Založ si blog

Školské odbory opäť stoja proti učiteľom

Citové vydieranie učiteľov zo strany Odborov, že vraj berú plný plat, je totálna postkomunistická fraška a krádež.

Môžu učitelia za to, že štát nezvláda bežnú infekčnú krízu? Nariadili elektronické vyučovanie a učitelia vyučujú. Pýtame sa – učitelia sa nemusia stravovať počas takto upravenej pracovnej doby?

Prečo by sa mali zrieknuť stravného? Len preto že Ondek? Už za Čaploviča Ondek vymyslel že učitelia si majú hradiť odvody počas štrajku, čo nikde na svete v žiadnom štáte kde odbory spolurozhodujú,  nikde takéto štrajkové móresy nezaviedli, len Ondek.

A teraz ?

Pýtame sa:

Nemohol štát nariadiť aby sa v školách dezinfikovalo a brali sa testy nielen učiteľom ale aj žiakom? Každý slušný (bývalý) hygienik by to zvládol „ľavou zadnou“. Dnešní „epidemiológovia“ sa chcú naparovať  „americky“, a dokonca chcú aj blackout.

Vidíme neschopných politikov a „bábovky“ na čele odborných rezortov ktorí majú vysoké platy a berú aj druhé platy a provízie – a za čo? Za odstavenie štátu? …  a keď štát je ochrnutý tak ho chcú ešte aj doraniť?

Čo na tom že dezinfekcia zdražela o viac ako 100 %, a učitelia si ju kupujú, ale oni sa musia zrieknuť stravného?  Prečo štát nehradí učiteľom dezinfekciu? Nezáleží im na prežití učiteľov?

Čo na tom že súkromnícki zamestnanci nerobia ani z domu, a dostanú 80% platu čo je viac ako „nemocenské“ pri PN-ke? Hlavne že učitelia sa majú zrieknuť svojho nároku aj keď robia, aj keď budú musieť doučovať lajdákov atď…?

Namiesto toho nariadili sprostosť ktorú si učitelia „odskáču“ aj po tzv. karanténe, budú musieť všetko doučiť tých čo sa ulievali…  Teda prečo majú upustiť zo svojich nárokov?

Pán Ondek, Vy nemáte hanbu žiadať od učiteľov aby sa zriekli stravného?

Pán premiér, nedokážete vymyslieť nič lepšie ako smrť štátu? Potom ste pán Black-MatoVID-20, nový vírus ktorý nás všetkých má trápiť celé 4 roky? Myslíte si že to pôjde?

Čo keby ste sa pozreli na používanie správneho typu dezinfekcie a zahájili „protiepidemický spôsob vyučovania“ ako si to pamätáme z čias „socíku“?

Čo keby ste osvedčené používali? Čo keby ste nariadili produkciu dezinfekcie v dostatočnom množstve a naučili občanov spolupracovať v zmysle skutočných hygienických protiepidemických opatrení?

Čo keby ste usmernili vyškolených dobrovoľníkov na vykonávanie testov v školách?

A na koniec:

Čo keby ste sa zriekli svojej neschopnej vlády a odovzdali „riadenie karantény“ do rúk skutočným odborníkom?

Tancujete na vysnenom kresle, a chcete dokazovať že na to máte?

A ešte: Čo je viac – Vaše kreslo, alebo život štátu a životy občanov?

Armáda má nosiť stravu do bytu každému kto si zavolá?

To ste snáď ani nemyslel vážne  ten Váš Blackout, pán Black-MatoVID-20.

Všetko čo doteraz bolo urobené,

bolo na trojku (Pellegrini-SMER bez kompasu)

a na päťku (MatoVID-ovci).

Tento štát mohol byť jednotkou vo svete, máme na to mentálne kapacity, ale čo keď bezkapacitní riadia štát, čo v takom prípade?

___________ ******* ___________

Karanténa a právne bezvedomie v EÚ

22.06.2020

Zatnime ostrie svojich mozgov do definícií slov „zákon“, „karanténa“, „demokracia“, „dekrét“, „karanténne opatrenia“. Každý lexikón a slovníky cudzích slov poskytujú jasné vysvetlenia obsahov týchto slov, citujem len jedno – karanténa: „obmedzenie voľnosti pohybu, izolácia osôb alebo zvierat podozrivých z nákazy po dobu inkubácie a infekčnosti“. [...]

Naše médiá sú blokované informačnými podvrhmi

21.05.2020

a tajnými dohodami s americkou CIA a fiktívnymi agentúrami z dielne US-NATO. Do našich médií prichádzajú okyptené, deformované, a zavádzajúce informácie ktoré poškodzujú ázijské štáty rovnako ako juhoamerické. Príkladom uvediem porovnanie počtu infikovaných COVID-19 vo svete v apríli a v máji t. r.: Naše [...]

Karanténa odštartovala olympiádu hyen a supov

22.04.2020

Že vraj trhová ekonomika. Vážne? Od rána do rána bežia v médiách reklamy na „vysávače peňazí“ z peňaženiek ustráchaných občanov, rôzne enzýmy, vitamíny a iné podvodnícke zaručené „chrániče zdravia“. Okrem toho sú predražené dezinfekčné prostriedky – ktoré skutočne dokážu chrániť občanov pred nákazou. V stredoveku poznali iba dym a oheň, [...]

pocasie-13-7-2020

Medard stále šarapatí, budú dažde pokračovať?

12.07.2020 18:00

Týždeň bolo počasie premenlivé, aj horúčavy, aj daždivé obdobie. Bude to pokračovať alebo sa situácia upokojí? Aké budú teploty?

Boris Kollár

Kollár veľmi nechcel vládnuť so stranou Za ľudí, štvorkoalíciu si však želá

12.07.2020 16:34

Kollár si želá zotrvanie súčasnej štvorkoalície OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí.

Ivan Korčok

Korčok: Je smutné, že Fico politikárči s úplne všetkým, čo sa mu hodí

12.07.2020 15:43

Ministra zahraničia v sobotu Fico vyzval, aby zvážil svoje zotrvanie vo funkcii.

irán lietadlo trosky

Irán: Za zostrelenie ukrajinského lietadla môže chybné nastavenie radaru

12.07.2020 15:22

Agentúra AFP poznamenáva, že ide o technickú správu a nie konečnú správu o vyšetrovaní nehody.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 127
Celková čítanosť: 992385x
Priemerná čítanosť článkov: 7814x

Autor blogu