Založ si blog

NATO summit – šapitó s vymletými cirkusantmi

NATO sa chystá na dvojcestnú politiku voči Rusku a Číne. 1. Zastrašovať „bu-bu-bu“. 2. Viesť dialóg, čo v ich reči znamená rozkazovať Rusku a Číne ako a čo majú robiť, ako majú chápať tú správnu, americkú „demokraciu“.

Vidím NATO ako slepú babu čo si spieva o krásnej dúhe krúžiacej okolo Zeme. Džou Bajden je reprezentant „novej“ politiky USA a drcnutím do lakťa Džínsa Štoltenberga si myslia že „zastrašia“ Putina.

Putin poslal odpovede už doobeda pred skončením Sammitu. V interjú pre amerického žurnalistu povedal, parafrázujem:
„Aj keď ja tu nebudem, naša cesta bude tá istá ako v posledných rokoch – nemenná, ako ju vidíte. Kto chce môže ísť s nami. Vidíte ako dopadla EÚ so svojimi sankciami, trasú sa že prestaneme od nich nakupovať – vo všetkom začíname byť sebestační a máme dobrých obchodných partnerov ktorí chcú budovať mier a pokoj vo svete. Pred nástupom mojej vlády sa Rusko zmietalo v chaose, obrovských dlhoch, v rozdielnom postavení niekoľkých oligarchov a s obrovským počtom chudobných o ktorých sa nkto nestaral, v hladomore zapríčinenom USA. Vtedy našim politikom tlieskali a riadili politiku Ruska do zániku ekonomiky a do zániku našej odvekej vlasti. To už nikdy nedopustíme. Po mne príde nový prezident ktorý to bude riadiť našou cestou.“

Pripomenul nedávne vyhlásenie, že svoje územia si budú strážiť a „západ“ nemá právo ani nárok ani na Ukrajinu, ani na Krym.

Pripomínam nedávnu udalosť: Senilný Džou nepamätá ani na svoje vyhlásenia, niekedy si nepamätá ani vetu ktorú vyslovil pred pár sekundami – to je pravý obraz zahraničnej politiky USA. Vyhlásil o Putinovi že je vrah. Putin mu odkázal cez médiá dobré zdravie a dlhý život. Zalistoval v histórii a opýtal sa kto je vrahom, keď v americkom parlamente zastrelil policajt žurnalistku, a kto robí plitických väzňov keď 400 aktivistov je za mrežami a čaká ich súd s hrozbou doživotia, keď zahraničná politika USA neráta ľudské obete v Iraku, Afganistane, Líbyi, Egypte v štátoch južnej Ameriky… Čo sa týka NATO, opýtal sa prečo podporujú banderovskú nacistickú politiku Ukrajiny. Citujem prezidenta Putina: „ My takéto nerobíme a nikdy sme nerobili.“

Spomeňme si: Štoltenberg miluje ukrajinských nacistov, banderovcov v zoskupení mimovládnej skupiny ozbrojencov pod názvom „Azov“ a nazval ich „naši chlapci“. Tých nacistov ktorí nosia vytetovaný banderovský „hakenkrajc“, tých ktorí s veľkými oslavami začali genocídu Rusov vo februári r. 2014, vtedy im Štoltenberg slávnostne povedal: „Vy ste naši chlapci.“

Čo znamená zastrašovanie v reči USA-diplomacie? Lietanie bombardérov nad hranicami Ruska? Alebo vplávanie USA-NAVY do výsostných vôd Ruska? Alebo lietanie B 52-ek nad celou EÚ? Alebo budovanie raketových základní v Poľsku, Litve, Lotyšsku, Estónsku, Kosove, Rumunsku a Bulharsku? Alebo blokovanie obchodu medzi EÚ a nie-NATO štátmi?
Mne to pripadá ako gaunerstvo. Ale USA tomu chcú „učiť“ predstaviteľov štátov EÚ a chcú z nich urobiť cirkusantské vlády ako je ukrajinská a terajšia naša vláda, ktoré dosadili volebnými dezinformáciami, ergo podvodmi, v UA v 2014 a u nás v 2020. Matovičova kampaň od r. 2018 bola riadená priamo z USA. Pamätáte na „doklad“ o Ficovom majetku v latinskej Amerike? Blud. Hoax. To isté prišlo s vyhlásením o Počiatkovej vile – typické hoaxy NATO, akože „dôkazy“.

