Založ si blog

Školské odbory opäť stoja proti učiteľom

Citové vydieranie učiteľov zo strany Odborov, že vraj berú plný plat, je totálna postkomunistická fraška a krádež.

Môžu učitelia za to, že štát nezvláda bežnú infekčnú krízu? Nariadili elektronické vyučovanie a učitelia vyučujú. Pýtame sa – učitelia sa nemusia stravovať počas takto upravenej pracovnej doby?

Prečo by sa mali zrieknuť stravného? Len preto že Ondek? Už za Čaploviča Ondek vymyslel že učitelia si majú hradiť odvody počas štrajku, čo nikde na svete v žiadnom štáte kde odbory spolurozhodujú,  nikde takéto štrajkové móresy nezaviedli, len Ondek.

A teraz ?

Pýtame sa:

Nemohol štát nariadiť aby sa v školách dezinfikovalo a brali sa testy nielen učiteľom ale aj žiakom? Každý slušný (bývalý) hygienik by to zvládol „ľavou zadnou“. Dnešní „epidemiológovia“ sa chcú naparovať  „americky“, a dokonca chcú aj blackout.

Vidíme neschopných politikov a „bábovky“ na čele odborných rezortov ktorí majú vysoké platy a berú aj druhé platy a provízie – a za čo? Za odstavenie štátu? …  a keď štát je ochrnutý tak ho chcú ešte aj doraniť?

Čo na tom že dezinfekcia zdražela o viac ako 100 %, a učitelia si ju kupujú, ale oni sa musia zrieknuť stravného?  Prečo štát nehradí učiteľom dezinfekciu? Nezáleží im na prežití učiteľov?

Čo na tom že súkromnícki zamestnanci nerobia ani z domu, a dostanú 80% platu čo je viac ako „nemocenské“ pri PN-ke? Hlavne že učitelia sa majú zrieknuť svojho nároku aj keď robia, aj keď budú musieť doučovať lajdákov atď…?

Namiesto toho nariadili sprostosť ktorú si učitelia „odskáču“ aj po tzv. karanténe, budú musieť všetko doučiť tých čo sa ulievali…  Teda prečo majú upustiť zo svojich nárokov?

Pán Ondek, Vy nemáte hanbu žiadať od učiteľov aby sa zriekli stravného?

Pán premiér, nedokážete vymyslieť nič lepšie ako smrť štátu? Potom ste pán Black-MatoVID-20, nový vírus ktorý nás všetkých má trápiť celé 4 roky? Myslíte si že to pôjde?

Čo keby ste sa pozreli na používanie správneho typu dezinfekcie a zahájili „protiepidemický spôsob vyučovania“ ako si to pamätáme z čias „socíku“?

Čo keby ste osvedčené používali? Čo keby ste nariadili produkciu dezinfekcie v dostatočnom množstve a naučili občanov spolupracovať v zmysle skutočných hygienických protiepidemických opatrení?

Čo keby ste usmernili vyškolených dobrovoľníkov na vykonávanie testov v školách?

A na koniec:

Čo keby ste sa zriekli svojej neschopnej vlády a odovzdali „riadenie karantény“ do rúk skutočným odborníkom?

Tancujete na vysnenom kresle, a chcete dokazovať že na to máte?

A ešte: Čo je viac – Vaše kreslo, alebo život štátu a životy občanov?

Armáda má nosiť stravu do bytu každému kto si zavolá?

To ste snáď ani nemyslel vážne  ten Váš Blackout, pán Black-MatoVID-20.

Všetko čo doteraz bolo urobené,

bolo na trojku (Pellegrini-SMER bez kompasu)

a na päťku (MatoVID-ovci).

Tento štát mohol byť jednotkou vo svete, máme na to mentálne kapacity, ale čo keď bezkapacitní riadia štát, čo v takom prípade?

___________ ******* ___________

Sulík a Remišová zachraňujú USA-anál na Slovensku

03.03.2021

Považujú občanov SR za idiotov. Tvrdia že idú zachraňovať „koalíciu“, ale zamlčujú pravdu o záujmoch USA v oblasti stredu EÚ. Korčok prezradil presne to čo nechcel prezradiť. Objednávka Sputnika V je podľa USA veľvyslanca na Slovensku geopolitická sabotáž prítomnosti US-A (americkej armády) na území SR. Podľa doktríny NATO je neprípustné, aby sa slovenskí [...]

„Proti Ľuďom“ je Remišovej staronová strana.

19.02.2021

Premenovala ju tak „nechtiac“, resp. nevedomky, poslúchla príkaz svojho šialeného šéfa. Matovič ju požiadal aby vzala na seba jeho rozhodnutie. Matovič totiž na stretnutí V4 hovoril o vakcíne Sputnik V super pozitívne, a dokonca sa vyjadril, že by ju aj objednal. Keďže nechce vyzerať v očiach V4 ako luhár, musela na seba vziať „túto úlohu“ vetovania Sputniku V, [...]

GP Žilinka napľul na Ústavu SR

16.02.2021

– ignoruje fakty, a vyjadruje sa ako nedouk – vraj dá pozor na Lipšica ako si bude plniť povinnosti. Nebude to naopak? Nebude náhodou Lipšic – vypadnutý zo zadku CIA s pečiatkou akéhosi „harvardského učilišťa“ – nebude náhodou on ten inkvizítor konajúci dozor nad GP Žilinkom? Nie je len tak náhodou práve GP Žilinka a celá GP (generálna prokuratúra [...]

Štokholm, Švédsko, explózia

Pri útoku nožom vo Švédsku utrpelo zranenia osem ľudí

03.03.2021 20:17

Polícia útok vyšetruje ako "podozrivý teroristický trestný čin".

matovič kuleba

Matovič kazí priateľské vzťahy medzi Ukrajinou a Slovenskom, reagoval Kyjev

03.03.2021 19:41

Ukrajinské ministerstvo zahraničia očakáva ospravedlnenie od Matoviča za žartovné vyjadrenie, že za ruskú vakcínu Sputnik V sľúbil Moskve Zakarpatskú Ukrajinu.

Covid testy, SD Biosensor, antigénový AG

Slovensko podľa Smatanu neobjednalo samotesty, ale ďalšie antigénové testy

03.03.2021 18:41

Ani jeden z testov tak podľa neho neumožní zmenu v testovacej stratégii.

nakupovanie senior koronavírus potraviny

Čas nákupu pre seniorov bude aj pre ďalšie osoby

03.03.2021 17:39, aktualizované: 19:02

Po novom bude vyhradený čas v obchodoch aj pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 156
Celková čítanosť: 1352300x
Priemerná čítanosť článkov: 8669x

Autor blogu