Založ si blog

Trump Vabank 3

Donald Trump riskoval predčasný odchod z nemocničnej starostlivosti. Dostáva liečbu akú by dostával umierajúci. Názory amerického lekára ktorý sa dostal k neúplnému zoznamu „terapie“ hovoria mnoho. Pripájam komentár nášho odborníka a svoj komentár.

Voľne preložený pôvodný článok + link:

Trump dostal terapiu akú by ste nedostali, hneď je vám lepšie

© F. Perry Wilson, MD, MSCE; Disclosures October 06, 2020

 

Najnovšie správy a pokyny pre COVID-19 nájdete v Medscape Coronavirus Resource Center.

Tento prepis bol upravený kvôli lepšej prehľadnosti.

Vitajte v Impact Factore, vašej týždennej dávke komentárov k novej lekárskej štúdii. Som doktor F. Perry Wilson z Yaleovej lekárskej fakulty.

V čase tohto záznamu, 5. októbra, je prezident Spojených štátov stále hospitalizovaný v lekárskom centre Waltera Reeda pre COVID-19. Podľa tlačových správ sa mu napriek určitej prechodnej hypoxémii darí relatívne dobre.

Napriek tomu podľa jeho osobného lekára užíval nasledujúce lieky:

Remdezivir, Melatonín, Zinok, Famotidín, Aspirín, Vitamín D, kokteil s monoklonálnymi protilátkami od spoločnosti Regeneron ktorý sa používa zo súcitu, a naposledy dexametazón a ventiláciu (kyslíková terapia). 0

Ak by ste sa pozreli na tento liečebný režim, nepoznajúc pacienta, predpokladali by ste, je to niekto na prahu smrti – ventilovaný. Posledné úsilie.

Zdá sa, prezident nie je nijako zvlášť chorý. 1

Zmierte sa s tým: Keby ste vy alebo ja mali COVID a boli by sme rovnako chorí ako prezident, neexistuje spôsob, ako by sme dostali tento druh liečby. 2   A to je tá vec: Asi sa máme lepšie.

Práve teraz by sa prezident mohol stať obeťou dobre opísaného lekárskeho fenoménu nazývaného VIP syndróm. 3

Keď som bol skoršie na školení, bol do našej nemocnice prijatý „veľmi dôležitý človek“. Meno tejto osoby vám nemôžem prezradiť, ale verte mi – VIP.

Takže v určitom okamihu starostlivosti potreboval vyčistiť (vysať) dýchaciu trubicu. Ako vyznamenanie, prišiel to urobiť primár kardiotorakálnej chirurgie. Než sme vošli, otočil sa k nám a komentoval: „Naposledy som odsával hrudnú trubicu pred 15 rokmi.“ 4

Istej osobe, ktorej sa čistí dýchacia trubica, je tretím rokom domáci, to robia 10-krát denne študenti medicíny. Ale pre VIP je určený šéf celého oddelenia (VIP lekár). Je ironické, že VIP (pacient) sa často zhoršuje.

VIP syndróm, ktorý prvýkrát popísal Walter Weintraub v roku 1964, nie je žiadnou novinkou. Náš prvý prezident (USA) George Washington v skutočnosti mohol byť takou obeťou. (Opis a obrázok v jeho životopise, obrázok je aj na pôvodnej stránke.)

Zdroj: Medscape © 2020 WebMD, LLC: Akékoľvek vyššie vyjadrené názory sú autorovými vlastnými názormi a nemusia nevyhnutne odrážať názory WebMD alebo Medscape.

Trump dostal terapie, ktoré by ste nedostali – a je vám lepšie – Medscape – 6. októbra 2020.

 

Komentáre nášho odborníka:

0  vynechali antibiotiká. Pri liečbe virózy, ak je nutná ventilácia (dýchací stroj s navlhčeným O2), a kortikoidy, je nevyhnutné podávať aj antibiotiká.

1  tento článok vychádza z pera neskúseného, ale zanieteného lekára. Trump je rizikový pacient s poruchami rytmu srdca a s vysokým krvným tlakom. COVID-19 môže byť jeho hrobárom, ak nezačne intenzívnu liečbu a odpočinkový režim.