Mali by sme si chrániť naše päty. Had sa už zahryzol rovnako ako v r. 1939.
Otázkou je, kedy sa vlády Francie, Talianska, Španielska a Nemecka – ako snívaný „noje-drajte-rajch“ postavia do šíku pod velením senilného Džoua Bajdena a Džínsa Štoltenberga. Čo potom? Nasťahujú nám sem B 52-ky, nejaké jadrové hlavice na pomalých raketách, a budú nám tu vybuchovať napr. na Sliači  trafené hypersonickými ruskými raketami? Budeme terčom pre Rusov?

Kauboj Džíns Štoltenberg a jeho dementný partner Džou prezident USA sa dohodli na zvláštnej taktike, parafrázujem: „NATO stiahne svoje vojská z Afganistanu, a Turecko prevezme kontrolu nad politikou Afganistanu.“ Pýtajme sa Džínsa a Džoua: Turci už nie sú v NATO? Fakticky dementné vyhlásenie.

Sammit sa ukazuje ako stretnutie bosoriek močiacich do gatiek zo strachu pred Ruskom a Čínou, lebo si uvedomili čo spravili:

Sankciami donútili Rusko k samostatnosti a k obchodovaniu s celým nie-NATO svetom. A to už je silná káva.

Čína má rovnaké ambície a možnosti, ale menej vyvinutú zbrojnú techniku, popri tom ale vlastnia väčšinu USA-akcií dostupných na trhu. Čína už dnes môže položiť na lopatky celé USA jednoduchými ekonomickými aktivitami – USA sú vlastníctvom Číny, prakticky už vyše niekoľkých rokov. To je skutočný strach politikov USA – vedomie čínskej ekonomickej sily. Nie čínske zbrane.

Teraz ich doslova desí Rusko-Čínsky Dohovor o vzájomnej vojenskej pomoci. Ale nie agresia, ktorú nikde nevidno.

Celý NATO-sammit je klamstvo USA predkladané ostatným členským štátom. Chcú zaviazať EÚ k vojenskej spoluúčasti v prípade konfliktu, ale otvorene nič také nepriznajú. Aj v tom je rozdiel medzi klamstvami USA-diplomacie, a pravdou ruskej diplomacie.

Rusi otvorene povedali: „Ešte nie sme v UA prítomní, je len otázkou času kedy bude UA naspäť, UA sama o to musí požiadať.“ K tomuto vyhláseniu patrí aj varovanie pre štáty NATO: „Prítomnosť NATO v UA nedopustíme.“

Rusi majú hyperzvukové rakety ale iba na svojom území! Sú schopní zruinovať najväčšie mestá kdekoľvek na Zemi (London, Washington, New York…) za 15 minút od vydania povelu. Keby chceli zastrašovať USA, už dávno by im poslali zopár exemplárov bez jadrových náloží len tak, ako holuba čo zaprská nad mestom, a letectvo či iné obranné techniky USA si to nestihnú ani pozrieť. To by bola forma Ruského zastrašovania. Ale veľkorysosť ruskej politiky voči USA má svoje hranice.

Na Sammite vyhlásili rozhodnutie čo najskôr prijať UA do NATO.

Pýtam sa: USA-demokracii nevadí banderovský nacizmus ukrajinskou vládou ospevovaných zločincov? Genocída Rusov na území UA vyvolala občiansku vojnu a dodnes trvá bez účasti RF.
„Ak NATO presunie svoje vojská do UA, čakajte tvrdú odozvu zo strany RF“ – ako to už v r. 2014 vyhlásil zaminir Lavrov.
Toto sme chceli 17. novembra 1989?

Putin nie raz vyhlásil: „UA je naša – bola naša a bude naša, ako väčšinový tam žije náš národ. UA bola vždy a bude naša.
Pripomínam, RF má najdemokratickejšie zákony uznávajúce všetky rasy, národy a vierovyznania. V Rusku nemôžete nadávať na moslimov, lebo sa to považuje ta trestný čin, teda na nikoho nemôžete nacisticky pokrikovať. Majú školy v národných jazykoch a povinnú ruštinu k tomu, podporujú všetky národy sveta, umožnia štúdium na ruských univerzitách aj študentom z členských štátov NATO! Na niektorých ruských univerzitách môžete študovať donca aj v anglickom jazyku! Nevyhlasujú sankcie nikomu kým ich niekto nedonúti, ako nedávno zablokovali dánske zisky z podnikania v RF, lebo Dáni zabudli odvádzať dohodnuté dividendy.

