnej RNA v sekvenciách ako sú „teluvlastné“. Jedine „operátor“ sa replikuje vždy ten istý vyskladaný gén. Prečo?

Teluvlastné časti RNA  vírusu (tie čo vírus prevzal z bunečnej RNA) zabezpečujú tvorbu kaopsidy vírusu. Preto je kapsida geneticky rovnaká ako obal napadnutej bunky. Týmto skrátením sa replikácia nového vítusu extrémne zrýchľuje (vždy, v každom tele je vírus nový, so starou virulenciou). Množenie vírusu do prvých klinických prejavov (príznaky choroby) trvá maximálne dva dni.

Vírus má jediný cieľ – chce byť množený, preto jeho nebezpečnosť má niekoľko veľmi zlých vlastností pre hostiteľa.

(1) Zo začiatku ho imunita (Ig) „nevidí“, lebo kapsida je rovnakého zloženia ako povrch teluvlasnej bunky (je tenšia, menšia, ale geneticky identická). Ig nereagujú na prázdnu ani plnú kapsidu. Tvorba vakcíny nemôže byť zameraná na kapsidu.

(2) Vírus sa množí v bunke dovtedy, kým je bunka roztrhnutá. Bunka zanikla a vzniká zápalový proces okolo zbytkového materiálu.

(3) Niektoré vírusy zostli nedokončené, majú obnaženú RNA, a imunita ich začne rozlišovať ako cudzie látky. Tento proces začína cca na 3. deň po vstupe vírusu do tela hostiteľa. V tomto období už cíti hostiteľ bolesti svalov chrbta, kašeľ, horúčku… to poznáte.

(4) Stále zostávajú a ďalej sa množia kompletné vírusy obalené kapsidou – imunita ich absolútne nevidí. To je ten problém, prečo COVID-19 môže  trápiť človeka viac ako 50 dní. Ako to?

Čínska CDC už v marci 2020 našli spôsob priamej identifikácie vírusu COVID-19 v odobratých vzorkách. Prieskum na veľkej skupine infikovaných potvrdil vylučovanie „korony“ slinami, telesnými výlučkami (moč, stolica), aj kýchaním, ešte na päťdesiaty druhý deň po prvom príznaku ochorenia.

Otázka je: Prečo nám to nikto z odborníkov nepovie? Každý nech si urobí názor sám.

Práve ste sa dozvedeli najdôležitejšiu podstatu COVID-19 od odborníka – žiaľ, nechce sa stať „Bielou vranou“, preto žiada zamlčať jeho meno.

Vieme – v RF začali vakcináciu dobrovoľníkov tento mesiac. Vedecké testy prebehli už na rôznych živočíchoch, a posledný test je na ľudských telách dobrovoľníkov, a ten už beží od 11.8.2020, zatiaľ bez komplikácií. Dúfajme že to bude dobrá vakcína.

Nepáči sa mi vyhlásenie našej vlády (aktvita USA-filného min.zahr. Korčoka?) že vraj „neplánujeme objednať ruskú vakcínu“. Kto neplánuje? Politici?

Otázka: Má politika nejaké právo obmedzovať informovanosť občanov, a blokovať ochranu zdravia?

Nabudúce, ak Boh dá, napíšeme pokračovanie: „Čo má robiť obyčajný človek pre ochranu svojho zdravia“.

Ďakujem za pozornosť.

Odporúčania pre prípady trombózy po vakcinácii proti COVID-19

14.04.2021

Oficiálne varovania USA odborníkov – sú zhodné s odporúčaniami ktoré by mali platiť aj pre EÚ pri „očkovaní vakcínou Astra Zeneca. Publikujem voľný preklad , takmer presný. Na konci sk verzie je anglo-americká pôvodná verzia. Je smutné, že naši „odborníci nedokážu sledovať výroky USA odborníkov v medicíne, ale sledujú US-Army nariadenia. V krajine [...]

Výhrady_k_médiám proti Sputniku a proti Rusku

13.04.2021

Zase špinavá politika z „rétoriky made in USA“ – „ten Sputnik nie je ten Sputnik“ – to je skutočná idiotia najmä ak si uvedomíme argument: Ak máte klaritromicín 500 mg a 250 mg a nejaký 100 mg v tabletkách od tej istej firmy, tak jeden certifikát na všetky tri platí. Taká je prax. To čo uviedol nový minister zdrav. že vraj povolenie nebolo [...]

USA – dobrý nepriateľ, ale najhorší priateľ

08.04.2021

Nepriateľ je dobrý keď sa zviditeľňuje svojimi útokmi a prípravou na útok. Politika USA je neprehliadateľná. Najhorší priateľ je ten ktorý robí pokusy na svojich submisívnych priateľoch, a nedbá na následky. Všímame si katastrofickú situáciu pandémie v USA – tvorcovi mutačného SARS-CoV-2. Aktuálne pozývajú lekárov a asistentov lekárov z celého sveta, lebo [...]

Jan Hamáček / Andrej Danko /

Do Moskvy po Sputnik? Babiš je proti

16.04.2021 17:54

Český premiér Andrej Babiš nesúhlasí s ohlásenou cestou vicepremiéra, ministra vnútra a povereného šéfa rezortu diplomacie Jana Hamáčka do Moskvy. Hamáček chce v Rusku rokovať o vakcíne Sputnik V.

kolíková

Zmluvu k Sputniku by mali povinne zverejniť, uviedla Kolíková a Baťovú označila za „bielu vranu“

16.04.2021 17:14

„Informovala som o mojom stanovisku na vláde," zdôraznila ministarka.

Igor Matovič

OĽANO stojí za Matovičom, expremiér útočí na Baťovú kyticou

16.04.2021 16:51

Odmietame neadekvátne, až hysterické reakcie na Igora Matoviča, ktorý len vyjadril svoj názor, tvrdí jeho hnutie.

Jana Bittó Cigániková

Bittó Cigániková Matoviča nešetrila. Hovorila o konaní, nehodnom človeka

16.04.2021 16:37

Jana Bittó Cigániková Igora Matoviča vôbec nešetrila. Jeho konanie označila za "nie hodné človeka, aspoň minimálne nie psychicky zdravého človeka".

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 159
Celková čítanosť: 1376752x
Priemerná čítanosť článkov: 8659x

Autor blogu