Založ si blog

Trump Vabank 2

Dlho odmietal nosiť masku, tvrdil o neúčinnom lieku že ten funguje, a dnes bojuje o život a paralelne aj o prezidentské kreslo. Čo bude ďalej? Uvádzam preklad článku s vyjadrením Trumpovho osobného lekára. Našim občanom ponúkam voľný preklad článku (link) a na konci článku sú komentáre – príkladom ako dešifrovať pravdu zo spracovaných a zahmlených, dubióznych informácií.

Z amerického média: 2020, 09. október;  © Sean Morrison;

 

Dr. Sean Conley M.D. dňa 09. 10. ´20 ústami hovorcov Bieleho domu pre médiá:

„Donald Trump dokončuje terapiu proti COVIDu, a tento víkend môže pokračovať vo verejných činnostiach“, a potvrdil, že prezident dokončil liečbu koronavírusu, a v sobotu by mohol pokračovať vo verejných činnostiach.

Dr. Sean Conley v oznámení certifikovanom Bielym domom uviedol, že Trump reagoval na liečbu „mimoriadne dobre“ bez akýchkoľvek dôkazov o nepriaznivých účinkoch.

Americký vodca bol v piatok (t.j. 02. 10. 2020) hospitalizovaný po tom, čo oznámil že ochorel na COVID-19. Už v pondelok (05.10.´20) sa vrátil do Bieleho domu.

„Po návrate domov zostal jeho fyzický stav stabilný 1 a bez akýchkoľvek indícií naznačujúcich progresiu ochorenia,“ napísal Conley.

„Na základe pokročilej diagnostiky ktorú tím vedie, plne očakávam bezpečný návrat prezidenta k verejným činnostiam v tomto čase.“  2

Trump, chorobou uväznený v Bielom dome, sa vraj nevie dočkať návratu do kampane, zvlášť keď sleduje svojho rivala v anketách pred voľbami (3. novembra). On sám bol však kritizovaný za nezvládnutie pandémie jeho vládou, ale aj za reakciu na svoju vlastnú diagnózu.

Trump ešte predtým, vo štvrtok 01. októbra, neveril že je nosičom infekcie, a cítil sa dosť dobre na to aby obnovil zhromaždenia. 3

Trump usporiadal takéto zhromaždenia v interiéroch i exteriéroch s tisíckami ľudí, z ktorých mnohí nenosia masky, aj napriek odporúčaniu odborníkov v oblasti verejného zdravotníctva.  4

„Rád by som dnes večer absolvoval zhromaždenie. Chcel som to urobiť včera večer“, povedal Trump pre Fox Business Network a dodal, že „ak som na nejakom zhromaždení, stojím sám a veľmi ďaleko od všetkých“.

Biely dom odmietol povedať, kedy pán Trump mal naposledy negatívny test na prítomnosť vírusu.

Aktuálny prezidentov pozitívny test ho odstavil od osobných aktivít ktoré boli živnou krvou jeho kampane. Trump odstúpil z druhej debaty s demokratickým nádejným Džonom Bajdenom potom, čo Komisia pre prezidentské diskusie oznámila, že udalosť z 15. októbra sa bude konať vo virtuálnom formáte.

Tento krok bol prijatý aby sa zabezpečilo, že pán Trump môže ísť vpred bez ohľadu na to, či zostáva infekčný, alebo je bez vírusov.

Cítim sa dobre, naozaj dobre,“ 5 uviedol Trump v rozhovore pre Fox.

Ako sám prezident uviedol – prestal užívať „väčšinu liečiv“ proti vírusu 6 , ale stále užíva „steroidy“. 7

 

Poznámky odborníka:

 1   „stav stabilný“ znamená „choroba beží na hrane“, bez liečby by sa stav zhoršil, rozhodne to nie je „stav vyliečený“.

2    veľmi nepresné vyjadrenie času, typicky politické.

3    typické pre úzku skupinu ľudí – necítia sa chorí – dokážu zmanipulovať aj vlastné vedomie. V podobnej psychopatii často spočíva „zázrak úspechu“ tzv. „charizmatického“ politika.

4    psychopat „vie všetko najlepšie“, dokáže ignorovať názory lekárov aj keď sám nie je lekár.

5    s kortikoidmi v krvi sa cíti každý „veľmi dobre“ – ale iba dočasne, nie je to liek proti vírusom, ale silný „protizápalový“ liek.

