Založ si blog

Vakcína Pfizer produkuje nižšie hladiny protilátok

proti variantu Delta, známemu ako B.1.617.2 a objavenému v Indii, tvrdí nová štúdia zverejnená vo štvrtok v časopise Lancet. Zdá sa, že hladiny protilátok sú tiež nižšie u starších ľudí a časom klesajú, čo by mohlo znamenať, že niektorí očkovaní ľudia budú na jeseň tohto roku potrebovať posilňovaciu dávku.

(axon: Preklad odborného článku uverejňujem aby bolo jasné v čom klamú naši „odborníci“, čo zamlčujú naše médiá, a čo je bežne dostupné odbornej verejnosti napríklad v GB alebo v USA, či Fr, De, a inde. Pôvodný text: MedScape, GB, Vakcína Pfizer chráni menej proti indickým variantom COVID-19,
Carolyn Crist, 4. júna 2021.)

„Tento vírus pravdepodobne ešte nejaký čas bude, takže musíme zostať agilní a ostražití,“ uviedla vo vyhlásení Emma Wall, PhD, vedúca autorky štúdie a špecialistka na infekčné choroby v londýnskom Inštitúte Francisa Cricka.

Vedecký tím analyzoval protilátky v krvi 250 zdravých ľudí vo veku 33-52 rokov až 3 mesiace po podaní prvej dávky vakcíny Pfizer COVID-19. Tím hľadal „neutralizujúce protilátky“ alebo schopnosť protilátok blokovať vstup vírusu do buniek. Vedci testovali päť variantov: pôvodný kmeň objavený v Číne, dominantný kmeň v Európe počas prvej vlny v apríli 2020, variant B.1.1.7 objavený vo Veľkej Británii, variant B.1.351 prvýkrát objavený v Južnej Afrike a najnovší variant záujmu, ktorým je variant B.1.617.2 objavený v Indii. Tím porovnával koncentrácie neutralizujúcich protilátok medzi variantmi. Zistili, že ľudia, ktorí boli úplne očkovaní dvoma dávkami Pfizeru, mali protilátky, ktoré boli:
6 krát nižšie proti variantu B.1.617.2 (SARS-CoV-2-Delta)
5 krát nižšie proti variantu B.1.351,
2,6 krát nižšie proti B.1.1.7 variantu, v porovnaní s pôvodným kmeňom.

Protilátková odpoveď bola ešte nižšia u ľudí, ktorí dostali iba jednu dávku. Po jednej dávke Pfizeru malo 79% ľudí neutralizujúce protilátky proti pôvodnému kmeňu, ktoré klesli na
50% pre B.1.1.7,
32% pre B.1.617.2,
25% pre B. 1,351 variant.
„Nové varianty sa vyskytujú prirodzene, a tie, ktoré majú výhodu, sa rozšíria. Teraz máme možnosť rýchlo prispôsobiť naše stratégie očkovania, aby sme maximalizovali ochranu tam, kde vieme, že ľudia sú najzraniteľnejší,“ hovorí David Bauer, PhD, hlavný autor štúdie a vedúci skupiny, uvádza sa vo vyhlásení Laboratória pre replikáciu RNA vírusov na Inštitúte Františka Cricka. „Sledovanie evolučných zmien je nevyhnutné pre to, aby sme si udržali kontrolu nad pandémiou a vrátili sa k normálu,“ uviedol. „Táto práca … nám môže pomôcť pri uskutočňovaní zmien v tejto novej fáze pandémie.“

Zdroje
The Lancet: „Neutralizujúca aktivita protilátky proti SARS-CoV-2 VOC B.1.617.2 a B.1.351 očkovaním BNT162b2.“
Francis Crick Institute: „Príjemcovia vakcín Pfizer-BioNTech majú nižšie hladiny protilátok namierené proti variantu Delta, ktorý bol prvýkrát objavený v Indii.“

WebMD Health News © 2021
Cite this: Pfizer Vaccine Protects Less Against India Variant – Medscape – Jun 04, 2021.

Axon: Je mi ľúto, a smutno z administrátora pravda.sk ktorý moje názory blokuje stiahnutím článku z titulky. Myslel som si, že Pravda je „posledný Mohykán“ vzdorujúci nátlaku globalizačných kampaní, a dokáže uverejňovať rôzne aj protichodné informácie, aby si čitatelia urobili vlastný názor. Zrejme je pravda.sk rovnako predajná ako hociktorí iní slovenskí médiosráči – sorry, to je Matovičov bežný pojem zavedený do politiky.

Mrzí ma to, že cenzúra žije a je ešte tvrdšia ako za socializmu – ja si ho veľmi dobre pamätám, robil som redaktora študentských časopisov volontérsky, a pred každým vydaním som musel obsah predložiť na Okresný výbor Komunistickej strany Slovenska.

Podobne postupovali a postupujú katolícke médiá od r. 1990, tie taktiež žiadali a žiadajú predložiť texty, ak majú byť uverejnené ako katolícke, a povolené sú až po udelení „nihil obstat“.

Kde to žijeme, keď dnešné cenzúry sú oveľa tvrdšie? Komunisti boli úplne benevolentní ak nebolo písané proti komuistickej dogme, pripúšťali rôzne názory.

Katolíci sú tvrdí, nepovolia písať aj keď len čiastočne uvediete niečo iné, čomu katolícka dogma nerozumie, napríklad Daniel Dian – bývalý redaktor Katolíckych novín – selektoval články tvrdšie ako španielska inkvizícia.

A ostatné médiá v súčasnosti – tie ostatné – sú hystericky proti všetkému čo sa líši od „globálnej dogmy politikov“ – aj napriek vedeckým záverom!

Svet hlúpne stále viac – a viac – a viac…

 

Antivaxer versus realita

29.07.2021

Skutoční odborníci sa zhodujú v otázke rizika zápslu srdcového svalu – myokarditídy. V prípade detí, ktoré málokedy ochorejú na COVID-19, je otázka vaxovania nadbytočná rovnako, ako je nadbytočná myokarditída detí. Článok od odborníkov pre každého čitateľa. zdroj: MedScape (Medicínsky Prehľad, USA) John Mandrola, MD, Uverejnené July 01, 2021 Výber odborných [...]

Lengvarský je luhár

13.07.2021

Odborníci na celom svete hovoria o zákaze kombinovania vakcín. Náš minister zdravotníctva „si nechal“ vypracovať štúdiu ktorá odobruje kombináciu vakcín. Problém je v osobnosti Lengvarského: kto dokáže popierať všetkých skutočných svetových odborníkov (?) ak zároveň sám popierateľ nemá odborné vzdelanie? To je sociopatia a psychopatia. Lengvarský je iba [...]

Mocenský teror pokračuje

08.07.2021

Píšem principiálne za pravdu, za slušnosť vo vzťahoch, za spravodlivosť, slobodu, za demokraticky uplatňované právo, za ľudské práva a slobodu každého jednotlivca. Som za priamu demokraciu, za zrušenie politických strán! Voľba riadiacich členov sektorov má byť priama za účasti každého občana ktorý má vzdelanie v tom sektore, a zvolený riadiaci člen má byť ten [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

axon

Vítam Vás v mojom pravda.sk-blogu o logike súvislostí, žurnálnej logistike a sociálnom pozadí politiky. Nečakajte žiadnu chválu na všeobecnú činnosť človeka. Pračlovek bol inteligentnejší ako napríklad Soros... Peniazmi sa dá všetko, ale človek sa tým nezušľachtí. Axon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 1458311x
Priemerná čítanosť článkov: 8479x

Autor blogu