Založ si blog

Info historikom a publicistom o 20. st

Budeme prepisovať naše učebnice? Mali by sme. „Pravda nás oslobodí“ od glorifikácie zločincov, vrátane Vatikánu, vrhne prijateľné svetlo na iných, a pomôže spravodlivo posúdiť utajených spolupracovníkov nacizmu.

 

Zdrojový link: https://www.prlib.ru/collections/1298142

 

Napraví nám Zdroj naše mylné predstavy o 20.storočí (?), odstráni emotívny, luhársky balast zo svetových médií (?) – učebnicami počnúc, cez verejnoprávne médiá (naše RTVS) a časopisy, končiac denníkmi, alebo učiteľmi histórie ?

 

Otázkou je, či sa tí čo tvoria verejnú mienku zapoja, či majú záujem zisťovať – to je otázka osobnosti každého zodpovedného nielen v médiách, vo vláde, ale aj v koncovom formáte školstva.

 

Dňa 15. januára prezident RF Vladimír V. Putin vo svojom posolstve Federálnemu zhromaždeniu vyhlásil: „v Rusku bude vytvorený najkompletnejší súbor archívnych materiálov o 2. svetovej vojne“. Prístup k internetovej zbierke dokumentov budú mať doslova všetci – ľudia celého sveta.

 

Od 21. mája 2020 začal fungovať unikátny informačný Zdrojový link: Druhá svetová vojna v archívnych dokumentoch.

 

Zdroj sa nachádza na portáli „Prezidentská knižnica B. N. Jeľcina Kancelárie prezidenta Ruskej federácie“.

 

Digitalizáciu obrovského objemu dokumentov, vrátane málo známych a nedávno odtajnených, vykonali: Rosarchiv za účasti Archívnej služby MZV, Ministerstva obrany (MO), Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) a Služby zahraničnej rozviedky Ruska.

 

Grandióznu prácu prezidentskej kancelárie a zainteresovaných úradov RF môžu posúdiť všetci milovníci histórie 20. storočia, hoci doteraz sa v Zdroji nachádza len prvá časť súboru materiálov – Predhistória 2. svetovej vojny a zachytáva obdobie od januára 1933 do 31. augusta 1939. Doteraz sa v nej nachádza 1700 archívnych dokumentov, fotografií a fragmentov filmových dobových aktualít. Polovica z nich sa publikuje prvý krát až od teraz, dostupnosť od 21. mája 2020.

 

Historikom zdroj poskytuje vedeckovýskumný originálny materiál – doteraz neznáme a odhalené archívne historické artefakty.

 

Publicistom umožňuje nový náhľad na utajované delikátne momenty, napríklad ako bol pokus o vytvorenie Systému kolektívnej bezpečnosti v Európe, alebo Anschluss Rakúska, Mníchovskú dohodu, alebo Zradu Československa zo strany západných mocností a Poľska, vzťahy medzi hitlerovským Nemeckom a Poľskom, taktiež okolnosti Neúspechu Moskovských rokovaní medzi ZSSR, Anglickom a Francúzskom o spoločnom odpore voči nemeckej agresii.

 

Tento blog je vyjadrením osobnej vďačnosti národom ZSSR za porážku nacizmu. Živio RF !

 

___________ ďakujem za Vašu pozornosť ___________

 

Žiadame vládu, nečipujte nás

30.07.2020

Vláda plánuje nový štatistický súpis občanov SR, povinný, aj cez internet. Uvádzať by sme vraj mali národnosť oficiálnu ako občania, druhú ktorú „vyznávame“, a tretiu ako „národnosť matky“ aj s jej rodným jazykom ako „materinský jazyk“, a ešte ovládanie iných jazykov okrem povinného slovenského, a jazyk ktorým sa „hovorí v rodine“ ak je iný, a pod. [...]

Pán premiér, nerobte prešľapy

17.07.2020

Diplomové práce a tituly potvrdzujúce univerzitnú úroveň vzdelania, sú mimo kompetencií štátu, aj mimo silových a mocenských rezortov (armáda, polícia, prokuratúra, justícia…). Tak to bolo od počiatku ako vznikli prvé univerzity v 9. st. n.l.. Titul autora „diplomovky“ nemožno oddeliť od tradícií a autonómnych práv najvyšších škôl. Titulus, -í, m., [...]

Karanténa a právne bezvedomie v EÚ

22.06.2020

Zatnime ostrie svojich mozgov do definícií slov „zákon“, „karanténa“, „demokracia“, „dekrét“, „karanténne opatrenia“. Každý lexikón a slovníky cudzích slov poskytujú jasné vysvetlenia obsahov týchto slov, citujem len jedno – karanténa: „obmedzenie voľnosti pohybu, izolácia osôb alebo zvierat podozrivých z nákazy po dobu inkubácie a infekčnosti“. [...]

Igor Matovič

Matovič nevidí problém v zmluve medzi Tiposom a Fun rádiom

12.08.2020 17:58

Opozičný Smer a mimoparlamentná strana Dobrá voľba v sobotu poukázali na zmluvu medzi štátom a firmou Kollára.

kyška šipoš

Úrad vlády spustil portál na prerozdeľovanie financií z Fondu vzájomnej pomoci

12.08.2020 16:54

Vo fonde, ktorý v apríli založil premiér Igor Matovič, je aktuálne vyše 680 000 eur.

Nemecko Namíbia lebky genocída obete vrátenie

Namíbia odmietla nemeckú ponuku odškodnenia za koloniálne masakry

12.08.2020 16:48

Namíbia bola v rokoch 1884 až 1915 ako takzvaná Nemecká juhozápadná Afrika kolóniou Nemeckej ríše.

Babiš / Pompeo /

Babiš sa stretol s Pompeom. Diskutovali o vzájomnom obchode, Dukovanoch, i koronavíruse

12.08.2020 16:14

Hlavnou témou rozhovorov boli obchodné vzťahy. Babiš vyslovil ľútosť, že sa Európskej únii nepodarilo vyjednať obchodnú dohodu so Spojenými štátmi.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 130
Celková čítanosť: 1013453x
Priemerná čítanosť článkov: 7796x

Autor blogu