Založ si blog

Pfizer-Vaccine-Covid19 & zápaly srdca

Izrael vidí pravdepodobnú súvislosť medzi prípadmi vakcíny Pfizer a myokarditídami mladých mužov, uviedol Jeffrey Heller v článku z 03. júna 2021. (Reuters Health Information © 2021)  JERUZALEM

Izraelské ministerstvo zdravotníctva 02. júna 2021 uviedlo zistenie: Malý počet prípadov zápalov srdca pozorovaných hlavne u mladých mužov, ktorí dostali v Izraeli očkovaciu látku COVID-19 od spoločnosti Pfizer, pravdepodobne súvisel s ich očkovaním.

Spoločnosť Pfizer vo vyhlásení uviedla: „Sme si je vedomí izraelských pozorovaní myokarditíd ale naša spoločnosť nevidí preukázanie príčinnej súvislosti s našou vakcínou.“ Uviedli, že nežiadúce udalosti sú dôkladne preskúmané a spoločnosť Pfizer sa pravidelne stretáva s oddelením bezpečnosti vakcín izraelského ministerstva zdravotníctva, aby preskúmala všetky údaje.

Ministerstvo uviedlo: „V Izraeli bolo v období december 2020 – máj 2021 hlásených 275 prípadov myokarditídy (zápal srdcového svalu) spomedzi 5 miliónov očkovaných osôb“, po zverejnení zistení zo štúdie, ktorú na preskúmanie tejto záležitosti zadalo.

Väčšina pacientov, u ktorých došlo k zápalu srdca, strávila v nemocnici najviac štyri dni, z nich 95% bolo klasifikovaných ako ľahkých, uviedla štúdia, ktorú podľa ministerstva uskutočnili tri tímy odborníkov.

Štúdia konštatuje: „Existuje pravdepodobná súvislosť medzi podaním druhej dávky vakcíny (Pfizer) a výskytom myokarditídy u mužov vo veku od 16 do 30 rokov“ – uvádza sa vo vyhlásení.

Podľa zistení bola táto súvislosť pozorovaná viac u mužov vo veku 16 až 19 rokov ako v iných vekových skupinách.

Poradná skupina CDC / Centers for Disease Control and Prevention v USA minulý mesiac (máj) odporučila ďalšiu štúdiu o možnosti spojenia medzi myokarditídami a mRNA vakcínami, ktoré zahŕňajú vakcíny od Pfizer a Moderna Inc.

Na stretnutí z 24. mája poradná skupina CDC uviedla: „Údaje z VAERS / Systém hlásení nežiadúcich účinkov vakcín sa pri hlásení výsledkov spolieha na jednotlivcov, ukazujú vyšší ako očakávaný počet pozorovaných prípadov myokarditídy (zápal srdcového svalu), alebo perikarditídy (zápal osrdcovníka, t.j. obalu srdca) vo veku 16 – 24 rokov.“

Skupina tiež uviedla: „Údaje z inej databázy – VSD / Vaccine Safety Datalink – nepreukázali, že miera myokarditídy alebo perikarditídy po očkovaní vakcínou COVID-19 sa líšila od očakávaní.“

VSD má údaje od deviatich zdravotníckych organizácií a je možné ich použiť na porovnanie očkovanej populácie s neočkovanou.

Dr. Paul Offit, riaditeľ Centra vakcinačného vzdelávania v Detskej nemocnici vo Filadelfii uviedol: „Rodičia by mali svoje deti stále očkovať kvôli známym rizikám COVID-19 vrátane multisystémového zápalového syndrómu. Táto otázka prechodnej myokarditídy spojenej s vakcínou je v súčasnosti teoretickým a nedokázaným rizikom. Takže si myslím, že choroba je väčším rizikom ako pokus o zváženie relatívnych rizík.“

EMA / Európska agentúra pre lieky, koncom mája uviedla: „Zápal srdca po podaní vakcíny Pfizer nebol dôvodom na obavy, pretože podobné príhody sú podobné ako v bežnej populácii.“ V tom čase dodalo, že na tento stav sú obzvlášť náchylní mladí muži.

(Vložená poznámka bloggera: Vidíme evidentný Rozpor medzi vedou a politikou)

Izrael až do správy ministerstva zdravotníctva odložil nárok na vakcínu pre svoju 12 – 15 ročnú populáciu.
Paralelne so zverejnením týchto zistení Ministerský výbor Izraela schválil očkovanie dospievajúcich, ako uviedol vysoký úradník. „Výbor dal zelenú očkovaniu 12 až 15 ročných, čo bude možné od druhého júnového týždňa“, uviedol pre Rádio 103 FM izraelský koordinátor reakcie na pandémiu Nachman Ash, ako že „Účinnosť vakcíny prevažuje nad rizikom.“

Izrael bol svetovým lídrom v zavádzaní očkovania. Asi 55% izraelskej populácie už bolo očkovaných. Malým počtom infekcií COVID-19 (340 v celej krajine) za niekoľko málo dní sa ekonomika úplne otvorila, aj keď v oblasti cestovného ruchu stále existujú obmedzenia prichádzajúcich.

Od 02. júna boli zrušené sociálne obmedzenia a dištancovania sa, ako aj potreba špeciálnych zelených očkovacích preukazov na vstup do určitých reštaurácií a miest.

