Založ si blog

Info historikom a publicistom o 20. st

Budeme prepisovať naše učebnice? Mali by sme. „Pravda nás oslobodí“ od glorifikácie zločincov, vrátane Vatikánu, vrhne prijateľné svetlo na iných, a pomôže spravodlivo posúdiť utajených spolupracovníkov nacizmu.

 

Zdrojový link: https://www.prlib.ru/collections/1298142

 

Napraví nám Zdroj naše mylné predstavy o 20.storočí (?), odstráni emotívny, luhársky balast zo svetových médií (?) – učebnicami počnúc, cez verejnoprávne médiá (naše RTVS) a časopisy, končiac denníkmi, alebo učiteľmi histórie ?

 

Otázkou je, či sa tí čo tvoria verejnú mienku zapoja, či majú záujem zisťovať – to je otázka osobnosti každého zodpovedného nielen v médiách, vo vláde, ale aj v koncovom formáte školstva.

 

Dňa 15. januára prezident RF Vladimír V. Putin vo svojom posolstve Federálnemu zhromaždeniu vyhlásil: „v Rusku bude vytvorený najkompletnejší súbor archívnych materiálov o 2. svetovej vojne“. Prístup k internetovej zbierke dokumentov budú mať doslova všetci – ľudia celého sveta.

 

Od 21. mája 2020 začal fungovať unikátny informačný Zdrojový link: Druhá svetová vojna v archívnych dokumentoch.

 

Zdroj sa nachádza na portáli „Prezidentská knižnica B. N. Jeľcina Kancelárie prezidenta Ruskej federácie“.

 

Digitalizáciu obrovského objemu dokumentov, vrátane málo známych a nedávno odtajnených, vykonali: Rosarchiv za účasti Archívnej služby MZV, Ministerstva obrany (MO), Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) a Služby zahraničnej rozviedky Ruska.

 

Grandióznu prácu prezidentskej kancelárie a zainteresovaných úradov RF môžu posúdiť všetci milovníci histórie 20. storočia, hoci doteraz sa v Zdroji nachádza len prvá časť súboru materiálov – Predhistória 2. svetovej vojny a zachytáva obdobie od januára 1933 do 31. augusta 1939. Doteraz sa v nej nachádza 1700 archívnych dokumentov, fotografií a fragmentov filmových dobových aktualít. Polovica z nich sa publikuje prvý krát až od teraz, dostupnosť od 21. mája 2020.

 

Historikom zdroj poskytuje vedeckovýskumný originálny materiál – doteraz neznáme a odhalené archívne historické artefakty.

 

Publicistom umožňuje nový náhľad na utajované delikátne momenty, napríklad ako bol pokus o vytvorenie Systému kolektívnej bezpečnosti v Európe, alebo Anschluss Rakúska, Mníchovskú dohodu, alebo Zradu Československa zo strany západných mocností a Poľska, vzťahy medzi hitlerovským Nemeckom a Poľskom, taktiež okolnosti Neúspechu Moskovských rokovaní medzi ZSSR, Anglickom a Francúzskom o spoločnom odpore voči nemeckej agresii.

 

Tento blog je vyjadrením osobnej vďačnosti národom ZSSR za porážku nacizmu. Živio RF !

 

___________ ďakujem za Vašu pozornosť ___________

 

Odporúčania pre prípady trombózy po vakcinácii proti COVID-19

14.04.2021

Oficiálne varovania USA odborníkov – sú zhodné s odporúčaniami ktoré by mali platiť aj pre EÚ pri „očkovaní vakcínou Astra Zeneca. Publikujem voľný preklad , takmer presný. Na konci sk verzie je anglo-americká pôvodná verzia. Je smutné, že naši „odborníci nedokážu sledovať výroky USA odborníkov v medicíne, ale sledujú US-Army nariadenia. V krajine [...]

Výhrady_k_médiám proti Sputniku a proti Rusku

13.04.2021

Zase špinavá politika z „rétoriky made in USA“ – „ten Sputnik nie je ten Sputnik“ – to je skutočná idiotia najmä ak si uvedomíme argument: Ak máte klaritromicín 500 mg a 250 mg a nejaký 100 mg v tabletkách od tej istej firmy, tak jeden certifikát na všetky tri platí. Taká je prax. To čo uviedol nový minister zdrav. že vraj povolenie nebolo [...]

USA – dobrý nepriateľ, ale najhorší priateľ

08.04.2021

Nepriateľ je dobrý keď sa zviditeľňuje svojimi útokmi a prípravou na útok. Politika USA je neprehliadateľná. Najhorší priateľ je ten ktorý robí pokusy na svojich submisívnych priateľoch, a nedbá na následky. Všímame si katastrofickú situáciu pandémie v USA – tvorcovi mutačného SARS-CoV-2. Aktuálne pozývajú lekárov a asistentov lekárov z celého sveta, lebo [...]

Eduard Heger

Heger sa stretol s americkou veľvyslankyňou, podporil užšie vzťahy s USA

16.04.2021 18:45

Heger tiež potvrdil záväzok slovenskej vlády bojovať proti korupcii, podporovať princípy právneho štátu doma aj vo svete, vyjadril aj porozumenie pre zavedenie sankcií USA voči Rusku.

Jan Hamáček / Andrej Danko /

Do Moskvy po Sputnik? Babiš je proti

16.04.2021 17:54

Český premiér Andrej Babiš nesúhlasí s ohlásenou cestou vicepremiéra, ministra vnútra a povereného šéfa rezortu diplomacie Jana Hamáčka do Moskvy. Hamáček chce v Rusku rokovať o vakcíne Sputnik V.

kolíková

Zmluvu k Sputniku by mali povinne zverejniť, uviedla Kolíková a Baťovú označila za „bielu vranu“

16.04.2021 17:14

„Informovala som o mojom stanovisku na vláde," zdôraznila ministarka.

Igor Matovič

OĽANO stojí za Matovičom, expremiér útočí na Baťovú kyticou

16.04.2021 16:51

Odmietame neadekvátne, až hysterické reakcie na Igora Matoviča, ktorý len vyjadril svoj názor, tvrdí jeho hnutie.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 159
Celková čítanosť: 1376871x
Priemerná čítanosť článkov: 8660x

Autor blogu