Založ si blog

Info historikom a publicistom o 20. st

Budeme prepisovať naše učebnice? Mali by sme. „Pravda nás oslobodí“ od glorifikácie zločincov, vrátane Vatikánu, vrhne prijateľné svetlo na iných, a pomôže spravodlivo posúdiť utajených spolupracovníkov nacizmu.

 

Zdrojový link: https://www.prlib.ru/collections/1298142

 

Napraví nám Zdroj naše mylné predstavy o 20.storočí (?), odstráni emotívny, luhársky balast zo svetových médií (?) – učebnicami počnúc, cez verejnoprávne médiá (naše RTVS) a časopisy, končiac denníkmi, alebo učiteľmi histórie ?

 

Otázkou je, či sa tí čo tvoria verejnú mienku zapoja, či majú záujem zisťovať – to je otázka osobnosti každého zodpovedného nielen v médiách, vo vláde, ale aj v koncovom formáte školstva.

 

Dňa 15. januára prezident RF Vladimír V. Putin vo svojom posolstve Federálnemu zhromaždeniu vyhlásil: „v Rusku bude vytvorený najkompletnejší súbor archívnych materiálov o 2. svetovej vojne“. Prístup k internetovej zbierke dokumentov budú mať doslova všetci – ľudia celého sveta.

 

Od 21. mája 2020 začal fungovať unikátny informačný Zdrojový link: Druhá svetová vojna v archívnych dokumentoch.

 

Zdroj sa nachádza na portáli „Prezidentská knižnica B. N. Jeľcina Kancelárie prezidenta Ruskej federácie“.

 

Digitalizáciu obrovského objemu dokumentov, vrátane málo známych a nedávno odtajnených, vykonali: Rosarchiv za účasti Archívnej služby MZV, Ministerstva obrany (MO), Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) a Služby zahraničnej rozviedky Ruska.

 

Grandióznu prácu prezidentskej kancelárie a zainteresovaných úradov RF môžu posúdiť všetci milovníci histórie 20. storočia, hoci doteraz sa v Zdroji nachádza len prvá časť súboru materiálov – Predhistória 2. svetovej vojny a zachytáva obdobie od januára 1933 do 31. augusta 1939. Doteraz sa v nej nachádza 1700 archívnych dokumentov, fotografií a fragmentov filmových dobových aktualít. Polovica z nich sa publikuje prvý krát až od teraz, dostupnosť od 21. mája 2020.

 

Historikom zdroj poskytuje vedeckovýskumný originálny materiál – doteraz neznáme a odhalené archívne historické artefakty.

 

Publicistom umožňuje nový náhľad na utajované delikátne momenty, napríklad ako bol pokus o vytvorenie Systému kolektívnej bezpečnosti v Európe, alebo Anschluss Rakúska, Mníchovskú dohodu, alebo Zradu Československa zo strany západných mocností a Poľska, vzťahy medzi hitlerovským Nemeckom a Poľskom, taktiež okolnosti Neúspechu Moskovských rokovaní medzi ZSSR, Anglickom a Francúzskom o spoločnom odpore voči nemeckej agresii.

 

Tento blog je vyjadrením osobnej vďačnosti národom ZSSR za porážku nacizmu. Živio RF !

 

___________ ďakujem za Vašu pozornosť ___________

 

Liz Truss prevetrala čiapku v Moskve

14.02.2022

Mixel pixel zaminir GB Liz Truss prevetrala čiapku v Moskve. Zaletela si do Moskvy a ani nevedela čo tam chce, a nevedela ani čo sú „Minské Dohovory“. Kuchárka v „banderastanskej“ kuchyni to vie, ale zaminir Truss ani šajnu. Najprv si zopakujeme čo sú tie Minské dohovory: Predovšetkým – podpísali ich zástupcovia EÚ a aj „banderstanu“, lebo [...]

Pán Fico, prestaňte paviánčiť, a konajte

10.02.2022

Až (!) 90% občanov SR (!) odmieta zapredanú Vládu SR a vlastizradnú prezidentku. GP Žilinka zadefinoval činnosť tejto lúzy ako vlastizradnú, ústavno-zločineckú. Napriek tomu celá opozícia len škrieka zo svojich konárov ako šibnuté paviány. To vám tak veľmi chutia banány (platy) ktoré vám napriek škrekotu stále idú? Ste ako opice – bez zodpovednosti voči voličom [...]

Synodalita

01.02.2022

Synodalita nie je organizovaná štruktúra, nemá to byť politická organizácia (PP Benedikt XVI), ale – a to je aj môj názor – má to byť jednota jednotlivcov v spojení s myslením IC XC („aby ste -sme- všetci jedno boli“). Žiaľ, všetky cirkevné spolky – počnúc vatikánskymi katolíkmi, končiac sektami – majú štruktúru založenú na politických [...]

demisia, Heger, Čaputová,

Heger: Termín volieb je v rukách poslancov, pre mňa je to irelevantné

26.01.2023 23:43

Hoci je viac návrhov, Heger ako reálny dátum predčasných volieb vidí 30. september.

Babiš, Pavel

Dosť bolo nechutností. Pavel a Babiš odmietli konfrontačnú debatu

26.01.2023 22:44

Andrej Babiš prekvapivo vyhlásil, že ak by sa stal prezidentom, navrhol by Petra Pavla za náčelníka generálneho štábu.

Viktor Orbán

Orbán chce okamžité prímerie na Ukrajine, aj keby rokovanie o mieri trvalo roky

26.01.2023 20:40

Šéf maďarskej vlády varoval pred nebezpečenstvom eskalácie vojny.

Polícia / Hranice / Kontroly /

Rakúsko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom do 5. februára

26.01.2023 19:54

Rakúsko zaviedlo kontroly na hraniciach so Slovenskom koncom septembra 2022.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 189
Celková čítanosť: 1663869x
Priemerná čítanosť článkov: 8804x

Autor blogu