Založ si blog

Školské odbory opäť stoja proti učiteľom

Citové vydieranie učiteľov zo strany Odborov, že vraj berú plný plat, je totálna postkomunistická fraška a krádež.

Môžu učitelia za to, že štát nezvláda bežnú infekčnú krízu? Nariadili elektronické vyučovanie a učitelia vyučujú. Pýtame sa – učitelia sa nemusia stravovať počas takto upravenej pracovnej doby?

Prečo by sa mali zrieknuť stravného? Len preto že Ondek? Už za Čaploviča Ondek vymyslel že učitelia si majú hradiť odvody počas štrajku, čo nikde na svete v žiadnom štáte kde odbory spolurozhodujú,  nikde takéto štrajkové móresy nezaviedli, len Ondek.

A teraz ?

Pýtame sa:

Nemohol štát nariadiť aby sa v školách dezinfikovalo a brali sa testy nielen učiteľom ale aj žiakom? Každý slušný (bývalý) hygienik by to zvládol „ľavou zadnou“. Dnešní „epidemiológovia“ sa chcú naparovať  „americky“, a dokonca chcú aj blackout.

Vidíme neschopných politikov a „bábovky“ na čele odborných rezortov ktorí majú vysoké platy a berú aj druhé platy a provízie – a za čo? Za odstavenie štátu? …  a keď štát je ochrnutý tak ho chcú ešte aj doraniť?

Čo na tom že dezinfekcia zdražela o viac ako 100 %, a učitelia si ju kupujú, ale oni sa musia zrieknuť stravného?  Prečo štát nehradí učiteľom dezinfekciu? Nezáleží im na prežití učiteľov?

Čo na tom že súkromnícki zamestnanci nerobia ani z domu, a dostanú 80% platu čo je viac ako „nemocenské“ pri PN-ke? Hlavne že učitelia sa majú zrieknuť svojho nároku aj keď robia, aj keď budú musieť doučovať lajdákov atď…?

Namiesto toho nariadili sprostosť ktorú si učitelia „odskáču“ aj po tzv. karanténe, budú musieť všetko doučiť tých čo sa ulievali…  Teda prečo majú upustiť zo svojich nárokov?

Pán Ondek, Vy nemáte hanbu žiadať od učiteľov aby sa zriekli stravného?

Pán premiér, nedokážete vymyslieť nič lepšie ako smrť štátu? Potom ste pán Black-MatoVID-20, nový vírus ktorý nás všetkých má trápiť celé 4 roky? Myslíte si že to pôjde?

Čo keby ste sa pozreli na používanie správneho typu dezinfekcie a zahájili „protiepidemický spôsob vyučovania“ ako si to pamätáme z čias „socíku“?

Čo keby ste osvedčené používali? Čo keby ste nariadili produkciu dezinfekcie v dostatočnom množstve a naučili občanov spolupracovať v zmysle skutočných hygienických protiepidemických opatrení?

Čo keby ste usmernili vyškolených dobrovoľníkov na vykonávanie testov v školách?

A na koniec:

Čo keby ste sa zriekli svojej neschopnej vlády a odovzdali „riadenie karantény“ do rúk skutočným odborníkom?

Tancujete na vysnenom kresle, a chcete dokazovať že na to máte?

A ešte: Čo je viac – Vaše kreslo, alebo život štátu a životy občanov?

Armáda má nosiť stravu do bytu každému kto si zavolá?

To ste snáď ani nemyslel vážne  ten Váš Blackout, pán Black-MatoVID-20.

Všetko čo doteraz bolo urobené,

bolo na trojku (Pellegrini-SMER bez kompasu)

a na päťku (MatoVID-ovci).

Tento štát mohol byť jednotkou vo svete, máme na to mentálne kapacity, ale čo keď bezkapacitní riadia štát, čo v takom prípade?

___________ ******* ___________

Antivaxer versus realita

29.07.2021

Skutoční odborníci sa zhodujú v otázke rizika zápslu srdcového svalu – myokarditídy. V prípade detí, ktoré málokedy ochorejú na COVID-19, je otázka vaxovania nadbytočná rovnako, ako je nadbytočná myokarditída detí. Článok od odborníkov pre každého čitateľa. zdroj: MedScape (Medicínsky Prehľad, USA) John Mandrola, MD, Uverejnené July 01, 2021 Výber odborných [...]

Vakcína Pfizer produkuje nižšie hladiny protilátok

14.07.2021

proti variantu Delta, známemu ako B.1.617.2 a objavenému v Indii, tvrdí nová štúdia zverejnená vo štvrtok v časopise Lancet. Zdá sa, že hladiny protilátok sú tiež nižšie u starších ľudí a časom klesajú, čo by mohlo znamenať, že niektorí očkovaní ľudia budú na jeseň tohto roku potrebovať posilňovaciu dávku. (axon: Preklad odborného článku uverejňujem aby bolo [...]

Lengvarský je luhár

13.07.2021

Odborníci na celom svete hovoria o zákaze kombinovania vakcín. Náš minister zdravotníctva „si nechal“ vypracovať štúdiu ktorá odobruje kombináciu vakcín. Problém je v osobnosti Lengvarského: kto dokáže popierať všetkých skutočných svetových odborníkov (?) ak zároveň sám popierateľ nemá odborné vzdelanie? To je sociopatia a psychopatia. Lengvarský je iba [...]

Grécko Požiar Lesný

Grécko naďalej sužujú rozsiahle lesné požiare, evakuovali ďalších ľudí

05.08.2021 23:03

V blízkosti gréckej metropoly Atény vo štvrtok pre silný vietor opäť vzplanuli prírodné požiare.

lipšic žilinka

Lipšic reaguje na Výboha: Obvinený nám klásť podmienky nebude

05.08.2021 20:43, aktualizované: 21:50

Lenka Wittenbergerová, bývalá riaditeľka Finančnej správy, sa priznala ku skutku.

Petkovce, tornádo

Obcou Petkovce sa prehnalo tornádo, na mieste zasahujú hasiči

05.08.2021 19:07, aktualizované: 20:31

V obci v okrese Vranov nad Topľou poškodilo 4 domy.

Mikulec

Mikulec: Činnosť polície počas štvrtkových protestov hodnotím pozitívne

05.08.2021 18:03, aktualizované: 18:38

V Bratislave sa protestuje proti očkovaniu, testovaniu, pandemickým opatreniam, predstaviteľom vlády a parlamentu, proti prezidentke Čaputovej i médiám.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 1441676x
Priemerná čítanosť článkov: 8382x

Autor blogu