Založ si blog

Generálny Vabank

naša vláda hazarduje s našimi životmi. Uvádzam dôkaz z amerických médií, ktoré ani nechcú priznať nebezpečnosť koronapandémie. Na konci je opäť poznámka odborníka a môj názor.

Muž dostal Covida dvakrát, druhý zásah bol „závažnejší“,

Pôvodná verzia: Man gets Covid twice with second hit ‚more severe‘  11 hrs ago

Voľný preklad:

 

Muž v USA chytil Covida dvakrát, pričom druhá infekcia je oveľa nebezpečnejšia ako prvá, uvádzajú lekári.

Dvadsaťpäťročný mladík potreboval nemocničné ošetrenie, pretože jeho pľúca nemohli dostať do tela dostatok kyslíka.

Reinfekcie zostávajú zriedkavé a teraz sa zotavil.

Štúdia Lancet Infectious Diseases však vyvoláva otázky: Koľko imunity je možné voči vírusu vybudovať?

Muž z Nevady nemal známe zdravotné problémy ani poruchy imunity, ktoré by ho robili obzvlášť zraniteľným voči Covidu.

Priebeh ochorenia COVID-19:

  1. marca – Prvá vlna príznakov vrátane bolesti v krku, kašľa, bolesti hlavy, nevoľnosti a hnačiek
  2. apríla – Prvýkrát má pozitívny test
  3. apríla – Počiatočné príznaky úplne ustúpia
  4. a 26. mája – Testuje vírus dvakrát negatívne
  5. mája – Znovu sa u neho prejavia príznaky, vrátane horúčky, bolesti hlavy, závratov, kašľa, nevoľnosti a hnačiek
  6. júna – Druhýkrát má pozitívny test a je hypoxický (s nízkym obsahom kyslíka v krvi) s dýchavičnosťou.

 

Vedci tvrdia, že pacient zachytil koronavírus dvakrát, namiesto toho, aby pôvodná infekcia spala a potom sa znovu objavila. Porovnanie genetických kódov vírusu odobratých počas každého záchvatu príznakov ukázalo, že sú príliš odlišné na to, aby boli spôsobené rovnakou infekciou.

„Naše objavy signalizujú, že predchádzajúca infekcia nemusí nevyhnutne chrániť pred budúcou infekciou,“ uviedol doktor Mark Pandori z Nevadskej univerzity.

Možnosť reinfekcií by mohla mať významné dôsledky pre naše chápanie imunity voči Covid-19.“

Povedal: Aj ľudia, ktorí sa uzdravili, by mali naďalej dodržiavať pokyny týkajúce sa sociálnej dištancie, tvárových masiek a umývania rúk.

Vedci stále zápasia s tŕnistou otázkou koronavírusu a imunity.

 

 

Otázky:

Stáva sa každý imúnnym? Aj ľudia s veľmi miernymi príznakmi? Ako dlho trvá akákoľvek ochrana?

Toto je dôležité pre pochopenie, ako na nás vírus bude mať dlhodobý vplyv, a aké môže mať dôsledky pre tvorbu vakcín a vízie, ako je sociálna imunita (spoločnosti).

Zatiaľ sa zdá, že reinfekcia je zriedkavá – z viac ako 37 miliónov potvrdených prípadov bolo len niekoľko príkladov (evidovaných).

Správy v Hongkongu, Belgicka a Holandska hovoria, že reinfekcie nie sú závažnejšie ako prvé. Jeden v Ekvádore sa podobal americkému prípadu, ale bol závažnejší, hoci nebol liečený v nemocnici.

Je však ešte skoro na pandémiu (?, WHO stále uznáva stav ako pandemický) a história ďalších typov koronavírusov ukazuje, že sa ochrana oslabuje. (porovnanie s inými koronavírusmi je hlúposť, táto infekcia je sofistikovaná)

Keď krajiny vydržia druhú vlnu vírusu, môžeme získať jasnejšie odpovede.

Predpokladalo sa, druhé kolo Covidu bude miernejšie, lebo telo by sa naučilo bojovať s vírusom prvýkrát. Stále nie je jasné, prečo bol pacient v Nevade druhýkrát vážnejšie chorý. Jeden názor hovorí, mohol byť vystavený vyššej počiatočnej dávke vírusu.

Je tiež možné, počiatočná imunitná odpoveď druhú infekciu ešte zhoršila. Tak to bolo dokumentované pri chorobách, ako je horúčka dengue, kde protilátky vytvorené ako reakcia na jeden kmeň vírusu dengue spôsobujú problémy, ak sú infikované iným kmeňom.

Profesor Paul Hunter z University of East Anglia uviedol, „štúdia je veľmi znepokojujúca“ z dôvodu malého rozdielu medzi dvom infekciami, a závažnosti druhej infekcie.

„Vzhľadom na skutočnosť, že k dnešnému dňu malo túto infekciu viac ako 37 miliónov ľudí, očakávali by sme, že by sme počuli o mnohých ďalších incidentoch, ak by boli také veľmi skoré reinfekcie s ťažkým ochorením bežné.