2  mám opačný názor. Trump ako VIP si rozkázal a dostal intenzívnu starostlivosť, lekár ho rešpektoval, nemohol nič iné, navyše je rizikový, tak kto by riskoval? Dal mu všetko čo mohol.

3  „VIP syndróm“ je zlá liečba. U nás sme to videli na liečbe prezidenta Schustera. Nebyť jeho manželky – jej naliehania a prevozu prezidenta do rakúskej kliniky, isto by zomrel, lebo v Bratislave ho liečil VIP lekár.

4  „VIP lekári“ sa tak správajú úplne bežne, ich sebavedomie vysoko prečnieva nad ich schopnosti.

 

Komentár bloggera:

Naši pacienti sa nemusia báť 😀  (to je sarkazmus). Naši lekári sú potrestaní aj za pravdu ktorú vyslovia – pamätáte na neurochirurga ktorý so súhlasom rodiny uverejnil smutné a zbytočné dve operácie mozgu mladého chlapca ? – bola to kritika zrejme na VIP lekárov, a doplatil na to.

Čo dodať? iba ak otázku : Kde sme?  Pravek, starovek…, isto nie v 21. storočí.

A čo robí Matovič? To nemá obdobu v histórii žiadneho národa!

 

Odporúčania pre prípady trombózy po vakcinácii proti COVID-19

14.04.2021

Oficiálne varovania USA odborníkov – sú zhodné s odporúčaniami ktoré by mali platiť aj pre EÚ pri „očkovaní vakcínou Astra Zeneca. Publikujem voľný preklad , takmer presný. Na konci sk verzie je anglo-americká pôvodná verzia. Je smutné, že naši „odborníci nedokážu sledovať výroky USA odborníkov v medicíne, ale sledujú US-Army nariadenia. V krajine [...]

Výhrady_k_médiám proti Sputniku a proti Rusku

13.04.2021

Zase špinavá politika z „rétoriky made in USA“ – „ten Sputnik nie je ten Sputnik“ – to je skutočná idiotia najmä ak si uvedomíme argument: Ak máte klaritromicín 500 mg a 250 mg a nejaký 100 mg v tabletkách od tej istej firmy, tak jeden certifikát na všetky tri platí. Taká je prax. To čo uviedol nový minister zdrav. že vraj povolenie nebolo [...]

USA – dobrý nepriateľ, ale najhorší priateľ

08.04.2021

Nepriateľ je dobrý keď sa zviditeľňuje svojimi útokmi a prípravou na útok. Politika USA je neprehliadateľná. Najhorší priateľ je ten ktorý robí pokusy na svojich submisívnych priateľoch, a nedbá na následky. Všímame si katastrofickú situáciu pandémie v USA – tvorcovi mutačného SARS-CoV-2. Aktuálne pozývajú lekárov a asistentov lekárov z celého sveta, lebo [...]

Eduard Heger

Heger sa stretol s americkou veľvyslankyňou, podporil užšie vzťahy s USA

16.04.2021 18:45

Heger tiež potvrdil záväzok slovenskej vlády bojovať proti korupcii, podporovať princípy právneho štátu doma aj vo svete, vyjadril aj porozumenie pre zavedenie sankcií USA voči Rusku.

Jan Hamáček / Andrej Danko /

Do Moskvy po Sputnik? Babiš je proti

16.04.2021 17:54

Český premiér Andrej Babiš nesúhlasí s ohlásenou cestou vicepremiéra, ministra vnútra a povereného šéfa rezortu diplomacie Jana Hamáčka do Moskvy. Hamáček chce v Rusku rokovať o vakcíne Sputnik V.

kolíková

Zmluvu k Sputniku by mali povinne zverejniť, uviedla Kolíková a Baťovú označila za „bielu vranu“

16.04.2021 17:14

„Informovala som o mojom stanovisku na vláde," zdôraznila ministarka.

Igor Matovič

OĽANO stojí za Matovičom, expremiér útočí na Baťovú kyticou

16.04.2021 16:51

Odmietame neadekvátne, až hysterické reakcie na Igora Matoviča, ktorý len vyjadril svoj názor, tvrdí jeho hnutie.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 159
Celková čítanosť: 1376826x
Priemerná čítanosť článkov: 8659x

Autor blogu