Založ si blog

Mutuje, ale nákazlivosť si zachováva

Odolnosť proti „korone“ majú deti najvyššiu. COVID-19 je sofistikovaný vírus, ktorý sa skladá z niekoľkých kompaktných sekvencií RNA vo vnútri kapsidy. Kapsida má na svojom povrchu podobné niekoľkostonásobne menšie „kinocíie“ aké sú známe na povrchu sliznice v dýchacej trubici. Prečo?

Poznámka: Európska agentúra zavádza. Tvrdia že podľa výskumu Európskeho Centra Kontroly Chorôb (ECDC) Covid-19 síce mutuje, ale netreba sa ho báť.. zaslepený článok  Link prikladám,

– a pre porovnanie s názorom odborníka „Bielej vrany“ vám citujem odborné zistenia:

Už samotny fakt „kapsidy s kinocíliami“ mal analytikov upozorniť na nebezpečenstvo skríženej imunitnej reakcie pri vlastnom imunitnom procese. Fakty:

Vírus vstupuje do tela bunky iba svojím genetickým materiálom (vlákno RNA).

Vyprázdnená kapsida zostáva na povrchu bunky a sama o sebe škodí tým že viaže na seba Ig (protilátky, imunoglobulíny), vzápätí tie isté Ig napádajú bunky sliznice toho hostiteľa, teraz človeka. Prečo?

Vlákno RNA COVID-19 má najmenej štyri sekvencie, z nich jedna alebo aj dve sa vôbec nemenia lebo sú vyskladané z viacerých typov koronavírusov, to je to čomu sa hovorí „sofistikovaný“, alebo umelo vytvorený, doteraz sa hovorilo už o viycerých (jašteričie, ľudské, netopierie, a iné koronavírusy). Táto sofistikovaná časť RNA „korony“ je pevná, je to gén „operátor“. Operátor  riadi „vyhľadávanie“ špecifickej slizničnej bunky vhodnej na množenie génu COVID-19 (sliznice dýchacích ciest a tráviacej trubice).

Po nájdení vhodnej bunky sa kaposida vírusu nalepí na bunku svojou kinocíliou na bunkovú kinocíliu, otvorí svoju kinocíliu a chemicky „prepichne“ stenu bunkovej kinocílie, a cez vzniknutý tunel presunie svoju RNA do cytoplazmy hostiteľskej bunky. Tento proces od hľadania do preniknutia trvá asi 2 hodiny.

V cytoplasme hostiteľskej bunky sa virová RNA orientuje výlučne na cytoplazmatické Ribozómy produkujúce proteíny. V ribozómoch je prítomná telu vlastná RNA (obvykle zdedená po matke). Vírusová RNA a vlastné RNA sa spoja, pričom vir-RNA predstavuje hmotnostne cca tisícinu telesnej RNA. Gén operátor ďalej zariadi množenie vírusu. Ako?

Gén operátor sa replikuje kompletne. Ostatné časti COVID-19 sú oddelené (zahodené), a vírus začne dopĺňať „svoj“ materiál z telesnej RNA v sekvenciách ako sú „teluvlastné“. Jedine „operátor“ sa replikuje vždy ten istý vyskladaný gén. Prečo?

Teluvlastné časti RNA  vírusu (tie čo vírus prevzal z bunečnej RNA) zabezpečujú tvorbu kaopsidy vírusu. Preto je kapsida geneticky rovnaká ako obal napadnutej bunky. Týmto skrátením sa replikácia nového vítusu extrémne zrýchľuje (vždy, v každom tele je vírus nový, so starou virulenciou). Množenie vírusu do prvých klinických prejavov (príznaky choroby) trvá maximálne dva dni.

Vírus má jediný cieľ – chce byť množený, preto jeho nebezpečnosť má niekoľko veľmi zlých vlastností pre hostiteľa.

(1) Zo začiatku ho imunita (Ig) „nevidí“, lebo kapsida je rovnakého zloženia ako povrch teluvlasnej bunky (je tenšia, menšia, ale geneticky identická). Ig nereagujú na prázdnu ani plnú kapsidu. Tvorba vakcíny nemôže byť zameraná na kapsidu.

(2) Vírus sa množí v bunke dovtedy, kým je bunka roztrhnutá. Bunka zanikla a vzniká zápalový proces okolo zbytkového materiálu.

(3) Niektoré vírusy zostli nedokončené, majú obnaženú RNA, a imunita ich začne rozlišovať ako cudzie látky. Tento proces začína cca na 3. deň po vstupe vírusu do tela hostiteľa. V tomto období už cíti hostiteľ bolesti svalov chrbta, kašeľ, horúčku… to poznáte.