„Je príliš skoro na to, aby sme s určitosťou povedali, aké dôsledky majú tieto zistenia pre akýkoľvek imunizačný program. Tieto zistenia však posilňujú skutočnosť, že stále nevieme dosť o imunitnej reakcii na túto infekciu.“

Poznámka odborníka:

Sledovať infekciu s „pozitívnym“ prístupom môže spôsobiť mnoho zbytočných úmrtí. Dôležité je očakávať horší scenár, a to obraz vírusu ktorý mutuje v každom ľudskom tele. Jeho zhubná sila sa tým nemení, lebo sofistikovaný gén operátor je vyskladaný z viacerých koronavírusov a nastavený na rýchlo postupujúcu infekciu, kde vírus mení iba svoj plášť, kapsidu, ale množiaca sila = vražedná sila pre bunky ľudského tela kde sa vírus množí, zostáva zachovaná.

Ruská vakcína je povzbudivá v tomto smere jednoznačne. Rusi vyvíjali základný DNA model pre akékoľvek protivírusové vakcíny, proces trval 20 rokov, a dokončili ho až tento rok, práve pre potreby vakcinácie proti COVID-19. Najväčší impulz dal prezident RF pán V. V. Putin, keď nariadil uvoľniť všetky potrebné prostriedky na dokončenie univerzálneho nosiča vakcín.  Funguje rozdielne – nie ako bežné vakcíny, neplaví sa v krvi a netvorí protilátkovvú imunitu, ale tvorí bunkovú (!) imunitu. Univerzálna molekule DNA dovolí vstúpiť naviazanej molekule RNA (vírusového genetického vlákna) do bunky, ale tam zablokuje replikáciu (množenie) práve toho jedného vírusu.

Nekúpiť takú vakcínu je smrteľný hriech a vabank páchaný na všetkých občanoch ktorí si to už predplatili – zdravotné a sociálne poistné, dane, …

Poznámka bloggera:

Bolo už povedané takmer všetko. Ja len zdôrazním:

Pán Korčok a pán Matovič odpovedzte:

Aký máte dôvod odmietať ruskú vakcínu proti COVID-19 ?

 

Odporúčania pre prípady trombózy po vakcinácii proti COVID-19

14.04.2021

Oficiálne varovania USA odborníkov – sú zhodné s odporúčaniami ktoré by mali platiť aj pre EÚ pri „očkovaní vakcínou Astra Zeneca. Publikujem voľný preklad , takmer presný. Na konci sk verzie je anglo-americká pôvodná verzia. Je smutné, že naši „odborníci nedokážu sledovať výroky USA odborníkov v medicíne, ale sledujú US-Army nariadenia. V krajine [...]

Výhrady_k_médiám proti Sputniku a proti Rusku

13.04.2021

Zase špinavá politika z „rétoriky made in USA“ – „ten Sputnik nie je ten Sputnik“ – to je skutočná idiotia najmä ak si uvedomíme argument: Ak máte klaritromicín 500 mg a 250 mg a nejaký 100 mg v tabletkách od tej istej firmy, tak jeden certifikát na všetky tri platí. Taká je prax. To čo uviedol nový minister zdrav. že vraj povolenie nebolo [...]

USA – dobrý nepriateľ, ale najhorší priateľ

08.04.2021

Nepriateľ je dobrý keď sa zviditeľňuje svojimi útokmi a prípravou na útok. Politika USA je neprehliadateľná. Najhorší priateľ je ten ktorý robí pokusy na svojich submisívnych priateľoch, a nedbá na následky. Všímame si katastrofickú situáciu pandémie v USA – tvorcovi mutačného SARS-CoV-2. Aktuálne pozývajú lekárov a asistentov lekárov z celého sveta, lebo [...]

Eduard Heger

Heger sa stretol s americkou veľvyslankyňou, podporil užšie vzťahy s USA

16.04.2021 18:45

Heger tiež potvrdil záväzok slovenskej vlády bojovať proti korupcii, podporovať princípy právneho štátu doma aj vo svete, vyjadril aj porozumenie pre zavedenie sankcií USA voči Rusku.

Jan Hamáček / Andrej Danko /

Do Moskvy po Sputnik? Babiš je proti

16.04.2021 17:54

Český premiér Andrej Babiš nesúhlasí s ohlásenou cestou vicepremiéra, ministra vnútra a povereného šéfa rezortu diplomacie Jana Hamáčka do Moskvy. Hamáček chce v Rusku rokovať o vakcíne Sputnik V.

kolíková

Zmluvu k Sputniku by mali povinne zverejniť, uviedla Kolíková a Baťovú označila za „bielu vranu“

16.04.2021 17:14

„Informovala som o mojom stanovisku na vláde," zdôraznila ministarka.

Igor Matovič

OĽANO stojí za Matovičom, expremiér útočí na Baťovú kyticou

16.04.2021 16:51

Odmietame neadekvátne, až hysterické reakcie na Igora Matoviča, ktorý len vyjadril svoj názor, tvrdí jeho hnutie.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 159
Celková čítanosť: 1376874x
Priemerná čítanosť článkov: 8660x

Autor blogu