Založ si blog

Info historikom a publicistom o 20. st

Budeme prepisovať naše učebnice? Mali by sme. „Pravda nás oslobodí“ od glorifikácie zločincov, vrátane Vatikánu, vrhne prijateľné svetlo na iných, a pomôže spravodlivo posúdiť utajených spolupracovníkov nacizmu.

 

Zdrojový link: https://www.prlib.ru/collections/1298142

 

Napraví nám Zdroj naše mylné predstavy o 20.storočí (?), odstráni emotívny, luhársky balast zo svetových médií (?) – učebnicami počnúc, cez verejnoprávne médiá (naše RTVS) a časopisy, končiac denníkmi, alebo učiteľmi histórie ?

 

Otázkou je, či sa tí čo tvoria verejnú mienku zapoja, či majú záujem zisťovať – to je otázka osobnosti každého zodpovedného nielen v médiách, vo vláde, ale aj v koncovom formáte školstva.

 

Dňa 15. januára prezident RF Vladimír V. Putin vo svojom posolstve Federálnemu zhromaždeniu vyhlásil: „v Rusku bude vytvorený najkompletnejší súbor archívnych materiálov o 2. svetovej vojne“. Prístup k internetovej zbierke dokumentov budú mať doslova všetci – ľudia celého sveta.

 

Od 21. mája 2020 začal fungovať unikátny informačný Zdrojový link: Druhá svetová vojna v archívnych dokumentoch.

 

Zdroj sa nachádza na portáli „Prezidentská knižnica B. N. Jeľcina Kancelárie prezidenta Ruskej federácie“.

 

Digitalizáciu obrovského objemu dokumentov, vrátane málo známych a nedávno odtajnených, vykonali: Rosarchiv za účasti Archívnej služby MZV, Ministerstva obrany (MO), Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) a Služby zahraničnej rozviedky Ruska.

 

Grandióznu prácu prezidentskej kancelárie a zainteresovaných úradov RF môžu posúdiť všetci milovníci histórie 20. storočia, hoci doteraz sa v Zdroji nachádza len prvá časť súboru materiálov – Predhistória 2. svetovej vojny a zachytáva obdobie od januára 1933 do 31. augusta 1939. Doteraz sa v nej nachádza 1700 archívnych dokumentov, fotografií a fragmentov filmových dobových aktualít. Polovica z nich sa publikuje prvý krát až od teraz, dostupnosť od 21. mája 2020.

 

Historikom zdroj poskytuje vedeckovýskumný originálny materiál – doteraz neznáme a odhalené archívne historické artefakty.

 

Publicistom umožňuje nový náhľad na utajované delikátne momenty, napríklad ako bol pokus o vytvorenie Systému kolektívnej bezpečnosti v Európe, alebo Anschluss Rakúska, Mníchovskú dohodu, alebo Zradu Československa zo strany západných mocností a Poľska, vzťahy medzi hitlerovským Nemeckom a Poľskom, taktiež okolnosti Neúspechu Moskovských rokovaní medzi ZSSR, Anglickom a Francúzskom o spoločnom odpore voči nemeckej agresii.

 

Tento blog je vyjadrením osobnej vďačnosti národom ZSSR za porážku nacizmu. Živio RF !

 

___________ ďakujem za Vašu pozornosť ___________

 

Antivaxer versus realita

29.07.2021

Skutoční odborníci sa zhodujú v otázke rizika zápslu srdcového svalu – myokarditídy. V prípade detí, ktoré málokedy ochorejú na COVID-19, je otázka vaxovania nadbytočná rovnako, ako je nadbytočná myokarditída detí. Článok od odborníkov pre každého čitateľa. zdroj: MedScape (Medicínsky Prehľad, USA) John Mandrola, MD, Uverejnené July 01, 2021 Výber odborných [...]

Vakcína Pfizer produkuje nižšie hladiny protilátok

14.07.2021

proti variantu Delta, známemu ako B.1.617.2 a objavenému v Indii, tvrdí nová štúdia zverejnená vo štvrtok v časopise Lancet. Zdá sa, že hladiny protilátok sú tiež nižšie u starších ľudí a časom klesajú, čo by mohlo znamenať, že niektorí očkovaní ľudia budú na jeseň tohto roku potrebovať posilňovaciu dávku. (axon: Preklad odborného článku uverejňujem aby bolo [...]

Lengvarský je luhár

13.07.2021

Odborníci na celom svete hovoria o zákaze kombinovania vakcín. Náš minister zdravotníctva „si nechal“ vypracovať štúdiu ktorá odobruje kombináciu vakcín. Problém je v osobnosti Lengvarského: kto dokáže popierať všetkých skutočných svetových odborníkov (?) ak zároveň sám popierateľ nemá odborné vzdelanie? To je sociopatia a psychopatia. Lengvarský je iba [...]

očkovanie

ONLINE: Francúzske kovid pasy sú ústavné, dlhá izolácia nie

06.08.2021 06:00

Francúzska Ústavná rada považuje zdravotné pasy za vyvážený kompromis medzi slobodami jednotlivca a ochranou verejného zdravia.

Grécko Požiar Lesný

Grécko naďalej sužujú rozsiahle lesné požiare, evakuovali ďalších ľudí

05.08.2021 23:03

V blízkosti gréckej metropoly Atény vo štvrtok pre silný vietor opäť vzplanuli prírodné požiare.

lipšic žilinka

Lipšic reaguje na Výboha: Obvinený nám klásť podmienky nebude

05.08.2021 20:43, aktualizované: 21:50

Lenka Wittenbergerová, bývalá riaditeľka Finančnej správy, sa priznala ku skutku.

Petkovce, tornádo

Obcou Petkovce sa prehnalo tornádo

05.08.2021 19:07, aktualizované: 20:31

V obci v okrese Vranov nad Topľou poškodilo tornádo 4 domy.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 1441730x
Priemerná čítanosť článkov: 8382x

Autor blogu