Ukážte mi na mape sveta mimoruské miesto, kde by boli rozmiestnené ruské rakety! To čo je mimo ruského územia to sú jadrové ponorky pod priamym velením ruskej admirality a pohybujú sa výsostne len v medzinárodnom podmorskom svete – je to bezpečný systém záloh ktoré majú príkaz zlikvidovať ktoréhokoľbek nepriateľa keby Rusko bolo napadnuté… To nie je hrozba, to je obrana ktorá desí USA admiralitu aj ministra obrany USA. To že USA-NAVY brázdia všetky výsostné vody štátov ktoré im v tom nevedia zabrániť, na to USA diplomacia rada zabúda.

Džou si vybral za minstra obrany generála Afroameričana stúpenca gender-politiky. To je reč za všetko a o všetkom. Najprv že je „farebný“ ako to radi hovoria Yankovia, a potom že je za gender-politiku začatú Edgarom Hooverom. Škoda že vo svojom CV nenapísal odkedy a či nosí dámske nohavičky. Možno by sa ho Číňania aj zľakli, veď v Číne aj v Rusku je gender-politika zákonom zakázaná. Toto by si mali všimnúť vo Vatikáne – ale žiaľ, nechcú o tom ani len počuť a už vôbec nie hovoriť.

My máme v znaku už vyše tisícročia Nitriansky Dvojkríž – aj to nám vezmú naši NATO „priatelia“? Ako sa zlučuje náš znak s ich politikami? To je otázka pre našu konzervatívnu Cirkev.

Akej demokracii chcú „kauboji“ Džou a Džíns „vyučiť“ Rusko a Čínu? Chcú aby všetci začali uplatňovať segregáciu proti komukoľvek ako to riadili USA proti Srbom cez teroristov v Kosove? Alebo ako sa dnešná EÚ pokúša o COVID-segregáciu? Koľko apartheidov musíme vidieť kým niekto zastaví USA-nacizmus v ich zahraničnej politike?

Nestačilo nám hajlovanie policajtky pri policajnom zabíjaní nášho občana ktorý sa domáhal svojich „európskych“ práv?

Sledujte správy z celého sveta – nenechajte sa „vymieľať“ NATO-demagógiami.
Obchodovať sa dá s každým, ale nech nás nikto neobmedzuje ani v myslení, ani v úprimnom demokratickom konaní.

 

Antivaxer versus realita

29.07.2021

Skutoční odborníci sa zhodujú v otázke rizika zápslu srdcového svalu – myokarditídy. V prípade detí, ktoré málokedy ochorejú na COVID-19, je otázka vaxovania nadbytočná rovnako, ako je nadbytočná myokarditída detí. Článok od odborníkov pre každého čitateľa. zdroj: MedScape (Medicínsky Prehľad, USA) John Mandrola, MD, Uverejnené July 01, 2021 Výber odborných [...]

Vakcína Pfizer produkuje nižšie hladiny protilátok

14.07.2021

proti variantu Delta, známemu ako B.1.617.2 a objavenému v Indii, tvrdí nová štúdia zverejnená vo štvrtok v časopise Lancet. Zdá sa, že hladiny protilátok sú tiež nižšie u starších ľudí a časom klesajú, čo by mohlo znamenať, že niektorí očkovaní ľudia budú na jeseň tohto roku potrebovať posilňovaciu dávku. (axon: Preklad odborného článku uverejňujem aby bolo [...]

Lengvarský je luhár

13.07.2021

Odborníci na celom svete hovoria o zákaze kombinovania vakcín. Náš minister zdravotníctva „si nechal“ vypracovať štúdiu ktorá odobruje kombináciu vakcín. Problém je v osobnosti Lengvarského: kto dokáže popierať všetkých skutočných svetových odborníkov (?) ak zároveň sám popierateľ nemá odborné vzdelanie? To je sociopatia a psychopatia. Lengvarský je iba [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 1458318x
Priemerná čítanosť článkov: 8479x

Autor blogu