Poznámky bloggera k reuters-článku:

1. K politickému klišé zavedenému farma-komerčnými korporáciami „Účinnosť vakcíny prevažuje nad rizikom.“ mám argument: Nepochybne Izrael je „lídrom v očkovaní“, ide o to, akým lídrom. Úmrtia po očkovaní neuviedli a neuvádzajú ! Zároveň ich „líderstvo“ je dôvod, prečo dodatočne ospravedlňujú „riziká očkovania“. Ich ospravedlňovanie je adresované najviac „rýchlosti vakcinácie“ a neuváženému výberu vakcíny. Ak zomrie jeden človek po vakcíne, ťažko vysvetľovať pozostalým, že „padla trieska pri výrube lesa“. Smrť človeka je stále nenávratná strata, a preto akékoľvek očkovanie by nikdy nemalo spôsobiť smrť človeka ! 

2. Zápal srdcového svalu, alebo zápal srdcového obalu po očkovaní zanecháva trvalé následky. Zápaly sa vždy zopakujú pri akejkoľvek imunitnej záťaži! Napríklad aj po (pri) chrípke. Taká je „nepísaná“ ale praktická skúsenosť.

3. Politické vyhlásenia sú na ospravedlnenie chýb politikov rozhodujúcich neodborne o výbere vakcíny, ide najmä o rozhodnutia v rámcoch „geopolitickej“ a „hybridnej vojny“. Povýšenie politiky nad zdravie čo len jediného človeka je obludný politický kanibalizmus = politický a ekonomický prospech na úkor života človeka. Presne tomu sa hovorí vražedná ekonomika a politika.

4. Médiá sa vyjadrujú ambivalentne – dvojznačne citujú „argumenty za a proti“ nejakej vakcíne. Vidíme, viac rešpektujú politikov a farma-komerčné zisky, než by ohlasovali škodlivosť vražedných vakcín.

Slovo „vražedné“ patrí oprávnene tej vakcíne, po ktorej zomrel čo i len jediný človek. Prečo? Lebo človek laik sa dal nahovoriť na očkovanie aj keď nebol odborník, nepoznal skutočné riziko ktoré nepoznajú ani lekári, a potom zomrel. Ako to chcete vysvetliť pozostalým ? Ak existuje smrteľné riziko, vakcínu treba zakázať ! – jednoznačne a nekompromisne !

5. Vláda SR je genocídna nielen pre používanie vražedných vakcín, ale aj pre zatajovanie skutočných čísel komplikácií a úmrtí po vakcinácii. Podobne aj o úmyselnom rozšírení infekcie SARS-CoV-2 v období september 2020 až marec 2021 – o tom som už písal dosť v predchádzajúcich blogoch.

Vládu SR vedenú zločincami Čaputová, Matovič, Naď, Korčok, Kolíková, Mikulec, Remišová, Sulík, Lengvarský a spol. treba postaviť pred vojenský súd a uväzniť na doživotie za úmyselne spôsobené vraždy viac ako 13 tisíc občanov SR.

Rozsiahla genocída v našom malom štáte prekonala genocídu na Slovensku v období 2.sv.vojny.

Osvojené nacistické princípy si ani neuvedomujú – sú im natoľko prirodzené, až vrodené – preto podporujú banderovsky riadenú vládu Ukrajiny, podporujú gangsterskú zahraničnú politiku USA…, stotožňujú sa s vražednou politikou šírenou cez NATO agresie do celého sveta. Klamstvo, lúpež, nacizmus, podpora úchyliek, vraždy… – to sú ich formy politickej moci.

Pýtam sa: Dokedy im to dovolíme?

 

Antivaxer versus realita

29.07.2021

Skutoční odborníci sa zhodujú v otázke rizika zápslu srdcového svalu – myokarditídy. V prípade detí, ktoré málokedy ochorejú na COVID-19, je otázka vaxovania nadbytočná rovnako, ako je nadbytočná myokarditída detí. Článok od odborníkov pre každého čitateľa. zdroj: MedScape (Medicínsky Prehľad, USA) John Mandrola, MD, Uverejnené July 01, 2021 Výber odborných [...]

Vakcína Pfizer produkuje nižšie hladiny protilátok

14.07.2021

proti variantu Delta, známemu ako B.1.617.2 a objavenému v Indii, tvrdí nová štúdia zverejnená vo štvrtok v časopise Lancet. Zdá sa, že hladiny protilátok sú tiež nižšie u starších ľudí a časom klesajú, čo by mohlo znamenať, že niektorí očkovaní ľudia budú na jeseň tohto roku potrebovať posilňovaciu dávku. (axon: Preklad odborného článku uverejňujem aby bolo [...]

Lengvarský je luhár

13.07.2021

Odborníci na celom svete hovoria o zákaze kombinovania vakcín. Náš minister zdravotníctva „si nechal“ vypracovať štúdiu ktorá odobruje kombináciu vakcín. Problém je v osobnosti Lengvarského: kto dokáže popierať všetkých skutočných svetových odborníkov (?) ak zároveň sám popierateľ nemá odborné vzdelanie? To je sociopatia a psychopatia. Lengvarský je iba [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 1458309x
Priemerná čítanosť článkov: 8479x

Autor blogu