(4) Stále zostávajú a ďalej sa množia kompletné vírusy obalené kapsidou – imunita ich absolútne nevidí. To je ten problém, prečo COVID-19 môže  trápiť človeka viac ako 50 dní. Ako to?

Čínska CDC už v marci 2020 našli spôsob priamej identifikácie vírusu COVID-19 v odobratých vzorkách. Prieskum na veľkej skupine infikovaných potvrdil vylučovanie „korony“ slinami, telesnými výlučkami (moč, stolica), aj kýchaním, ešte na päťdesiaty druhý deň po prvom príznaku ochorenia.

Otázka je: Prečo nám to nikto z odborníkov nepovie? Každý nech si urobí názor sám.

Práve ste sa dozvedeli najdôležitejšiu podstatu COVID-19 od odborníka – žiaľ, nechce sa stať „Bielou vranou“, preto žiada zamlčať jeho meno.

Vieme – v RF začali vakcináciu dobrovoľníkov tento mesiac. Vedecké testy prebehli už na rôznych živočíchoch, a posledný test je na ľudských telách dobrovoľníkov, a ten už beží od 11.8.2020, zatiaľ bez komplikácií. Dúfajme že to bude dobrá vakcína.

Nepáči sa mi vyhlásenie našej vlády (aktvita USA-filného min.zahr. Korčoka?) že vraj „neplánujeme objednať ruskú vakcínu“. Kto neplánuje? Politici?

Otázka: Má politika nejaké právo obmedzovať informovanosť občanov, a blokovať ochranu zdravia?

Nabudúce, ak Boh dá, napíšeme pokračovanie: „Čo má robiť obyčajný človek pre ochranu svojho zdravia“.

Ďakujem za pozornosť.

Exorcizmus Slovenskej republiky

23.11.2020

V mene Najsvätejšej Trojice skrze Ježiša Krista nášho Boha, ti rozkazujeme: ✠ Apage Matovič ! Odstúp naveky ! A neopovažuj sa naspäť vrátiť, nás pokúšať a nám škodiť ! ✠ Odstúpte všetci bratia podvodu ! Zmiznite všetky setry lží ! Straťte sa tvorcovia hlúposti a chaosu ! Vypáchnite z obrazu našej republiky ! Zmiznite z médií naveky ! ✠ Rozkazujeme vám [...]

Matovič má problém s myslením

10.11.2020

Poruchy myslenia, nutkavé konanie, podozrievavosť k odborným názorom, mesiášsky blud, pocit absolútnej moci. Opýtal som sa psychiatra s bohatými skúsenosťami, či by si trúfol verejne vystúpiť s Matovičovou diagnózou. Odpoveď bola: „Nie, nechcem prísť o certifikát súdneho znalca. Má to v rukách, a kým ho odstavia od diktátorsky plnej moci, to potrvá. Neverím [...]

Matovič stále nechce investovať do dezinfekcie

07.11.2020

stále iba šikanuje novými a novšími diktátmi, obmedzeniami, ale štátom riadenú ochranu zdravia a života odmieta! Čo myslí tým že „celoplošné testovanie nás zachránilo“? Tak si zopakujme: Celoplošné testovanie je také ktoré je na celej ploche napr. štátu – ale (!) bez časového obmedzenie. Zdôrazňujem ako to hovoria všetci odborníci po mne a so mnou [...]

covid, testovanie, Orava, koronavírus, plošné testovanie

PCR testy odhalili 1526 nových prípadov, pribudlo 27 úmrtí

28.11.2020 10:10, aktualizované: 10:50

Počas uplynulého dňa urobili spolu 9892 PCR testov.

Parlament NRSR

Baránek o politických preferenciách: Zmysluplná koalícia je v nedohľadne

28.11.2020 09:00

Prieskum politických prefrencií v novembri naznačil, že keby voľby dopadli podľa nich, žiadna zmysluplná koalícia sa nečrtá.

koronavírus, USA, Pensylvánia

ONLINE: Európa bude mať iné Vianoce. Niektoré štáty uvoľnia opatrenia

28.11.2020 07:45, aktualizované: 10:58

Írsko či Belgicko zmiernia niektoré opatrenia, ktoré zaviedli v boji proti koronavírusu. Vianoce však budú iné ako rok predtým.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Matovičov vagón opäť zabrzdila Čaputová. Dokedy to takto vydrží?

28.11.2020 06:00

Kauza obvinenej Moniky Jankovskej pomaly naberá politický rozmer. Najviac ohrozuje renomé Roberta Fica (Smer), menej Petra Pellegriniho (Hlas).

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 146
Celková čítanosť: 1113044x
Priemerná čítanosť článkov: 7624x

Autor blogu