6    má na mysli remdezivir ktorý je aj tak iba mystifikovaný „liek“ bez účinkov, ani ho nemal užívať. V USA nemajú žiadny liek proti COVID-19.

7    „steroidy“ v tomto prípade neznamenajú testosterón ktorý užívajú muži po päťdesiatke na vyrovnanie prechodnej androkrízy (mužská forma ženského klimaxu), ale kortikoidy na utlmenie zápalových procesov. Týmto sa usvedčuje z vážneho stavu. Kortikoidy v takomto prípade sa nedajú užívať bez antibiotickej trojkombinácie proti baktériám, a k tomu je potrebné podávať aj lieky na priedušky… a samozrejme aj iné lieky na chronické základné ochorenie srdca a krvného obehu, na riedenie krvi a pod.

 

Poznámka bloggera:

 

Sledovali sme priamy prenos Trumpovho príchodu až na podstienku Bieleho domu v pondelok 05. 10., opis je v predchádzajúcom mojom blogu.

V závere usudzujeme, Trump je vážne chorý a jeho prezidentská kampaň ho môže stáť život. Trump vsadil na vabank. Podľa pravidiel liečby COVIDu, mal by uprednostniť svoju liečbu. Oboje – zdravie aj prezidentské kreslo – nie je možné získať. Jeho zdravotný stav mu to nedovolí.

Všetko ostatné je politická lož.

 

Prajem nám všetkým pevné zdravie, a dobrú vládu ktorá vie čo robí 🙂

 

Odporúčania pre prípady trombózy po vakcinácii proti COVID-19

14.04.2021

Oficiálne varovania USA odborníkov – sú zhodné s odporúčaniami ktoré by mali platiť aj pre EÚ pri „očkovaní vakcínou Astra Zeneca. Publikujem voľný preklad , takmer presný. Na konci sk verzie je anglo-americká pôvodná verzia. Je smutné, že naši „odborníci nedokážu sledovať výroky USA odborníkov v medicíne, ale sledujú US-Army nariadenia. V krajine [...]

Výhrady_k_médiám proti Sputniku a proti Rusku

13.04.2021

Zase špinavá politika z „rétoriky made in USA“ – „ten Sputnik nie je ten Sputnik“ – to je skutočná idiotia najmä ak si uvedomíme argument: Ak máte klaritromicín 500 mg a 250 mg a nejaký 100 mg v tabletkách od tej istej firmy, tak jeden certifikát na všetky tri platí. Taká je prax. To čo uviedol nový minister zdrav. že vraj povolenie nebolo [...]

USA – dobrý nepriateľ, ale najhorší priateľ

08.04.2021

Nepriateľ je dobrý keď sa zviditeľňuje svojimi útokmi a prípravou na útok. Politika USA je neprehliadateľná. Najhorší priateľ je ten ktorý robí pokusy na svojich submisívnych priateľoch, a nedbá na následky. Všímame si katastrofickú situáciu pandémie v USA – tvorcovi mutačného SARS-CoV-2. Aktuálne pozývajú lekárov a asistentov lekárov z celého sveta, lebo [...]

Eduard Heger

Heger sa stretol s americkou veľvyslankyňou, podporil užšie vzťahy s USA

16.04.2021 18:45

Heger tiež potvrdil záväzok slovenskej vlády bojovať proti korupcii, podporovať princípy právneho štátu doma aj vo svete, vyjadril aj porozumenie pre zavedenie sankcií USA voči Rusku.

Jan Hamáček / Andrej Danko /

Do Moskvy po Sputnik? Babiš je proti

16.04.2021 17:54

Český premiér Andrej Babiš nesúhlasí s ohlásenou cestou vicepremiéra, ministra vnútra a povereného šéfa rezortu diplomacie Jana Hamáčka do Moskvy. Hamáček chce v Rusku rokovať o vakcíne Sputnik V.

kolíková

Zmluvu k Sputniku by mali povinne zverejniť, uviedla Kolíková a Baťovú označila za „bielu vranu“

16.04.2021 17:14

„Informovala som o mojom stanovisku na vláde," zdôraznila ministarka.

Igor Matovič

OĽANO stojí za Matovičom, expremiér útočí na Baťovú kyticou

16.04.2021 16:51

Odmietame neadekvátne, až hysterické reakcie na Igora Matoviča, ktorý len vyjadril svoj názor, tvrdí jeho hnutie.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 159
Celková čítanosť: 1376806x
Priemerná čítanosť článkov: 8659x

Autor blogu